Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Redmi Note δεν έχει ανέβει ακόμα.

 

Τρέχουσα Version Ελληνικής μετάφρασης GTV_3.17

Mi3(TEGRA) => (Kit Kat)

Mi3w => xiaomi-miui-hellas-4.4.3_cancro_Hellas-GTV-3.17.0-4.7.25.zip (Kit Kat) (CWM Recovery)

Mi3w STABLE => (Kit Kat)

Mi3w => (παλιά Version Android JB)

Mi2/2S => xiaomi-miui-hellas-4.1.1_aries_Hellas-GTV-3.17.0-4.7.25.zip (Ανακλήθηκε)

Hongmi WCDMA => ROOT+TWRP)

Hongmi TDMA => (ROOT+TWRP)

Mi2A => xiaomi-miui-hellas-4.1.1_taurus_Hellas-GTV-3.17-4.7.25.zip

Mi1/S =>

Redmi Note WCDMA => (Root με MIUI Patch)

Redmi 1S => (Root με MIUI Patch)

Mi-PAD => xiaomi-miui-hellas-4.4.4_mocha_Hellas-GTV-3.17.0-4.7.25.zip

 

Αυτό δεν είναι το δικό μας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ακούσει άλλο Note να λαγκάρει.

Μήπως έχεις καμμία χαλασμένη SD Card;

Στα 8,1 υπάρχει πρόβλημα με τους drivers.

Απορώ πως τα αντέχεις.

 

AOSP εδώ.

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα 8,1 και τους drivers? Τα 8,1 έχω κι εγώ και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο θέμα. Aναγνωρίζουν το κινητό μια χαρά όταν το συνδέω μέσω καλωδίου usb, και μπορώ να μεταφέρω/σβήσω/γράψω οτιδήποτε στην κάρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?

 

Για εμάς τους κοινούς θνητούς(που δε γνωρίζουμε απο rom, root, recovery, κτλ που αναφέρετε) και έχουμε παραγγείλει το τηλεφωνακι με ελληνικά απο το Κινέζο, θα έχουμε πρόβλημα.

 

Δηλαδή η αγορά ενός τέτοιου κινητού απαιτεί και τις γνωσεις σας, η απλά έχετε τη 《τρέλα》 και τη διάθεση να τα πειράζετε ώστε να παίρνετε τα μέγιστα απο τη συσκευή σας.

 

Ρωτώ γιατί με εχετε τρομάξει με ολα αυτα που γράφετε. :blink:

 

Φιλικά ρωτώ ....... :):):)

:)
Link to comment
Share on other sites

Μη το πειράξεις και θα είναι Οκ. Μην αγχώνεσαι.

 

Έχει δυο εβδομάδες, διαβάζω - διαβάζω, και έπεισα τη γυναίκα μου ότι έκανα μια πολύ καλή επιλογή.

 

Με ολα αυτα που διαβάζω τώρα ειμαι στα πρόθυρα ιλίγγου.....:blink:

 

Ασε που αν φαω καμια πατάτα θα τα ακούω για κανένα χρόνο....... :O

 

Σε ευχαριστώ mol για τη ψυχολογική υποστήριξη....... ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αγορα εκανες. Ετοιμάζομαι Κ γω να το παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα. Βέβαια εγώ θα το πειράξω λιγάκι :p μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο εβδομάδες, διαβάζω - διαβάζω, και έπεισα τη γυναίκα μου ότι έκανα μια πολύ καλή επιλογή.

 

Με ολα αυτα που διαβάζω τώρα ειμαι στα πρόθυρα ιλίγγου.....:blink:

 

Ασε που αν φαω καμια πατάτα θα τα ακούω για κανένα χρόνο....... :O

 

Σε ευχαριστώ mol για τη ψυχολογική υποστήριξη....... ;)

 

Μην αγχώνεσαι.

Κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος.

Όλοι μας υπήρξαμε αρχάριοι.

Υπομονή, διάβασμα και όλα θα γίνουν.Κι αν αποφασίσεις να μπεις πιο βαθιά, εδώ είμαστε.

 

Και μην ανησυχείς, τσοκαριά από τη γυναίκα σου δεν θα φας:p

Το τηλέφωνο είναι κορυφή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι.

Κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος.

Όλοι μας υπήρξαμε αρχάριοι.

Υπομονή, διάβασμα και όλα θα γίνουν.Κι αν αποφασίσεις να μπεις πιο βαθιά, εδώ είμαστε.

 

Και μην ανησυχείς, τσοκαριά από τη γυναίκα σου δεν θα φας:p

Το τηλέφωνο είναι κορυφή.

 

Αντε να δούμε...... :)

 

Καλού κακού εχω πει τη Selina για δωρο να μου βάλει ενα ζευγάρι σαγιονάρες για τη γυναίκα μου. Εχω διαβάσει οτι ειναι πιο ελαφριές απο τα τσοκαρα...... :lol:

 

Αντε με το καλό να έρθει και να είναι εντάξει εύχομαι.

 

:thanks:

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μην ανχωνεσται αδικως,οπως θα σας ερθει το κντ απο το καταστημα αγορας(απο τα γνωστα τουλαχιστον καταστηματα)δεν εχει το παραμικρο θεμα,δουλευει αψογα,,και φυσικα δεν υπαρχει λογος να το σκαλισετε στο παραμικρο σημειο.Καποιοι απο εμας κανουμε διαφορα ποιο πολυ απο......χομπι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?

 

Για εμάς τους κοινούς θνητούς(που δε γνωρίζουμε απο rom, root, recovery, κτλ που αναφέρετε) και έχουμε παραγγείλει το τηλεφωνακι με ελληνικά απο το Κινέζο, θα έχουμε πρόβλημα.

 

Δηλαδή η αγορά ενός τέτοιου κινητού απαιτεί και τις γνωσεις σας, η απλά έχετε τη 《τρέλα》 και τη διάθεση να τα πειράζετε ώστε να παίρνετε τα μέγιστα απο τη συσκευή σας.

Το bold. Το κινητό είναι υπερ-άριστο όπως έρχεται με την multi rom και δε χρειάζεται κανένα πείραγμα, όποιος το κάνει το κάνει για την φάση του και γιατί γουστάρει το πείραγμα. Μια χαρά ρολάρει και χωρίς να το πειράξεις καθόλου χωρίς κανένα θέμα ή πρόβλημα.

 

Μην αγχώνεσαι.

Κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος.

Όλοι μας υπήρξαμε αρχάριοι.

Υπομονή, διάβασμα και όλα θα γίνουν.Κι αν αποφασίσεις να μπεις πιο βαθιά, εδώ είμαστε.

 

Και μην ανησυχείς, τσοκαριά από τη γυναίκα σου δεν θα φας:p

Το τηλέφωνο είναι κορυφή.

+1000 στο bold, όλοι στην αρχή υπήρξαμε άσχετοι και νουμπάδες, οπότε μην τρελάινεσαι! Αν θες να ασχοληθείς παραπάνω ασχολείσαι, αλλά και να μην ασχοληθείς δεν χάνεις και τπτ, το κινητό θα εξακολουθεί να τα σπάει :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε είναι σωστά! Εγώ το έχω με τη multi και το μόνο πείραγμα που έκανα ήταν να κατεβάσω ένα πρόγραμμα για να σβήσω περιττές κινέζικες εφαρμογές, το lenovo super camera για να μπορώ να αποθηκεύω τις φωτο και τα βίντεο στην sd κατά τη λήψη και μία άλλη εφαρμογή που μεταφέρει στην sd μέρος των αρχείων από τις εφαρμογές στην sd. Δεν έχω ουσιαστικό λόγο να θέλω να αλλάξω rom μιας κ το miui είναι αισθητικά πολύ ανώτερo από το κλασικό android και ούτε σκέφτομαι να βάλω τις ελληνικές rom μιας και, όπως λένε όλοι, καταναλώνουν μεγαλύτερο μέρος της ram από τή multi.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει άλλο Note να λαγκάρει.

Μήπως έχεις καμμία χαλασμένη SD Card;

Στα 8,1 υπάρχει πρόβλημα με τους drivers.

Απορώ πως τα αντέχεις.

 

AOSP εδώ.

Η κάρτα είναι καινούργια trancsend class 10 (σε USB card reader παίζει κανονικά). Μόλις δοκίμασα και σε ένα virtual machine Win 7 που έχω, με τα ίδια προβλήματα. Βλέπει σην αρχή τα files και στις 2 κάρτες (internal & SD), αλλά όταν πάω να κάνω copy σταματάει και παίρνω error. Νομίζω όμως ότι στα virtual machines οι guests χρησημοποιούν τους driver του host (δηλαδή στην περίπτωσή μου τα Win 7 χρησημοποιούν τους drivers του Win 8 x64). Θα το δοκιμάσω αύριο στη δουλειά σε ένα καθαρό Win 7 και θα ενημερώσω.

 

Επίσης παρατήρησα ότι πηγαίνοντας στα developer options και βγάζοντας off τα Windows Animation Scale & Trasition Animation Scale η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά (χωρίς όμως και πάλι να μπορεί να συγκριθεί με το άψογο Nexus 4 που είχα).

Τι να το κάνεις όμως; Να βγάζεις off τα ωραία εφέ για να ρολλάρει πιο καλά δε λέει.

 

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι, δεν το αντέχω γι αυτό και το ψάχνω.

Να το στείλω πίσω; Και με τι δικαιολογία;

 

Η AOSP που προτείνεις είναι δοκιμασμένη; Έχει προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι καινούργια trancsend class 10 (σε USB card reader παίζει κανονικά). Μόλις δοκίμασα και σε ένα virtual machine Win 7 που έχω, με τα ίδια προβλήματα. Βλέπει σην αρχή τα files και στις 2 κάρτες (internal & SD), αλλά όταν πάω να κάνω copy σταματάει και παίρνω error. Νομίζω όμως ότι στα virtual machines οι guests χρησημοποιούν τους driver του host (δηλαδή στην περίπτωσή μου τα Win 7 χρησημοποιούν τους drivers του Win 8 x64). Θα το δοκιμάσω αύριο στη δουλειά σε ένα καθαρό Win 7 και θα ενημερώσω.

 

Επίσης παρατήρησα ότι πηγαίνοντας στα developer options και βγάζοντας off τα Windows Animation Scale & Trasition Animation Scale η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά (χωρίς όμως και πάλι να μπορεί να συγκριθεί με το άψογο Nexus 4 που είχα).

Τι να το κάνεις όμως; Να βγάζεις off τα ωραία εφέ για να ρολλάρει πιο καλά δε λέει.

 

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι, δεν το αντέχω γι αυτό και το ψάχνω.

Να το στείλω πίσω; Και με τι δικαιολογία;

 

Η AOSP που προτείνεις είναι δοκιμασμένη; Έχει προβλήματα;

 

Με ποια rom εισαι?Σε ολες τις rom(εαν δοκιμασες καποιες) κανει το ιδιο?

Εαν ναι τοτε...χμμμμμ.......αλλα και παλι δεν μπορω να καταλαβω το λογκαρισμα οπως το λες,εαν δεν βαριεσε αναιβασε ενα μικρο video

να δουμε το ποσο χαλια ειναι η κατασταση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom εισαι?Σε ολες τις rom(εαν δοκιμασες καποιες) κανει το ιδιο?

Εαν ναι τοτε...χμμμμμ.......αλλα και παλι δεν μπορω να καταλαβω το λογκαρισμα οπως το λες,εαν δεν βαριεσε αναιβασε ενα μικρο video

να δουμε το ποσο χαλια ειναι η κατασταση.

Είμαι με english/chinese v25. Πριν είχα english/chinese v23 με τα ίδια προβλήματα.

Η μόνη λύση είναι αυτό που προτείνεις, να ανεβάσω βίντεο. Ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να κάνει screen recording σε βίντεο (για να μη στήνω κάμερες);

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με english/chinese v25. Πριν είχα english/chinese v23 με τα ίδια προβλήματα.

Η μόνη λύση είναι αυτό που προτείνεις, να ανεβάσω βίντεο. Ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να κάνει screen recording σε βίντεο (για να μη στήνω κάμερες);

Εγω με καμερα κανω video παντα,εκει δειχνει το πραγματικο μεγεθος του προβληματος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να περάσει μέσω ota την 3.17?

Αν και έχω κάνει και το fix για τα ota,δεν έγινε κανένα update.Μετά από την επανεκκίνηση και τη δήθεν εγκατάσταση πάλι στην 3.16.1 είμαι :rolleyes:

@LandJ Ρυθμίσεις--->Σχετικά με το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα έχω την english/chinese v25 rom στην εφαρμογή Google maps δεν εντοπίζει την θέση μου μέσω δικτύου πάρα μόνο όταν ενεργοποιήσω το GPS έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα??

 

Σε όλες της άλλες εφαρμογές δεν έχω κανένα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε είναι σωστά! Εγώ το έχω με τη multi και το μόνο πείραγμα που έκανα ήταν να κατεβάσω ένα πρόγραμμα για να σβήσω περιττές κινέζικες εφαρμογές, το lenovo super camera για να μπορώ να αποθηκεύω τις φωτο και τα βίντεο στην sd κατά τη λήψη και μία άλλη εφαρμογή που μεταφέρει στην sd μέρος των αρχείων από τις εφαρμογές στην sd. Δεν έχω ουσιαστικό λόγο να θέλω να αλλάξω rom μιας κ το miui είναι αισθητικά πολύ ανώτερo από το κλασικό android και ούτε σκέφτομαι να βάλω τις ελληνικές rom μιας και, όπως λένε όλοι, καταναλώνουν μεγαλύτερο μέρος της ram από τή multi.

 

Αυτή η εφαρμογή που μεταφέρει αρχεία στην sd ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα redmi note αλλα δεν ειναι root...δοκιμασα να εγκαταστησω adb drivers αλλα λεει πως δεν ειναι συμβατα τα windows 8.1 x64.. Υπαρχει αλλος τροπος να το κανω root?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα redmi note αλλα δεν ειναι root...δοκιμασα να εγκαταστησω adb drivers αλλα λεει πως δεν ειναι συμβατα τα windows 8.1 x64.. Υπαρχει αλλος τροπος να το κανω root?

Στην αρχική οθόνη έχει ένα εικονίδιο "ασφαλεια". Μέσα έχει μια επιλογή "permissions" από εκεί δίνεις δικαιώματα ροοτ..

Μετά η δεύτερη επιλογή είναι να περάσεις την ελληνική ρομ που είναι ήδη ροοτ..

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη έχει ένα εικονίδιο "ασφαλεια". Μέσα έχει μια επιλογή "permissions" από εκεί δίνεις δικαιώματα ροοτ..

Μετά η δεύτερη επιλογή είναι να περάσεις την ελληνική ρομ που είναι ήδη ροοτ..

 

To εχω ενεργοποιησει ηδη αλλα και παλι δεν ειναι ροοτ...Πως να περασω την ελληνικη αφου δεν μπορω να μπω στο recovery?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...