Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις που να του κανει αυτόματα ελαχιστοποίηση τις εφαρμογές;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την 8.2.0 εχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια έκδοση του maps έχεις;

η τελευταία είναι η 8.2.0

 

8.2.0 με την ελληνική ρομ δεν είχα πρόβλημα με την αγγλοκινεζικη το παράτησα :(

Link to comment
Share on other sites

δεν σου βγάζει το παρακάτω παράθυρο;

 

Όχι βγάζει παράθυρο και λέει να ενεργοποιήσω το GPS δεν ξέρω πως να το στείλω φωτογραφια

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κανεις να βοηθήσει και εμένα;;;;

 

Στην ελληνική ρομ τα έχει αυτά:(

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ απο minideal και σημερα δείχνει οτι παραδώθηκε στο ταχυδρομείο σινγκαμπουρης.209$.multi rom με ελληνικά.πήρα επίσης απο dx tempered glass και απο alliexpress aluminiumbumper me tempered back case.έτσι για να σχήμα περιμένω πολλα πακέτα.lol.υπομονή λοιπόν να το πιάσω και εγώ και να το χαρώ. Έρχομαι απο zopo 980+ τετραπυρηνο και το μονο που με χαλάει είναι τα 8 gb. Είχα καλομαθει στα 32 με 2 gb ram και αλλά 32 στην κάρτα=64.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ένα σκάλωμα που τρώει είναι ότι κάθε τόσο δε δουλεύει το auto rotation. Το οποίο λύνεται χωρίς επανεκκίνηση αλλά με καλιμπράρισμα της πυξίδας. Το σπαστικό είναι ότι μέσα στη μέρα μου το έκανε τρεις φορές.

Και κάτι άλλο που πρόσεξα και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχουν παρατηρήσει και άλλοι. Και σε παιχνίδια αλλά και σε αναπαραγωγή βίντεο κάνει που και που ένα στιγμιαίο πάγωμα, σα να τρέχει από πίσω εκατό εφαρμογές και να κολλάει. Μπορεί να διαρκεί ελάχιστα αλλά είναι τρομερά ενοχλητικό και αδικαιολόγητο σε οκταπύρηνο με 2γιγα ραμ. Στο Hongmi ή στο Jiayu G2F που είναι υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά δεν το συνάντησα ποτέ.

Αρχικά μάλιστα νόμιζα ότι κάτι τρέχει με το παιχνίδι και δοκίμασα άλλο και το ξανάκανε. Μετά έβαλα να δω ένα επεισοδιάκι 40λεπτο και σκάλωσε πάλι 2-3 φορές μέχρι να τελειώσει. Να φταίει η ρομ;

Κρίμα πάντως...

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ένα σκάλωμα που τρώει είναι ότι κάθε τόσο δε δουλεύει το auto rotation. Το οποίο λύνεται χωρίς επανεκκίνηση αλλά με καλιμπράρισμα της πυξίδας. Το σπαστικό είναι ότι μέσα στη μέρα μου το έκανε τρεις φορές.

Και κάτι άλλο που πρόσεξα και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχουν παρατηρήσει και άλλοι. Και σε παιχνίδια αλλά και σε αναπαραγωγή βίντεο κάνει που και που ένα στιγμιαίο πάγωμα, σα να τρέχει από πίσω εκατό εφαρμογές και να κολλάει. Μπορεί να διαρκεί ελάχιστα αλλά είναι τρομερά ενοχλητικό και αδικαιολόγητο σε οκταπύρηνο με 2γιγα ραμ. Στο Hongmi ή στο Jiayu G2F που είναι υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά δεν το συνάντησα ποτέ.

Αρχικά μάλιστα νόμιζα ότι κάτι τρέχει με το παιχνίδι και δοκίμασα άλλο και το ξανάκανε. Μετά έβαλα να δω ένα επεισοδιάκι 40λεπτο και σκάλωσε πάλι 2-3 φορές μέχρι να τελειώσει. Να φταίει η ρομ;

Κρίμα πάντως...

 

Εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με παιχνίδι ή βίντεο. Το έχω 10+ μέρες στα χέρια μου.

Και ως απάντηση σε κάποια προηγούμενα μηνύματα, έχω τη multi και δε μου κολλάει ποτέ σε τίποτα. Το rotation δεν το πολυχρησιμοποιώ και το έχω σχεδόν πάντα disabled.

Και σε σύγκριση με το zopo zp998 που δούλεψα σήμερα το οποίο έχει τα ίδια και καλύτερα χαρακτηριστικά σε πολλά πράγματα, παρατήρησα ότι είχε κάπως low fps στα παιχνίδια, σε σύγκριση με το redmi note που ως τώρα μου ρολλάρει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στον πανω φιλο: με multi αν κατάλαβα καλά δεν δούλευει το ota updates και το κανεις χειροκίνητα.Σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με παιχνίδι ή βίντεο. Το έχω 10+ μέρες στα χέρια μου.

Και ως απάντηση σε κάποια προηγούμενα μηνύματα, έχω τη multi και δε μου κολλάει ποτέ σε τίποτα. Το rotation δεν το πολυχρησιμοποιώ και το έχω σχεδόν πάντα disabled.

Και σε σύγκριση με το zopo zp998 που δούλεψα σήμερα το οποίο έχει τα ίδια και καλύτερα χαρακτηριστικά σε πολλά πράγματα, παρατήρησα ότι είχε κάπως low fps στα παιχνίδια, σε σύγκριση με το redmi note που ως τώρα μου ρολλάρει πολύ καλά.

 

Μιας και έχεις τη multi κάνε ένα τεστ το auto rotation και εσύ να δούμε πώς πάει.

Εμένα πάντως που το ξαναδοκίμασα και σε 10 λεπτά παιχνιδιού το ξανάκανε 3 φορές... Υποθέτω θέμα software είναι.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , καμία θηκη σε γαυλί που ειδα ? - καρτα sd , μπαταρία original που θα βρώ ?

EBay.... Aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Δες http://www.needrom.com/phone-roms/xiaomi/redmi-note/ η aosp θεωρώ πως ειναι πιο κοντά σε αυτό που θες και μετά η xgamer και η tatoo v2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις τη multi κάνε ένα τεστ το auto rotation και εσύ να δούμε πώς πάει.

Εμένα πάντως που το ξαναδοκίμασα και σε 10 λεπτά παιχνιδιού το ξανάκανε 3 φορές... Υποθέτω θέμα software είναι.

 

Το δοκίμασα λίγο, ψιλοbuggάρει, αλλά δε με ενοχλεί γιατί ο μόνος λόγος να το χρησιμοποιήσω είναι όταν βλέπω βίντεο, που γίνεται και αυτόματα με το full screen button.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση στον πανω φιλο: με multi αν κατάλαβα καλά δεν δούλευει το ota updates και το κανεις χειροκίνητα.Σωστα;

 

 

Δεν ξέρω σε ποια γλώσσα με ρωτάς, ξέρω μόνο τους πολύ βασικούς όρους και αυτούς πρόσφατα τους έμαθα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα και εγώ από την multi στην 3.17 αλλά δεν είμαι root. Πήγα στην Ασφάλεια-->Δικαιώματα και ενεργοποίησα τα δικαιώματα root αλλά όταν πάω να τρέξω mobile uncle tools και link2sd μου λέει unroot. Τι μου διαφεύγει;
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Το λέει στη μέση της σελίδας απ όπου κατεβάζεις την 3.17 για ένα fix που κατεβάζεις σε περίπτωση που χάσεις το root στο note: Root_fix_Note.zip

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Το λέει στη μέση της σελίδας απ όπου κατεβάζεις την 3.17 για ένα fix που κατεβάζεις σε περίπτωση που χάσεις το root στο note: Root_fix_Note.zip

 

Πωω ρε φίλε να' σαι καλά! Μπροστά μου δε βλέπω! :lol:

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφικη φιλε μου? Κ μια σύγκριση με το 1s αν μπορείς στη καμερα.

 

Φίλε μου, συγγνώμη που δεν ανέβασα φωτό, το ξέχασα τελείως. Πάντως με μία γρήγορη σύγκριση που έκανα οι φωτογραφίες και από τα δύο μου φαίνονται ολόιδιες.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου, με την ελληνική Ρομ 1215 διαθέσιμα. Το τηλέφωνο είναι αφρός, δεν κολλάει πουθενά μέχρι στιγμής, το gps κλειδώνει αμέσως και κάτι παιχνιδάκια που έτρεξα δεν κολλάνε πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου, με την ελληνική Ρομ 1215 διαθέσιμα. Το τηλέφωνο είναι αφρός, δεν κολλάει πουθενά μέχρι στιγμής, το gps κλειδώνει αμέσως και κάτι παιχνιδάκια που έτρεξα δεν κολλάνε πουθενά

 

Καλορίζικο !!!!:up::up:

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιτέλους τώρα απολαμβανω το τηλ μου χωρίς πολλά πολλά κουλά. Ρομ κινεζοαγγλικη περασμένη με twrp wipe σε στα παντα εκτός SD card. Το τηλ δουλεύει άψογα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά. Να το χαρείτε. ...... :)

 

Εγω κάθε μιση ωρα βάζω το tracking number να δω τι γίνεται....... :lol:

 

Αυτό βλέπω συνέχεια 2014-07-28 11:09, Despatched to overseas (Country code: GR) :wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...