Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεκίνησε και εμπορικά η υπηρεσία σταθερή τηλεφωνίας Telefonet από την Vivodi.

 

Διακόπτεις τη γραμμή του ΟΤΕ-δεν πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ και μεταφέρεις τον τηλεφωνικό αριθμό στο δίκτυο της Vivodi.

 

Οπότε δεν αλλάζεις τηλεφωνικό αριθμό και έχεις μία γραμμή στην Vivodi

 

για να μιλάς δωρεάν σε όλα τα σταθερά τηλέφωνα (αστικά και υπεραστικά)

υπάρχει πρόγραμμα με το οποίο μιλάς δωρεάν και με σταθερά τηλέφωνα στο εξωτερικό (Διεθνή Ζώνη Ι) http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=12

 

 

Επίσης παρέχονται:

Δωρεάν αναγνώριση κλήσεων

Δωρεάν προσωπικός τηλεφωνητής

Δωρεάν αναμονή κλήσεων

και άλλες ψηφιακές υπηρεσίες ΔΩΡΕΑΝ

Δωρεάν μεταφορά αριθμού από τον ΟΤΕ στην Vivodi (φορητότητα)

Δυνατότητα μεταφοράς 2 τηλεφωνικών αριθμών OTE σε μία γραμμή Vivodi

 

 

Στην γραμμή της Vivodi το Internet είναι ΔΩΡΕΑΝ, 24 ώρες το 24ωρο, χωρίς χρονοχρέωση ή ογκοχρέωση, ΧΩΡΙΣ επιπλέον πάγιο, για όσους το χρησιμοποιούν λίγο ή καθόλου. Δεν χρειάζεται δηλαδή να χρησιμοποιεί κάποιος ΕΠΑΚ ή 801Free Internet για να συνδεθεί στο Internet. http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=11

 

Συχνές ερωτήσεις http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=440

Οδηγίες χρήσης http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=425

 

Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας μπορείτε να τηλεφωνήσετε στο 13880.

Link to comment
Share on other sites

vivodi DSL Cube 1024 στο Ηράκλειο, Κυριακή πρωί, κατεβάσω από 'δυνατό' www και πάει μέχρι 45k/sec... Γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι? :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και εμπορικά η υπηρεσία σταθερή τηλεφωνίας Telefonet από την Vivodi.

 

Διακόπτεις τη γραμμή του ΟΤΕ-δεν πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ και μεταφέρεις τον τηλεφωνικό αριθμό στο δίκτυο της Vivodi.

 

Οπότε δεν αλλάζεις τηλεφωνικό αριθμό και έχεις μία γραμμή στην Vivodi

 

για να μιλάς δωρεάν σε όλα τα σταθερά τηλέφωνα (αστικά και υπεραστικά)

υπάρχει πρόγραμμα με το οποίο μιλάς δωρεάν και με σταθερά τηλέφωνα στο εξωτερικό (Διεθνή Ζώνη Ι) http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=12

 

 

Επίσης παρέχονται:

Δωρεάν αναγνώριση κλήσεων

Δωρεάν προσωπικός τηλεφωνητής

Δωρεάν αναμονή κλήσεων

και άλλες ψηφιακές υπηρεσίες ΔΩΡΕΑΝ

Δωρεάν μεταφορά αριθμού από τον ΟΤΕ στην Vivodi (φορητότητα)

Δυνατότητα μεταφοράς 2 τηλεφωνικών αριθμών OTE σε μία γραμμή Vivodi

 

 

Στην γραμμή της Vivodi το Internet είναι ΔΩΡΕΑΝ, 24 ώρες το 24ωρο, χωρίς χρονοχρέωση ή ογκοχρέωση, ΧΩΡΙΣ επιπλέον πάγιο, για όσους το χρησιμοποιούν λίγο ή καθόλου. Δεν χρειάζεται δηλαδή να χρησιμοποιεί κάποιος ΕΠΑΚ ή 801Free Internet για να συνδεθεί στο Internet. http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=11

 

Συχνές ερωτήσεις http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=440

Οδηγίες χρήσης http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=425

 

Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας μπορείτε να τηλεφωνήσετε στο 13880.

 

 

 

Ενδιαφέρον για όσους έχουν ΟΤΕ... άντε, να μπορεί να απαλλαγεί επιτέλους ο κόσμος και να αρχίσει να επιλέγει Vivodi, Tellas ή Forthnet! :p Εγώ πάντως, παρότι υπάρχουν κατά καιρούς τεχνικά προβληματάκια, είμαι πολύ χαρούμενος που δεν έχς σχέσεις με τον ΟΤΕ εδώ και 2 τουλάχιστον χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η vivodi από τεχνική υποστήριξη τι λέει? Και γενικά σαν εταιρεία είστε ευχαριστημένοι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η vivodi από τεχνική υποστήριξη τι λέει? Και γενικά σαν εταιρεία είστε ευχαριστημένοι?
Απο άποψη ταχύτητας είναι καλά, αλλα το λογιστηριο τους κάνει συνέχεια λάθη, και απο τεχνική υποστήριξη βράστα. Για να μιλήσεις μαζί τους στο 13880 που χρεώνεται κιόλας πρέπει να περιμένεις με τις ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έτυχαν 2 φορές λογιστικά λάθη στο λογαριασμό μου, αλλά όταν επικοινώνησα μαζί τους τα είχαν λύσει ήδη και μου είχαν αποστείλει και διορθωμένο λογαριασμό.

 

Από την άλλη, έχουν ακόμη τεχνικά προβλήματα αλλά τα παιδιά (σε αυτούς που έπεσα εγώ μέχρι στιγμής τουλάχιστον) έχουν διάθεση να ασχοληθούνε και να τα λύσουνε. Το πρόβλημα είναι να βγάλεις γραμμή, γιατί έχουν τρομερή αναμονή σαν τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Αυτό μου τη σπάει πολύ και είναι ο βασικός λόγος που τους ρίχνει στα μάτια μου!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μετά το τέλος του 5μήνου ,η Vivodi ζητάει 70 ευρώ το μήνα !!!.

Το έπαθε ο αδερφός μου: είχε κανονικά το cube για 5 μήνες και για τον 6ο μήνα του χρεώσανε 70 ευρώ(πρόσβαση και ISP). Προσοχή παιδιά η εταιρεία τα αρπάζει σε τέτοιες ευκαιρίες.!!!

Δε ζητάει 70€ το μήνα η Vivodi. Του ζήτησε 70€ για σχεδόν 2 μήνες, συγκεκριμένα από την ημερομηνία που έληξε το Cube μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα. Το ίδιο ακριβώς κάνουν όλες οι εταιρίες όταν λήγει το προπληρωμένο πακέτο σου και μετά γίνει αορίστου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό..και βασικά! ακόμη κι αν κάνεις σύνδεση αορίστου, είτε σε ίντερνετ είτε στην τηλεφωνία (σταθερή και κινητή) προπληρώνεις και πάλι τα πάγια, του τρέχοντος μήνα και του επόμενου!
Link to comment
Share on other sites

για να καταργησω την γραμμη του ΟΤΕ περνω 134 και τι λεω;θα χρειαστω καποια στοιχεια να πω για να την καταργησω;
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν καποιοι οτι περνω τηλ στο 134;ετσι δεν γινεται;

 

Με την προυποθεση οτι μιλαμε για γραμμη ΟΤΕ, δηλαδη να ειναι λιανικη και να ανηκει στον ΟΤΕ και οχι χονδρικη - πακετο της Vivodi, τοτε ναι γινεται και τηλεφωνικα στο 134.

 

Αρκει να καλεις απο το νουμερο στο οποιο λειτουργει η ADSL και να εχεις τον αριθμο ταυτοτητας του κατοχου της γραμμης (αν πεσεις σε παραξενο, και το ΑΦΜ, αλλα γενικα δεν απαιτειται)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

και να ρωτησω κατι αλλο.αν παρω τωρα να ζητησω καταργηση(απογευμα τριτης 7/11)ποτε θα μου την καταργησουν;θα προλαβω να στειλω αιτηση dslcube eos tis 12/11 που ληγει η προσφορα;
Link to comment
Share on other sites

και να ρωτησω κατι αλλο.αν παρω τωρα να ζητησω καταργηση(απογευμα τριτης 7/11)ποτε θα μου την καταργησουν;θα προλαβω να στειλω αιτηση dslcube eos tis 12/11 που ληγει η προσφορα;

 

Είσαι σίγουρος ότι λήγει 12/11; Το έχεις επιβεβαιώσει με τη Vivodi? Γιατί εδώ άλλα γράφει...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω.το πλαισιο λεει στις 30/11 ενω στο σαιτ της βιβοντι λεει στις 12/11.Αν ξερει κανεις τπτ να το πει.παντως ποσο καιρο κανει η καταργηση της γραμμης του οτε;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω.το πλαισιο λεει στις 30/11 ενω στο σαιτ της βιβοντι λεει στις 12/11.Αν ξερει κανεις τπτ να το πει.

 

Αφού εσύ είσαι ο ενδιαφερόμενος, (και στο γράφω και παραπάνω: "Το έχεις επιβεβαιώσει με τη Vivodi?") γιατί δεν επικοινωνείς με τη Vivodi να το διευκρινήσεις; :blink:

Link to comment
Share on other sites

και να ρωτησω κατι αλλο.αν παρω τωρα να ζητησω καταργηση(απογευμα τριτης 7/11)ποτε θα μου την καταργησουν;θα προλαβω να στειλω αιτηση dslcube eos tis 12/11 που ληγει η προσφορα;

 

για τις 12/11 δεν προλαβαίνεις με τίποτα,

εκτός κι αν συνεχιστεί η προσφορά (που είναι και το πιο πιθανό)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον καλω απο τις 10 την vivodi για να κανω νεα συνδεση και χτυπαει και δεν το σηκωνει κανεις.... :mad:

Ωραια παιδια!!! Παμε γερα!:p

Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον καλω απο τις 10 την vivodi για να κανω νεα συνδεση και χτυπαει και δεν το σηκωνει κανεις.... :mad:

Ωραια παιδια!!! Παμε γερα!:p

Την προηγούμενη πεμπτη ήμουν απο τις 16:30 μέχρι τις 12:00 στην αναμονή της vivodi!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την αναμονή...

Άντε να έχει τύχει να περιμένω το πολύ κανένα 10λεπτο...

Τυχερή είμαι μάλλον ε?:yahoo: :yahoo:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την αναμονή...

Άντε να έχει τύχει να περιμένω το πολύ κανένα 10λεπτο...

Τυχερή είμαι μάλλον ε?:yahoo: :yahoo:

Χμμμ...Για δοκίμασε το τεχνικό τμήμα. Το 5.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...Για δοκίμασε το τεχνικό τμήμα. Το 5.

 

Πήρα πριν λίγο...

Μετά από 4 λεπτά το σήκωσαν και το έκλεισα :tease: :tease:

Να μαζέψω ότι ερωτήσεις έχετε και να πάρω να ρωτήσω για σας! :rolleyes:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...