Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γράφω εδώ γιατι μπορεί να μας ενδιαφέρει για τα κινητα - κλωνους....

 

Στο site της mediatek εδώ γράφει, εν μέσω άλλων χαρακτηριστικών του MTK6589 και το παρακάτω....

Features

Innovative, Advanced Dual-SIM solution

Dual-SIM and Dual-Active functionality frees users to seamlessly make and receive calls on two SIM cards at the same time.

 

αφου το υποστηρίζει λοιπον ο 6589 το dual active, μηπως υπαρχει καμια ρομ που να το φτιαχνει ετσι το τηλεφωνο????

με τις λιγοστες γνωσεις μου....

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το γράφω εδώ γιατι μπορεί να μας ενδιαφέρει για τα κινητα - κλωνους....

 

Στο site της mediatek εδώ γράφει, εν μέσω άλλων χαρακτηριστικών του MTK6589 και το παρακάτω....

 

 

αφου το υποστηρίζει λοιπον ο 6589 το dual active, μηπως υπαρχει καμια ρομ που να το φτιαχνει ετσι το τηλεφωνο????

με τις λιγοστες γνωσεις μου....

 

Όλες οι συσκευές με αυτό τον επεξεργαστή έτσι δουλεύουν ούτως ή άλλως αρκεί βέβαια και η συσκευή να παίρνει δυο sim. Τώρα αν η συσκευή σου δεν έχει δεύτερο slot για sim πως περιμένεις να δουλέψει κάτι τετοιο; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συσκευές με αυτό τον επεξεργαστή έτσι δουλεύουν ούτως ή άλλως αρκεί βέβαια και η συσκευή να παίρνει δυο sim. Τώρα αν η συσκευή σου δεν έχει δεύτερο slot για sim πως περιμένεις να δουλέψει κάτι τετοιο; :confused:

 

οχι δε λεω το dual... αλλα το active

ως τωρα ολα ειναι dual standby... ακομα και τα 6589....

και το ερωτημα ειναι οτι αφου η mediatek λεει οτι υποστηριζει το dual active... μηπως μπορει να αλλάξει με καποια ρομ?

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω να μου πεις πότε θα έχει και θα προχωρήσω στην αγορά

 

Πάντως στο ερώτημα που τους έκανα στο aliexpres εάν υποστηρίζεται otg, απάντησαν αρνητικά. Υπάρχει δηλαδή τρόπος να υποστηρίζεται;

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Ο mtk6589 το υποστηρίζει ως λειτουργία.Τώρα για το συγκεκριμένο κινητό εάν η usb θύρα του κινητού υποστηρίζει 5v ρευμα,τοτε ναι και εφόσον ειναι κάποιος γνώστης και έχει τα κατάλληλα αρχεία του kernel του κινητού,μπορεί να το φτιάξει να υποστηρίζει.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μου ηρθε. Ηρθε ειδοποιηση σημερα το πρωι, και σε αντιθεση με τα αλλα που παραγγελνω κ ερχονται ως απλα δεματα, η ειδοποιηση ειναι για συστημενο. μου ειπαν ομως οτι τη δευτερα θα ειναι στο ταχυδρομειο. ισχυει ή να παω να πιεσω;;;;
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μου ηρθε. Ηρθε ειδοποιηση σημερα το πρωι, και σε αντιθεση με τα αλλα που παραγγελνω κ ερχονται ως απλα δεματα, η ειδοποιηση ειναι για συστημενο. μου ειπαν ομως οτι τη δευτερα θα ειναι στο ταχυδρομειο. ισχυει ή να παω να πιεσω;;;;

Εαν θες πας με το χαρτακι στο ΚΔ της περιοχης σου και το παραλαμβανεις γαι να το εχεις Σ.Κ.Κεντρο διανομης οχι ταχυδρομειο πρωτα παιρνεις τηλεφωνο καλου κακου.Αντε για να εχουμε να μιλαμε για το κινητο

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μου ηρθε. Ηρθε ειδοποιηση σημερα το πρωι, και σε αντιθεση με τα αλλα που παραγγελνω κ ερχονται ως απλα δεματα, η ειδοποιηση ειναι για συστημενο. μου ειπαν ομως οτι τη δευτερα θα ειναι στο ταχυδρομειο. ισχυει ή να παω να πιεσω;;;;

 

Αντε περιμενω τις εντυπωσεις σου μονο εγω γραφω για το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αντε περιμενω τις εντυπωσεις σου μονο εγω γραφω για το κινητο

Εσυ μην ποσταρω κατι πεταγεσε σαν το ελατηριο χαχαχ καλο Σ.Κ. σας ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες πας με το χαρτακι στο ΚΔ της περιοχης σου και το παραλαμβανεις γαι να το εχεις Σ.Κ.Κεντρο διανομης οχι ταχυδρομειο πρωτα παιρνεις τηλεφωνο καλου κακου.Αντε για να εχουμε να μιλαμε για το κινητο

 

τι ειναι το ΚΔ????? πως να το ψαξω;

Link to comment
Share on other sites

Εκει που μαζευωνται ολα απο τα Ελτα πριν πανε στο κατα τοπους ταχυδρομειο.Πες σε πια περιοχη εισαι να στο βρω Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη στα χερια μ :love::love::love::love::love::love: ειναι πανεμορφο. Την σιμ μου πως την κανω μικρο σιμ???
Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη στα χερια μ :love::love::love::love::love::love: ειναι πανεμορφο. Την σιμ μου πως την κανω μικρο σιμ???

 

κοστιζει 5 ευρω να την αλλαξεις στον παροχο σου,η να στην κοψουν αν και εμενα την εκοψαν αλλα δεν χωραγε και παλι.Κανε μια παρουσιαση αργοτερα να παρουμε μια ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Elenitaaaa καλορίζικοοοοοοοοοοοο!!!!! Και γερό πάνω από όλα!!!

 

Ξέρω ότι ο πάροχος βγάζει μίκρο με 5ευρά!!!! Εγώ το βλέπω το άκυρο, όπου έψαξα λέει ότι όταν το process to be delivered γίνει σκέτο Posted, επιστρέφει στον πωλητή...δεν μπορώ να καταλάβω πως την ίδια ημερομηνία πέρασαν το ένα πακέτο και έκοψαν το άλλο :(

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Vamvakoulas σου έκαναν ξανά shipping οι ίδιοι ή αγόρασες από άλλον πωλητή;:confused:
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη στα χερια μ :love::love::love::love::love::love: ειναι πανεμορφο. Την σιμ μου πως την κανω μικρο σιμ???

 

Χαιρομαι που σου αρεσει.Επιζω να βγεις δικαιωμενη απο την επιλογη σου πληρως:)Οτι θες για βελτιωση ειμαι εδω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους.... πειτε μου αν θελετε τι να ελεγξω...

 

κοστιζει 5 ευρω να την αλλαξεις στον παροχο σου,η να στην κοψουν αν και εμενα την εκοψαν αλλα δεν χωραγε και παλι.Κανε μια παρουσιαση αργοτερα να παρουμε μια ιδεα.

 

το εκανα μονη μ :D

 

Χαιρομαι που σου αρεσει.Επιζω να βγεις δικαιωμενη απο την επιλογη σου πληρως:)Οτι θες για βελτιωση ειμαι εδω

 

Δεν ξερω αν ειναι ο ενθουσιασμος π το πηρα επιτελους... αλλα νομιζω ειναι τελειο ......... δεν το αφηνω απ τα χερια μ! δεν ξερω ομως τι να ελεγξω για να δω αν ειναι ολα οκ... κ να στειλω στο aliexpress οτι το πηρα κ ειναι οπως στην περιγραφη.

2 μικρα σημεια μονο... 1ον το γνωστο προβλημα με την καμερα

2ον οι θηκες με καπακι μπροστα , δε μου κλεινουν. ισως κανω εγω κατι λαθος, ισως ειναι ελαφρος πιο παχυ, ισως εχουν προβλημα κ οι 2 θηκες με καπακι π εχω.

 

ps: δε συνδεθηκα ακομα με wifi να σας πω πως παει...

 

 

EDIT: ακυρο για τη θηκη. απλα ηθελε λιγο μεγαλυτερη πιεση σε ενα σημειο κ απλα φοβομουν να το πιεσω...

Edited by elenitaaaaa
Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το "γνωστό" πρόβλημα με την κάμερα ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλά το "015" βλέπω πως δεν έχει micro sim ,εσένα έχει ;

 

και επίσης βλέπω στο youtube που παραπέμπει ο κινέζος ότι έχει logo samsung ;;; ισχύει ;;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

οτι δεν ειναι 13αρα αλλα 9αρα...

 

Σε ολλα τα κινεζικα 8 ειναι με softwer γινεται 13.Παιξε λιγο μαζι του και την καμερα θα την κανουμε πολυ καλυτερι με τα αρχεια του stargreek και σε ευκρινεια και τωρα αμα δεις στις ιδιοτητες γραφει f 1,8 θα γινει f1,2

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

καλά το "015" βλέπω πως δεν έχει micro sim ,εσένα έχει ;

 

και επίσης βλέπω στο youtube που παραπέμπει ο κινέζος ότι έχει logo samsung ;;; ισχύει ;;

εγω δεν εχω το 015 αλλα αυτο http://www.aliexpress.com/item/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/1262513832.html

νομιζω ειναι το ιδιο. ουτε εδω λεει micro sim. η sim μου ομως δεν χωρουσε.

ναι εχει logo samsung. μεχρι κ στη θεση της μπαταριας εχει το αυτοκολλητο της samsung

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...