Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να αποφυγεις την χειροκινητη διαδικασια υπαρχουν καποια συνδυασμοι στον dialer οπως *#31#* κλπ που επαναφερουν τα boot logos, καπου τα ειχα μαζεμενα αλλα δε τα βρισκω. Googlare το και δες και utube ψαξε s4 clone boot logos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντήσεις φιλε. Ειναι ακόμα πιο ξεκάθαρο πλεον. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε το σκεφτόμουν αυτό, αλλα ήθελα κατι πιο οικονομικο. :)

ξερω ειμαι ελεεινος!

Αν δεν τον ενδιαφέρει τόσο πολύ η κάμερα ας πάρει αυτόν με τα 90ε , legend έχει λίγο καλύτερη οθόνη και κάμερα σε σχεση με τους πιο φθηνους.

Link to comment
Share on other sites

πάντως το 5s που πουλάει ο ίδιος , φαίνεται και πολύ καλό και έχει και σχόλια απο διάφορους μαζί με ένα απο Έλληνα που λέει καλά λόγια ...
Link to comment
Share on other sites

5s πήραμε αρκετοί, δες στο σχετικό νήμα...

Η έννοια του "καλό" είναι πάντα σχετική

 

Το βέβαιο της υπόθεσης i6 (λινκ στο 1ο ποστ) είναι οτι πλεόν, είναι ξεκάθαρο (100%) πως θα είναι το iphone 6, αφού οι Κινέζοι στις αντιγραφές είναι μανούλες!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειλικρινά παιδιά δεν μπορώ να αποφασίσω. Απο την μαξ έχουμε το value for money με τα 90 ευρώ και απο την άλλη το legend λιγο πιο πάνω. Αν το legend υπήρχε στα 120 θα το είχα πάρει νύχτα.

 

Με τα updates δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Αν βγάλει η google το παίρνουν και οι κλώνοι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προτείνω να αφήσετε τους κλώνους και να κοιτάξετε προς επώνυμα κινέζικα μακράν πιο αξιόπιστα.

 

Όσον αφορά τα updates, δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις, no name συσκευές αφήνονται στη τύχη τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τα updates δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Αν βγάλει η google το παίρνουν και οι κλώνοι;

ΑΝ ενδιαφερθεί κάποιος (ο κατασκευαστής ή κάποιος χρήστης) να δημιουργήσει μια νέα έκδοση σύμφωνα με τις αναβαθμίσεις της google, ειδικά για τον κλώνο σου (και όχι "για τους κλώνους" γενικά) τότε πάρει την αναβάθμιση το συγκεκριμενο μοντέλο κλώνος.

 

Στην πράξη, ελάχιστοι ασχολούνται, οπότε μην περιμένεις τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό και λογικό.

Το update ομως θα ειναι ΟΤΑ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτείνω να αφήσετε τους κλώνους και να κοιτάξετε προς επώνυμα κινέζικα μακράν πιο αξιόπιστα.

 

Δεν διαφωνώ. Απλά αυτή τη στιγμη έχω ενα ποθο για κλωνο και μόνο. Απλά για να μάθω και τι παίζει. Για αυτο και το ψάχνω τόσο. Σε ευχαριστώ πολύ ωστόσο. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος έχει κλώνο s5 με 6589 μονοκαρτο .Το μονο πρόβλημα του είναι οι συχνές απόσυνδεσεις του wifi ,και η μέτρια αίσθηση αφής που έχει.Απο φωτο μέτριο.

Υπάρχει καμμία Ρομ που να λύνει το πρόβλημα των αποσυνδεσεων;;

Επίσης έχει κιτκατ και στο σήμα γράφει 4g είναι δυνατόν;

 

Τελικά το antutu 2014 έδειξε οτι έχει τον 6572 τετραπυρηνο .Αν περάσω μια Ρομ για 6572 θα λυθεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά το antutu 2014 έδειξε οτι έχει τον 6572 τετραπυρηνο .Αν περάσω μια Ρομ για 6572 θα λυθεί το πρόβλημα;

 

O 6572 είναι διπύρηνος. Το Antutu μόνο αξιόπιστο δεν μπορεί να θεωρηθεί για τέτοια θέματα.

 

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/mobile-chipsets/smartphone/mt6572/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O 6572 είναι διπύρηνος. Το Antutu μόνο αξιόπιστο δεν μπορεί να θεωρηθεί για τέτοια θέματα.

 

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/mobile-chipsets/smartphone/mt6572/

 

Ψάχνοντας βρήκα οτι υπάρχει και τετραπύρηνος 6572 κι εγώ έτσι νόμιζα οτι είναι διπυρηνος

 

 

http://www.gizmochina.com/2013/03/28/mediatek-launches-mt6572-a7-quad-core-processor-packs-with-mali-400-gpu/

Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάχνοντας βρήκα οτι υπάρχει και τετραπύρηνος 6572 κι εγώ έτσι νόμιζα οτι είναι διπυρηνος

 

 

http://www.gizmochina.com/2013/03/28/mediatek-launches-mt6572-a7-quad-core-processor-packs-with-mali-400-gpu/

 

...και δεν θα υπήρχε στο επίσημο site της Mediatek; Πέρα από αυτό, όλα τα άλλα είναι υπό αμφισβήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...και δεν θα υπήρχε στο επίσημο site της Mediatek; Πέρα από αυτό, όλα τα άλλα είναι υπό αμφισβήτηση.

Φυσικά, και δεν τίθεται θέμα, είναι καθαρά 2πυρηνος, απλα οι κινέζοι ειδικα στους κλώνους απο s4 και s5 "δίνουν ρέστα" και γράφουν στα specs οτι θέλουν.. Όπως επίσης μετα το δεν υπάρχει αγιος Βασίλης, ΔΕΝ υπάρχει κλώνος s5 με πάνω απο 1g ram για αντιγραφή 1-1 και ο legend έχει 1,άσχετα αν τον πουλάνε για 2.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, και δεν τίθεται θέμα, είναι διπυρηνος, απλα οι κινάκουσε.ιδικα στους κλώνους απο s4 και s5 "δίνουν ρέστα" και γράφουν στα specs οτι θέλουν.. Όπως επίσης μετα το δεν υπάρχει αγιος Βασίλης, ΔΕΝ υπάρχει κλώνος s5 με πάνω απο 1g ram για αντιγραφή 1-1 και ο legend έχει 1,άσχετα αν τον πουλάνε για 2.

 

Καλά αυτό ισχυει .Το θέμα είναι πως όταν του έλεγα να μη μπλεξει με κλωνο αυτος δεν με ακουσε.Τώρα......:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό ισχυει .Το θέμα είναι πως όταν του έλεγα να μη μπλεξει με κλωνο αυτος δεν με ακουσε.Τώρα......:blink:

 

απλά είναι η "τρέλα"-επιθυμία να πάρει κάποιος ίδιο με το αυθεντικό. Και γω έχω προσπαθήσει να εξηγήσω σε πολύ κόσμο ότι με τα ίδια χρήματα θα παίρναν πολύ καλύτερη συσκευή..:rolleyes:

Η δική μου γνώμη είναι λίγο τραβηγμένη:ninja:, αλλά αδυνατώ να καταλάβω γιατί η hdc που βγάζει κλώνους εδώ και χρόνια δεν βγάζει έναν κλώνο τούμπανο να πουλήσει σαν τρελός και ας τον πουλάει και λίγο ακριβότερα...:X

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο προφανώς βρίσκουν πολλά κορόιδα και είναι ικανοποιημένοι με το κέρδος τους.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κλώνος του s4 υπάρχει με τον mtk 6592 και 2g ram;

 

Που να αναφέρει ότι έχει ή να έχει πραγματικά; Γιατί αν θέλεις το δεύτερο θα συνιστούσα να κοιτάξεις προς κάτι σε επώνυμο κινέζικο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι διαστάσεις της συσκευής είναι που με ενδιαφέρουν.

5ιντσα με τα χαρακτηριστικά που αναφέρω σίγουρα υπάρχουν πολλά από Κίνα αλλά στις διαστάσεις του s4 δεν έχω βρει κάτι για αυτό έλεγα μήπως έχει βγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα για έναν φίλο ένα OTG καλώδιο , και λέω δεν το δοκιμάζω , δουλεύει κανονικά , ποντίκι, usb , όλα :up: . Οταν το πήρα δεν έγραφε για υποστήριξη OTG και ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μένα , μου έλυσε τα χέρια .

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν φταίει που είμαι root .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα για έναν φίλο ένα OTG καλώδιο , και λέω δεν το δοκιμάζω , δουλεύει κανονικά , ποντίκι, usb , όλα :up: . Οταν το πήρα δεν έγραφε για υποστήριξη OTG και ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μένα , μου έλυσε τα χέρια .

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν φταίει που είμαι root .

Οχι το root δεν έχει κάποια σχέση με το otg.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου. θα σας πω το πρόβλημα που αντιμετωπισα με τον κλωνο S5 του φιλου μου.

ειχε χασει το imei και δεν μπορουσες να δεχτεις και να λαβεις κλησεις.μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα την λυση.

πληκτρολογεις αυτον εδω τον κωδικο *#*#20080808#*#* με τον οποιο το S5

μπαινει σε engineering mode στο οποιο υπαρχει η επιλογή write imei. γράφοντας το imei

που υπηρχε στην πλατη του S5 και με μια επανεκκινηση όλα δουλευουν και παλι.μπορεις

και να δεχτεις και να λαβεις κλησεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ:ο κωδικος αυτος δεν κανει για τα original S5 μονο για κλωνους.

αυτά απλως για ενημερωση η και βοηθεια αν καποιος παθει κατι αναλογο και χασει το imei το S5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...