Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση τι γινεται . μπορει να μην μπορεις να μπεις. ειναι ειδική περιπτωση

 

Σε ξενοδοχεία και σε άλλους παρόμοιους χώρους το internet λειτούργει με τον τρόπο που έγραψα παραπάνω ,εάν δεν μπορούμε να μπούμε σε αυτά τα σημεία τι να το κάνω στο σπίτι έχουμε τους υπολογιστές όποτε για μένα θα είναι άχρηστο , εκτός και αν είναι ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεί που δουλεύω εάν έχεις laptop πατάς internet explorer και σου ανοίγει η σελίδα του παροχου για να βάλεις τους κωδικούς , τους βάζεις και μπαίνεις κανονικά σε έμενα δεν ανοίγει
Στα ξενοδοχεία συνδέεσαι πρώτα με το κεντρικό τους router και αυτό σου δίνει πρόσβαση στη σελίδα για να βάλεις username και password και να μπορείς να δεις ίντερνετ.Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ με k599 οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αν υπάρχει κάποια ιδιοτροποία με το συγκεκριμένο κινητό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που δουλεύω εάν έχεις laptop πατάς internet explorer και σου ανοίγει η σελίδα του παροχου για να βάλεις τους κωδικούς , τους βάζεις και μπαίνεις κανονικά σε έμενα δεν ανοίγει

 

Δοκιμασες και με τους 2 browser?(opera-safari)Πιστευω οτι ειναι θεμα browser και οχι wifi

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το κ599 ,μπορει να μου πει καποιος αν κανει ηχογραφηση συνομηλιας οτα μιλας στο τηλεφωνο?, ευχαριστω

Όταν κάνεις κληση σου εμφανίζει μενού οπού μπορείς να ηχογραφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ αυτο, μολις κυκλοφορησε εχει κ GPS πανω,ειμαι σε διλημα ποιο να επιλεξω αναμεσα στο κ599 κ σε αυτο. βοηθηστε.

 

http://www.allymobile.com/x_flying-fly-ying-f035-gps-wifi-tv-china-phone_2025.php?k_id=61&kn=Dual+sim%2BWIFI%2BTV%26amp%3BGPS

Link to comment
Share on other sites

Απλά πρόσεχε ότι παίρνεις κινητό που δεν έχει ούτε tv ούτε wifi.

 

Το ξέρω δεν τα χρειαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους και ζητάω από την εμπειρία σας αν μπορείτε να βοηθήσετε μιά και είμαι άσχετος .

 

Επεσε στα χέρια μου 'ενας από τους κλώνους που αναφέρονται συγκεκριμένα το W001 που είναι ίδιο με το k599 .

1 . Ακούω ότι υπάρχουν ένα σωρό εφαρμογές , κάποιες απ' τις οποίες είναι free και είναι ενδιαφέρουσες .

2. Που μπορώ να τις βρω ?

3. Πως γίνεται η εγκατάσταση στο τηλέφωνο ?

 

Ευχαριστώ για απαντήσεις σας .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Κατ'αρχας,να σας ευχαριστησω για τη βοηθεια να σεταρω το κ599.!!!

Να ευχαριστησω ιδιετερα τον THANOS26,γιατι χωρις τις ρυθμισεις για το youtube που προτεινε,θα το ευρησκα...μεχρι το πασχα...Οταν ειδα steaming video απο youtube τρελαθηκα!!! Ασε που μου φαινεται οτι κατεβαζει σαν το γνησιο iphone3gs(του οποιου επισης ειμαι κατοχος)!!!

Φιλε trackera, ψαχνοντας το, βρηκα οτι εχει το κ599 αναγνωριση γραφης,αρκει να πας στο εικονιδιο που εχει ενα μολιβι στην οθονη κ λεει "γραψτε sms"μετα στο πληκτρολογιο πατας τη σφαιρα(διπλα στο spase)δυο φορες.

Να'ξερα και πως αποθηκευουμε τα βιντεακια Θ'αταν τελεια...

Ευαριστω και παλι και τον φιλο trackera για τη τεραστια βοηθεια-κατευθηνση,και τον Θανο!!!(ακομα θα λεγαμε δεν το κανει κινεζικο ειναι...)

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι αναμεσα στα εξης 2 κινητα:

 

http://www.dualsimmobileshop.co.uk/k599-wifi-java-20-dual-sim-tv-and-more-p-118.html?zenid=emdj8a6qfo0fkqhohn6vfcr1e4

 

http://www.dualsimmobileshop.co.uk/m002l-wifiultra-slim-4gb-memory-35-dual-sim-java-tv-p-137.html

 

Απ'οτι βλεπω γενικα το M002L μου φαινεται λιγο καλυτερο. Εχει 3.5" oθονη αντι 3.4" του Κ599, ειναι πιο λεπτο και κοντο απο το Κ599 απ'οτι ειδα σε ενα βιντεακι στο youtube, ερχεται με 4gb μνημη και υποστηριζει μεχρι 16gb αντι το 1gb/8gb του K599. Δεν ξερω αν υπαρχει καμια αλλη διαφορα που δεν βλεπω.

 

Ποιο απο τα 2 θα προτεινατε λοιπον;

Link to comment
Share on other sites

παδια το κινητο αυτο ποσα χρωματα εχει?Στα specs που διαβασα λεει 16Μ χρωματα αλλα απο τα screenshots που βλεπω δν φαινεται να ειναι τοσα...Εσεις που το βλεπετε κ το εχετε τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι αναμεσα στα εξης 2 κινητα:

 

http://www.dualsimmobileshop.co.uk/k599-wifi-java-20-dual-sim-tv-and-more-p-118.html?zenid=emdj8a6qfo0fkqhohn6vfcr1e4

 

http://www.dualsimmobileshop.co.uk/m002l-wifiultra-slim-4gb-memory-35-dual-sim-java-tv-p-137.html

 

Απ'οτι βλεπω γενικα το M002L μου φαινεται λιγο καλυτερο. Εχει 3.5" oθονη αντι 3.4" του Κ599, ειναι πιο λεπτο και κοντο απο το Κ599 απ'οτι ειδα σε ενα βιντεακι στο youtube, ερχεται με 4gb μνημη και υποστηριζει μεχρι 16gb αντι το 1gb/8gb του K599. Δεν ξερω αν υπαρχει καμια αλλη διαφορα που δεν βλεπω.

 

Ποιο απο τα 2 θα προτεινατε λοιπον;

 

Φιλε επειδη τα εχω δει και τα 2 απο κοντα οι διαφορες τους ειναι αυτες που αναφερεις. Μαλιστα εχω την εντυπωση οτι το Κ599 δεν εχει 3.4'' αλλα 3.2'' οθονη. Εγω παντως προτιμησα το Μ002L και θα σου προτεινα να παρεις αυτο. Σαν λογισμικο ειναι τα ιδια απλως εχουν τις διαφορες που ανεφερες στο μεγεθος....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε για την επιβεβαιωση, θα το παραγγειλω αυριο απο το συγκεκριμενο μαγαζι ;)

 

*** Ε D I T ***

 

Τελικα με αποφαση της τελευταιας στιγμης (χτες τα βρηκα) θα παω ειτε για το Sunno HDi ειτε για το Sunno S880 (το οποιο βγαινει σε λιγες μερες και ειναι το απολυτο κινεζικο κινητο κατ'εμε).

 

Το 2ο το εχω βρει εδω --> http://www.szprice.com/products/Sunno-S880-WIFI-GPS-Smart-Phone-with-Windows-Miobile-6-5-and-Android-Dual-System_1478.html?setCurrencyId=3

 

Μηπως εχει κανεις καμια εμπειρια/γνωμη για το συγκεκριμενο site; Χτες τους εστειλα 2-3 email για να τους ρωτησω καποια πραγματα και μου απαντησαν πολυ γρηγορα (μου ειπαν κιολας πως το Sunno S880 θα το εχουν στις 15 δεκεμβρη και πως αν θελω μολις το παραλαβουν να μου στειλουν email για ειδοποιηση).

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε για την επιβεβαιωση, θα το παραγγειλω αυριο απο το συγκεκριμενο μαγαζι ;)

 

*** Ε D I T ***

 

Τελικα με αποφαση της τελευταιας στιγμης (χτες τα βρηκα) θα παω ειτε για το Sunno HDi ειτε για το Sunno S880 (το οποιο βγαινει σε λιγες μερες και ειναι το απολυτο κινεζικο κινητο κατ'εμε).

 

Το 2ο το εχω βρει εδω --> http://www.szprice.com/products/Sunno-S880-WIFI-GPS-Smart-Phone-with-Windows-Miobile-6-5-and-Android-Dual-System_1478.html?setCurrencyId=3

 

Μηπως εχει κανεις καμια εμπειρια/γνωμη για το συγκεκριμενο site; Χτες τους εστειλα 2-3 email για να τους ρωτησω καποια πραγματα και μου απαντησαν πολυ γρηγορα (μου ειπαν κιολας πως το Sunno S880 θα το εχουν στις 15 δεκεμβρη και πως αν θελω μολις το παραλαβουν να μου στειλουν email για ειδοποιηση).

 

Οντως σαν χαρακτηριστικα ειναι πολυ καλο απλως εχει το μειονεκτημα οτι δεν εχει dual sim που ειναι πολυ βολικο... Τουλαχιστον εγω το M002l κυριως γι αυτο το λογο το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε για την επιβεβαιωση, θα το παραγγειλω αυριο απο το συγκεκριμενο μαγαζι ;)

 

*** Ε D I T ***

 

Τελικα με αποφαση της τελευταιας στιγμης (χτες τα βρηκα) θα παω ειτε για το Sunno HDi ειτε για το Sunno S880 (το οποιο βγαινει σε λιγες μερες και ειναι το απολυτο κινεζικο κινητο κατ'εμε).

 

Το 2ο το εχω βρει εδω --> http://www.szprice.com/products/Sunno-S880-WIFI-GPS-Smart-Phone-with-Windows-Miobile-6-5-and-Android-Dual-System_1478.html?setCurrencyId=3

 

Μηπως εχει κανεις καμια εμπειρια/γνωμη για το συγκεκριμενο site; Χτες τους εστειλα 2-3 email για να τους ρωτησω καποια πραγματα και μου απαντησαν πολυ γρηγορα (μου ειπαν κιολας πως το Sunno S880 θα το εχουν στις 15 δεκεμβρη και πως αν θελω μολις το παραλαβουν να μου στειλουν email για ειδοποιηση).

 

φιλε δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα ρωτα τους τι εννοουν οταν λενε windows mobile 6.5+android,γιατι και για το n12 λεγανε οτι θα εχει και τα 2 λειτουργικα και αποδειχτηκε οτι ειχε μονο windows με εικονιδια απο android.

 

edit επειδη ξαναδιαβασα πιο προσεκτικα βλεπω οτι διευκρινιζουν οτι ειναι το πρωτο τηλεφωνο που διαθετει και τα 2 λειτουργικα αλλα δεν λενε πουθενα τι εκδοση android εχει (1.5-1.6 κτλ) και το αν θα υποστηριζεται για αναβαθμισεις οπως τα υπολοιπα android τηλεφωνα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει dual sim ουτε tv αλλα να σου πω την αληθεια δεν τα πολυχρειαζομαι αυτα (εξαλλου με υπερκαλυπτουν τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του). Ολα βασιζονται εξαλλου στις αναγκες/γουστα του καθενος :) Το μονο στο οποιο εχω ενδοιασμο για την αγορα του ειναι κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το site αυτο, αν μπορει καποιος ας ριξει καμια γνωμη.

 

Φιλε sardas θα το ρωτησω αυτο που λες αν και στο description γραφει ξεκαθαρα για 2 ξεχωριστα λειτουργικα, αλλα για καλο και για κακο θα στειλω ενα email για διευκρινιση. Eιδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σε ολους,εχω και εγω εδω και 4 μερες ενα κινεζικο κινητο αγορασμενο απο μαγαζι της ομονοιας το κινητο πουαγορασα ειναι αυτο http://www.sourcinggate.com/dapeng-t2000-wifi-tv-cellphone-with-portable-qwerty-keypad-p-6312.html διαβασα και τις 59 σελιδες και βρηκα ενδιαφεροντα τα ποστ.καταρχας θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι το λειτουργικο και το σοφτγουερ ειναι κατα 95% ιδιο με ολα,θα ηθελα να κανω μια προταση οποιος βρισκει κατι καινουργιο σε αυτα τα κινητα να φτιαξουμε μια ειδικη περιοχη που να γρφουμε οτι καινουργιο βρισκουμε αντι να διαβαζουμε 50-60 σελιδες,και ο καθενας μας να κανει κοπυ και παιιστ τα προηγουμενα και μετα να συμπληρωνει αυτο το οποιο βρηκε,ετσι με αυτο τον τροπο θα εχουμε με μια γρηγορη ματια οτι μας ενδιαφερει.τωρα θελω 2-3 πληροφοριες δεν μπορω να περασω τις επαφες απο ενα se p900,επισης κατεβασα και το softwairx6 αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη,οταν μπω στο ιντερνετ απο το σπιτι κλεισω το τηλεφωνο και μετα αμα θελω να ξαναμπω μου ζηταει να ξαναβαλω παλι κωδικο.πληροφοριακα να σας πω οτι εχει πολυ καλη τηλεοραση αριστο ραδιοφωνο αρκετα καλη καμερα.ευχαριστω. τιμη που το πηρα 180€ με εγγυηση επιστροφης.
Link to comment
Share on other sites

MOISIS ενδιαφερομαι και εγω για το τηλ αυτο.Χωρις την θηκη ειναι χοντροκομμενο?

Το πληκτρολογιο ειναι λειτουργικο , τρωει κολληματα κτλ?

Γενικα αμα σου ειναι ευκολο πες καποιες εντυπωσεις σου...Αν θελεις στειλε μου pm.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σε ολους,εχω και εγω εδω και 4 μερες ενα κινεζικο κινητο αγορασμενο απο μαγαζι της ομονοιας το κινητο πουαγορασα ειναι αυτο http://www.sourcinggate.com/dapeng-t2000-wifi-tv-cellphone-with-portable-qwerty-keypad-p-6312.html ........... που το πηρα 180€ με εγγυηση επιστροφης.

 

Λίγο τσουχτερή τιμή αλλά αν σε ικανοποιήσει η συσκευή τότε δεν πειράζει.

Από το πληκτρολόγιο του μπορείς να γράψεις ελληνικά;Επίσης είναι δυνατόν να αποσυνδέσεις το κινητό από το πληκτρολόγιο ε;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τσουχτερή τιμή αλλά αν σε ικανοποιήσει η συσκευή τότε δεν πειράζει.

Από το πληκτρολόγιο του μπορείς να γράψεις ελληνικά;Επίσης είναι δυνατόν να αποσυνδέσεις το κινητό από το πληκτρολόγιο ε;

 

το πληκτρολογιο δουλευει και στα ελληνικα και στα αγγλικα,ειναι παρα πολυ βολικο εχει τα παντα επανω και ειδικα για το ιντερνετ ειναι τελειο. αυτο ειναι μια θηκη-πληκτρολογιο και αμα θελεις ξεκοτσαρεις το τηλεφωνο απο πανω και ειναι οπως ολα τα αλλα,εχει πολυ καλη ακουστικη στο ραδιοφωνο στην τηλεοραση στα mp3. γενικως πιστευω οτι εκανα μια καλη αγορα το οτι ειναι λιγο ακριβοτερο απο τα αλλα και αυτο ειναι σχετικο.αν μπορει καποιος ας με βοηθησει για το ιντερνετ που πρεπει να βαζω συνεχεια το κωδικο,και πως θα περασω τις 400 επαφες μου.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόβλημα που έχω είναι το εξής:

μπορώ να δέχομαι κλήσεις αλλά δεν μπορώ να κάνω κι εμφανίζεται το μήνυμα:

NOT ALLOW TO DIAL

 

μπορεί να βοηθήσει κανείς;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...