Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ένα δεκαήμερο χρήσης του Κ599 να αναφέρω και εγώ τη δική μου εμπειρία..

 

ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ.

 

ΟΚ, είναι φθηνό, μοιάζει με το iphone και παίρνει 2 sim. Τελεία και μέχρι εκεί. Έχω έρθει πολλές φορές στα πρόθυρα του να το πετάξω μέσα στο δεκαήμερο και εξηγούμαι:

 

Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να αγοράσω iphone με 100 ευρώ αλλά ήθελα τουλάχιστον μια βασική λειτουργία σαν κινητό τηλέφωνο με 2 sim να την κάνει. Τα υπόλοιπα θα τα έπαιρνα σαν bonus αν λειτουργούσαν σωστά. Αμ δε.. Πραγματικά απορώ πως γίνεται να το χρησιμοποιούν άνθρωποι καθημερινά και να λένε καλά λόγια. Τα μειονεκτήματα που εντόπισα μέχρι τώρα και το έβαλα στην άκρη χωρίς να θελήσω να δω παραπέρα μιας και αν δεν κάνει αυτά τα απλά πράγματα καλύτερα να πωλείται σαν τηλεορασοραδιόφωνο με wifi και look iPhone, όχι σαν τηλέφωνο:

 

1) Που βρίσκεται ο τηλ. κατάλογος της 2ης sim, οέο? Μην ψάχνετε, πουθενά. Μόνο αν μεταφέρεις όλα τα τηλέφωνα στη συσκευή και χωρίς να ξέρεις τι είναι που.

 

2) Bluetooth: Έχω ένα στο αυτοκίνητο και ένα "αυτιού". Το συνδέω με του "αυτιού" και βγαίνω από το σπίτι, μπαίνω στα αμάξι. ΟΤΑΝ θέλει αλλάζει και συνδέεται με του αυτοκινήτου, χωρίς λογική. Σβήνεις το αμάξι. ΑΝ θέλει θα ξανασυνδεθεί με του "αυτιού". Επίσης 2 φορές πάνω στην αλλαγή από το ένα στο άλλο και ενώ έδειχνε κανονικά συνδεδεμένο με ένα από τα δύο, είχε πάθει.. κωλούμπρα. Έδειχνε συνδεδεμένο, με έπαιρναν τηλέφωνο, το σήκωνα αλλά δεν είχε γυρίσει τον ήχο πουθενά, ούτε το αυτοκίνητο, ούτε στο αυτί, ούτε καν στη συσκευή. Και δεν έστρωνε με τίποτα, έβγαλα μπαταρία για να μπορέσει να ξανασυνδεθεί με οποιοδήποτε Bluetooth και έχασα κ τις κλήσεις μου...

Αν δε κάνεις το λάθος και το κλείσεις, στο άνοιγμα θα πρέπει να κάνεις connect με το χέρι στα bluetooth και ας έχεις δώσει άδεια να συνδέεται πάντα εκεί.

 

3) Ο opera έχει πολύ πλάκα. Ενώ πχ στις φωτογραφίες γυρνώντας το κινητό σε landscape γυρνάει σωστά τη φωτογραφία, στο opera είναι ανάποδα. Ναι, γυρνώντας το κινητό στο πάλι, ο opera γυρνάει κάθετα. Γυρνώντας το κινητό κάθετα, ο opera γυρνάει στο πλάι. Με λίγα λόγια, σαν να μην υπάρχει μιας και δεν το δουλεύεις έτσι με τίποτα..

 

4) Για να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού μου, πρέπει ΚΑΘΕ φορά που έχεις κλείσει και ανοίξει το κινητό να ψάχνεις για δίκτυο και να ξαναδίνεις το key του δικτύου. Έλεος, βάλτο κάπου να το ξέρεις...

 

5) Το touch του είναι ελεεινό και δεν το λέω από έλλειψη εξοικείωσης με touch. Με το δάχτυλο πατιέται ΟΤΙ μπορείς να φανταστείς μιας και διαφορετικά μέρη της οθόνης δουλεύουν με διαφορετική πίεση. Ξεκινάς ένα scroll από κάτω αλλά ανεβαίνοντας σταματάει και διπλο-τριπλο-πατιέται όπου έμεινε το δάχτυλο. Μόνο με πενάκι δουλεύεται, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΠΕΝΑΚΙ, ούτε καν για κρεμαστό. Να θες να γράψεις ένα απλό μήνυμα 3 λέξεων και να κάνεις 5 λεπτά βρίζοντας ότι σου έρθει στο μυαλό για κάτι τόσο απλό.

 

6) Ρυθμισμένο με μενού στα αγγλικά και input method στα Ελληνικά, τι έπρεπε να γράφει όταν γράφεις νέο μήνυμα ή ψάχνεις ένα όνομα στον κατάλογο? Αμ δε... Αγγλικά γράφει. Για να βρεις ένα όνομα στον κατάλογο γράφωντας το πρώτο γράμμα θες 2 λεπτά περιήγησης στα μενού για να αλλάξεις στα Ελληνικά. Για το touch με το δάχτυλο δεν το συζητάμε, θα πάρεις διάφορους τηλέφωνο μέχρι να το πετύχεις.

 

7) Το ξεκλείδωμα του κινητού με το slide είναι όλα τα λεφτά... Δεν υπάρχει άνθρωπος που με το δάχτυλο το έχει ξεκλειδώσει πριν περάσουν 10". Θέλει το δαχτυλάκι σιγάααα σιγάααα, προσεκτικά μην ξεφύγει κανά χιλιοστό και με αρκετή πίεση. Που να θελήσεις να πας στην τρίτη οθόνη του μενού με το χέρι...

 

Δεν πρόλαβα να δω άλλα γιατί δεν το χρησιμοποίησα παραπάνω... Προλαβαίνοντας τις αντιδράσεις να πω πως δεν είμαι "γεροπαράξενος" με τα κινητά και τα πράγματά μου.. Δεν θεώρησα ότι πήρα iphone με 100 ευρώ. Δεν τα θέλω όλα τέλεια ούτε γκρινιάζω χωρίς λόγο, αλλά αυτό το πράμα σαν καθημερινό τηλέφωνο ΔΕΝ μπορεί να χρησιμοποιηθεί, εκτός αν πηγαίνεις ακόμα σχολείο και έχεις χρόνο και όρεξη να παίζεις με το πενάκι σου..

 

Εκτός από το κράξιμο που περιμένω, θα χαρώ να ακούσω απόψεις πάνω σε αυτά. Αν με βρίσκετε υπερβολικό, αν πιστεύετε πως ζητάω πολλά ή αν τελικά είμαι εγώ περίεργος και το κινητό είναι όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως στο είπε ο Μανώλης,αν στα μικρά καθημερινά βρίσκεις δυσκολίες πούλα το να φεύγει από τα χέρια σου.Δεν υπάρχει λόγος να σε κράξει κανένας,πολλά από αυτά που έγραψες έχουν κομμάτια αλήθειας με μια δόση υπερβολής αλλά αυτά είναι και προσωπικές απόψεις βέβαια.

Όταν κάτι δεν μας ταιριάζει λογικό είναι να έχουμε τις ενστάσεις μας

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, ο φίλος δίκιο δεν έχει?

Η οθόνη, και ειδικά στα μηνύματα, είναι ό,τι να 'ναι.

Να μην αναφέρω το βάσανο που τρως όταν θες να μετακινήσεις ένα εικονίδιο. Μετακινούνται όλα.

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη μια χαρά είναι.Δεν κατάλαβα,κάποιο επώνυμο κινητό με resistive οθόνη αποδίδει καλύτερα;Αλλά επειδή είναι σχήμα iphone δεν σημαίνει ότι έχει και την οθόνη του iphone

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη μια χαρά είναι.Δεν κατάλαβα,κάποιο επώνυμο κινητό με resistive οθόνη αποδίδει καλύτερα;Αλλά επειδή είναι σχήμα iphone δεν σημαίνει ότι έχει και την οθόνη του iphone

Νομίζω πως κάποιο smartphone της νόκια όσο να ναι αποδίδει καλύτερα.

Πχ και το N900 έχει resistive οθόνη αλλά αποδίδει αρκετά καλά.Απλώς πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι οι resistive οθόνες δεν είναι και πολύ για χρήση με το δάκτυλο.Πιο πολύ με stylus αποδίδουν,εξού και η ακρίβεια που έχουν στο κάθε touch,χωρίς zoom in-out όπως στις capacitive.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο φίλος μας με τα παράπονα που εξέφρασε. Ήμουν από τους πρώτους που το παρήγγειλαν και το χρησιμοποίησα σαν κύριο τηλέφωνο για 2 μήνες. Καλούτσικο σήμα, δύσκολη αναζήτηση στον τηλεφωνικό κατάλογο, μια χαρά τηλεόραση, πολύ καλή οθόνη δε σχέση με όλα τα κινητά με τιμή κάτω από 450 ευρώ, αλλά το μεγάλο μέγεθος της συσκευής και η ευκολία χρήσης του Ε66 με ώθησαν να το τοποθετήσω πάλι στο κουτί του. Για τα χρήματα που κοστίζει προσφέρει πάρα πολλά, αλλά θέτει κάποιους περιορισμούς.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά χαίρομαι που υπάρχει μία κάποια συμφωνία στο θέμα.

Εντάξει, δεν δίνουμε όλοι την ίδια βαρύτητα στα ίδια θέματα γι' αυτό και οι απόψεις είναι πολλές. Τουλάχιστον να μην αισθάνομαι περίεργος με αυτά που εντόπισα γιατί αν έχω καταλάβει καλά σε όλο το thread (ναι το έχω διαβάσει ολόκληρο) η γενική εικόνα για το κινητό είναι θετική και αυτά στα οποία συμφωνούμε ότι υπάρχουν σαν μεινεκτήματα δεν έχουν ξαναειπωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Konc το κινητο ειναι πολυ καλο για τα χρηματα του.Πολλα απο τα προβληματακια που αντιμετωπισες λυνονται απλα με μια επαναφορα τον εργοστασιακων ρυθμισιων και κανοντας ενα calibration .Με λιγα λογια 2 λεπτα υποθεση.Τα μνμα κτλ ειναι παραξενα πραγματι.Το landscape πρεπει να το ρυθμισεις σε ενα σταθερο επιπεδο σημειο και οχι στον αερα.Ειχα το ιδο προβλημα στην αρχη αλλα μετα ολα εφτιαξαν.Τα κινεζικα κινητα γενικα αμα δεν τα εχει πιασει κανεις στα χερια του προηγουμενη φορα στην αρχη καποια πραγματακια σου κακο φαινονται, παρ'λα αυτα ομως το 80% για να μην πω και παραπανω ειναι ικανοποιημενη με το κινητο.Στην περιτπωση σου οπως σου ειπαν και οι υπολοιποι καλυτερα να το πουλησεις.Δεν ειναι κακο και ουτε σημαινει οτι εισαι παραξενος...Γουστα ειναι αυτα.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Παντως καποια πραγματα απλα δεν τα χεις ψαξει. Πχ εκει που αναφερεις οτι δε μπορεις να αποθηκευσεις το κωδικο για ενα wifi δικτυο και θες καθε φορα να το βαζεις δεν ισχυει... Το ρυθμιζεις απ τα access point. Επισης εγω το χρησιμοποιω καθημερινα με bluetooth και δε μου χει παρουσιασει κανενα προβλημα. Ισα ισα ανταποκρινεται πολυ καλα...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα δεκαήμερο χρήσης του Κ599 να αναφέρω και εγώ τη δική μου εμπειρία..

 

ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ.

 

ΟΚ, είναι φθηνό, μοιάζει με το iphone και παίρνει 2 sim. Τελεία και μέχρι εκεί. Έχω έρθει πολλές φορές στα πρόθυρα του να το πετάξω μέσα στο δεκαήμερο και εξηγούμαι:

 

Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να αγοράσω iphone με 100 ευρώ αλλά ήθελα τουλάχιστον μια βασική λειτουργία σαν κινητό τηλέφωνο με 2 sim να την κάνει. Τα υπόλοιπα θα τα έπαιρνα σαν bonus αν λειτουργούσαν σωστά. Αμ δε.. Πραγματικά απορώ πως γίνεται να το χρησιμοποιούν άνθρωποι καθημερινά και να λένε καλά λόγια. Τα μειονεκτήματα που εντόπισα μέχρι τώρα και το έβαλα στην άκρη χωρίς να θελήσω να δω παραπέρα μιας και αν δεν κάνει αυτά τα απλά πράγματα καλύτερα να πωλείται σαν τηλεορασοραδιόφωνο με wifi και look iPhone, όχι σαν τηλέφωνο:

 

1) Που βρίσκεται ο τηλ. κατάλογος της 2ης sim, οέο? Μην ψάχνετε, πουθενά. Μόνο αν μεταφέρεις όλα τα τηλέφωνα στη συσκευή και χωρίς να ξέρεις τι είναι που.

 

2) Bluetooth: Έχω ένα στο αυτοκίνητο και ένα "αυτιού". Το συνδέω με του "αυτιού" και βγαίνω από το σπίτι, μπαίνω στα αμάξι. ΟΤΑΝ θέλει αλλάζει και συνδέεται με του αυτοκινήτου, χωρίς λογική. Σβήνεις το αμάξι. ΑΝ θέλει θα ξανασυνδεθεί με του "αυτιού". Επίσης 2 φορές πάνω στην αλλαγή από το ένα στο άλλο και ενώ έδειχνε κανονικά συνδεδεμένο με ένα από τα δύο, είχε πάθει.. κωλούμπρα. Έδειχνε συνδεδεμένο, με έπαιρναν τηλέφωνο, το σήκωνα αλλά δεν είχε γυρίσει τον ήχο πουθενά, ούτε το αυτοκίνητο, ούτε στο αυτί, ούτε καν στη συσκευή. Και δεν έστρωνε με τίποτα, έβγαλα μπαταρία για να μπορέσει να ξανασυνδεθεί με οποιοδήποτε Bluetooth και έχασα κ τις κλήσεις μου...

Αν δε κάνεις το λάθος και το κλείσεις, στο άνοιγμα θα πρέπει να κάνεις connect με το χέρι στα bluetooth και ας έχεις δώσει άδεια να συνδέεται πάντα εκεί.

 

3) Ο opera έχει πολύ πλάκα. Ενώ πχ στις φωτογραφίες γυρνώντας το κινητό σε landscape γυρνάει σωστά τη φωτογραφία, στο opera είναι ανάποδα. Ναι, γυρνώντας το κινητό στο πάλι, ο opera γυρνάει κάθετα. Γυρνώντας το κινητό κάθετα, ο opera γυρνάει στο πλάι. Με λίγα λόγια, σαν να μην υπάρχει μιας και δεν το δουλεύεις έτσι με τίποτα..

 

4) Για να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού μου, πρέπει ΚΑΘΕ φορά που έχεις κλείσει και ανοίξει το κινητό να ψάχνεις για δίκτυο και να ξαναδίνεις το key του δικτύου. Έλεος, βάλτο κάπου να το ξέρεις...

 

5) Το touch του είναι ελεεινό και δεν το λέω από έλλειψη εξοικείωσης με touch. Με το δάχτυλο πατιέται ΟΤΙ μπορείς να φανταστείς μιας και διαφορετικά μέρη της οθόνης δουλεύουν με διαφορετική πίεση. Ξεκινάς ένα scroll από κάτω αλλά ανεβαίνοντας σταματάει και διπλο-τριπλο-πατιέται όπου έμεινε το δάχτυλο. Μόνο με πενάκι δουλεύεται, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΠΕΝΑΚΙ, ούτε καν για κρεμαστό. Να θες να γράψεις ένα απλό μήνυμα 3 λέξεων και να κάνεις 5 λεπτά βρίζοντας ότι σου έρθει στο μυαλό για κάτι τόσο απλό.

 

6) Ρυθμισμένο με μενού στα αγγλικά και input method στα Ελληνικά, τι έπρεπε να γράφει όταν γράφεις νέο μήνυμα ή ψάχνεις ένα όνομα στον κατάλογο? Αμ δε... Αγγλικά γράφει. Για να βρεις ένα όνομα στον κατάλογο γράφωντας το πρώτο γράμμα θες 2 λεπτά περιήγησης στα μενού για να αλλάξεις στα Ελληνικά. Για το touch με το δάχτυλο δεν το συζητάμε, θα πάρεις διάφορους τηλέφωνο μέχρι να το πετύχεις.

 

7) Το ξεκλείδωμα του κινητού με το slide είναι όλα τα λεφτά... Δεν υπάρχει άνθρωπος που με το δάχτυλο το έχει ξεκλειδώσει πριν περάσουν 10". Θέλει το δαχτυλάκι σιγάααα σιγάααα, προσεκτικά μην ξεφύγει κανά χιλιοστό και με αρκετή πίεση. Που να θελήσεις να πας στην τρίτη οθόνη του μενού με το χέρι...

 

Δεν πρόλαβα να δω άλλα γιατί δεν το χρησιμοποίησα παραπάνω... Προλαβαίνοντας τις αντιδράσεις να πω πως δεν είμαι "γεροπαράξενος" με τα κινητά και τα πράγματά μου.. Δεν θεώρησα ότι πήρα iphone με 100 ευρώ. Δεν τα θέλω όλα τέλεια ούτε γκρινιάζω χωρίς λόγο, αλλά αυτό το πράμα σαν καθημερινό τηλέφωνο ΔΕΝ μπορεί να χρησιμοποιηθεί, εκτός αν πηγαίνεις ακόμα σχολείο και έχεις χρόνο και όρεξη να παίζεις με το πενάκι σου..

 

Εκτός από το κράξιμο που περιμένω, θα χαρώ να ακούσω απόψεις πάνω σε αυτά. Αν με βρίσκετε υπερβολικό, αν πιστεύετε πως ζητάω πολλά ή αν τελικά είμαι εγώ περίεργος και το κινητό είναι όπως θα έπρεπε.

 

Απο τη δικια μου εμπειρια με το τηλεφωνο μπορω να πω οτι στα μονα που συμφωνω ειναι τα 1 και 6.Μου φαινεται οτι δεν εχεις κανει καλο calibration για ολα τα υπολοιπα.Επισης στο ξεκλειδωμα αν το συγκρινεις με το iphone συγκρινεις μια capacitive με μια resistive οθονη,οποτε το ενα ξεκλειδωνει ευκολα με τον αντιχειρα και το αλλο με το νυχι του αντιχειρα:lol:

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παντως καποια πραγματα απλα δεν τα χεις ψαξει. Πχ εκει που αναφερεις οτι δε μπορεις να αποθηκευσεις το κωδικο για ενα wifi δικτυο και θες καθε φορα να το βαζεις δεν ισχυει... Το ρυθμιζεις απ τα access point. Επισης εγω το χρησιμοποιω καθημερινα με bluetooth και δε μου χει παρουσιασει κανενα προβλημα. Ισα ισα ανταποκρινεται πολυ καλα...

 

Κι όμως φίλε μου... άφησα να περάσει ένα 10ήμερο πριν γράψω για να είμαι σίγουρος για αυτά που γράφω.

Δυστυχώς τον κωδικό του wifi τον αποθηκεύω εκεί που πρέπει και αν πχ πάω για καφέ και γυρίσω είναι όλα ΟΚ. Αν ΚΛΕΙΣΩ το κινητό, το άλλο πρωί δεν υπάρχει πουθενά :blink:

Με το bluetooth ή εσύ είσαι τυχερός ή εγώ άτυχος και έχει "θεμα" συγκεκριμένα με κάποια συσκευή μου (που όμως δεν είχε κανένα από τα προηγούμενά μου κινητα)! Δεν συνέβει μόνο μία αλλά για να δώσω ακριβές νούμερο περίπου 1 στις 5 φορές που προσπαθεί να αλλάξει αυτόματα από τη μία συσκευή στην άλλη.

 

Απο τη δικια μου εμπειρια με το τηλεφωνο μπορω να πω οτι στα μονα που συμφωνω ειναι τα 1 και 6.Μου φαινεται οτι δεν εχεις κανει καλο calibration για ολα τα υπολοιπα.Επισης στο ξεκλειδωμα αν το συγκρινεις με το iphone συγκρινεις μια capacitive με μια resistive οθονη,οποτε το ενα ξεκλειδωνει ευκολα με τον αντιχειρα και το αλλο με το νυχι του αντιχειρα:lol:

Μα αυτό είναι το θέμα και τραβάω τα μαλλιά μου! Δεν υπάρχει calibration για το accelerometer στο δικό μου κινητό. Στα settings, η τρίτη επιλογή μετά το dual sim settings και το pen calibration είναι Accelerometer seetings που με αφήνει μόνο να διαλέξω σε ποιές εφαρμογές θα λειτουργεί και σε ποιές όχι. Σε άλλες versions που έχω δει φωτογραφίες από το μενού τους γράφει accelerometer calibration. Άρα ΔΕΝ φαίνεται να μπορώ να κάνω τίποτα γι΄αυτό...

Όσον αφορά το νύχι... respect! Αυτό ακριβώς εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ. ειμαι καιν κ δεν ξερω που να κανω ποστ μην βαρατε. στο θεμα μασ.. μηπωσ ξερετε τι χαρισματα ασ το πουμε εχει το ι9+++ εχει wifi κ tv? μπορς να κατεβασω απο πουθενα προγραμματα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

αυτο το τηλ δεν εχει wifi.

διαβασε λιγο στο φορουμ και θα σου λυθουν ολες οι αποριες

μην τα θες ολα ετοιμα...

Link to comment
Share on other sites

Rε παιδιά πάω στα Settings στο Accelerometer Calibration Και μου λέει press LSK.

Τι διάολο είναι αυτό το LSK?? Ένα ΟΚ έχει μόνο, το πατώ και δε γίνεται τίποτα στο calibration.

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ. ειμαι καιν κ δεν ξερω που να κανω ποστ μην βαρατε. στο θεμα μασ.. μηπωσ ξερετε τι χαρισματα ασ το πουμε εχει το ι9+++ εχει wifi κ tv? μπορς να κατεβασω απο πουθενα προγραμματα? ευχαριστω
τα χαρισματα του-εχει διπλη σιμ- μοιαζει με iphone-εχει java- ειναι φτηνο

http://www.e-mobilo.com/i9+++.html

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από το e-bay ένα κλώνο i-phone Unlocked 3.2"TFT Touch Screen I9 Mobile Phone P07-I92 όλα μια χαρά άλλα δεν αναγνωρίζεις τους ελινικους χαρακτήρες

Υπαρχει τροπος να βαλω να αναγνωρίζει τους ελινικους χαρακτιρες ?Γιατι στα μηνιματα που με στελνουνε στα ελινικα με τα βγαζει σε κουτακια τα γραματα.

 

Αν ξερει κανεισ τιποτα θα του ειμουνα ευγνομον γιατι εγω ειμαι ασχετοσ με το 8εμα αυτο

 

 

 

ΥΣ:Έψαξα τις προυγουμενες σελιδες αλλα δεν βρικα κατι για το προβλιμα μου

Link to comment
Share on other sites

με την ορθογραφια που βλεπω φιλε καλυτερα να γραφεις με λατινικους!!

Δεν μπορεις να βαλεις ελληνικα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία

Και κατι αλλο υπαρχουνε κλονοι i-phone που να υποστιριζουνε την ελλινικι γλωσσα

 

ΥΣ: θα εργαφα με λατινικουσ χαρακτιρες αλλα απογορευνται απο το κανονισμό του forum

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας...

 

εχω παρει κι εγω το κ599....μηπως μπορει καποιος να μοθ πει απο που μπορω να κατεβαζω διαφορες ςφαρμογες?καποιο site...επισης τι λογισμικο εχει??

 

κατα τα αλλα για την ωρα ολα δουλευουν οκ

 

επισης κατεβασα καποια απο εδω αλλα δεν ξερω τι ακριβως να κανω. τα περναω στο received στο files. ποια ακριβως ειναι η διαδικασια που πρεπει να κανω?

 

http://www.myphone.gr/forum/misc.php...ents&t=248692

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι βρεις σε μορφή java ταιριάζει.

Το λογισμικό είναι ΜΤΚ, οπότε δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τόσο καιρό να ρωτήσω κάτι.

Δείτε τα screenshots του λογισμικού του κινητού εδώ http://solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2907

Σε κάποια φάση έχει το πληκτρολόγιο του κινητού. Γιατί αυτό το πληκτρολόγιο δε το έχει το δικό μου και έχει ένα μικρό άσπρο χαζό? Αυτό εδώ είναι σα του iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Και εγώ από εχτές απέκτησα το κινητάκι αυτό και μπορώ να πω ότι οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν το έχετε συναντήσει και εσείς είναι το εξής: όταν πάω να γράψω μύνημα σε μερικά πλήκτρα όταν τα πατάω από 160 χαρακτήρες που έχει το μήνυμα με πετάει στους 60. Ξέρετε μήπως κάτι? Το κάνει και στο δικό σας?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την έκδοση του k599 μπορεί να έχει αυτό το πληκτρολόγιο ή όχι.Δεν το έχουν όλα όμως.Κυκλοφορούν πολλά διαφορετικά firmware για το κ599 και προφανώς στο δικό σου δεν έχει αυτό το πληκτρολόγιο.Πλέον σε πολλά από τα καινούρια κ599 υπάρχει και πάλι το handwriting και ένα νέο χαρακτηριστικό το touch vibrating

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...