Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, έπειτα από ένα μήνα χρήσης κ εκεί που είχα λύσει όλα τα μικροπροβληματάκια κ είπα πλέον δεν αλλάζω αυτή την συσκευή.... Μετά από μία επανεκκίνηση για να βάλω την 2ρη μπαταρία... τίποτα.. το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται... όταν κάποια στιγμή μετά από πολλές προσπάθειες κ βάλε βγάλε μπαταρίας άνοιξα είχα την φαεινή ιδέα να κάνω restore factory settings... φυσικά το τηλέφωνο πήγε να κάνει επανεκκίνηση κ από τότε τπτ. Αυτό φυσικά αποδεικνύει ότι το τηλέφωνο δεν έχει κάποιο hardware πρόβλημα όπως για παράδειγμα προβληματικό κουμπί. Αν κάποιος ξέρει αν υπάρχει κάποιο reset κουμπί κάπου ή έχει καμιά ιδέα ας μας πεί. Σήμερα θα επικοινωνήσω με τον πωλητή για να δώ τί μπορεί να γίνει με την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ IPHONE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΧΡΙΟ ΙΡΑ....ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ....ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ,ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες.

 

Τροποποίησα τον τίτλο γιατί ήταν παραπλανητικός μιας και το κινέζικο-iphone που έχεις εσύ δεν έχει καμία σχέση με το κανονικό, και δεύτερον ΔΕΝ γράφουμε με κεφαλαία στο forum γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Άλλαξε το λοιπόν γιατί είναι και κουραστικό για τον αναγνώστη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mια σχετικα καινουργια συσκευη ειναι το jc35 εξισου πολυ καλο σαν το k599.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Δεν ήξερα που να αποτανθώ και είπα να ζητήσω βοήθεια εδώ που υπάρχει κίνηση .

Μου φέρανε/δωρήσανε ένα iPhone (μαϊμού ?? ) δεν ξέρω , απ΄την Αμερική , απ' την Κίνα ? δεν ξέρανε , δεν μου είπαν πόσο το πήρανε.

Πάντως είναι ίδιο με της Apple σε εμφάνιση , έχει WiFi , Radio , Blutooth , TV ( πιάνει όλα τα Ελληνικά κανάλια καμπάνα ) , Mp3 Player , Video Player , USB ,και ένα σωρό άλλες εφαρμογές .

Δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω γιά σύνδεση σε Internet , αλλά θα ήθελα να ξέρω που μπορώ να βρω οδηγίες αν θέλω να προσθέσω κάποιες εφαρμογές .

Πως μπορώ να βρω τα χαρακτηριστικά του , λένε είναι 3G , το μόνο που μπόρεσα να βρώ είναι ότι έχει μιά κάρτα 4GB .

Ευχαριστώ γιά βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Δεν ήξερα που να αποτανθώ και είπα να ζητήσω βοήθεια εδώ που υπάρχει κίνηση .

Μου φέρανε/δωρήσανε ένα iPhone (μαϊμού ?? ) δεν ξέρω , απ΄την Αμερική , απ' την Κίνα ? δεν ξέρανε , δεν μου είπαν πόσο το πήρανε.

Πάντως είναι ίδιο με της Apple σε εμφάνιση , έχει WiFi , Radio , Blutooth , TV ( πιάνει όλα τα Ελληνικά κανάλια καμπάνα ) , Mp3 Player , Video Player , USB ,και ένα σωρό άλλες εφαρμογές .

Δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω γιά σύνδεση σε Internet , αλλά θα ήθελα να ξέρω που μπορώ να βρω οδηγίες αν θέλω να προσθέσω κάποιες εφαρμογές .

Πως μπορώ να βρω τα χαρακτηριστικά του , λένε είναι 3G , το μόνο που μπόρεσα να βρώ είναι ότι έχει μιά κάρτα 4GB .

Ευχαριστώ γιά βοήθεια

μαλλον εδω θα σε βοηθησουν τα παιδια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248692

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα στο χαλάσω αλλά είναι 100% κινέζικο. Το iPhone δεν έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης, δεν έχει βέβαια δέκτη τηλεόρασης κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

http://www.china-mobile-phone.com/2009-09/m002l.htm ΟΡΙΣΤΕ ΜΟΟ2L ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ΜΗΛΑΡΑΚΙ:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν διαφορες,,ολα σαν το Κ599 ειναι πανω κατω.Το 3Gs λενε οτι εχει 3mpixel καμερα, αλλα δεν το πολυ πιστευω...:O
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν διαφορες,,ολα σαν το Κ599 ειναι πανω κατω.Το 3Gs λενε οτι εχει 3mpixel καμερα, αλλα δεν το πολυ πιστευω...:O

ακριβως ιδιο ειναι..μην σου πω και χειροτερο! απο ογκο και βαρος ειναι "τουβλο".

ειπα κι'εγω οτι βγηκε κινητο καλυτερο απο το Κ599 :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα παιχνιδια λετε να τρεχουν?

 

 

*** Το link αφαιρέθηκε ***

οτι ειναι σε java τρεχει κανονικα στο κινητο! στο λινκ που δινεις τα παιχνιδια ειναι java και λογικα θα παιζουν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ιδιο ειναι..μην σου πω και χειροτερο! απο ογκο και βαρος ειναι "τουβλο".

ειπα κι'εγω οτι βγηκε κινητο καλυτερο απο το Κ599 :whistle:

Κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά πολύ πιο γρήγορο από το k599 είναι το wg3,ο κλώνος του HTC HERO.Αλλά σαν εμφάνιση εμένα δεν μου κάνει,έχει και οθόνη 3,2'' με κάπως περίεργη ανάλυση(νομίζω 240*400)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

To C5 με windows λογισμικο ειναι πολυ γρηγορο.Εχει 450 MHz επεξεργαστη.

 

 

Ωραιο μηχανιμα bill21. Kαι αποτι ειδα στο ebay με μια τιμη 230$ (κοινως 150 ευρω) το παιρνεις με 8GB εσωτερικη μνημη εχει wifi, gps, windows mobile λογισμικο, εναλασομενο UI (iphone και windows mobile).

Bεβαια αυτο παιζει σε αλλη κατηγορια γιατι ουτε dual sim δεν βλεπω να χει ουτε τηλεοραση αλλα νομιζω πως ειναι μια παρα πολυ καλη προταση.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους ΟΠΧ:

 

Απαγορεύεται η δημοσίευση αγγελιών πώλησης, ζήτησης ή ανταλλαγής, καθώς και μηνυμάτων που έχουν ως σκοπό τη συναλλαγή με επισκέπτες/μέλη του myphone.gr. Οι αγγελίες θα πρέπει να δημοσιεύονται αποκλειστικά στην ενότητα των Αγοραπωλησιών (Buy and Sell Mobiles, Buy and Sell General), η οποία διέπεται από ειδικότερους όρους που περιγράφονται αναλυτικά σε παρακάτω παραγράφους.

 

Συνεπώς τα σχετικά μηνύματα προώθησης συγκεκριμένης αγγελίας, διαγράφηκαν. Για οποιοεσδήποτε απορίες/ενστάσεις, μπορείτε να επικοινωήσετε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ερευνα το καλυτερο και πιο πληρες κινεζικο τηλεφωνο στην κατηγορια Dual Sim Wifi TV ειναι το Μ002L και εφοσον το απεκτησα πριν λιγες μερες μπορω να πω με σιγουρια και με προσωπικη εμπειρια οτι ειναι το καλυτερο.

 

Τεχνικα Χαρακτηριστικα:

 

WIFI:802.11b/g wireless internet

Dual sim card dual standby

3.5 inch touch screen, PX: 320*480

Analog TV

Dual cameras with flash lamp

Slide to unlock

Slide to turn page (3 pages)

Bluetooth A2DP

FM radio(can output voice)

E-book reader

MP4,MP3

JAVA 2.0

Support TF card to 16GB max

Quad band:GSM 850/900/1800/1900MHZ

Handshaking functions(change music and picture by shaking)

Language :English/French/Spanish/Polish/Portuguese/Italian/German/Bahasa Melayu/Bahasa Indonese/Czech/Slovak/Dutch/Vietnamese/Turkish/Russian/Bulgarian/Arabic/Pesian/Greek/Chinese

 

Features

1.3.5 inch touch screen,1600k HVGA PX: 320*480

2.800 group contacts

3.T-Flash Card Suphporting,built in 71.8M,support extend TF card to 16GB Max

4. 2 Mega pixel camera for Picture & Video capability,solomobi.com test put out biggest size is 1600*1200

5. Stereo Loud speaker, 64 chord ring tone

6. MP3 & MP4 player

7. GPRS & WAP connectivity, MMS Transceive

8. U disk support function to keep the information storage

9. Bluetooth

10.Video: 3GP,MP4,play in full screen

11.calendar,To do list,Alarm,World Clock,Spotwatch

12.caller picture,caller Ring Tone,caller video

13. Telephone directories:800 groups of contacts, support incoming call with big head sticker,incoming call ring

14. Schedule power on/off: support to start/close under set time

15. Alarm clock:5 groups, support alarm clock when machine’s closed, can set from Monday to Sunday

16. Games: 4 common games,JAVA

17.IMEI:35165***

IMEISV:20

IMEI:35165***

18.More informations:MP3/MP4/Handsfree/SMS group sending/Voice recorder/

WAP/Handwritting input/3.5inch screen/Bluetooth/GPRS download/MMS/E-book/calendar/alarm clock/calculator/Currency converter/Radio/JAVA 2.0/WIFI/Dual sim card dual standby/Map/Voicemail/Answer/Stopwatch...

 

Επισης απο οσο εχω δει εχει και πολυ καλη αναμονη μπαταριας με αρκετη χρηση κραταει 2 μερες ανετα. Του εχω φορτωσει και πολλα προγραμματα τα παιζει ολα μια χαρα κανενα απολυτως προβλημα. Πραγματικα ενα πολυ καλο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο μηχανιμα bill21. Kαι αποτι ειδα στο ebay με μια τιμη 230$ (κοινως 150 ευρω) το παιρνεις με 8GB εσωτερικη μνημη εχει wifi, gps, windows mobile λογισμικο, εναλασομενο UI (iphone και windows mobile).

Bεβαια αυτο παιζει σε αλλη κατηγορια γιατι ουτε dual sim δεν βλεπω να χει ουτε τηλεοραση αλλα νομιζω πως ειναι μια παρα πολυ καλη προταση.

 

Nαι ειναι ωραιο κινητο, αλλα να λεμε και την αληθεια, κινεζος χωρις τηλεοραση δεν λεει :lol::lol::lol:

Το οτι δεν εχει dual sim δεν με ενοχλει ιδιαιτερα αλλα η τηλεοραση ειναι μεγαλο gadgetaki :)

4GB εσωτερικη μνημη εχει οχι 8gb.Στα 150 ευρο το εχω βρει απο Κινα με επιπλεον 4GB (συνολο 8gb ) και με καποια extra ακομα.H τιμη ειναι με μεταφορικα κομπλε.Σκεφτομαι σοβαρα να το παρω, η μπαταρια τελικα ειναι ιδια με του k599 αλλα δεν εχει ΤV...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δύο απορίες έχω. Τι λειτουργικό έχει, αν δέχεται δηλαδή εφαρμογές και με άριστα το 10 τι βαθμό παίρνει? Σίγουρα θα έχουν απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες, αλλά είναι πολλές και θέλω μια γρήγορη απάντηση για να κάνω την επιλογή μου. Και κάτι τελευταίο ,είναι οκ το http://www.china-mobile-phone.com/ για παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

To C5 με windows λογισμικο ειναι πολυ γρηγορο.Εχει 450 MHz επεξεργαστη.

 

 

 

Τωρα και το C6 με πιο μεγαλη οθονη!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κινητο και αυτο !! Υπαρχουν κινεζικα που αξιζουν και το τελευταιο ευρω που δινεις.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...