Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου .Θα ακουστώ τελείως noobas αλλά πως πάιρνουμε backup μια rom ;

Έχω χρησιμοποιήσει με ευκολία προγράμματα όπως το frama root (κτλ) και sp_falsh_tool με διάφορα scatters ,αλλά να πάρω backup σε rom ποτέ ...:!:

Θα χρειαστώ την βοήθειά σου όπως κτλβνς ...

*Σε ευχαριστώ για τα links με τις roms .

 

Αν εχει περασμενο cwm το κινητο πολυ ευκολα με το rom manager η μεσα απο το recovery.

Αν δεν εχει μπορεις να χρησιμοποιησεις το mtk droid tools

Εδω υπαρχουν δυο αναλυτικοι οδηγοι που θα σε βοηθησουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372973

*Για το droid tools μη σε φοβιζει αν ακολουθησεις με λιγη προσοχη τα βηματα του οδηγου εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά κατέβασε αυτην την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid Αφού έχεις κάνει root θα ξεκινήσεις βάζοντας αγγλικό recovery(cwm) αν δεν έχει το τηλέφωνο και γενικά μέσα απο αυτη την εφαρμογή μπορεις να κάνεις πολλά σε σχέση με το software της συσκευής

Π.χ παιρνεις backup το imei σου (βασικότατα αυτό) ,πειράζεις τις εντάσεις ηχείου ακουστικού, φιξάρεις το gps, περνάς rom, recovery κλπ.

Mέσα στην εφαρμογή υπάρχουν και αρκετά βίντεο για το πώς περνάς το cwm τη ρoμ κλπ.

Καλή επιτυχία!

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οτι ακριβώς γράφει στο επίσημο site το έχει !!!

Παιδιά ,σας παρακαλώ ...Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει xposed framework με gravity box ;;;:O:O:O:cry::cry::sorry::sorry::sorry:

Το xposed framework με gravity box μπήκε κανονικά στο δικό μου χωρίς κανέναν πρόβλημα, απλά μερικές ρυθμήσεις του gravity box δεν δουλεύουν.

Επίσης για όσους θέλουν custom revovery, δοκίμασα αυτό και δουλεύει: Custom CWM Touch Recovery

ERROR: Printer out of white ink!
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσα την παραγγελία μου στο pandawill (από τις 30/4 με είχαν στο αύριο θα αποσταλεί μέχρι σήμερα), σε πόσο καιρό θα δω τα χρήματα στο paypal μου; Επίσης από που αλλού μου προτίνετε να κάνω αγορά; Τέλος, υπάρχει τόπικ να πω λίγα λόγια για το pandawill; αυτά που κατάλαβα δηλαδη για τον τρόπο λειτουργείας του;
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσα την παραγγελία μου στο pandawill (από τις 30/4 με είχαν στο αύριο θα αποσταλεί μέχρι σήμερα), σε πόσο καιρό θα δω τα χρήματα στο paypal μου; Επίσης από που αλλού μου προτίνετε να κάνω αγορά; Τέλος, υπάρχει τόπικ να πω λίγα λόγια για το pandawill; αυτά που κατάλαβα δηλαδη για τον τρόπο λειτουργείας του;

 

Pandawill @ myphone

 

To F1 το έδωσα στην σύζυγό μου, μετά από "ελαφρύ" σετάρισμα (συγχρονισμός επαφών, καμια 10αρια apps).

Το χρησιμοποιεί κυριώς για κλήσεις, SMS, και κανα email/internet, επίσης τσεκάρει τον καιρό σε app

Συμπλήρωσε δευτερο 24ώρο σήμερα και η μπαταρία ειναι με την αρχική φόρτιση (όπως ήλθε δλδ, δεν μπήκε στον φορτιστή ακόμη, με 55% ξεκίνησε) και το πρωί που το κοίταξα ήταν στο 20%...!!!

Η φωτεινότητα είναι στο full και το Wifi ανοικτό κανα 6ώρο την ημέρα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

οταν σας ηρθε ηταν μεσα η μπαταρια ?

 

Ναι,με μονωτικη ταινια στις επαφες οπως ερχονται ολα πλεον τα κινητα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σ' εμένα σήμερα το πρωί. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Σκρολάρει χωρίς κανένα lag, όμορφη φωτεινή οθόνη, στιβαρό κινητό, η φωτογραφική μέτρια (δεν περίμενα φυσικά κάτι καλύτερο από τη φωτογραφική σε αυτά τα χρήματα). Περισσότερα μόλις το επεξεργαστώ καλύτερα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια 27-4-2014 παραλαβη 8-5-2014 πρωτη εντυπωση , πολυ καλο για τα χρηματα τουκαλη οθονη καλος ηχος το λεδ φλασ ειναι πολυ χαμηλο

το gps κλειδοσε σε 15 δευτερα ....καλος χρονοσ για πρωτη χρηση ..μονο εχω ενα προβλημα ...πατωντας το vol.up η το vol dn ανεβαινει ο ηχος αλλα οταν παταω να κατεβει μονο κλικ κανει ...δεν κατεβαινει δηλαδη με τα κουμπια .

Απο την ενδειξη στην οθονη ..βεβαια μπορω να το χαμηλωσω με το δακτιλο απο την οθονη..δεν ξερω αν στρωση με καμια αλλαγη ρομ...

 

 

εκανα βοοτ σε recovery και δεν πηγαινει πανω κατω μονο το power λειτουργει ....αρα?...εχει θεμα ?....αρε μινιδεαλ....

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει περασμενο cwm το κινητο πολυ ευκολα με το rom manager η μεσα απο το recovery.

Αν δεν εχει μπορεις να χρησιμοποιησεις το mtk droid tools

Εδω υπαρχουν δυο αναλυτικοι οδηγοι που θα σε βοηθησουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372973

*Για το droid tools μη σε φοβιζει αν ακολουθησεις με λιγη προσοχη τα βηματα του οδηγου εισαι οκ.

***

Aπο Μιnotavros :

 

Αρχικά κατέβασε αυτην την εφαρμογή https://play.google.com/st....jiayu.jiayuid Αφού έχεις κάνει root θα ξεκινήσεις βάζοντας αγγλικό recovery(cwm) αν δεν έχει το τηλέφωνο και γενικά μέσα απο αυτη την εφαρμογή μπορεις να κάνεις πολλά σε σχέση με το software της συσκευής

Π.χ παιρνεις backup το imei σου (βασικότατα αυτό) ,πειράζεις τις εντάσεις ηχείου ακουστικού, φιξάρεις το gps, περνάς rom, recovery κλπ.

Mέσα στην εφαρμογή υπάρχουν και αρκετά βίντεο για το πώς περνάς το cwm τη ρoμ κλπ.

Καλή επιτυχία!

***

Aπο ptrVoid :

 

Το xposed framework με gravity box μπήκε κανονικά στο δικό μου χωρίς κανέναν πρόβλημα, απλά μερικές ρυθμήσεις του gravity box δεν δουλεύουν.

Επίσης για όσους θέλουν custom revovery, δοκίμασα αυτό και δουλεύει: Custom CWM Touch Recovery

 

Mε συγκινήσατε παλιόπαιδα με τόσες απαντήσεις !!! :rolleyes:

Σας ευχαριστώ όλους ,μόλις το κινητό γυρίσει από Ιταλία (πετάχτηκε ο κάτοχος για κάτι δουλειές ) θα ενημερώσω για το πως πήγε .

Σας ευχαριστώ πολύ ξανά όλους !!!:shifty:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παραγγελια 27-4-2014 παραλαβη 8-5-2014 πρωτη εντυπωση , πολυ καλο για τα χρηματα τουκαλη οθονη καλος ηχος το λεδ φλασ ειναι πολυ χαμηλο

το gps κλειδοσε σε 15 δευτερα ....καλος χρονοσ για πρωτη χρηση ..μονο εχω ενα προβλημα ...πατωντας το vol.up η το vol dn ανεβαινει ο ηχος αλλα οταν παταω να κατεβει μονο κλικ κανει ...δεν κατεβαινει δηλαδη με τα κουμπια .

Απο την ενδειξη στην οθονη ..βεβαια μπορω να το χαμηλωσω με το δακτιλο απο την οθονη..δεν ξερω αν στρωση με καμια αλλαγη ρομ...

 

 

εκανα βοοτ σε recovery και δεν πηγαινει πανω κατω μονο το power λειτουργει ....αρα?...εχει θεμα ?....αρε μινιδεαλ....

 

 

-Νομίζω παίζει ένα update ,το έχεις κάνει ή όχι ακόμα ;

 

-Με minideal μίλησες ή όχι ;

 

-Τί σου είπαν ;

 

*ίσως να είναι μεμονωμένο περιστατικό με ελαττωματική συσκευή .

 

-Μα καλά και αυτοί δεν τα τσεκάρουν πριν τα στείλουν ;;;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Mε συγκινήσατε παλιόπαιδα με τόσες απαντήσεις !!! :rolleyes:

Σας ευχαριστώ όλους ,μόλις το κινητό γυρίσει από Ιταλία (πετάχτηκε ο κάτοχος για κάτι δουλειές ) θα ενημερώσω για το πως πήγε .

Σας ευχαριστώ πολύ ξανά όλους !!!:shifty:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

-Νομίζω παίζει ένα update ,το έχεις κάνει ή όχι ακόμα ;

 

-Με minideal μίλησες ή όχι ;

 

-Τί σου είπαν ;

 

*ίσως να είναι μεμονωμένο περιστατικό με ελαττωματική συσκευή .

 

-Μα καλά και αυτοί δεν τα τσεκάρουν πριν τα στείλουν ;;;

 

οχι δεν εκανα τιποτα ...που εχει update ..μονο ροοτ εκανα .....φοβαμε πως θα εχω προβλημα ...με μινιδεαλ δεν μιλησα...και πως να τους το πω...εδω στα ελληνικα δεν μπορεσα καλα να σας το εξηγησω αντε τωρα στα κινεζικα...

απλα νομιζω οτι αφου σε recovery εχω θεμα ...μαλλον θα εχει προβλημα hardware

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εκανα τιποτα ...που εχει update ..μονο ροοτ εκανα .....φοβαμε πως θα εχω προβλημα ...με μινιδεαλ δεν μιλησα...και πως να τους το πω...εδω στα ελληνικα δεν μπορεσα καλα να σας το εξηγησω αντε τωρα στα κινεζικα...

απλα νομιζω οτι αφου σε recovery εχω θεμα ...μαλλον θα εχει προβλημα hardware

Toυς έστειλα εγώ email και περιμένω τις απαντήσεις τους ,διοτί περιμένω άλλα 2 απο εκεί !

Πιστεύω πως είναι θέμα hardware ,διότι αν ήταν συνηθες θα είχε αναφερθεί και από άλλους .Θα ρίξω μία ματιά και στο google διεθνώς και θα σου πω.

Το update είναι εδώ, κάνεις εγγραφή ,τσιμπάς το update και setaρεις το κινητό σου .

Αυτό είναι :

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-f1-jb/

Έχει 2 rom όμως μέσα και δεν ξέρω ποιά απο τις 2 φλασάρεις .Αν μπορεί ο χρήστης kss που μου έστειλε το link να μας πει !!!Εκτός αν κτλβνς εσύ .

Για δες !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Toυς έστειλα εγώ email και περιμένω τις απαντήσεις τους ,διοτί περιμένω άλλα 2 απο εκεί !

Πιστεύω πως είναι θέμα hardware ,διότι αν ήταν συνηθες θα είχε αναφερθεί και από άλλους .Θα ρίξω μία ματιά και στο google διεθνώς και θα σου πω.

Το update είναι εδώ, κάνεις εγγραφή ,τσιμπάς το update και setaρεις το κινητό σου .

Αυτό είναι :

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-f1-jb/

Έχει 2 rom όμως μέσα και δεν ξέρω ποιά απο τις 2 φλασάρεις .Αν μπορεί ο χρήστης kss που μου έστειλε το link να μας πει !!!Εκτός αν κτλβνς εσύ .

Για δες !

 

Απο το λινκ που εχεις βαλει περνας την wcdma εκδοση που ειναι για τα κινητα σας,το td scdma ειναι για τα κινεζικα δικτυα.

Δεν μπορω να σας πω περισσοτερα δυστυχως γιατι δεν εχω την συσκευη.

Νομιζω καλη λυση ειναι η εφαρμογη jiayu που σας εδω ο φιλος ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ που εχεις βαλει περνας την wcdma εκδοση που ειναι για τα κινητα σας,το td scdma ειναι για τα κινεζικα δικτυα.

Δεν μπορω να σας πω περισσοτερα δυστυχως γιατι δεν εχω την συσκευη.

Νομιζω καλη λυση ειναι η εφαρμογη jiayu που σας εδω ο φιλος ποιο πανω.

 

Συμφωνώ.-

Εκανα root εύκολα με το vroot.

Κατόπιν πέρασα (από το Play Store) MTK MobileUncle Tools, Root Uninstaller και Jiayu.es

Στο jiayu.es κατέβασα το CMW/recovery (.zip) το οποίο αποσυμπίεσα και έβαλα στην SD (υπάρχει και rom διαθέσιμη με ημερομηνία 26032014, δλδ μια μέρα μετά από αυτή που φοράει, οπότε δεν συντρεχει λόγος αλλαγής)

Με το MobileUncle πήρα ΙΜΕΙ backup και έκανα recovery update (αυτό που κατέβασα πριν)

Εκανα reboot to recovery, πηρα nandroid backup και μετά την εκκίνηση, αφαίρεσα 3-4 "κινέζικες" εφαρμογές με το Root Uninstaller

Voila, έτοιμο το F1, σε "καθαρή" κατάσταση (βλέπω περίπου 160Mb free μνήμης), νομίζω καλά για τους περισσότερους χρήστες "βασικού" επιπέδου...

Σας είπα μάλλον οτι η μπαταρια μου φαίνεται εξαιρετική, ε?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ που εχεις βαλει περνας την wcdma εκδοση που ειναι για τα κινητα σας,το td scdma ειναι για τα κινεζικα δικτυα.

Συνεπώς φίλε μου η έκδοση που θα φλασάρεις είναι η 20140325-143344. Δες στο κινητό σου Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο ποιά φοράς μην την ξαναπεράσεις .Γράψε και άμα θες ποια έχεις ...

Μόλις διάβασα πως αν και multilang δεν έχει Ελληνικά !!!

 

Νομιζω καλη λυση ειναι η εφαρμογη jiayu που σας εδω ο φιλος ποιο πανω.

Α,ναι βέβαια!

Αυτή είναι η εφαρμογή :

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid και ίσως να σε βοηθήσει !

kss σε ευχαριστούμε που ασχολείσαι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ.-

Εκανα root εύκολα με το vroot.

Κατόπιν πέρασα (από το Play Store) MTK MobileUncle Tools, Root Uninstaller και Jiayu.es

Στο jiayu.es κατέβασα το CMW/recovery (.zip) το οποίο αποσυμπίεσα και έβαλα στην SD (υπάρχει και rom διαθέσιμη με ημερομηνία 26032014, δλδ μια μέρα μετά από αυτή που φοράει, οπότε δεν συντρεχει λόγος αλλαγής)

Με το MobileUncle πήρα ΙΜΕΙ backup και έκανα recovery update (αυτό που κατέβασα πριν)

Εκανα reboot to recovery, πηρα nandroid backup και μετά την εκκίνηση, αφαίρεσα 3-4 "κινέζικες" εφαρμογές με το Root Uninstaller

Voila, έτοιμο το F1, σε "καθαρή" κατάσταση (βλέπω περίπου 160Mb free μνήμης), νομίζω καλά για τους περισσότερους χρήστες "βασικού" επιπέδου...

Σας είπα μάλλον οτι η μπαταρια μου φαίνεται εξαιρετική, ε?

 

Να σε ρωτήσω ,προβλήματα εσύ με τα volume buttons έχεις όπως ο φίλος πιο πάνω ;

Δοκίμασες να βάλεις κάποιον άλλον launcher τύπου apex ή nova ; Ένα παλικάρι λέει πιο πάνω ότι τον ''πετάει'' !

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ,προβλήματα εσύ με τα volume buttons έχεις όπως ο φίλος πιο πάνω ;

Δοκίμασες να βάλεις κάποιον άλλον launcher τύπου apex ή nova ; Ένα παλικάρι λέει πιο πάνω ότι τον ''πετάει'' !

 

Κανένα πρόβλημα με τα buttons - θυμάμαι όμως οτι και στο G4 που είχα, τα κουμπια ήταν στο καπάκι και έπρεπε να κουμπώσει "σωστά" το καπάκι για να λειτουργήσουν.

Περι launcher, δεν έβαλα (και δεν μου χρειάζεται...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με τα buttons - θυμάμαι όμως οτι και στο G4 που είχα, τα κουμπια ήταν στο καπάκι και έπρεπε να κουμπώσει "σωστά" το καπάκι για να λειτουργήσουν.

Περι launcher, δεν έβαλα (και δεν μου χρειάζεται...)

Ενδιαφέρον αυτό που λές περί κουμπώματος .

 

xariscd Βγάλε το καπάκι και δοκίμασε με κάτι άλλο να πατήσεις τα κουμπιά (μία οδοντογλυφίδα ας πουμε) και πρόσεξε μην τα τραυματίσεις .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες μετακινουνται στην sd card?

Ειδα οτι πανε στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου και οχι στην sd

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το παραγγείλω απο το panda, αλλά μάλλον μας δουλεύει ο εκπρόσωπος τους.

Εκτός του ότι δεν το έχουν σε στοκ, μάλλον μας δουλεύουν και για την χαμηλότερη τιμή που υποτίθεται θα παίξει αύριο.

 

Το θέλω για φίλη. Μάλλον θα το παραγγείλω απο ibuymi.com που το έχει και στην χαμηλότερη τιμή.

Ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος πόσος είναι παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για φίλη. Μάλλον θα το παραγγείλω απο ibuymi.com που το έχει και στην χαμηλότερη τιμή.

Ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος πόσος είναι παιδιά;

 

Geekbuying, minideal επισης

Μετά την εγκατάσταση καμια 10αρια εφαρμογών, 1.3Gb βλέπω ελεύθερο...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

τα κουμπια ειναι στο σωμα ...τα πατησα και με βγαλμενο καπακι καμια διαφορα ...δεν θελω να παω ποιο βαθια...μην χαλασω τιποτα αλλο ...ειδα καποιος φιλος εδω μεσα τουσ εστειλε μυνημα περι του δικου μου προβληματος...να δουμε τι θα πουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Toυς έστειλα εγώ email και περιμένω τις απαντήσεις τους ,διοτί περιμένω άλλα 2 απο εκεί !

Πιστεύω πως είναι θέμα hardware ,διότι αν ήταν συνηθες θα είχε αναφερθεί και από άλλους .Θα ρίξω μία ματιά και στο google διεθνώς και θα σου πω.

Το update είναι εδώ, κάνεις εγγραφή ,τσιμπάς το update και setaρεις το κινητό σου .

Αυτό είναι :

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-f1-jb/

Έχει 2 rom όμως μέσα και δεν ξέρω ποιά απο τις 2 φλασάρεις .Αν μπορεί ο χρήστης kss που μου έστειλε το link να μας πει !!!Εκτός αν κτλβνς εσύ .

Για δες !

 

για να μπορεσω να φλασαρω πρεπει να δουλευουν τα κουμπια ..ελα ντε που δεν δουλευουν...δεν μπορω να αλλαξω επιλογη στο recovery μενου που μονο μεσο mtktools κανω boot σε recovery...το εχει το θεμα του να δουμε...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τα κουμπια ειναι στο σωμα ...τα πατησα και με βγαλμενο καπακι καμια διαφορα ...δεν θελω να παω ποιο βαθια...μην χαλασω τιποτα αλλο ...ειδα καποιος φιλος εδω μεσα τουσ εστειλε μυνημα περι του δικου μου προβληματος...να δουμε τι θα πουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

για να μπορεσω να φλασαρω πρεπει να δουλευουν τα κουμπια ..ελα ντε που δεν δουλευουν...δεν μπορω να αλλαξω επιλογη στο recovery μενου που μονο μεσο mtktools κανω boot σε recovery...το εχει το θεμα του να δουμε...

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κλείσεις το κινητό και να βγάλεις την μπαταρία .Δεν επεμβαινουν τα κουμπιά volume πουθενά στις roms του need rom που ανέβασα .

 

install ROM:

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6572_Android_scatter_emmc.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone, remove the battery.

 

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κλείσεις το κινητό και να βγάλεις την μπαταρία .Δεν επεμβαινουν τα κουμπιά volume πουθενά στις roms του need rom που ανέβασα .

 

install ROM:

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6572_Android_scatter_emmc.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone, remove the battery.

 

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

 

οκ ειναι με το flash tools νομιζα απλα τη βαζεις στην sd ,αλλα αν δεν εχει ελληνικα υπαρχει θεμα....βεβαια εμεις θελουμε να δουμε αν ειναι θεμα software h hardware...παντος οταν πατασ το κουμπι κλικ κανει αρα λειτουργει σαν πληκτρο ...αλλα μονο ανεβαζει φωνη ,ειτε με το ενα ειτε με το αλλο ..

πατοντασ το παρατεταμενα...

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...