Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια έκδοση του Flash tool έχεις; θυμάμαι ένα παιδί ότι προσπαθούσε με την παλιά και δεν τα κατάφερνε.

 

Την έκδοση που έχει για κατέβασμα στην σελίδα jiayu.es

 

απελπίστηκα κ δεν βλέπω το ηχείο να λειτουργεί.

Που μπορώ να απευθυνθώ για service?

Edited by athanaso77

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση που έχει για κατέβασμα στην σελίδα jiayu.es

 

απελπίστηκα κ δεν βλέπω το ηχείο να λειτουργεί.

Που μπορώ να απευθυνθώ για service?

 

Να επιβεβαιώσουμε, αυτή την έκδοση έχεις; http://www.mediafire.com/download/86ycna7jwea0lc9/SP_Flash_Tool_v5.1352.01.rar

 

Ερώτηση προς όλους: Κατα το φλασαρισμα αφαιρείτε τις κάρτες sim και την SD ή δεν έχει σημασία;

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

.......................

Ερώτηση προς όλους: Κατα το φλασαρισμα αφαιρείτε τις κάρτες sim και την SD ή δεν έχει σημασία;

 

δεν έχει σημασία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κατά το την χρήση του flash tools, κλείνουμε το κινητό βγάζουμε την μπαταρία, πατάμε το F8 ή F9 στο Flash tools όπου περιμένει να συνδέσουμε το κινητό, συνδέουμε το κινητό χωρίς την μπαταρία και μετά βάζουμε την μπαταρία σε εκείνη την στιγμή θα πρέπει να το flashtool να βρει το κινητό και να ξεκινήσει, εάν όχι δοκιμάστε άλλο καλώδιο (μικρότερο κατά προτίμηση) άλλη θύρα USB και τέλος άλλη έκδοση flashtool (3....)

 

Σε άλλα κινητά μόλις συνδέσουμε το κινητό χωρίς την μπαταρία τότε το βρίσκει αμέσως, στα jiayu τόσο στο G2F όσο και στο F1 χρειάζεται να βάλεις την μπαταρία.

 

Επίσης σχετικά με την εγκατάσταση οδηγών οδηγίες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983470

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

στο μενου options DA Download All battery τσεκαρουμε το with battery η το without battery?

 

Υπάρχει μόνο DA DL All with checksum και ναι το τσεκάρουμε

Link to comment
Share on other sites

προτου φορτωσουμε την ρομ στο flashtool

παμε options-->DA Download All ---> υπομενου speed και battery και στο battery εχει υπομενου with battery και without battery

εννοειται πως το DA Download All το εχουμε τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

απο trust0: ''Οταν θα χεις χρόνο κι αν μπορείς, θα κοιτάξεις λίγο τα νούμερα που έχεις βάλει με το mobileuncle tool στο ακουστικό;''

Λοιπον απο τον οδηγο που εχει ποσταριστει σε προηγουμενες σελιδες επαιξα με τις ρυθμισεις και: 1) στο Normal mode/ mic level 0=78, 1=128, 2=212, 3=195, 4=229, 5=216, 6=172 (αυτα ειναι για το μικροφωνο κατα τη συνομηλια). 2) loudspeaker mode/ring level 0=193, 1=203, 2=212, 3=222, 4=232, 5=242, 6=252 (ειναι για την ενταση του ringtone). 3) Normal mode/sph level 0=12, 1=110, 2=116, 3=129, 4=139,5=149, 6=157 (ενταση ηχου στο ακουστικο κατα τη κληση). 4) Speech Enhancement στο parametre7 εβαλα 101.

Μονο αυτα αλλαξα κ ειδα διαφορα. Αυτο που δε μπορεσα να αλλαξω ειναι η εναταση να εχει διαβαθμισεις... δηλαδη οπου κ να παω τη μπαρα της εντασης αυτη παραμενει ιδια, μονο στο τερμα κατω που κλεινει ο ηχος κ στο τερμα επανω που ανεβαινει λιγακι υστερα απο το μηνυμα προειδοποιησης. Αν καποιος το καταφερε ας μας πει τι ρυθμισε κ ποσο.

Link to comment
Share on other sites

απο trust0: ''Οταν θα χεις χρόνο κι αν μπορείς, θα κοιτάξεις λίγο τα νούμερα που έχεις βάλει με το mobileuncle tool στο ακουστικό;''

Λοιπον απο τον οδηγο που εχει ποσταριστει σε προηγουμενες σελιδες επαιξα με τις ρυθμισεις και: 1) στο Normal mode/ mic level 0=78, 1=128, 2=212, 3=195, 4=229, 5=216, 6=172 (αυτα ειναι για το μικροφωνο κατα τη συνομηλια). 2) loudspeaker mode/ring level 0=193, 1=203, 2=212, 3=222, 4=232, 5=242, 6=252 (ειναι για την ενταση του ringtone). 3) Normal mode/sph level 0=12, 1=110, 2=116, 3=129, 4=139,5=149, 6=157 (ενταση ηχου στο ακουστικο κατα τη κληση). 4) Speech Enhancement στο parametre7 εβαλα 101.

Μονο αυτα αλλαξα κ ειδα διαφορα. Αυτο που δε μπορεσα να αλλαξω ειναι η εναταση να εχει διαβαθμισεις... δηλαδη οπου κ να παω τη μπαρα της εντασης αυτη παραμενει ιδια, μονο στο τερμα κατω που κλεινει ο ηχος κ στο τερμα επανω που ανεβαινει λιγακι υστερα απο το μηνυμα προειδοποιησης. Αν καποιος το καταφερε ας μας πει τι ρυθμισε κ ποσο.

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Οι διαβαθμίσεις στον ήχο δεν άλλαζαν σε όσους είχαν την rom του Μαρτίου. Με την rom του Μαιου λύθηκε το πρόβλημα. Δες απο τις ρυθμίσεις και πληροφορίες της συσκευής, ποιά rom εχει το δικό σου.

Η rom του Μαιου ( 27/5) εδώ http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=F1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

εγκατεστησα cwm απο την εφαρμογη jiayu που εχει στο play store και οταν μπαινω στην cwm μου την βγαζει αναποδα στην οθονη

διορθωνεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να φλασάρω το δικό μου με την 27/5 ( μου ήρθε με την 24/5 ) και έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο jukosgr.

 

Δηλαδή, ενώ όταν συνδέω ανοιχτό το κινητό αναγνωρίζεται απο τα windows ( win7 X64 ), όταν το σύνδεσα κλειστό και έβαλα την μπαταρία για να ξεκινήσει η διαδικασία του φλασαρίσματος, δεν το " ειδε " και γενικότερα όταν το συνδέω κλειστό δεν το βλέπουν τα windows.

Δεν υπάρχει ούτε κάποιο ερωτηματικό στην διαχειριση συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξαναπερασεις τους drivers? Δες και στις επιλογές για προγραματιστες μήπως έχει καμία επιλογή εκεί
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πολλές δοκιμές και μάλλον το πρόβλημα ξεκινάει απο το ότι όταν το συνδέω με την θύρα usb, ακούω τον ήχο που κάνουν τα windows όταν συνδέουμε κάποια συσκευή και στο καπάκι ξανα ακούω τα windows που σημαίνει ότι αποσυνδέθηκε η συσκευή.

Ανοιξα την διαχείριση συσκευών και ενώ έβαζα-εβγαζα το καλώδιο απο την usb, κάποια στιγμή μου εμφάνισε 65XX preloader, ( για κλάσματα του δευτερολέπτου αυτό ) αλλά ακούστικε πάλι ο ήχος της αποσύνδεσης και καπούτ.

 

Δοκίμασα και με άλλα καλώδια, αλλά έγινε το ίδιο. Αποσυνδέεται μόνο όταν είναι κλειστό. Οταν το συνδέσω ανοιχτό ως αποθηκευτικό μέσο, βλέπω κανονικά τα αρχεία μου χωρίς καμια αποσύνδεση.

 

Αυτό που κάνει είναι επικίνδυνο, γιατί μπορεί να συνδεθεί και να ξεκινήσει η διαδικασία του φλασαρίσματος, αλλά να αποσυνδεθεί στην πορεία και μετά κλάφτα Χαράλαμπε....σωστά;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο αυτό, γιατί έχω δοκιμάσει και κάνει το ίδιο σε όλες τις θύρες usb του υπολογιστή.

Μου κάνει εντύπωση, γιατί μέχρι τώρα ότι και να έχω συνδέσει με usb, λειτουργεί χωρίς καμια αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες με αλλο καλωδιο

γιατι το δικο του καλωδιο δεν ειναι της προκοπης και μπορει να μην κανει καλες επαφες με την θυρα usb

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες με αλλο καλωδιο

γιατι το δικο του καλωδιο δεν ειναι της προκοπης και μπορει να μην κανει καλες επαφες με την θυρα usb

 

Ναι δοκίμασα και με άλλα καλώδια. Θα δανειστώ και ένα απο Samsung S3 mini να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας περάσει τη rom από 09/07?

Η φίλη που το έχει μου λέει πως το κινητό ψήνεται στον πυρετό χωρίς να τρέχει καμία εφαρμογή ενεργοβόρα (παιχνίδι, internet κλπ). Να της περάσω λέτε αυτή του Μαΐου???

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα ποσες rom υπαρχουν; Εγω ξερω γι αυτες αλλα καμια δεν ειναι του μηνα Μαη...

http://www.needrom.com/category/jiayu/f1-jiayu/

Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...