Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εμενα επεσε πανω στο τραπεζι απο 20 εκατοστα υψος και χαλασε το ηχειο. Δεν ακουγεται τιποτα! Να το στειλω πισω κινα ?

 

Πιο πολύ σε συμφέρει να το ανοίξει κάποιος τεχνικός εδώ και απλά να αντικαταστήσεις το ανταλλακτικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα επεσε πανω στο τραπεζι απο 20 εκατοστα υψος και χαλασε το ηχειο. Δεν ακουγεται τιποτα! Να το στειλω πισω κινα ?

 

Χάλασε το μεγάφωνο (ανοιχτή ακρόαση, μουσική) ή το ακουστικό (δεν ακούς δλδ όταν κάνεις κλήσεις; )

Και εξηγούμαι. Όπως είχα γράψει εδώ πριν λίγο καιρό, το δικό μου F1 είχε έρθει με νεκρό ακουστικό.

Τελικά όπως είχα αναφέρει το έδωσα σε ένα δικό μου που την παλεύει με τα ηλεκτρονικά, για να το ανοίξει και να δει μήπως είναι καμία κόλληση ή οτιδήποτε άλλο.

Να αναφέρω ότι το κινητό πλέον δουλεύει άψογα.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του απλά "ενίσχυσε"¨μια κόλληση στο ακουστικό το οποίο ήταν ψιλοχύμα μέσα. ϊσως δλδ και σε σένα να κουνήθηκε από την πτώση και να θέλει κάποια κόλληση.

Επίσης για την ιστορία, να αναφέρω ότι μου δήλωσε εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της πλακέτας που έχει το κινεζάκι. (νόμιζα ότι με τρολάρει στην αρχή, αλλά τελικά μιλούσε σοβαρά)

Αυτά, εύχομαι να αναρρώσει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

το minideal έχει λευκά, πρίν από λίγο έκανα παραγγελία 1 κομμάτι αφού πρώτα επιβεβαίωσα ότι έχουν

Ρώτησα στο GeekBuying και μου είπαν ότι το περιμένουν την επόμενη εβδομάδα. Ήδη υπάρχει στο CoolICool και στο 1949deal (δεν συνίσταται αυτό το κατάστημα).

 

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να εμφανίσω αυτή την γκρι μπάρα;

Η φωτογραφία είναι από ένα iOcean X7 HD, με την επίσημη αναβάθμιση 24-6-2014.

http://s3.postimg.org/6fuazxrmn/IMG_20140707_105306.jpg

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει στα widget (γραφικά στοιχεία)

:respect: που έχεις την υπομονή να μοιράζεσαι τις γνώσεις σου με άσχετους και να μαθαίνουμε.

Κατάλαβα ότι ήταν noob η ερώτηση, αλλά είναι το 1ο μου Android. Σε ευχαριστώ πολύ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση. Οι SIM κάρτες είναι και οι δύο mini;

και οι δυο υποδοχές είναι ίδιες.,..

http://www.vickmall.com/media/catalog/product/cache/1/image/9eaecda0ea2abe32722d6ba499570b78/1/2/12_16.jpg

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το μεγάφωνο (ανοιχτή ακρόαση, μουσική) ή το ακουστικό (δεν ακούς δλδ όταν κάνεις κλήσεις; )

Και εξηγούμαι. Όπως είχα γράψει εδώ πριν λίγο καιρό, το δικό μου F1 είχε έρθει με νεκρό ακουστικό.

Τελικά όπως είχα αναφέρει το έδωσα σε ένα δικό μου που την παλεύει με τα ηλεκτρονικά, για να το ανοίξει και να δει μήπως είναι καμία κόλληση ή οτιδήποτε άλλο.

Να αναφέρω ότι το κινητό πλέον δουλεύει άψογα.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του απλά "ενίσχυσε"¨μια κόλληση στο ακουστικό το οποίο ήταν ψιλοχύμα μέσα. ϊσως δλδ και σε σένα να κουνήθηκε από την πτώση και να θέλει κάποια κόλληση.

Επίσης για την ιστορία, να αναφέρω ότι μου δήλωσε εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της πλακέτας που έχει το κινεζάκι. (νόμιζα ότι με τρολάρει στην αρχή, αλλά τελικά μιλούσε σοβαρά)

Αυτά, εύχομαι να αναρρώσει το κινητό

 

Θα προσπαθησω να το φτιαξω μονη(νατο κολλησω) αλλιως θα το δωσω σε τεχνικο . Ευχαριστω για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Mε ~20€ παραπάνω το G2F με 0.3'' μεγαλύτερη οθόνη αλλα τις ίδιες διαστάσεις (1 χιλιοστό ψηλότερο αλλά και λιγο λεπτότερο), φαινεται πολυ καλή εναλλακτική.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε κανείς πρόσφατα;

Υπάρχει πουθενά stock σε αξιόλογο μαγαζί εκτός express;

Δείχνει να το έχει in stock το coolicool

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

To jiayu που πήρα για φίλη μου, έχει πρόβλημα. Κατα την κλήση, ενώ εκείνη ακούει πάρα πολύ καλά, εμείς παλεύουμε ( όλοι οι φίλοι και συγγενείς ) να την ακούσουμε.

Ακούγεται ένα ενοχλητικό παράσιτο με βοή και σφύριγμα, ενώ η φωνή ακούγεται απο το βάθος του τούνελ.

Το πρώτο που σκέφτηκα είναι πως χάλασε το μικρόφωνο, αλλά δοκίμασε και με handsfree και εκεί μια απο τα ίδια.

Το κακό είναι πως τώρα λείπει διακοπές και όταν επιστρέψει, φεύγω εγώ διακοπες.

Δεν έγραψα ακόμα στο vickmall. Καμια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα το έκανε όταν μιλούσαμε μαζι με το δικό μου jiayu G3S και μόνο όταν έπαιρνα εγώ. Eβαλα την τελευταία ρομ από jiayu.es, έβαλα και τό δίκτυο σε λειτουργία 2G και από τότε δεν ακουσα ξανά κανένα παρασιτο. Το θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρος τι από τα 2 ευθύνεται και διορθώθηκε :worry:

cosmote εχει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

cosmote αυτο ειναι το προβλημα το κανει και σε εμενα με ενα THL w200s που και που οχι παντα οταν ο αλλος εχει cosmote.Δεν ειναι προβλημα συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Q έχει παιδιά και το κάνει σε όλες της τις κλήσεις. Την έχω πάρει και απο F2G και απο σταθερό και τα ίδια.

Να περάσουμε νέα ρομ μπας και γλυτώσουμε το ταξίδι στην Κίνα, αλλά δεν έχω ιδέα για το πως και ούτε θέλω να πειραματιστώ.

 

Κανένας καλός Σαμαρείτης υπάρχει απο Θεσσαλονίκη για να βοηθήσει προς τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο είναι και μη το φοβάσαι καθόλου, δεν υπάρχει κίνδυνος. :)

 

Κι εγώ Q έχω αλλά δεν έχω πρόβλημα όποτε με καλούν... Δοκίμασε SIM άλλης εταιρίας και απενεργοποίησε το 3G.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο είναι και μη το φοβάσαι καθόλου, δεν υπάρχει κίνδυνος. :)

 

Κι εγώ Q έχω αλλά δεν έχω πρόβλημα όποτε με καλούν... Δοκίμασε SIM άλλης εταιρίας και απενεργοποίησε το 3G.

 

Δεν είναι δικό μου το κινητό και γι αυτό δεν θέλω να του βάλω χέρι. Φοβάμαι κυρίως γιατί έχω διαβάσει περιπτώσεις που κατα την προσπάθεια flashaρισματος το κινητό νεκρώθηκε.

Προς τέλη Αυγούστου θα βρεθώ με την φίλη και θα το δω απο κοντά, αλλά άντε και βάλαμε sim άλλης εταιρίας και πες ότι δουλεύει απροβλημάτιστα, ποιο το όφελος; Το θέμα είναι να δουλεψει με την Q.

Το 3g απο που θα το απενεργοποιήσω; Θα μου γράψει κάποιος βήμα-βημα πως πάμε απο τις ρυθμίσεις, για να της το πω απο το τηλ να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις >περισσότερα >Δυκτια κινητής τηλεφωνίας >Υπηρεσία 3G.

Εγώ έχω βάλει Gravity box και το ενεργοποιώ- απενεργοποιώ με ένα κλικ από τη μπάρα quick settings

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις >περισσότερα >Δυκτια κινητής τηλεφωνίας >Υπηρεσία 3G.

Εγώ έχω βάλει Gravity box και το ενεργοποιώ- απενεργοποιώ με ένα κλικ από τη μπάρα quick settings

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Τελικά το mic του handsfree δουλεύει μια χαρά ( άλλαξε ακουστικά ).

Ρε παιδιά πρέπει να είναι το μικρόφωνο χαλασμένο. Εχετε ανοίξει κανα τέτοιο κινητό; Λύνεται με τίποτα κολλήσεις το θέμα ή να τους ζητήσω να μου στείλουν το ανταλλακτικό, για να μην φάμε το λιγότερο 2 μήνες πήγαινε-έλα;

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι μου ειπε η selina σημερα, το τηλεφωνο οδευει προς καταργηση απο την εταιρεια.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update της καινουριας ROM και δεν ανοιγουν τα MB....

Αν αποκρυπτογράφησα σωστά το μήνυμά σου, εννοείς ότι δεν έχεις internet μέσω δικτύου κινητής.

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής, να βρεις το APN και να το αλλάξεις από "broadband" σε "internet"

Απ'οτι μου ειπε η selina σημερα, το τηλεφωνο οδευει προς καταργηση απο την εταιρεια.

Συγκεκριμένα προς κατάργηση πιθανολογεί ότι πάει η WCDMA έκδοση και όχι όλη η σειρά

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι,

κάποια στιγμή παίζοντας με τις ρυθμίσεις, ρύθμισα το WiFi να κλείνει όταν σβήνει η οθόνη.

Χθες έφαγα το κινητό αλλά δεν βρήκα από που το έκανα, θυμάται μήπως κάποιος που πάω;

Edited by VRaCh
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τα 2 δικά μου κινητά. ....πρέπει το βράδυ να διαβάσω όλες τις σελίδες και να το σετάρω το ένα το δικό μου. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...