Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 512μβ ραμ φαίνονται? Σκαλώνει ή συσκευη?

Θέλει λίγο οικονομία - πχ καθάρισμα με Clean Master, βλέπεις να φορτώνει ξανά τις σελίδες αν έχεις πολλά tabs στον browser. Βαριά παιχνίδια δεν παιζω έτσι κι αλλιώς. Γενικά ομως για απλη χρήση δεν έχω δει να σκαλώνει. Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο συνέβει και σε συνάδελφο που το έκανε παραγγελία, του είπε η σελίνα ότι αυτή την εβδομάδα θα παραλάβουν νέα παρτίδα, σε ερώτηση του γιατί το εμφανίζει in stock του απάντησε ότι όλοι έτσι κάνουν !!!!! Και όταν έγινε κουβέντα για ακύρωση της παραγγελίας του είπε να μην την ακυρώσει, θα του στείλει extra Θήκη και μάλιστα ότι κανένα μαγαζί από τα γνωστά δεν έχει άμεσα διαθέσημο

 

Γι αυτο σε εμένα που το (ξανα)αγόρασα Παρασκευή μου ειπε οτι δήθεν λόγω ΣΚ δε θα προλάβαιναν να το στείλουν αυθημερόν!!!!

Εγώ συγκινήθηκα για τον πιθανό "εκπολιτισμό" των κινέζικων πωλητών, ενώ αυτη(-ος) με δούλευε ψιλό γαζί!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλήσα και εγώ σήμερα με Selina και μου είπε οτί μέσα στην βδομάδα θα έχουν stock.

Την είπα ότι γράφει in stock και το άλλαξε σε οut of stock τώρα.

ERROR: Printer out of white ink!
Link to comment
Share on other sites

Μιλήσα και εγώ σήμερα με Selina και μου είπε οτί μέσα στην βδομάδα θα έχουν stock.

Την είπα ότι γράφει in stock και το άλλαξε σε οut of stock τώρα.

Τα ίδια εξακολουθούν να λένε και στο Minideal και ενώ τους παζαρεύω για κανά δώρο κάνουν τους Κινέζους ...:blink::blink:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια minideal και vickmall είναι το ίδιο μαγαζί νομίζω

Οχι δεν είναι φίλε μου, εχω ρωτήσει και τους μεν και τους δε. Εκτος και είναι συνενοημενοι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι φίλε μου, εχω ρωτήσει και τους μεν και τους δε. Εκτος και είναι συνενοημενοι.

Mοιάζουν σε πολλά πάντως ...

Παραθέτω τα 3 μηνύματα που μου έστειλαν περι καθυστέρησης(συνήθως είναι copy paste) για να δουμε αν υπάρχουν ομοιότητες :

-Dear my friend

I'm very sorry, it is unavailable, we will send it as soon as we get it. Please wait for more days, it should be shipped in this week.

Thanks, have a nice day.

-Dear ********** ************

I'm very sorry that jiayu f1 wcdma is unavailable, but it will be shipped next week, it won't takes much time.

So i hope you can wait for more days, thanks. have a nice day.

 

Χεχεχεχε:ninja::ninja::ninja:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια minideal και vickmall είναι το ίδιο μαγαζί νομίζω

 

Οχι δεν είναι φίλε μου, εχω ρωτήσει και τους μεν και τους δε. Εκτος και είναι συνενοημενοι.

 

Αρκει να στέλνουν αξιοπιστα τηλέφωνα και να έχουν καλη υποστήριξη...κι ας ειναι οτι θέλουν!

 

Χρησιμοποιούν την ίδια ακριβώς πλατφορμα στην ιστοσελίδα τους. Στην πράξη, τίποτα δεν τους εμποδίζει να ειναι το ίδιο μαγαζι (προσφέρωντας δηθεν εναλλακτική για να ξεμαυρισουν καποια καραγκιοζιλικια του minideal) αλλά το πιο πιθανό είναι να προκειται για ανταγωνιστές. Μπορούμε να το διασταυρώσουμε απο την διευθυνση που δώσανε και οι 2 για να στείλει καποιος κινητό πίσω με RMA.

Link to comment
Share on other sites

MiniDeal, VickMall, Touch-Us δείχνει πως είναι οι ίδιοι, με κυρίως μαγαζί το MiniDeal.

Από αυτούς προτιμώ το VickMall όμως ως support. Συμπεριφέρονται πιο σωστά στο after sales.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

To είχε αναφέρει ο φίλος johnkou εδώ Δεν ξέρω με τους Κινέζους δεν βγάζουμε άκρη!

Παιδια ειναι το ιδιο μαγαζι καρατσεκαρισμενο μου το εχει πει η Selina αφηστε τι σας λενε.

Link to comment
Share on other sites

Μην βγαίνετε εκτός θέματος. Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τα καταστήματα. Μείνετε σε ότι αφορά την συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Από ποιόν στο AliExpress;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα και εγώ το κινητό για φίλο εδώ και 10 μέρες περίπου. Το κινητό ήρθε από Vickmall root-αρισμένο και χωρίς κινέζικες εφαρμογές. Μέχρι τώρα λειτουργεί απροβλημάτιστα και πραγματικά είναι ένα πολύ τίμιο κινητό για τα λεφτά του.

 

Όσον αφορά handsfree, τα TURBOX Noodle II δουλεύουν άψογα:

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/ixos/akoustika/Turbo-X-Hands-Free-Noodle-II-Black-White-BV-EM220.htm

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/ixos/akoustika/Turbo-X-Handsfree-Sporty-Noodle-Black-Red-BV-EM300.htm

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο δεν μου ανοίγει πως κάνω soft reset?

Τι εννοείς "δεν ανοίγει"

Φορτισμένη μπαταρια=οκ, μήπως αυτοκόλλητο στις επαφές της μπαταρίας, κάποια "κακή" προσπάθεια αναβάθμισης?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "δεν ανοίγει"

Φορτισμένη μπαταρια=οκ, μήπως αυτοκόλλητο στις επαφές της μπαταρίας, κάποια "κακή" προσπάθεια αναβάθμισης?

 

Το τηλεφωνάκι το έχω πάρει για τη κόρη μου και χθες μου το έφερε και μου λέει δεν ανοίγει. Το φόρτισα κανένα 10λεπτο αλλά και πάλι τίποτα. Ισχυρίζεται ότι δεν της έπεσε ή του προξένησε κάποια άλλη βλάβη και την πιστεύω. Αν υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω και γνωρίζει κάποιος κάτι ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι το έχω πάρει για τη κόρη μου και χθες μου το έφερε και μου λέει δεν ανοίγει. Το φόρτισα κανένα 10λεπτο αλλά και πάλι τίποτα. Ισχυρίζεται ότι δεν της έπεσε ή του προξένησε κάποια άλλη βλάβη και την πιστεύω. Αν υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω και γνωρίζει κάποιος κάτι ας μου πει.

 

Αν η μπαταρία άδειασε πλήρως, δεν αρκεί ένα 10λεπτο - αστο καμια ώρα!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια συσκευή χτες με την παλιά Rom. Απαράδεκτη ως Rom, δεν άλλαζε ούτε launcher, δεν κράταγε την επιλογή. Με συνοπτικές διαδικασίες πέρασα cwm και ένα custom Rom από needrom(να μην μπλέκω με flashtool) και πλέον μπορώ να πω ότι είναι πολύ τίμιο κινητό για τα λεφτά του. Κλείδωμα GPS χωρίς δεδομένα σε κάπου 40", σκορ antutu X στα 10900, απλό root με framaroot, κανένα κόλλημα σε απλή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια συσκευή χτες με την παλιά Rom. Απαράδεκτη ως Rom, δεν άλλαζε ούτε launcher, δεν κράταγε την επιλογή. Με συνοπτικές διαδικασίες πέρασα cwm και ένα custom Rom από needrom(να μην μπλέκω με flashtool) και πλέον μπορώ να πω ότι είναι πολύ τίμιο κινητό για τα λεφτά του. Κλείδωμα GPS χωρίς δεδομένα σε κάπου 40", σκορ antutu X στα 10900, απλό root με framaroot, κανένα κόλλημα σε απλή χρήση.

Ποια rom έβαλες?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-f1-rom4cwm/

 

Έχει links για την updated version καθώς και για το recovery (μπαίνει μέσω Mobile uncle tools).

 

Δεν την έχω δει ακόμα με λεπτομέρειες(πχ χρήση δεδομένων κλπ) γιατί δεν είναι για μένα το κινητό πάντως λέει στηρίζεται στην τελευταία επίσημη αλλά μπαίνει με cwm.

Edited by BrocasHelm
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια συσκευή χτες με την παλιά Rom. Απαράδεκτη ως Rom, δεν άλλαζε ούτε launcher, δεν κράταγε την επιλογή. Με συνοπτικές διαδικασίες πέρασα cwm και ένα custom Rom από needrom(να μην μπλέκω με flashtool) και πλέον μπορώ να πω ότι είναι πολύ τίμιο κινητό για τα λεφτά του. Κλείδωμα GPS χωρίς δεδομένα σε κάπου 40", σκορ antutu X στα 10900, απλό root με framaroot, κανένα κόλλημα σε απλή χρήση.

 

Ποια είναι η παλια Rom εννοώ τι έκδοση λέει στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...