Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να αλλαξω τον ηχο κλήσης;

Ειπώθηκε πιο πανω οτι παίζει μόνο άλλα εκτός αυτών των κομματιών που εχει μέσα το κινητό.

Εβαλα δικα μου mp3 αλλά ούτε αυτά παίζει.

Καμιά ιδεα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δοκιμασε να να βάλεις ενα τραγουδι της επιλογής σου στον φάκελο ringtones και μετά θα μπορείς να τον επιλέξεις κανονικα σαν ήχο κλήσης

Το δοκιμασα αλλα τίποτα.

Βαζω mp3 αρχεία, μηπως πρέπει να βαλω κάτι αλλο;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλαξω τον ηχο κλήσης;

Ειπώθηκε πιο πανω οτι παίζει μόνο άλλα εκτός αυτών των κομματιών που εχει μέσα το κινητό.

Εβαλα δικα μου mp3 αλλά ούτε αυτά παίζει.

Καμιά ιδεα;

 

Στο G4S εβαλα τα mp3 στο φακελο Ringtones kαι μετα τα εμφανισε για να μπορω να τα επιλεξω...

Link to comment
Share on other sites

Στο G4S εβαλα τα mp3 στο φακελο Ringtones kαι μετα τα εμφανισε για να μπορω να τα επιλεξω...

Τα εμφανίζει κι εμένα, απλα οταν επιλέγω κάποιο ως ηχο κλήσης δεν το παίζει, παίζει το προεπιλεγμενο που είχε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ειναι πολύ μεγάλο και δεν μπορεί το συγκεκριμένο? (λέω μήπως) Αλλιώς μπες στην εφαρμογή της μουσικης ,βρες το κομμάτι που θέλεις και επέλεξε το από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ειναι πολύ μεγάλο και δεν μπορεί το συγκεκριμένο? (λέω μήπως) Αλλιώς μπες στην εφαρμογή της μουσικης ,βρες το κομμάτι που θέλεις και επέλεξε το από εκεί.

Εισαι ωραιος. :p

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχει προσφορά το you ( 3.90 ) αυτά τα ακουστικά http://www.you.gr/proionta/telephony-networking/axesouar-gia-kinita/axesouar-kiniton/h-f-samsung-hs1303-green. Εγώ τα παρήγγειλα για το Samsung μου και επειδή στο δρόμο είναι και έρχεται το jiayu, θα τα δοκιμάσω και θα σας πω.

 

Το κινητό ήρθε σήμερα. Οντως πολύ σούπερ για τα χρήματα του. Τα ακουστικά της Samsung ( τέλειωσε η προσφορά ) δουλεύουν τέλεια! Ηχος καμπάνα. Πάνω στο μικρόφωνο έχουν και κουμπιά ρύθμισης της έντασης του ήχου, τα οποία επίσης λειτουργούν στο Jiayu!

Επομένως παίρνει ακουστικά νέου τύπου και τα Samsung του ταιριάζουν απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έφτασε και το δικό μου F1. Παραγγελία στις 21/5 και αποστολή την ίδια ημέρα από το VickMall.

Ορίστε μια φωτογραφία της συσκευασίας και των περιεχομένων της:

http://s29.postimg.org/pcexdnn8z/Photo0022.jpg

Ότι βρίσκεται στα δεξιά του κουτιού του κινητού, ήταν εκτός αυτού, δωράκια από το VickMall.

Δεν έχω ιδέα τι είναι το πορτοκαλί εξάρτημα όμως, ενώ εκείνο που μοιάζει με μπλε σκουλαρίκι πρέπει να είναι πλήκτρο για την υποδοχή ακουστικών ώστε με το κατάλληλο προγραμματάκι (π.χ. Xiaomi MiKey) να κάνει ότι λειτουργία θέλουμε.

Προσέξτε ότι η μπαταρία είναι ήδη μέσα στο τηλέφωνο, δείχνοντας ότι το Vickmall το έχει ήδη ελέγξει, χωρίς καν να ζητηθεί.

 

Πρώτες σκέψεις... Είναι σοβαροί ή πλάκα κάνουν οι Κινέζοι; Μας δουλεύουν; Τέτοια ποιότητα κατασκευής, δύο κάμερες (5 και όχι μόνο 2ΜΡ), led ειδοποίησης, μπαταρία γομάρι, 512 Ram με μόνο 54€; Να δεις που θα πούνε ότι έχει γίνει λάθος στην τιμή και θα ζητήσουν επιπλέον χρήματα λέω. Άνετα μπορούσε να πωλείται 20€ παραπάνω.

Το F1 έχει απλώς αδιανόητο value for money, ακόμη και ως προς τον κινέζικο ανταγωνισμό του.

 

Εμφανισιακά, αν και το λευκό δείχνει πολύ ομορφότερο στις φωτογραφίες των καταστημάτων από το μαύρο-μολυβί, μου φάνηκε άσχημο (πολύ κινεζίλα) σε φωτογραφία που ανέβασε μέλος του φόρουμ, ενώ άλλο μέλος ανέφερε ότι το μαύρο είναι πολύ όμορφο.

Τελικά το μαύρο δείχνει εντελώς διαφορετικό στην πραγματικότητα, καμία σχέση με εκείνο των φωτογραφιών, όμορφο και με κύρος. Προτιμήστε το!

 

Το κινητό είναι έκπληξη. Αν θέλετε ένα συμμαζεμένων διαστάσεων κινητό, καλοφτιαγμένο (οκ, δεν είναι και HTC), με καλή μπαταρία και χαρακτηριστικά που τα βρίσκει στην Ελλάδα σε τιμές άνω των 100€, ενώ και στα κινέζικα θα πρέπει να κοιτάξει κινητά κοντά στα 70-75€.

Σίγουρα και το επόμενό μου κινητό θα είναι από σοβαρή κινέζικη εταιρία!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έφτασε και το δικό μου F1. Παραγγελία στις 21/5 και αποστολή την ίδια ημέρα από το VickMall.

Δεν έχω ιδέα τι είναι το πορτοκαλί εξάρτημα όμως, ενώ εκείνο που μοιάζει με μπλε σκουλαρίκι πρέπει να είναι πλήκτρο για την υποδοχή ακουστικών ώστε με το κατάλληλο προγραμματάκι (π.χ. Xiaomi MiKey) να κάνει ότι λειτουργία θέλουμε.

 

Welcome to the (satisfied) club!

To πορτοκαλί είναι βάση στήριξης (για να βλέπεις ταινίες πχ) ενώ το σκουλαρίκι είναι απλώς "ταπα" διακοσμητική για τα ακουστικά, δυστυχώς δεν έχει λειτουργικότητα...

Γνωριζόμαστε?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με'γειες! Πραγματικά πολύ ωραίο το μαύρο πιο καλό φαίνεται απ'οτι στις φωτογραφίες των μαγαζιών. Η μπαταρία του είναι μεγάλο προσόν για το τηλέφωνο. Σε συνδυασμό με την ανάλυση οθόνης και τη μικρή κατανάλωση της ραμ είναι διπλάσια από ότι δείχνει.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!

Πραγματικά, δεν το περίμενα τόσο καλό. Μεγάλη έκπληξη! Το μέγεθος είναι καλό για τους συνηθισμένους σε μικρά ή νορμάλ κινητά, τα χαρακτηριστικά του είναι πέραν του ανταγωνισμού, και είναι η ιδανική επιλογή για όσους θέλουν ένα καλό κινητό για καθημερινή χρήση ή έχουν ανάγκες απλές έως και λίγο τραβηγμένες.

Τώρα ετοιμάζομαι να αρχίζουν να μου ζητάνε συγγενείς και φίλοι να τους αγοράσω ένα.

 

Αν βρεθεί πουθενά φθηνό πίσω κάλυμμα, πείτε γιατί δεν είμαι και πολύ οπαδός των θηκών.

 

 

Ναι :)

 

 

Επεξεργασία:

Το δικό σας F1, από πού το αγοράσατε και με τί δωράκια σας ήρθε;

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κωδικό έκπτωσης από vickmall?

Ναι...

 

MYPHONE

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι...

 

MYPHONE

 

Μόλις τον δοκίμασα και βγάζει: Coupon code "MYPHONE" is not valid.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε ότι η μπαταρία είναι ήδη μέσα στο τηλέφωνο, δείχνοντας ότι το Vickmall το έχει ήδη ελέγξει, χωρίς καν να ζητηθεί.

δεν πιανει το κουπουνι στο vickmall. Το vickmall ελεγχει τα τηλεφωνα προτου τα στειλει. Αν το ανοιξεις και δεις της κλησεις θα δεις οτι πηραν σε εναν αριθμο. Επισης ελενξαν και το wifi με το δικο τους δικτυο.

Μετα την πατατα που παιχτηκε προτου 1+ χρονο ολα τα κινητα δοκιμαζονται προτου τα στειλουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, διαβάζοντας σχόλια και κριτικές έκανα κι εγώ μια παραγγελία από Minideal για τον μικρό τον Κινεζάκο, αλλά βγήκε "Κινέζος". Ήρθε χθες και ενω΄όλα έδειχναν οκ, το μόνο που δεν σκέφτηκα να κοιτάξω ήταν η κλήση σε κάποιον αριθμό. Δυστυχώς δεν λειτουργεί το ακουστικό μου. Ενώ με ακούνε, εγώ δεν ακούω τίποτα. Σε ανοιχτή ακρόαση λειτουργεί, ενώ και με ακουστικά που δοκίμασα άκουγα. Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν τίποτα σχετικό που να ξεπερνιέται ή πάω για dispute?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, διαβάζοντας σχόλια και κριτικές έκανα κι εγώ μια παραγγελία από Minideal για τον μικρό τον Κινεζάκο, αλλά βγήκε "Κινέζος". Ήρθε χθες και ενω΄όλα έδειχναν οκ, το μόνο που δεν σκέφτηκα να κοιτάξω ήταν η κλήση σε κάποιον αριθμό. Δυστυχώς δεν λειτουργεί το ακουστικό μου. Ενώ με ακούνε, εγώ δεν ακούω τίποτα. Σε ανοιχτή ακρόαση λειτουργεί, ενώ και με ακουστικά που δοκίμασα άκουγα. Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν τίποτα σχετικό που να ξεπερνιέται ή πάω για dispute?

 

Δεν δοκιμάζεις πρώτα κάτι τέτοιο:

[HOW TO] Increase Speaker and Mic Volume

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αν και δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος μιας και είναι τελείως νεκρό και όχι απλά με χαμηλή ένταση...

Update: Εβαλα το πρόγραμμα, το sph και sph2 που αν κατάλαβα καλά αφορούν το ακουστικό ήταν level 0 με ένταση 10 και 0 αντίστοιχα.

Το θέμα είναι ότι παρότι άλλαζα τις τιμές μήπως φταίει αυτό, δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις που του έδινα, αλλά γυρνούσε πάντα στις default τιμές. Καμιά ιδέα; Για κινητό 55€ σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να πληρώσω μεταφορικά να το στείλω πίσω αν δεν διορθωθεί. Να ζητήσω λέτε μερικό refund, θα έχω ελπίδα;

Edited by prowler13
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το παραγγείλω αύριο , θα ήθελα να ρωτήσω εάν το βάρος του είναι κουραστικό στο χέρι (για αρκετή ώρα π.χ. πλοήγηση στο internet) - απο οθόνη πως τα πάει - έχετε βάλει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης για να δοκιμάσετε το gps (κλειδώνει γρήγορα χωρίς χρήση δεδομένων και wifi ?) ?

Links για Root και Custom Rom θα έχω την βοήθειά σας ? ;)

 

Ευχαριστώ !

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αν και δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος μιας και είναι τελείως νεκρό και όχι απλά με χαμηλή ένταση...

Update: Εβαλα το πρόγραμμα, το sph και sph2 που αν κατάλαβα καλά αφορούν το ακουστικό ήταν level 0 με ένταση 10 και 0 αντίστοιχα.

Το θέμα είναι ότι παρότι άλλαζα τις τιμές μήπως φταίει αυτό, δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις που του έδινα, αλλά γυρνούσε πάντα στις default τιμές. Καμιά ιδέα;

Κατι δεν κάνεις καλά...

Σου αντιγράφω το κομμάτι που σε αφορά:

3. Ένταση ηχείου στις κλήσεις

  • στον dialer του κινητού σας πληκτρολογήστε *#*#3646633#*#*)
  • πάτε στην καρτέλα Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά), > Audio > Normal Mode
  • Στο Normal Mode επιλέγετε type: Sph και ανεβάζετε τις τιμές αναλόγως για κάθε level (δλδ Level 6, πληκτρολογείς το max (160) και πατάς Set, μετά επιλέγεις Level 5, πληκτρολογείς 140 και πατάς Set, κ.ο.κ

  • Έπειτα επιστρέφετε πίσω στο βασικό μενου του audio και επιλέγετε Speech Enhancement
  • Αλλάζετε το Common Parametre σε Normal Mode
  • Αλλάζετε το parametre0 σε parametre7 και δίνετε μία τιμή ανάμεσα σε 96-128
  • Εάν θέλετε να προσθέσετε και λίγα μπάσα στον ήχο (αυτό ίσως μειώσει την τελική ένταση αλλά θα δώσει καλύτερο ποιοτικά ήχο) επιλέγετε parametre0 και μειώνετε λίγο την τιμή (προτιμότερο να μειώνετε ανά 30-50 ώστε να ελέγχετε το αποτέλεσμα... εάν δεν έχετε καθόλου μπάσα πχ. doogee dg100 τότε μειώστε περισσότερο ακόμα και 200)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το παραγγείλω αύριο , θα ήθελα να ρωτήσω εάν το βάρος του είναι κουραστικό στο χέρι (για αρκετή ώρα π.χ. πλοήγηση στο internet) - απο οθόνη πως τα πάει - έχετε βάλει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης για να δοκιμάσετε το gps (κλειδώνει γρήγορα χωρίς χρήση δεδομένων και wifi ?) ?

Links για Root και Custom Rom θα έχω την βοήθειά σας ? ;)

 

Ευχαριστώ !

 

1. Το βάρος του δεν είναι κουραστικό

2. Οθόνη είναι μια χαρά

3. Gps δεν έχω δοκιμάσει

4. Root με το framaroot

5. Επειδή έχω δοκιμάσει custom rom θα σου έλεγα να μείνεις με την. official προς το παρόν

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1. Το βάρος του δεν είναι κουραστικό

2. Οθόνη είναι μια χαρά

3. Gps δεν έχω δοκιμάσει

4. Root με το framaroot

5. Επειδή έχω δοκιμάσει custom rom θα σου έλεγα να μείνεις με την. official προς το παρόν

 

Ευχαριστώ !

 

Μήπως ξέρεις να μου πεις πόσα γραμμάρια είναι (μαζί με την μπαταρία ) ? Δική σου ζύγιση :)

 

Οκ το βρήκα :)

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

δεν πιανει το κουπουνι στο vickmall. Το vickmall ελεγχει τα τηλεφωνα προτου τα στειλει. Αν το ανοιξεις και δεις της κλησεις θα δεις οτι πηραν σε εναν αριθμο. Επισης ελενξαν και το wifi με το δικο τους δικτυο.

Μετα την πατατα που παιχτηκε προτου 1+ χρονο ολα τα κινητα δοκιμαζονται προτου τα στειλουν

 

Απο vickmall έρχεται με google play store ή πρέπει να το εγκαταστήσουμε εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall έρχεται με google play store ή πρέπει να το εγκαταστήσουμε εμείς;

 

έρχεται με google play store ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι η δευτερη φορα που δεν μπορω να συνδεθω στο google play.

Σας το εχει κανει εσας? Υπαρχει καποια λυση για να συνδεθω?

To σημα του wifi ειναι γκρι και οχι μπλε, αν αυτο βοηθαει σε κατι.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...