Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κατάφερα και έκανα την αναβάθμιση τώρα το πρωί, αλλά έβγαλε τα εικονίδια τεράστια, ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μικρύνουν τα εικονίδια;

 

Όχι δεν υπάρχει τρόπος έχω την εντύπωση, είναι λόγω της καινούριας έκδοσης που φόρεσες! Την ίδια έκδοση φοράει τώρα και το Ζ3 και έχει και αυτό μεγάλα εικονίδια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα συνεχεια δε μπορει να κατεβασει το update απο τους servers... Μηπως να μην την κανουμε ακομα λεω γω...;

 

τα ιδια... 2% κ error

 

Κάντε λίγη υπομονή και δοκιμάστε σε μερικές μέρες. Προφανώς προσπαθούν όλοι να κατεβάσουν και έχουν γονατίσει οι server.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα και το firewall αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα. Ειναι σιγουρα προβλημα της Sony πιστευω..

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποιος να δει nova από την εφαρμογή της Vodafone? Εμένα δεν παίζει πάντως με τίποτα και τζάμπα χρεωθηκα 30 € σε συσκευή μιας βδομάδας να το κάνω αναβάθμιση γιατί είχε λογότυπο της TIM Όταν άνοιγε το τηλέφωνο και με είπαν στην εξυπηρέτηση από την Vodafone ότι αυτό είναι το πρόβλημα συν 6,5 € που έκανα την συνδρομητική για ένα μήνα.

Κανείς παιδιά δεν ξέρει γιαυτό που ρωτάω; σε συσκευή των 100€ έβαλα την κάρτα μου και δουλεύει σε αυτήν όχι.

Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνεται σε αυτό το λογισμικό

 

Σε αυτήν την αναβάθμιση υπάρχουν πολλές βελτιώσεις για το Xperia™. Ορισμένες από αυτές είναι οι εξής:

 

Τώρα περιλαμβάνει τη λειτουργία Ultra STAMINA που προσφέρει χρήση διάρκειας έως και μίας εβδομάδας, απλοποιώντας τις λειτουργίες του Xperia

Ξεκλείδωμα μέσω Bluetooth. Χρησιμοποιήστε το αξεσουάρ Sony SmartWear για να ξεκλειδώσετε το Xperia. Δεν απαιτείται κωδικός πρόσβασης

Πολλές νέες εφαρμογές κάμερας Xperia: Εισαγωγή προσώπου, AR fun, πολλές κάμερες κ.ά.

Έξυπνη περιστροφή οθόνης. Η οθόνη κινείται μαζί σας για να μπορείτε να τη βλέπετε συνέχεια

Γρήγορες ρυθμίσεις. Προσαρμόστε τις ρυθμίσεις για να έχετε άμεση πρόσβαση σε όλα όσα χρειάζεστε

Link to comment
Share on other sites

ρέ παιδιά έβαλα και εγώ την ενημέρωση σήμερα....τί χάλια που είναι τα εικονίδια... ανακαλύψτε έναν τρόπο να τα τιάξουμε...δεν μπορώω
Link to comment
Share on other sites

Και απο Sony Bridge σε Mac παλι τα ιδια... Αλλος τροπος χειροκινητος δεν υπαρχει να το κανουμε ομορφα και ωραια;

 

Μόνο με flash tools και κατεβάσματος της νέας έκδοσης πχ από xda.

Αλλιώς περίμενετε 1-2 ημέρες και ξαναπροσπαθήσετε.

Εδώ ψάξε αν την έχει ανεβάσει κανένας για της χώρας της συσκευής που έχεις και εσυ.

http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general

Και εδώ οδηγίες.

http://xperiafirmware.com/8-firmware/51-sony-xperia-z2-d6503

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γινεται και με wifi κατευθείαν χωρις pc companion και βλακειες , παλι καλα, αλλα θα περιμενει το βραδυ για να το κάνω
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρέ παιδιά έβαλα και εγώ την ενημέρωση σήμερα....τί χάλια που είναι τα εικονίδια... ανακαλύψτε έναν τρόπο να τα τιάξουμε...δεν μπορώω

 

κανένα screenshot μπορείς να ανεβάσεις;

τουλάχιστον να σωθούμε οι υπόλοιποι... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις μου ηρθε OTA... I love you Sony!

 

επιβεβαιώνω.

και σε εμένα ήρθε ota ελληνικής αντιπροσωπίας.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση, εκανα και μια επαναφορα μετα.. Στην αρχη με τρομαξαν τα μεγαλα εικονιδια αλλα ηδη τα συνήθισα.. ωραια ειναι.. εχουμε Ultra stamina πλεον, εχουμε καινουρια πληθωρα εφαρμογων στην καμερα.. Εχει επιλογη για επανακιννηση του κινητου. Εχει επιλογη (εκτοσ απο στιγμιαια ληψη οθονης) για ληψη βιντεο της οθονης σαν το Ζ3 και ταυτοχρονα σε καταγραφει που μιλας. Και αλλα καλουδια. Γενικα εχουμε ενα Ζ3 ;)
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα και το firewall αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα. Ειναι σιγουρα προβλημα της Sony πιστευω..

 

Εγώ τα κατάφερα,απενεργοποιησα το εσετ και έγινε κανονικά

 

[ATTACH]52133[/ATTACH]αυτά τα ολίγα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κανένα screenshot μπορείς να ανεβάσεις;

τουλάχιστον να σωθούμε οι υπόλοιποι... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επιβεβαιώνω.

και σε εμένα ήρθε ota ελληνικής αντιπροσωπίας.

 

Δεν είναι και τοσο τραγικα τα εικονίδια,εμενα μου αρεσουν......

Το κυριοτερο όμως είναι(και για σενα νομιζω),ότι λυθηκε το θεμα του power off,μετα την αναβαθμηση και όταν το εμφανισει πατας το power off,μετα από λιγο κλεινει,και όταν το ξανανοίξεις,ειναι κυρια.....:):)

Νομιζω σε γενικες γραμμες ότι με την 4.4.4 είναι πιο "ομορφο" και αν δεν κανω λαθος ακομη πιο smooth,ασε που το διπλο tap,ακουει-επιτελους-τελεια....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Θα με πειτε γκρινιαρη... Αλλαζει το font του ρολογιου; Προτιμουσα το προηγουμενο που ηταν ομοιο στην ωρα και τα λεπτα

 

Ακυρο. Βρεθηκε η λυση... Ευχαριστω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αναβαθμισα και εγω με την διαφορα οτι αφου συνδεθηκα στο pc companion, μπηκα στο update center στην συσκευη και εδωσα απο εκει την εντολη αναβαθμισης. Του εκανα και μια επαναφορα και ολα! :)

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...