Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν πρωην κατοχος,πολλων wm συσκευων και μεχρι προτινος ενος GalaxyS,θα ηθελα να πω την αποψη μου για οσα γραφονται.

Πρωτον.

Ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος ΜΗ Jailbroken iphone 4.

Το αν θα κανει καποιος JB η οχι ειναι προσωπικη επιλογη.

Οχι πως δεν σου παρεχει καποια εξτρα πραγματα,απλα η αποψη μου ειναι οτι το Jailbroken iphone,"ανδροειδοποιειται"...Τι εννοω με αυτο?...

Ο λογος που "εστειλα νυχτα" το Γαλαξια,ηταν οτι εχοντας περασει μια απο τις χιλιαδες ΜΗ ΕΛΕΓΜΕΝΕΣ εφαρμογες,μου δημιουργησε καποιο conflict και το κινητο εσβησε απο μονο του με συνεπεια να χασω μια πολυ σημαντικη κληση.

Ο λογος ουσιαστικα λοιπον που δε εκανα Jailbreak ηταν αυτος..Γιατι οπως στο Android Market,ετσι και στο Cydia,ο οποιοσδηποτε μπορει χωρις ελεγχο να ανεβασει μια εφαρμογη και "οποιον παρει ο χαρος".Τωρα βεβαια,μπορεις να "προσεχεις" τι περνας και πρωτου κατεβασεις μια εφαρμογη να διαβαζεις τα σχολια των χρηστων που την εχουν περασει ωστε να μη τη πατησεις..

Ομως οπως λεει και ο λαος "οποιος καει με το χυλο,φυσαει και το γιαουρτι"...Γι αυτο δε μπαινω σε ολη αυτη τη διαδικασια του JB,γιατι για τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ μου αναγκες,αυτα που προσθετει το JB,δε μου ειναι και τοσο αναγκαια.

Για αλλους βεβαια ειναι απολυτως απαραιτητα και σαφως θα πρεπει να το κανουν.

Εγω ισως και να γερασα πια και εχω βαρεθει τους "πειραματισμους".

 

Δευτερον,πιστευω οτι οντως υπαρχει "καποιο θεμα" με τα χρωματα της οθονης και με τις μικροδιαφορες στο hardware που παρουσιαζονται απο iphone σε iphone.

Ομως αυτο ειναι λογικο,οταν η Apple για να ανταποκριθει στη ζητηση και να κρατησει το κοστος σε λογικα πλαισια,αναγκαζεται να "μοιρασει" τη παραγωγη των διαφορων parts σε διαφορα εργοστασια.

Και οταν αναφερω την εκφραση "κοστος σε λογικα πλαισια",ακριβολογω.

Δεν ειναι δυνατον ενα high end android κινητο,φτιαγμενο σχεδον εξ ολοκληρου απο ΠΛΑΣΤΙΚΟ,να μπαινει στην αγορα με τιμες γυρω στα 500 ευρω και το iphone που χρησιμοποιει αλουμινιο και γυαλι,να εχει ΜΟΝΟ 160 ευρω παραπανω...

Και το Macbook pro που χρησιμοποιω στη δουλεια μου,μπορει να το πληρωσα 500 ευρω παραπανω απο ενα αντιστοιχο windows laptop,αλλα ειναι διαφορετικο να χρησιμοποιεις αλουμινιο και αλλο ΠΛΑΣΤΙΚΟ.

ΣΑΦΩΣ βεβαια "πληρωνεις" και ΤΗ ΜΑΡΚΑ,ως ενος σημειου...

Με την ιδια λογικη,εδωσα και 2000+ για το vaio TT,που σας γραφω τωρα,που ειναι φτιαγμενο απο ανθρακονηματα και διαστημικα υλικα..Κι αυτο γιατι ηθελα ενα μικρο λαπτοπ 11 ιντσων να το κουβαλαω παντου,να εχει δυνατο επεξεργαστη,DVD rom,και να μην εχει βαρος πανω απο 1 κιλο.

Και η πλακα ειναι οτι ακομα και μετα απο 2 χρονια που το εχω στη κατοχη μου,ΚΑΝΕΝΑΣ κατασκευαστης στο κοσμο,ουτε η ιδια η Sony,δεν εχει βγαλει στην αγορα κατι αντιστοιχο που να μπορει να το ανταγωνιστει στο τριπτυχο φορητοτητα-επιδοσεις-διαρκεια μπαταριας.

 

Στο θεμα μας λοιπον...

Νομιζω οτι η κεντρικη ιδεα της τοποθετησης μου,βρισκεται στην υπογραφη μου,που μολις πριν λιγο αλλαξα...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Με την εγγύηση στα από έξω ipad τι παίζει?

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι. Λοιπον κατι καταφερα και εκανα με το κινητο. Τελικα εχω το iphone 3g. Ηθελα ομως να με βοηθησετε.. εβαλα αυτο το firmware iPhone1,2_4.1_8B117_Restore και ανοιξε το κινητο απλα δεν αναγνωριζει την sim και επισης τρεμοπαιζει η οθονη. Παρακαλω βοηθηστε με να τελειωνω με το κινητακι. . (Με λιγα λογια θελω συμβουλη για firmware+jailbreak κ download link και για την sim να ενεργοποιησω να εχει σημα, καρτα cosmote εχω.)Ευχαριστω πολυ.

 

συγγνωμη για την διπλη αναρτηση.. τα εκανα ολα τελικα το μονο π εμεινε ειναι για την σιμ δεν την βρησκει ενω την βαζω ας με βοηθησει καποιος..

Edited by Te_salat
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι. Λοιπον κατι καταφερα και εκανα με το κινητο. Τελικα εχω το iphone 3g. Ηθελα ομως να με βοηθησετε.. εβαλα αυτο το firmware iPhone1,2_4.1_8B117_Restore και ανοιξε το κινητο απλα δεν αναγνωριζει την sim και επισης τρεμοπαιζει η οθονη. Παρακαλω βοηθηστε με να τελειωνω με το κινητακι. . (Με λιγα λογια θελω συμβουλη για firmware+jailbreak κ download link και για την sim να ενεργοποιησω να εχει σημα, καρτα cosmote εχω.)Ευχαριστω πολυ.

 

συγγνωμη για την διπλη αναρτηση.. τα εκανα ολα τελικα το μονο π εμεινε ειναι για την σιμ δεν την βρησκει ενω την βαζω ας με βοηθησει καποιος..

 

Φίλε προφανώς δεν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει γι αυτο δεν σου απαντούν. Είναι λεπτο το ζήτημα.

Αν θες κανε την ερώτηση στο θεμα του jailbreak και ξεκλειδωματος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση στα από έξω ipad τι παίζει?

 

αυτό που ξέρω είναι ότι σε iphone που μου είχαν φέρει δεν ισχύει η εγγύηση εκτός U.S.

 

το πιο πιθανό είναι ότι δεν ισχύει και για άλλα προιόντα apple...

 

:-(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μεγαλύτερη οθόνη δεν κάνει την διάφορα. Iphone4-Nexus S

 

http://tapa.tk/mu/4fa6ffdf-9ac6-c13d.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η κατω ειναι απο το αιφον??

 

Φυσικά :lol::D

 

***Η φωτογραφία είναι τραβηγμενη απο HD2 που τρέχει απο την κάρτα froyo SupeRom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά :lol::D

Εντάξει. Μεγάλη διαφορά.:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Μεγάλη διαφορά.:p

 

Για να διαβάζεται άνετα στο nexus πρέπει απο τις ρυθμίσεις να επιλεξεις text size στο large αντι του normal, αλλα τότε βλέπεις πολυ λιγότερο κείμενο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να διαβάζεται άνετα στο nexus πρέπει απο τις ρυθμίσεις να επιλεξεις text size στο large αντι του normal, αλλα τότε βλέπεις πολυ λιγότερο κείμενο.

Είναι θέμα ανάλυσης Κώστα. Και στο μίλεστονε (ίδια ανάλυση με το νέξους) στο large το έχω. Βέβαια είναι αρκετά μεγάλη η γραμματοσειρά στο large (πιο μεγάλη από ότι στο νέξους) , αλλά είναι η πιο βολική ρύθμιση, για εμένα τουλάχιστον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ανάλυσης Κώστα. Και στο μίλεστονε (ίδια ανάλυση με το νέξους) στο large το έχω. Βέβαια είναι αρκετά μεγάλη η γραμματοσειρά στο large (πιο μεγάλη από ότι στο νέξους) , αλλά είναι η πιο βολική ρύθμιση, για εμένα τουλάχιστον.

 

Γι αυτο λέω ότι δεν είναι πάντα το μέγεθος της οθόνης που κάνει την διάφορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο λέω ότι δεν είναι πάντα το μέγεθος της οθόνης που κάνει την διάφορα.

Ναι, αλλά και το μέγεθος έχει τη δική του "συμμετοχή" στην τελική εμπειρία χρήσης. Με 2 λόγια, όλα μετράνε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιωσω οτι ακομα και οι 4.3 ιντσων οθονες που ειχα,τοσο "ξεκουραστο" σερφαρισμα σαν το μηλο,ΔΕΝ μου προσεφεραν...

Και για να λεμε την αληθεια,εγω ημουνα που σε δεκαδες ποστ,"εκραζα" το μεγεθος της οθονης του μηλου και το θεωρουσα μικρο για σερφαρισμα.:

Αν ειχε και flash στον browser..:p

 

Το iphone 4 ειναι τελικα σαν να εχεις παντρευτει μια απο τις πιο ομορφες γυναικες η οποια κανει ΣΧΕΔΟΝ τα παντα ΤΕΛΕΙΑ,δυστυχως ομως ειναι ορισμενα πραγματα που ΔΕΝ στα παρεχει.

Δε ξερει ας πουμε να μαγειρευει...Μονο τα βασικα...Κανα μακαρονι..Κανα αυγο και καμμια πατατα τηγανητη...:lol:

Γενικα ειναι "μη μου απτου"..Φοβαται μη της σπασει κανα νυχι και δεν πολυμπλεκεται με τις δουλειες του σπιτιου...(iOS λειτουργικο)

Εκει λοιπον βαζεις τα πραγματα κατω,τα σκεφτεσαι και λες "Ειναι δυνατον να ανοιξω σπιτι με μια γυναικα που δε ξερει να μαγειρευει?..Και τι θα τρωμε?

Θα παιρνουμε "απ' εξω"?Απο το φαστφουνταδικο της γειτονιας?(itunes)

Και παλι...Ορισμενα "σπιτικα φαγητα" (sms 160 χαρακτηρων-αναφορα παραδοσης,flash,παραμετροποιηση),ΔΕΝ μπορεις να τα αγορασεις...

ΑΝ ομως ΔΕΝ ειναι βασικη σου προτεραιοτητα στην επιλογη συζυγου οι μαγειρικες της ικανοτητες και δινεις βαση σε αλλα πραγματα (που τα κανει καλυτερα απο ολους),τοτε ΙΣΩΣ και να την επιλεξεις...

Η μπορεις να προσλαβεις ενα ΣΕΦ (Jailbreak) για να σας μαγειρευει...:D

Σε καθε περιπτωση βεβαια,οταν βαζεις εναν "τριτο ανθρωπο" στο σπιτι (Cydia),παντα θα υπαρχει καποιος κινδυνος να δημιουργηθουν προβληματα στη "σπιτικη λειτουργια"...:p

 

Υ.Γ..Μη με κραξετε για το παραδειγμα...:O

:lol::lol::lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το παντρευτηκα(4) αλλα εχω και γκομενα (nexus )και το καλυτερο..δεν ζηλευει κανενα το αλλο.Ωραιο παραδειγμα djdog !

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο λέω ότι δεν είναι πάντα το μέγεθος της οθόνης που κάνει την διάφορα.

 

Κωστα οταν η αναλυση ειναι σωστη, στις σωστες διαστασεις γινονται θαυματα (το αμοιρο το nexus s ταλανιζεται απο τα γνωστα προβληματα της super amoled).

Θα σου φερω παραδειγμα το Galaxy S 2 (επαιξα μαζι του χθες). Καθολου πιξελιασμα (το τεχνασμα της αυξησης των pixels παραμενοντας στην ιδια αναλυση ειναι επιτυχημενο) και με απιστευτη χρωματικη απεικονιση (και, ω, τι θαυμα. Τα modes ρυθμισης της χρωματικης παλετας - για να εξαλειφθουν κιτρινιλες, oversaturated χρωματα κλπ κλπ- ειναι εδω, τρια τον αριθμο).

Εκει, ναι, η πλοηγηση ειναι απολαυση.

Βεβαια το S 2 δε μου λεει πολλα, παρα την εκπληκτικη πληροτητα του (προβλεπω απο τωρα οτι θα πουλησει σαν τρελο - οπως κι ο προκατοχος του θα γινει η πιο εμπορικη εναλλακτικη μετα το iphone) γιατι εχει απαραδεκτα πλαστικα και σχεδιασμο "κιβωτιου", αλλα αυτα ειναι γουστα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Και παλι...Ορισμενα "σπιτικα φαγητα" (sms 160 χαρακτηρων-αναφορα παραδοσης,flash,παραμετροποιηση),ΔΕΝ μπορεις να τα αγορασεις...

 

Σε καθε περιπτωση βεβαια,οταν βαζεις εναν "τριτο ανθρωπο" στο σπιτι (Cydia),παντα θα υπαρχει καποιος κινδυνος να δημιουργηθουν προβληματα στη "σπιτικη λειτουργια"...

 

 

 

οπου ακουω οτι το iphone ΔΕΝ δεχεται παραμετροποιηση θα ριχνω κραξιμο :lol::lol:

 

οσο για το cydia,επειδη εχω βαρεθει να το επαναλαμβανω,αν δεν ξερεις να διαβαζεις ΠΡΙΝ βαλεις κατι,παντα θα εχεις προβληματα...εγω δεν εχω κανενα!!

 

παντως,προκαλω οποιον θελει,να του αποδειξω τι σημαινει παραμετροποιηση στο μηλο ....:cool:

 

δεν ειναι τελειο,αλλα αυτην την στιγμη,το μονο που πραγματικα δεν εχει ειναι αντιπαλο :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σου φερω παραδειγμα το Galaxy S 2 (επαιξα μαζι του χθες). Καθολου πιξελιασμα (το τεχνασμα της αυξησης των pixels παραμενοντας στην ιδια αναλυση ειναι επιτυχημενο) και με απιστευτη χρωματικη απεικονιση (και, ω, τι θαυμα. Τα modes ρυθμισης της χρωματικης παλετας - για να εξαλειφθουν κιτρινιλες, oversaturated χρωματα κλπ κλπ- ειναι εδω, τρια τον αριθμο).

Εκει, ναι, η πλοηγηση ειναι απολαυση.

Βεβαια το S 2 δε μου λεει πολλα, παρα την εκπληκτικη πληροτητα του (προβλεπω απο τωρα οτι θα πουλησει σαν τρελο - οπως κι ο προκατοχος του θα γινει η πιο εμπορικη εναλλακτικη μετα το iphone) γιατι εχει απαραδεκτα πλαστικα και σχεδιασμο "κιβωτιου", αλλα αυτα ειναι γουστα...

 

Εξακολουθείς να θεωρείς καλύτερο το Atrix έναντι αυτού;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Μόλις ανοίξεις την εφαρμογη του ημερολογίου να επιλεξεις να βλέπεις τα ραντεβού σου σαν λίστα.

Βεβαίως μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογη απο τις πολλές που υπάρχουν για ραντεβού και εργασίες. Θα σου πρότεινα το ToDo.

 

Επίσης σε jailbrocken συσκευές υπάρχει το lockinfo που σου δίνει τον καλύτερο τροπο να βλέπεις σε οποία οθόνη κι αν βρίσκεσαι η ακόμα και όταν είσαι μέσα σε μια εφαρμογη, τα ραντεβού, τον καιρο, να διαβάζεις τα mail σου, το twitter, να κανεις κλήσεις στις επαφές που έχεις στα αγαπημένα σου.

 

 

2. Μόνο μεταξύ συσκευών με iOS.

3. Δεν είμαι σίγουρος, γιατί δεν τους στέλνεις ένα mail.

 

 

Με το iphone4 βγάζω άνετα δυο μέρες.

δυστυχώς δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που θέλω.

εγώ θέλω ας πούμε το ραντεβού που έχω μεθαύριο να μου το εμφανίζει σε μια αρχική οθόνη από σήμερα. δηλαδή να μη πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή για να βλέπω τα ραντεβού μου. να λειτουργεί δηλαδή σαν μια οπτική υπενθύμιση.

γίνεται αυτό?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθείς να θεωρείς καλύτερο το Atrix έναντι αυτού;

 

Οχι, τωρα που το ειδα απο κοντα αναθεωρω και θετω το galaxy s II στα ματια μου ανωτερο.

Παρα τη μικροτερη αναλυση μαζι με τη retina του 4 ειναι οι καλυτερες οθονες σε κινητα τηλεφωνα.

Μαλιστα οι διαστασεις της κι η δυνατοτητα να ρυθμιζεις το χρωματικο κορεσμο την... "απογειωνουν". Ειναι απολαυστικοτατη.

 

Απο εκει και περα ειναι υπερπληρες, ταχυτατο με ολα τα ... hardware φοντα να ειναι στην αφροκρεμα για ολο το 2011.

Αυτα που δε μου αρεσαν; Μικροτριγμοι στα πλαστικα, το πισω καπακι ειναι ακομα πιο αθλιο κι απο αυτο του galaxy s (ομως, πιο στιβαρο και περισσοτερο ακαμπτο), ο σχεδιασμος του καθε αλλο παρα ομορφος θεωρειται και -τελος- η αισθητικη των μενου, εικονιδιων κλπ προσωπικα δε με ικανοποιει (τα παντα μεγαλα, τεραστιες γραμματοσειρες κλπ). Ενα galaxy s σε μεγεθυνση.

 

Εκτιμω οτι θα πουλησει περισσοτερο απο το sensation (που επισης θα παει καλα εμπορικα) - ειναι πιο φαντεζι (χρωματα, φρου φρου κι αρωματα παντου, εμπορικη νοτα δηλαδη) κι η οθονη του απλα λογος αγορας του.

Ενα αλλο μεγαλο του ατου, συγκριτικα με το atrix, ειναι η ακριβεια - ευαισθησια της οθονης. Ειναι δεδομενο οτι το μονο λειτουργικο που εχει το ιδιο (και κατα περιπτωσεις καλυτερο) touch απο το ios ειναι το wp7. Οποτε το android ακολουθωντας (σε αυτο τον τομεα), θελει καλο/ακριβο digitizer - sensor για να αναδειχθει. Κι εδω, οπως και το galaxy s, το s II τα παει εξαιρετικα. Το atrix υστερει ξεκαθαρα και θα ειναι μια κορυφαια εναλλακτικη για καποιον businessman και συγκεκριμενα target groups.

Αυτα σαν μια πρωτη αποψη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Οχι, τωρα που το ειδα απο κοντα αναθεωρω και θετω το galaxy s II στα ματια μου ανωτερο.

 

Καλησπερα φιλε και συγνωμη για την ενοχληση. Απλα μια παρατηρηση ειλικρινα εντελως φιλικα και χωρις καμια διαθεση αντιδικιας.

 

Θυμάσαι που ειχαμε "διαφωνησει" για καποιο θεμα στο νημα του LG 2X που ειχες ισως βιαστει να βγαλεις καλυτερο το LG 2X του SGS2 και σου ειχα κανει μια παρατηρηση οτι ειναι αδικο να εκφερεις αποψη για καποια πραγματα χωρις να τα εχεις δει απο κοντα και στην τελικη τους μορφη?

 

Ειλικρινα εντελως φιλικα στο λεω, οτι γενικα ειναι καλο να ειμαστε σχετικα επιφυλακτικοι για καποια πραγματα και να μη βιαζομαστε να βγαζουμε συμπερασματα. Φυσικα σε ολη αυτη διαδικασια το πιο σημαντικο ειναι το γουστο του καθενος μας που ειναι διαφορετικο, οποτε και να διαφωνουμε σε καποια θεματα ειναι απολυτα λογικο. :) Ειναι απολυτως λογικο καποιος ανθρωπος να κανει διαφορετικες επιλογες απο καποιον αλλο, γιατι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι το ιδιο γουστο :)

 

Επισης φανταζομαι οτι η συσκευη που ειδες ηταν προπαραγωγης οποτε ισως αλλαξουν καποια πραγματακια ακομα ως την τελικη.

 

Οποτε απλα ας μη βιαζομαστε γενικα να βγαζουμε τελεσιδικα συμπερασματα ;)

 

Νασαι καλα και παλι συγνωμη για την ενοχληση και για τον τοτε ασχημο τροπο της "παρατηρησης". Απλα εν τελει ειδες και μονος σου οτι καποιες φορες αν βιαζομαστε πεφτουμε εξω.

 

Νασαι καλα και καλη συνεχεια

 

Παντα φιλικα Γιωργος :)

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη,δε ξερω αν καταλαβες το παραδειγμα μου,αλλα μιλαω για iphone χωρις jailbreak...Ποσο σοβαρη παραμετροποιηση μπορεις να κανεις χωρις τα εργαλεια του cydia?:worry:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε και συγνωμη για την ενοχληση. Απλα μια παρατηρηση ειλικρινα εντελως φιλικα και χωρις καμια διαθεση αντιδικιας.

 

Θυμάσαι που ειχαμε "διαφωνησει" για καποιο θεμα στο νημα του LG 2X που ειχες ισως βιαστει να βγαλεις καλυτερο το LG 2X του SGS2 και σου ειχα κανει μια παρατηρηση οτι ειναι αδικο να εκφερεις αποψη για καποια πραγματα χωρις να τα εχεις δει απο κοντα και στην τελικη τους μορφη?

 

Ειλικρινα εντελως φιλικα στο λεω, οτι γενικα ειναι καλο να ειμαστε σχετικα επιφυλακτικοι για καποια πραγματα και να μη βιαζομαστε να βγαζουμε συμπερασματα. Φυσικα σε ολη αυτη διαδικασια το πιο σημαντικο ειναι το γουστο του καθενος μας που ειναι διαφορετικο, οποτε και να διαφωνουμε σε καποια θεματα ειναι απολυτα λογικο. :) Ειναι απολυτως λογικο καποιος ανθρωπος να κανει διαφορετικες επιλογες απο καποιον αλλο, γιατι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι το ιδιο γουστο :)

 

Επισης φανταζομαι οτι η συσκευη που ειδες ηταν προπαραγωγης οποτε ισως αλλαξουν καποια πραγματακια ακομα ως την τελικη.

 

Οποτε απλα ας μη βιαζομαστε γενικα να βγαζουμε τελεσιδικα συμπερασματα ;)

 

Νασαι καλα και παλι συγνωμη για την ενοχληση και για τον τοτε ασχημο τροπο της "παρατηρησης". Απλα εν τελει ειδες και μονος σου οτι καποιες φορες αν βιαζομαστε πεφτουμε εξω.

 

Νασαι καλα και καλη συνεχεια

 

Παντα φιλικα Γιωργος :)

 

Αγαπητε Γιωργο.

Η συζητηση που ειχαμε τοτε δεν ειχε να κανει με το αν το lg ειναι καλυτερο (συνολικα) απο το galaxy s II. Ποτε δεν ισχυριστηκα κατι τετοιο.

Αυτο που ειπα (και εξακολουθω να πιστευω και σημερα) ειναι πως δεν ξερω αν οι διαφορες τους ειναι τετοιες που να δικαιολογουν διαφορες 100+ ευρω (οταν βγει το s II μη σου κανει εκπληξη μειωση τιμης του 2Χ, αρα η ψαλιδα θα ανοιξει κι αλλο).

Επισης σε καποια θεματα (native HDMI) κ.α. εξακολουθει να ειναι ανωτερο το LG, οπως επισης σχεδιαστικα και ποιοτικα.

Τελος, δεν εχω κανενα προβλημα να αναδειξω τα υπερ και τα κατα του καθε κινητου και να αναγνωρισω ενδεχομενο λαθος (ομολογω οτι στο θεμα της οθονης δεν περιμενα τοσο καλη δουλεια απο τη samsung) ξεκαθαρα εδω (ειναι σαφως ανωτερη κι απο την πολυδιαφημισμενη Nova της LG).

Φιλικα, Βαγγελης :)

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη,δε ξερω αν καταλαβες το παραδειγμα μου,αλλα μιλαω για iphone χωρις jailbreak...Ποσο σοβαρη παραμετροποιηση μπορεις να κανεις χωρις τα εργαλεια του cydia?:worry:

 

δεν το ελεγα για σενα ρε τρελε :lol:

 

οσο για αυτο που λες,φυσικα και ετσι ειναι!:)

no JB = NO iphone !!

No cydia = αχρηστη συσκευη...

 

οποιος λεει οτι δεν εχει αναγκη το JB θα ειναι παντα για μενα,η ενας ασχετος,που δεν ξερει τι μπορει να κανει το μηλο με jb,η απλα ενας μεσος χρηστης που θελει να κανει συγκεκριμενα πραγματα απο ενα iphone κ δεν τον νοιαζει τπτ αλλο.

 

το μηλο για μενα,ειναι απλα απαραδεκτο χωρις JB!!μια υπερτιμημενη κουτση κ απροσωπη συσκευη...τπτ παραπανω κ τπτ λιγοτερα :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...