Jump to content

Καταφέρατε να σταματήσετε το κάπνισμα; Πείτε μας πως;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 μέρες σήμερα ακαπνος,Το Η.Τ σε μένα έκανε δουλειά!!Δεν είχα σκοπό να κοψο το παραδοσιακό τσιγάρο παρόλο πού είμαι 48 και καπνιζω απ τα 25 μου.Ολα έγιναν ξαφνικά μέσω ενός φίλου ο οποίος χρησιμοποιεί το Η.Τ εδώ και κάτι μήνες αλλά θα καπνιση και 1-2 τσιγάρα την μέρα,λοιπόν αυτός ό φίλος σαν ανήσυχο πνεύμα πού είναι μού λέει,θα πάρω ένα άλλο ΗΤ με μεγαλύτερη μπαταρία πιο ντουμαναδηκο κλπ κλπ κλπ και πουλάω το παλιό το παλιό το θες? Το πήρα 90 δώσε 40 και παρτω!! Κόλλησα για λίγα δευτερόλεπτα κυριολεκτικά δεν είχα ιδέα σχετικά με το Η.Τ αλλά είπα οκ πού ξέρεις ίσως να το ελαττωσο,καμία μα καμία σκέψη για διακοπή του καπνίσματος!! 30 ΜΕΡΕΣ και συνεχίζω!!! Ακαπνος δεν το πιστεύω ότι έχω να πάρω τζούρα 30 μέρες!!Τις πρώτες 15 μέρες είχα μαζί μού και τον καπνό μού,η γυναίκα μου καπνίζει κανονικά δεν μπαίνω καν στον πειρασμό να τις κάνω καμία τρακα,άσε που έχει αρχίσει να με ενοχλεί ή μυρωδιά τού ειδικά ή μπόχα από το σταχτοδοχειο!!
Link to comment
Share on other sites

εισαι σε πολύ ΚΑΛΟ δρόμο συνεχισε....και να μη ξεχνας μερα που περναει δε ξαναπερναει! ουτε μυρωδια....ουτε τζουρα δε το συζηταω...αφου σε ενοχλεί και η μυρωδαι εισαι σε ΠΟΛΥ καλο δρομο....απανω του και το εφαγες...μη σταματήσεις..και μη λυγισεις... ουτε μια ουτε καν !μπραβο σου

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

εισαι σε πολύ ΚΑΛΟ δρόμο συνεχισε....και να μη ξεχνας μερα που περναει δε ξαναπερναει! ουτε μυρωδια....ουτε τζουρα δε το συζηταω...αφου σε ενοχλεί και η μυρωδαι εισαι σε ΠΟΛΥ καλο δρομο....απανω του και το εφαγες...μη σταματήσεις..και μη λυγισεις... ουτε μια ουτε καν !μπραβο σου

 

Το χειρότερο που μπορεί να πάθει κάποιος που κόβει το τσιγάρο, είναι να σκεφτεί ότι τα κατάφερε και έτσι να χαλαρώσει. "Έλα μωρέ, αφού το έκοψα, αφού δεν το θέλω....μπορώ να κάνω και ένα τσιγαράκι". Παραλογισμός, το ξέρω, αλλά το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο που μπορεί να πάθει κάποιος που κόβει το τσιγάρο, είναι να σκεφτεί ότι τα κατάφερε και έτσι να χαλαρώσει. "Έλα μωρέ, αφού το έκοψα, αφού δεν το θέλω....μπορώ να κάνω και ένα τσιγαράκι". Παραλογισμός, το ξέρω, αλλά το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια....

 

 

 

Εγώ που το έχω κόψει εδώ και 3 μήνες, θεωρώ τον εαυτό μου "εν δυνάμει καπνιστή" και ότι ένα τσιγάρο αρκεί να με ξανακυλήσει. Και προσωπικά λέω μέσα μου ότι θα το ξαναξεκινήσω, δεν υπάρχει περίπτωση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω κόψει εδώ και 3 μήνες, θεωρώ τον εαυτό μου "εν δυνάμει καπνιστή" και ότι ένα τσιγάρο αρκεί να με ξανακυλήσει. Και προσωπικά λέω μέσα μου ότι θα το ξαναξεκινήσω, δεν υπάρχει περίπτωση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εσυ καλα το σκεφτεσαι και ετσι πρεπει. Την πατησαμε μια φορα, οταν το αρχισαμε και δεν ξεραμε. Τωρα , δεν επιτρεπεται να την ξαναπατησουμε. Το ξερουμε το τσιγαρο. Μια μονο τζουρα αρκει. Δεν θα την κανουμε λοιπον!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνω 6 χρόνια χωρίς τσιγάρο (29/5/2011), τα τελευταία 2 χρόνια έχει αρχίσει να με ενοχλεί ο καπνός σε μικρούς χώρους. Σε εξωτερικούς το απολαμβάνω ακόμη. :p

 

Εννοείται πως δεν έχω ανάψει τσιγάρο ούτε για αστείο από τη διακοπή και μετά! :clap:

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια ακομα και σε εξωτερικους χωρους...το μυριζω απο χιλιομετρα...και αν ο αερας το φερνει πανω μου...δε μπορω να αναπνευσω και καποιες φορες μου κοβει την αναπνοη...οποτε αναγκαστικα αλλαζω θεση...αχαχαχ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εκοψα το τσιγάρο μόλις 5 μέρες πριν κ ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου μια και το post είναι σχετικά παλιό και ίσως κάποιοι

ανταποκτριθούν γιατί η βασική μου ανησυχία είναι να παραμείνω ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ!

Για την ιστορία κάπνιζα 25 κ πλέον έτη και δεν είναι η πρώτη απόπειρα να διακόψω. Η μικρότερη κράτησε μερικές μέρες η μεγαλύτερη όμως 2 χρόνια κλεισμένα! Οπου έκανα τη συνιθισμένη βλακώδη σκέψη πως ένα τσιγαράκι μετά τόσο καιρό δε βλάπτει! Φυσικά δεν ξαναγύρισα στο πακέτο την ίδια μέρα, όπως σε μερικές βδομάδες ήρθε το δεύτερο τσιγαράκι, το τρίτο σε μερικές μέρες και ούτω καθεξής!

Αυτή τη φορά και αφού έπεσα με τα μούτρα στη μελέτη....διάβασα ότι σχετικό κ άσχετο κ προσπαθώντας να επικεντρωθώ στον εγκεφαλικό εθισμό, μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η απομυθοποίηση του όλου θέματος όπως την παρουσιάζει ο Allen Carr στο βιβλίο του Ο εύκολος τρόπος να κόψετε το κάπνισμα. Δεν μπόρεσα να διαφωνήσω σε τίποτα όπως τα θέτει! Τα δούλεψα όλα στο μυαλό μου για μερικές βδομάδες και πλέον διανύω την 5η μέρα άκαπνη κ ατάραχη εντελώς! Πέρα από την 1η μέρα που ήταν αρκετά ενοχλητική. Οχι τόσο ότι ζητούσα τσιγάρο-ίσως για 5-6 ώρες αλλά περισσότερο ένιωθα σαν κοιμισμένη. Ζάλη και υπνηλία και τελικά με πήρε ο ύπνος στον καναπέ από τις 9 το βράδυ! Απο κει κ έπειτα δεν άνοιξε ρουθουνι! Πίνω καφέ κανονικά, ξυπνά κοιμάμαι κ λες και μ έχει πιασει πλήρη αναισθησία! Δεν μου λείπει δεν το σκέφτομαι, σε βαθμό που ανησυχώ μήπως τα στερητικά τα βιώσω σε δεύτερο χρόνο;; Αν και η κύρια έννοια μου είναι να μη λυγισω αργότερα...όπως την πάτησα την προηγούμενη φορά. Να διαμορφώσω ισχυρή τη σκέψη μου πως 1 τσιγάρο μόνο απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Κάθε συμβουλή και μαρτυρία ευπρόσδεκτη. Σας Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πάνε σε ηλεκτρονικό αν θες τοσο πολυ να καπνισεις

 

Αλλιώς, τσιχλα, καραμελα, κλπ. Επίσης βρες κατι να απασχολεις τα δαχτυλα σου (πχ fidget spinner)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος δεν έχει κατασκευαστεί να βγάζει καπνούς από τα ρουθούνια του αγαπητή μου φίλη, και επίσης να σκέφτεσαι ότι αφού κάποια στιγμή θα στην κάνει την ζημιά και θα σου πουν η το κόβεις η πεθαίνεις, γιατί να μην το προλάβεις εσύ πρώτη πριν στη κάνει? Δεν σου κάνω μαθήματα και υποδείξεις απλά σου λέω το σκεπτικό μου πριν 15 χρόνια που το έκοψα ( Σήμερα είμαι 59, το έκοψα στα 44 και κάπνιζα από 16 )
Link to comment
Share on other sites

Αυτά σκέφτηκα και γω και είπα να το κόψω πριν μου το κόψουν! Οσο για το ηλεκτρονικό....δεν θεωρώ ότι παύεις να είσαι καπνιστής αν ατμίζεις τη νικοτίνη αντί να την καις. Είναι σίγουρα καλύτερο από το συμβατικό κάπνισμα αλλά δεν είναι το ίδιο. Κ κάποια στιγμή πρέπει να απεξαρτηθείς ΚΑΙ απο αυτό. Οπότε θεώρησα πως είναι προτιμότερο να τελειώνω με όλα μια κι έξω
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ειναι αυτό.

Εγω εμεινα 2 3 μηνες με ηλεκτρονικο και μετα τερμα.

22/9/2013 τελευταίο τσιγάρο που έκανα, ηλεκτρονικο τελος της ιδιας χρονιάς.

 

Απο τοτε πεντακαθαρος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκοψα το τσιγάρο μόλις 5 μέρες πριν κ ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου μια και το post είναι σχετικά παλιό και ίσως κάποιοι

ανταποκτριθούν γιατί η βασική μου ανησυχία είναι να παραμείνω ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ!

Για την ιστορία κάπνιζα 25 κ πλέον έτη και δεν είναι η πρώτη απόπειρα να διακόψω. Η μικρότερη κράτησε μερικές μέρες η μεγαλύτερη όμως 2 χρόνια κλεισμένα! Οπου έκανα τη συνιθισμένη βλακώδη σκέψη πως ένα τσιγαράκι μετά τόσο καιρό δε βλάπτει! Φυσικά δεν ξαναγύρισα στο πακέτο την ίδια μέρα, όπως σε μερικές βδομάδες ήρθε το δεύτερο τσιγαράκι, το τρίτο σε μερικές μέρες και ούτω καθεξής!

Αυτή τη φορά και αφού έπεσα με τα μούτρα στη μελέτη....διάβασα ότι σχετικό κ άσχετο κ προσπαθώντας να επικεντρωθώ στον εγκεφαλικό εθισμό, μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η απομυθοποίηση του όλου θέματος όπως την παρουσιάζει ο Allen Carr στο βιβλίο του Ο εύκολος τρόπος να κόψετε το κάπνισμα. Δεν μπόρεσα να διαφωνήσω σε τίποτα όπως τα θέτει! Τα δούλεψα όλα στο μυαλό μου για μερικές βδομάδες και πλέον διανύω την 5η μέρα άκαπνη κ ατάραχη εντελώς! Πέρα από την 1η μέρα που ήταν αρκετά ενοχλητική. Οχι τόσο ότι ζητούσα τσιγάρο-ίσως για 5-6 ώρες αλλά περισσότερο ένιωθα σαν κοιμισμένη. Ζάλη και υπνηλία και τελικά με πήρε ο ύπνος στον καναπέ από τις 9 το βράδυ! Απο κει κ έπειτα δεν άνοιξε ρουθουνι! Πίνω καφέ κανονικά, ξυπνά κοιμάμαι κ λες και μ έχει πιασει πλήρη αναισθησία! Δεν μου λείπει δεν το σκέφτομαι, σε βαθμό που ανησυχώ μήπως τα στερητικά τα βιώσω σε δεύτερο χρόνο;; Αν και η κύρια έννοια μου είναι να μη λυγισω αργότερα...όπως την πάτησα την προηγούμενη φορά. Να διαμορφώσω ισχυρή τη σκέψη μου πως 1 τσιγάρο μόνο απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Κάθε συμβουλή και μαρτυρία ευπρόσδεκτη. Σας Ευχαριστώ :)

 

Επειδη εχω περιπτωση που το κοβει τωρα το τσιγαρο θα σου προτεινα το εξης.Αν δεν μπορεις μαχαιρι,ξεκινα

με το ηλεκτρονικο.Πανε σε ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα τσιγαρα.

Παρε ενα καλο μοντακι,οι τιμες παιζουν γυρω στα 50€.Και επειδη στο τσιγαρο το θεμα ειναι η εξαρτηση απο τη νικοτινη θα παρεις υγρα με 12αρα νικοτηνη και ζητα την πιο βρωμικη γευση.Ο λογος γι αυτο ειναι οτι αν ξεκινησεις με πιο χαμηλη νικοτηνη θα ζοριστεις.Στην 1η προσπαθεια με το ηλεκτρονικο πηρε 6αρες και μετα ξαναγυρισε στο πακετο μετα απο 2 μηνες.Και μετα θα παρεις πιο ωραια γευση,αν ζοριστεις μετα,παιζει και υγρα με 18αρα νικοτινη αν δεν σε καλυπτει αλλα δεν το προτεινουν.Μετα θα κατεβεις στην 6,στην 3 και μετα πας στο 0.Δηλαδη θα ατμιζεις με υγρα χωρις νικοτινη.Τωρα ειναι στο 3μηνο και ξεκινησε πρωτη βδομαδα με 12αρα νικοτινη,μετα πηρε και 2-3 φορες 18αρα.Μετα απο κανα μηνα ηταν με 6αρα.Τωρα ειναι με την 3αρα νικοτινη.Αποφασιστικοτητα θελει και πραγματικα το ηλεκτρονικο τσιγαρο βοηθαει αρκετα πλεον σε οσους δεν το κοβουν μαχαιρι.Τωρα ειναι με 3 ηλεκτρονικα,2 μικρα που ειχε και εχει ενα μεγαλο πλεον.Αν παρεις ενα μεγαλο με αποσπωμενη μπαταρια ειναι καλα,αλλα καλο ειναι να εχεις και μια 2η μπαταρια για να βγαζεις τη μερα.Μαζι και ενα μπουκαλακι υγρο θα εχεις πανω σου για να το γεμισεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ένσταση για την γευση

Να παρεις καπνικο, οχι φρούτα, γλυκα, κλπ

Για την νικοτίνη, οκ, οσο πιο βαριά τόσο το καλυτερο ;)

 

Επίσης μη τσιγγουνευτεις τα χρηματα για το τσιγαρο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένσταση για την γευση

Να παρεις καπνικο, οχι φρούτα, γλυκα, κλπ

Για την νικοτίνη, οκ, οσο πιο βαριά τόσο το καλυτερο ;)

 

Επίσης μη τσιγγουνευτεις τα χρηματα για το τσιγαρο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καπνικη γευση ηθελα να πω,ειναι πιο βρωμικη απο τις αλλες.Σε ολα τα αλλα σωστος,αν το κανεις εξ αρχης θα ειναι πιο ευκολη η απεξαρτηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρονικό το έχω πάρει ήδη εδώ κ σχεδόν ένα χρόνο. Στην ουσία κάπνιζα μικτά...τα γευστικά τσιγάρα της ημέρας από το πακέτο κ όλα τα υπόλοιπα μ το ηλεκτρονικό. Αποφάσισα να κόψω μαχαίρι κ τα δύο! Κ όπως γράφω δεν μ ζοριζεις ιδιαίτερα μέχρι στιγμής. Έως καθόλου θα τολμούσα να πω! Η κακια στιγμή μ προβληματίζει μην τυχόν κ δεν μπορέσω να αντισταθώ.
Link to comment
Share on other sites

Έξαλλου σύμφωνα κ με τις οδηγίες του βιβλίου του Allen Carr συστήνεται η αποφυγή χρήσης υποκατάστατων. Θεωρεί πως τα στερητικά είναι καθαρά θέμα στάσης απέναντι στη διακοπή- πόσο αποφασισμένος είσαι δηλαδή. Εγώ θα έλεγα πως έτσι κ αλλιώς η σωματική εξάρτηση διαρκεί μερικές μέρες μόνο, άντε δύο βδομάδες το πολύ. Η ψυχολογική εξάρτηση είναι το μεγάλο πρόβλημα. Όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω...κανονικά τζανκις είμαστε οι καπνιστές!
Link to comment
Share on other sites

Παντως Βλεπω ολο και περισσοτερους να το κοβουν ή εστω το προσπαθουν!

Περναει η μοδα του τσιγάρου...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη σε όποιον προσπαθεί.

Έκλεισα 7 χρόνια πλέον.

Πρώην καπνιστής, 45 τσιγάρων ημερησίως. Το έκοψα μαχαίρι. Μετά την 4η μέρα ήμουν πολύ καλύτερα (από θέμα εθισμού εννοώ).

Πολλές φορές στον ύπνο μου, ακόμη βλέπω ότι καπνίζω. :lol::lol::lol: Και (στον ύπνο μου πάλι) σκέφτομαι ότι το έχω κόψει, αλλά όχι τελείως, ότι κάνω 1-2 τσιγάρα την ημέρα.... :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι αντικαπνιστής στο φουλ. Δεν έχω δοκιμάσει ούτε τζούρα από κανονικό τσιγάρο απλά ήθελα να σας πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί είναι τεράστια υπόθεση να καταφέρεις να απεξαρτοποιηθείς από ένα ναρκωτικό όπως το τσιγάρο που σε εθίζει και στο σώμα και στο μυαλό. Θέλει τρομερή ψυχική δύναμη και όσους καταφέρνουν και το κόβουν τους θαυμάζω ιδιαίτερα. Συγχαρητήρια παίδες! :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός...δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά στις παλιότερες γενιές λίγοι ξέφυγαν από την παγίδα του τσιγάρου! Κ φυσικά δεν υπήρχε ενημέρωση για το πόσο βλάπτει κ πόσο εξαιρετικά εθιστικό είναι! Σκέψου ότι εγώ κατέβαλα κ προσπάθεια για να το συνιθιζω. Με ζαλιζε, εβηχα κ εκεί προσπαθούσα! Τόσο μεγάλη βλακεία... Τώρα για την ψυχική δύναμη αυτό θα φανεί στο αποτέλεσμα! Η απόφαση είναι πιο δύσκολη. Κάτι σαν χωρισμός. Το σκέφτεσαι το σκέφτεσαι κ τελικά όταν το κάνεις δεν είναι κ τόσο χάλια από όσο περίμενες. Αρκεί να μην ξανακυλισεις :)
Link to comment
Share on other sites

Εύγε κ respect! :)

Ευχαριστώ!! :)

Εγώ πάλι είμαι αντικαπνιστής στο φουλ. Δεν έχω δοκιμάσει ούτε τζούρα από κανονικό τσιγάρο απλά ήθελα να σας πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί είναι τεράστια υπόθεση να καταφέρεις να απεξαρτοποιηθείς από ένα ναρκωτικό όπως το τσιγάρο που σε εθίζει και στο σώμα και στο μυαλό. Θέλει τρομερή ψυχική δύναμη και όσους καταφέρνουν και το κόβουν τους θαυμάζω ιδιαίτερα. Συγχαρητήρια παίδες! :)

Έχεις δοκιμάσει από μη κανονικό τσιγάρο? :rolleyes:;)

Είσαι τυχερός...δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά στις παλιότερες γενιές λίγοι ξέφυγαν από την παγίδα του τσιγάρου! Κ φυσικά δεν υπήρχε ενημέρωση για το πόσο βλάπτει κ πόσο εξαιρετικά εθιστικό είναι! Σκέψου ότι εγώ κατέβαλα κ προσπάθεια για να το συνιθιζω. Με ζαλιζε, εβηχα κ εκεί προσπαθούσα! Τόσο μεγάλη βλακεία... Τώρα για την ψυχική δύναμη αυτό θα φανεί στο αποτέλεσμα! Η απόφαση είναι πιο δύσκολη. Κάτι σαν χωρισμός. Το σκέφτεσαι το σκέφτεσαι κ τελικά όταν το κάνεις δεν είναι κ τόσο χάλια από όσο περίμενες. Αρκεί να μην ξανακυλισεις :)

Είναι πιο εύκολο από όσο νομίζεις.

Αρκεί να έχεις στο μυαλό σου ότι "δεν θα ξανακαπνίσεις ότι και αν συμβεί".

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! :)

 

Έχεις δοκιμάσει από μη κανονικό τσιγάρο? :rolleyes:;)

 

Είναι πιο εύκολο από όσο νομίζεις.

Αρκεί να έχεις στο μυαλό σου ότι "δεν θα ξανακαπνίσεις ότι και αν συμβεί".

 

Εκεί θα φανεί η ψυχική δύναμη λοιπόν. Όσο το ζητάει ο οργανισμός αντιστέκεσαι γτ νιώθεις τον κίνδυνο. Τη στιγμή που θα περάσουν μήνες κ χαλαρώνεις φοβάμαι. Έτσι την πάτησα την προηγούμενη φορά ελπίζω να έχω μάθει πλέον από το.λαθος μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...