Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Βάλε τις επαφές σου στον google account σου και από εκεί θα μπορείς να τις κάνεις edit μέσω του gmail από τον υπολογιστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα Μια ερωτηση συμφερει να το αγορασω απο εδω http://www.zougla.gr/eshop/products/kinita/kinita_tilefona/product/kinito-tilefono-cubot-x6-8core--dual-sim--3g με 209 ευρω η να το παρω απο το to2c? Επισης στο to2c εκει που χρεωνουν JMF01 Headphone -Blue δηλαδη αν δεν πληρωσω δεν θα εχω ακουστικα? και αυτο το εχουν και στο screenprotector

 

http://www.banggood.com/CUBOT-X6-5-inch-MTK6592-Octa-core-1_7GHz-Smartphone-p-917451.html?utm_source=facebook&utm_medium=fb_cpc&utm_campaign=Cellphone_CubotX6_in&utm_content=Tanya

εδώ το έχει 128,9ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά η κάμερα του είναι καλή;μπορώ να δω κάπου δείγματα φωτο;

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζει κανείς σοβαρό πρόβλημα με το touch της οθόνης?? Ενας φίλος το εχει και παταει δυο και 3 φορες μερικες ειδικα στο πληκτρολόγιο για να γραφεί ο χαρακτήρας. Το ιδιο το δοκιμασε και σε αλλο πληκτρολόγιο πχ στο touchpal x και κάνει το ίδιο. Το ίδιο κανει πχ και στο calculator αριθμομηχανή...Υπαρχει λύση ειναι θέμα software είναι θέμα hardware?????? Αριθμός εκδοσης G807_C1_D1_CUBOT_V0.8_20140320....Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η ρομ Που φοραει παντως αυτο μου φαίνεται. Αν ειναι καποιο αλλο εκδοση κερνελ ¨η βασικού φάσματος και χρειαζεται να την δωσω πες τε μου. Παντως ειναι πολυ σπαστικο δεν καταλαβαινω αν ειναι lag της οθόνης ή φταίει η ιδια η οθόνη... Το κινητό ειναι απο τα πρωτα αγοράστηκε οταν βγήκε με προπαραγγελία...καπου τον Μαρτη Απρίλη...
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζει κανείς σοβαρό πρόβλημα με το touch της οθόνης?? Ενας φίλος το εχει και παταει δυο και 3 φορες μερικες ειδικα στο πληκτρολόγιο για να γραφεί ο χαρακτήρας. Το ιδιο το δοκιμασε και σε αλλο πληκτρολόγιο πχ στο touchpal x και κάνει το ίδιο. Το ίδιο κανει πχ και στο calculator αριθμομηχανή...Υπαρχει λύση ειναι θέμα software είναι θέμα hardware?????? Αριθμός εκδοσης G807_C1_D1_CUBOT_V0.8_20140320....Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η ρομ Που φοραει παντως αυτο μου φαίνεται. Αν ειναι καποιο αλλο εκδοση κερνελ ¨η βασικού φάσματος και χρειαζεται να την δωσω πες τε μου. Παντως ειναι πολυ σπαστικο δεν καταλαβαινω αν ειναι lag της οθόνης ή φταίει η ιδια η οθόνη... Το κινητό ειναι απο τα πρωτα αγοράστηκε οταν βγήκε με προπαραγγελία...καπου τον Μαρτη Απρίλη...

ηταν καποια τηλεφωνα που ειχαν το ιδιο προβλημα, δεν ειναι θεμα software, ειναι hardware

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν γνωρίζει κάποιος αν φέρω αυτό το κινητό στην κυπρο οταν έρθει στο ταχυδρομείο θα με βάλουν να πληρώσω extra λεφτά?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας δεν ειμαι και πολυ ειδικος μου αρεσουν δυο κινητα και θελω τι γνωμη σας Cubot X6 ή iNew V3 Plus δεν ξερω πιο να διαλεξω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας δεν ειμαι και πολυ ειδικος μου αρεσουν δυο κινητα και θελω τι γνωμη σας Cubot X6 ή iNew V3 Plus δεν ξερω πιο να διαλεξω ευχαριστω

 

Στα λεφτα τους (περ 160$) αγοραζεις πολυ καλυτερα κινητα.Ειδικα το ZTE V5 2GΒ στα 140$ απο το αψογο vickmall με 13ΜΡ καμερα ειναι κορυφαια επιλογη.Σκεψου το,γιατι το inew με αυτη την μπαταρια θα σ εκνευρισει,ενω το Cubot ειναι αδικαιολογητα ακριβο για 1GB ram απο μικρομεσαια εταιρεια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα τους (περ 160$) αγοραζεις πολυ καλυτερα κινητα.Ειδικα το ZTE V5 2GΒ στα 140$ απο το αψογο vickmall με 13ΜΡ καμερα ειναι κορυφαια επιλογη.Σκεψου το,γιατι το inew με αυτη την μπαταρια θα σ εκνευρισει,ενω το Cubot ειναι αδικαιολογητα ακριβο για 1GB ram απο μικρομεσαια εταιρεια.[/QUO

 

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη σου αλλα το ZTE V5 εχει RAM: 1GB RAM

ROM: 4GB και παιρνει μονο μια sim, εγω ψαχνω κινητο με 2 sim και εχω χαθει λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα τους (περ 160$) αγοραζεις πολυ καλυτερα κινητα.Ειδικα το ZTE V5 2GΒ στα 140$ απο το αψογο vickmall με 13ΜΡ καμερα ειναι κορυφαια επιλογη.Σκεψου το,γιατι το inew με αυτη την μπαταρια θα σ εκνευρισει,ενω το Cubot ειναι αδικαιολογητα ακριβο για 1GB ram απο μικρομεσαια εταιρεια.[/QUO

 

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη σου αλλα το ZTE V5 εχει RAM: 1GB RAM

ROM: 4GB και παιρνει μονο μια sim, εγω ψαχνω κινητο με 2 sim και εχω χαθει λιγο!!

 

http://www.minideal.net/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma.html

 

 

Παρακαλώ πολύ μη χαλάτε όμως το θέμα του Cubot.

Δεν κάνουμε έρευνα αγοράς εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό το κινιτό δεν λέω, έχω όμως μεγάλο πρόβλημα με την εφαρμογή που δουλεύω πολύ. Είμαι μηχανικός και δεν μπορώ να περάσω την εφαρμογή του autocad στο cubot x6 άγνωτο γιατί όταν όμως εγκαταστώ την εφαρμογή όταν κάνει login με πετάει έξω :mad:

Όπως επίσεις και με το facebook... εκτώς της λύσης της παλιότερης έκδοσης, που αν όμως κάνεις αποσύνδεση και επανασύνδεση πρέπει να το απεγκαταστείσεις ... ΔΕΝ το δέχεται.

Υπάρχει τρόπος για λύση στο πρόβλημμα ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του Cubot Χ6 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το κινητο εχει αρκετες δυνατοτητες......Εχω το εξης προβλημα με το wifi-direct ενω ειμαι συνδεδεμενος με τον αλλον και λεει οτι βρισκομαστε σε ζευξη δεν μπορει να μου στειλει αρχεια....ουτε αυτος, ουτε και εγω....εχεις καποιος αλλος παρομοιο προβλημα να με διαφωτισει ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.... Εχωωτο κινητό εδώ και κάνα 6μηνο.... Υπερβολικά ευχαριστημένος αλλά έχω δυο ερωτησουλες... Έχει κανεις θέμα με το Facebook; Πάω να το ανοιξω και κλείνει μόνο του.... Επίσης ξέρει κανείς αν γίνεται να πάρω μεγαλύτερη μπαταρία για περισσότερη αυτονομία;

 

Από αυτονομία πόσο σε βγάζει??:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους.ειμαι καινουριος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω σε σωστο τοπικ.εχω το cubot x6 με android 4.4.2.το προβλημα μου ειναι οτι μερικες φορες μου κανει επανεκκινηση μονο του.αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μετα την επανεκκινηση η εφαρμογες που ειχα στην home screen ξερετε πολλες σε εναν φακελο διαγραφονται οχι απεγκατασταση εχει παθει καποιος κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.ειμαι καινουριος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω σε σωστο τοπικ.εχω το cubot x6 με android 4.4.2.το προβλημα μου ειναι οτι μερικες φορες μου κανει επανεκκινηση μονο του.αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μετα την επανεκκινηση η εφαρμογες που ειχα στην home screen ξερετε πολλες σε εναν φακελο διαγραφονται οχι απεγκατασταση εχει παθει καποιος κατι παρομοιο?

 

Μοιάζει με πρόβλημα launcher.

Δοκίμασε να αλλάξεις launcher.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι λογο launcher κανει restart?εβαλα το nova για να δουμε

 

Τελικα εβαλα το nova αλλα μου εκανε παλι ρεσταρτ απλα χωρις να μου πειραξει την homescreen

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα το nova αλλα μου εκανε παλι ρεσταρτ απλα χωρις να μου πειραξει την homescreen

 

Το ότι χαλάει η homescreen είναι θέμα launcher.

Για τα restart αν δεν έχει κανένα γενικό θέμα η rom, μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φωτογραφίες της πλακέτας ενός Χ6 που δεν άντεξε τα πεσίματα.

http://www.ultraimg.com/images/17a65e.th.jpg http://www.ultraimg.com/images/2dcdb3.th.jpg

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

τεσταρησμενο με την μανισια ρομ. διαβαστε προτου αλλαξετε ρομ. εγω πιστευω οτι ειναι οκ.

Καλημέρα! Θα σε απογοητεύσω. Με custom ρομ πάει πολύ καλύτερα. Για του λόγου το αληθές ανεβάζω 2 φωτο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε με ποια έκδοση του antutu κάνετε τα τεστ

Αν γίνονται με την τελευταία τότε θα δείτε αυξημένα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα σε απογοητεύσω. Με custom ρομ πάει πολύ καλύτερα. Για του λόγου το αληθές ανεβάζω 2 φωτο.

Ευχαριστώ

ποια ρομ χρησημοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το Cubot X6 περίπου 1 χρόνο, είναι άψογο. Ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό είναι οτι δε μου βρίσκει το αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου, που είναι 12 GB. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

Έχω το κινητό 7-8 μήνες. Στην αρχή ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Τώρα τελευταία όμως παρουσιάζει κάποια προβλήματα. Αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ είναι το εξής:

Ενώ είναι συνδεδεμένο στο wifi ξαφνικά δεν βρίσκει δίκτυο. Για να ξαναβρεί κάνω restart ή απενεργοποίηση, αλλά κι αυτό δεν πιάνει πάντα. Συνήθως πρέπει να το κλείσω για αρκετή ώρα και αφού το ενεργοποιήσω βρίσκει ξανά δίκτυο.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι φταίει και πώς διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...