Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Το alipay λειτουργεί όπως το paypal ;

Ρωτάω γιατί δεν βρήκα επιλογή να συνδέσω πιστωτική ...

 

Kαθε φορά που κάνω αγορά χρειάζεται να βάλω τον αριθμό της χρεωστικής. Δεν ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα να ειναι μόνιμα συνδεδεμένη

Στο aliexpress σε κάθε συναλλαγή βαζεις τα στοιχεία κάρτας κλπ. Το alipay μόνο εντός Κίνας έχει επιπλέον δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα κάτι γυαλιά αξίας $14,ήρθαν και το σημείο που ακουμπάει στο μέτωπο και είναι πρόσθετο,από την μια πλευρά δεν κούμπωνε.

Του στέλνω φώτο για να μου πει τι γίνεται και μου έλεγε να το πατήσω για να κουμπώσει,λες και εγώ το φύσαγα για να κουμπώσει:zzz:

Δεν έβρισκα άκρη,έκανα Open Dispute και ζήτησα μόνο το πρόσθετο που είχε το πρόβλημα να μου στείλει.

Μου γράφει να μου επιστρέψει $2 γιατί είναι πολύ μικρό το ποσοστό κέρδους του και του λέω δεν θέλω χρήματα,θέλω το πρόσθετο που έχει το πρόβλημα.

Πέρασαν μέρες,εγώ ζητούσα το πρόσθετο αυτός ή δεν απαντούσε ή μου έλεγε να μου επιστρέψει τα $2:angry:

Τώρα είναι Dispute escalated και θέλει 5 ημέρες για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Απ'ότι βλέπω εμένα δεν μου δίνει κάποια επιλογή για να κάνω κάτι άλλο,τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Που και πότε επεμβαίνει το Ali και πως μπορεί κάποιος να βρει άκρη;

Δεν το ψάχνω για το ποσό(σιγά τα λεφτά),είναι το ****το γιατί ο χλεμπονιάρης βλέπω ότι με δουλεύει,αλλά αν ήταν μεγαλύτερο το ποσό και σοβαρότερο το πρόβλημα,πως θα έβρισκα το δίκιο μου;

Έχει βαθμολογία 97% Positive feedback ,7821 feedback score με 4 διαμάντια.

Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress σε κάθε συναλλαγή βαζεις τα στοιχεία κάρτας κλπ. Το alipay μόνο εντός Κίνας έχει επιπλέον δυνατότητες

 

 

Ευχαριστώ Σταύρο ...

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις σας παρακαλω πρωτη φορα θα παρω κατι απο ali

Εχω φτασει να κανω μια παραγγελια απο το ali

1. Οταν εβαζα τα στοιχεια μου στο τηλεφωνο που εχω βαλει το κινητο μου...

ζητουσε κωδικο χωρας και μετα το αριθμο

βαζοντας στο κουτακι το +30 και μετα το 69..... το + δεν το δεχοταν και άφησα μονο το 30 και μετα το 69....

ειναι λαθος πρεπει να κανω κατι άλλο μήπως ;

2. Το προιον που διαλεξα ειναι σε δολλαρια απο τον εμπορο....οταν εφτασα στην πληρωμη εχει αυτοματα να το κανει σε ευρω...

να το κανω μετατροπη αμεσως ή να το αφησω σε δολλαρια...

εγω προς το παρων το αλλαξα σε ευρω...δεν ξερω αν εκανα σωστα...

3. Αφου περναω τα στοιχεια της καρτας μου ζηταει και Α.Δ.Τ. αριθμο ταυτότητας ε ; Τον βαζω κανονικά ;

Και τον τριψήφιο αριθμο της κάρτας και αυτόν τον βάζω κανονικά ε ;

Ευχαριστω και αν πρεπει να προσεξω κατι πες τε μου :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις σας παρακαλω πρωτη φορα θα παρω κατι απο ali

 

Εχω φτασει να κανω μια παραγγελια απο το ali

 

1. Οταν εβαζα τα στοιχεια μου στο τηλεφωνο που εχω βαλει το κινητο μου...

 

ζητουσε κωδικο χωρας και μετα το αριθμο

 

βαζοντας στο κουτακι το +30 και μετα το 69..... το + δεν το δεχοταν και άφησα μονο το 30 και μετα το 69....

 

ειναι λαθος πρεπει να κανω κατι άλλο μήπως ;

 

2. Το προιον που διαλεξα ειναι σε δολλαρια απο τον εμπορο....οταν εφτασα στην πληρωμη εχει αυτοματα να το κανει σε ευρω...

 

να το κανω μετατροπη αμεσως ή να το αφησω σε δολλαρια...

 

εγω προς το παρων το αλλαξα σε ευρω...δεν ξερω αν εκανα σωστα...

 

3. Αφου περναω τα στοιχεια της καρτας μου ζηταει και Α.Δ.Τ. αριθμο ταυτότητας ε ; Τον βαζω κανονικά ;

 

Και τον τριψήφιο αριθμο της κάρτας και αυτόν τον βάζω κανονικά ε ;

 

Ευχαριστω και αν πρεπει να προσεξω κατι πες τε μου :worry:

 

 

1. Το + αντικαθιστά το 00 . Δηλαδή το σωστό ειναι 0030.

2. Έχει αναφερθεί από γνωρίζοντες οτι ειναι καλύτερα να πληρώνουμε σε δολάριο . Εγώ δεν το έχω ψάξει ...

3. Οτι απαιτείται το συμπληρωνεις . Δεν προχωράει διαφορετικά...

Link to comment
Share on other sites

1. Το + αντικαθιστά το 00 . Δηλαδή το σωστό ειναι 0030.

2. Έχει αναφερθεί από γνωρίζοντες οτι ειναι καλύτερα να πληρώνουμε σε δολάριο . Εγώ δεν το έχω ψάξει ...

3. Οτι απαιτείται το συμπληρωνεις . Δεν προχωράει διαφορετικά...

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ νασαι καλα !! :)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις σας παρακαλω πρωτη φορα θα παρω κατι απο ali

Εχω φτασει να κανω μια παραγγελια απο το ali

1. Οταν εβαζα τα στοιχεια μου στο τηλεφωνο που εχω βαλει το κινητο μου...

ζητουσε κωδικο χωρας και μετα το αριθμο

βαζοντας στο κουτακι το +30 και μετα το 69..... το + δεν το δεχοταν και άφησα μονο το 30 και μετα το 69....

ειναι λαθος πρεπει να κανω κατι άλλο μήπως ;

2. Το προιον που διαλεξα ειναι σε δολλαρια απο τον εμπορο....οταν εφτασα στην πληρωμη εχει αυτοματα να το κανει σε ευρω...

να το κανω μετατροπη αμεσως ή να το αφησω σε δολλαρια...

εγω προς το παρων το αλλαξα σε ευρω...δεν ξερω αν εκανα σωστα...

3. Αφου περναω τα στοιχεια της καρτας μου ζηταει και Α.Δ.Τ. αριθμο ταυτότητας ε ; Τον βαζω κανονικά ;

Και τον τριψήφιο αριθμο της κάρτας και αυτόν τον βάζω κανονικά ε ;

Ευχαριστω και αν πρεπει να προσεξω κατι πες τε μου :worry:

1) σκετο 3069..., σωστα εκανες

2) Καλύτερα σε $, αν κ προσωπικά έχω δει πως το aliexpress δεν έχει αισθητη προμηθεια μετατροπής συναλλαγματος όπως το paypal

3) Το aliexpress δε ζητάει α.δ.τ. Προφανώς δρομολογηθηκες στη σελίδα της τράπεζάς σου, όπου βάζεις ότι ζητάει για λόγους ασφαλείας της κάρτας σου

Link to comment
Share on other sites

1) σκετο 3069..., σωστα εκανες

2) Καλύτερα σε $, αν κ προσωπικά έχω δει πως το aliexpress δεν έχει αισθητη προμηθεια μετατροπής συναλλαγματος όπως το paypal

3) Το aliexpress δε ζητάει α.δ.τ. Προφανώς δρομολογηθηκες στη σελίδα της τράπεζάς σου, όπου βάζεις ότι ζητάει για λόγους ασφαλείας της κάρτας σου

 

Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες :)

1. το αφησα οντως 3069

2. το αφησα δολλαρια τελικα η διαφορα στην ισοτιμια τελικα ήταν 0,60 ευρω περισσότερο σε σχεση με την χρυση ευκαιρια,οποτε αυτο που λες ειναι απολυτα σωστο

3. Συγνωμη,δικο μου το λαθος ειχα βαλει μεταφραση google και μου εβγαζε Α.Δ.Τ. που μετα την απαντηση που πηρα και ξαναεβαλα τα στοιχεια με το προτυπο κειμενο,ηταν η θεση για τον αριθμο της καρτας :fool:

Την εκανα την διαδικασια και θα φανουν τα αποτελεσματα μου στην νεκροψια :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Ναι έχεις δίκιο για το κινητό και στα λινκ που έβαλα είχαν το 16GΒ στα 189$ και τώρα δεν ξέρω ποιο να πάρω... Μήπως έχεις κάποιο να μου προτείνεις μέχρι 140€ ??

 

Αν και περασε καιρος και δεν ειχα δει την απαντηση-ερωτηση σου και ελπιζω αν εχεις αποφασισει να επελεξες σωστα,στο ερωτημα σου απλα θα πω οτι σιγουρα πρεπει να περιγραψεις λιγο το τι δυνατοτητες θα ηθελες εκτος απο το οικονομικο που αναφερεις.

Νομιζω καποιες καλες επιλογες ειναι το lenovo s 820 , Huawai Honor 3c, Thl T11, Coolpad F1, XiaoMi 1S, και σίγουρα και η δικη σου η επιλογη TCL idol X S950

Ενδεχομενος καποια παιδια ισως σου προτεινουν και καποια ακομα

Οπως και οτι η επιλογη aliexpress ή καποια αλλα κινεζομαγαζα που εχουν και θεματα στο φορουμ ειναι και αυτο τροφη για σκεψη...

Συγνωμη απο τα παιδια γιατι η απαντηση -ερωτηση επρεπε να ειναι σε αλλο θεμα :X

Καλη συνεχεια σε όλους !! :D

Link to comment
Share on other sites

1) σκετο 3069..., σωστα εκανες

 

2) Καλύτερα σε $, αν κ προσωπικά έχω δει πως το aliexpress δεν έχει αισθητη προμηθεια μετατροπής συναλλαγματος όπως το paypal

 

3) Το aliexpress δε ζητάει α.δ.τ. Προφανώς δρομολογηθηκες στη σελίδα της τράπεζάς σου, όπου βάζεις ότι ζητάει για λόγους ασφαλείας της κάρτας σου

 

 

Φίλε Σταύρο γιατί όχι 0030 ; Αυτός δεν ειναι ο κωδικός για Ελλάδα ;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες :)

1. το αφησα οντως 3069

2. το αφησα δολλαρια τελικα η διαφορα στην ισοτιμια τελικα ήταν 0,60 ευρω περισσότερο σε σχεση με την χρυση ευκαιρια,οποτε αυτο που λες ειναι απολυτα σωστο

3. Συγνωμη,δικο μου το λαθος ειχα βαλει μεταφραση google και μου εβγαζε Α.Δ.Τ. που μετα την απαντηση που πηρα και ξαναεβαλα τα στοιχεια με το προτυπο κειμενο,ηταν η θεση για τον αριθμο της καρτας :fool:

Την εκανα την διαδικασια και θα φανουν τα αποτελεσματα μου στην νεκροψια :lol:

Το http://www.xe.com δεν ειναι η....χρυσή ευκαιρία με τις αγγελίες:lol:

Φίλε Σταύρο γιατί όχι 0030 ; Αυτός δεν ειναι ο κωδικός για Ελλάδα ;

Το 30 ειν ο κωδικός, τα + ή 00 είναι προθέματα, τα βάζει μόνο του το ali, αν το ξαναβαλεις θα δειξει 000030

Link to comment
Share on other sites

Το http://www.xe.com δεν ειναι η....χρυσή ευκαιρία με τις αγγελίες:lol:

 

Το 30 ειν ο κωδικός, τα + ή 00 είναι προθέματα, τα βάζει μόνο του το ali, αν το ξαναβαλεις θα δειξει 000030

Ααα μάλιστα.

Άν δεν κάνω λάθος ,στο ζητάνε για την περίπτωση που η courier (στην Ελλάδα) χρειαστεί να επικοινωνήσει μαζί σου. Οπότε μάλλον θα καταλάβουνε ποιό είναι το νούμερο που πρέπει να καλέσουν...

Link to comment
Share on other sites

2) Καλύτερα σε $, αν κ προσωπικά έχω δει πως το aliexpress δεν έχει αισθητη προμηθεια μετατροπής συναλλαγματος όπως το paypal

 

Εγώ θα διαφωνήσω με τον φίλο Σταύρο. Προσωπικά πληρώνω πάντα σε ευρώ (με MasterCard) για 2 λόγους.

- Δοκιμασμένο το Aliexpress έχει πιο συμφέρουσα ισοτιμία από την ισοτιμία της πιστωτικής. Αγόρασα 2 ίδια προϊόντα την ίδια στιγμή και τα πλήρωσα το ένα με ευρώ το άλλο με δολάρια. Στο λογαριασμό της πιστωτικής αυτό που πλήρωσα με δολάρια και τα μετέτρεψε η τράπεζα σε ευρώ μου βγήκε κάπου 1 ευρώ πιο ακριβό στα περίπου 120-130 ευρώ αγορά. Το δοκίμασα και δεύτερη φορά με ίδια αποτελέσματα.

- Πληρώνοντας σε ευρώ δεν χάνεις από τη "ψαλίδα" στη διαφορά ισοτιμίας σε περίπτωση ακύρωσης της παραγγελίας. Ότι πλήρωσες θα πάρεις πίσω. Άρα δεν έχεις άγχος να ζητήσεις ακύρωση αν σου αργούν την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω με τον φίλο Σταύρο. Προσωπικά πληρώνω πάντα σε ευρώ (με MasterCard) για 2 λόγους.

- Δοκιμασμένο το Aliexpress έχει πιο συμφέρουσα ισοτιμία από την ισοτιμία της πιστωτικής. Αγόρασα 2 ίδια προϊόντα την ίδια στιγμή και τα πλήρωσα το ένα με ευρώ το άλλο με δολάρια. Στο λογαριασμό της πιστωτικής αυτό που πλήρωσα με δολάρια και τα μετέτρεψε η τράπεζα σε ευρώ μου βγήκε κάπου 1 ευρώ πιο ακριβό στα περίπου 120-130 ευρώ αγορά. Το δοκίμασα και δεύτερη φορά με ίδια αποτελέσματα.

- Πληρώνοντας σε ευρώ δεν χάνεις από τη "ψαλίδα" στη διαφορά ισοτιμίας σε περίπτωση ακύρωσης της παραγγελίας. Ότι πλήρωσες θα πάρεις πίσω. Άρα δεν έχεις άγχος να ζητήσεις ακύρωση αν σου αργούν την παραγγελία.

Τι τράπεζα εχεις; Με εθνικη, η ισοτιμία ειναι χαμηλοτερη

Link to comment
Share on other sites

Τι τράπεζα εχεις; Με εθνικη, η ισοτιμία ειναι χαμηλοτερη

 

Mastercard από την Eurobank.

Με την Εθνική έχεις κάνει ποτέ αυτή τη δοκιμή που λέω? Ίδιο προϊόν, την ίδια στιγμή, μια το πληρώνεις σε $, μια το πληρώνεις σε ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Mastercard από την Eurobank.

Με την Εθνική έχεις κάνει ποτέ αυτή τη δοκιμή που λέω? Ίδιο προϊόν, την ίδια στιγμή, μια το πληρώνεις σε $, μια το πληρώνεις σε ευρώ.

Εχεις Eurobank που χρεώνει μεχρι κ παγιο ποσό ανά μετατροπή συναλλάγματος, άλλαξε τράπεζα

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω και εγω με την σειρα μου 2 πραγματα για το ΑΛΙ . καταρχας εχω αγοραση αρκετα ,απο κινιτα ,ταμπλετ ,ρουχα ,παπουτσια και αλλα μικροπραγματα για μενα και για φιλους.

ολα πηγεναν μια χαρα μεχρι που αρχησαν τα προβληματα και στα προβληματα ειναι που φενετε η αξιοπιστια του site . αγορασα ενα κινιτο HAIER W718 και μετα απο 3 μηνες σταματησε να ανταποκρινετε η οθονη αφης ,ενω το κινιτο δουλευε δεν μπορουσα να κανω καμια λειτουργια ουτε καν να το σηκοσο οταν χτυπουσε.

επικινονο με το καταστημα ,τους στελνω 1 μηνημα 2 ,3,4 τιποτα.για 2 βδομαδες δεν μου απαντουσαν.τους βλεπω μια μερα online τους στελνω μηνημα μου απαντουν και οταν τους λεω το προβλημα μου λενε πως δεν ειναι δικια τους η ευθυνη αλλα του εργοστασιου και θα πρεπει να μιλισο μαζι τους αφου θα μου δινανε και απαραιτητο λινκ.

ναι αλλα αποδηξη δεν εχω τους λεω ,δεν μου δωσατε ,no problem μου λενε και περιμενο ...μετα απο μια βδομαδα ακομα περιμενω το λινκ.

στελνω μηνημα στο ΑΛΙ και τους λεω το προβλημα ,η απαντηση τους οτι η ευθυνη του site εξαντλητε στην παραδοση του προιοντος ,μετα δεν φερουν καμια ευθυνη για την εγγυηση.ναι αλλα οταν αγοραζουμε το προιον αυτο δεν το γραφουν πουθενα ,στο site τους γραφουν για εγγυηση και οχι καπου αλλου.πως λοιπον δεν φερουν καμια ευθυνη ? επισης αυτο που εισεπραξα ηταν η απροθυμια (φαινοταν εντονα) της υπαληλου να με βοηθηση.

μα δεν μπορει το ο ΑΛΙ της λεω να μιληση με το καταστημα ,να πιεσει ? γιατι συνεχειζει να προβαλει το καταστημα ως φερεγγυο ενω δεν ειναι ? γιατι δεν ασχολητε λιγο να το δουν και μονοι τους και να το αποκλησουν ?

τιποτα ,η απαντηση δεν φερουμε καμια ευθυνη.

αυτο ηθελα να μοιραστο μαζι σας.πρωσοπικα δεν ξανααγοραζο τιποτα απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική του καταστήματος για εγγύηση ποια ειναι? Δωσε λινκ απο που το πήρες
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κάτι γυαλιά αξίας $14,ήρθαν και το σημείο που ακουμπάει στο μέτωπο και είναι πρόσθετο,από την μια πλευρά δεν κούμπωνε.

Του στέλνω φώτο για να μου πει τι γίνεται και μου έλεγε να το πατήσω για να κουμπώσει,λες και εγώ το φύσαγα για να κουμπώσει:zzz:

Δεν έβρισκα άκρη,έκανα Open Dispute και ζήτησα μόνο το πρόσθετο που είχε το πρόβλημα να μου στείλει.

Μου γράφει να μου επιστρέψει $2 γιατί είναι πολύ μικρό το ποσοστό κέρδους του και του λέω δεν θέλω χρήματα,θέλω το πρόσθετο που έχει το πρόβλημα.

Πέρασαν μέρες,εγώ ζητούσα το πρόσθετο αυτός ή δεν απαντούσε ή μου έλεγε να μου επιστρέψει τα $2:angry:

Τώρα είναι Dispute escalated και θέλει 5 ημέρες για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Απ'ότι βλέπω εμένα δεν μου δίνει κάποια επιλογή για να κάνω κάτι άλλο,τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Που και πότε επεμβαίνει το Ali και πως μπορεί κάποιος να βρει άκρη;

Δεν το ψάχνω για το ποσό(σιγά τα λεφτά),είναι το ****το γιατί ο χλεμπονιάρης βλέπω ότι με δουλεύει,αλλά αν ήταν μεγαλύτερο το ποσό και σοβαρότερο το πρόβλημα,πως θα έβρισκα το δίκιο μου;

Έχει βαθμολογία 97% Positive feedback ,7821 feedback score με 4 διαμάντια.

Εάν προσέξεις καλά, θα δείς ότι γράφουν καθαρά ότι σε περίπτωση που δεν μείνεις ευχαριστημένος συνςννοείσαι με τον πωλητή γιά να κρατήσεις το αντικείμενο ως έχει και να σου επιστρέψει χρήματα, ή να το επιστρέψεις γιά να σου επιστρέψει όλο το ποσόν. Επειδή όμως έτσι ο μόνος χαμμένος θα είσαι εσύ γιατί θα χάσεις τα ταχυδρομικά, καλύτερα να ζητήσεις 4 δολλάρια και να προσπαθήσεις να το επισκευάσεις μόνος σου.

Δυατυχώς αυτή είναι η πολιτική που έχουν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν προσέξεις καλά, θα δείς ότι γράφουν καθαρά ότι σε περίπτωση που δεν μείνεις ευχαριστημένος συνςννοείσαι με τον πωλητή γιά να κρατήσεις το αντικείμενο ως έχει και να σου επιστρέψει χρήματα, ή να το επιστρέψεις γιά να σου επιστρέψει όλο το ποσόν. Επειδή όμως έτσι ο μόνος χαμμένος θα είσαι εσύ γιατί θα χάσεις τα ταχυδρομικά, καλύτερα να ζητήσεις 4 δολλάρια και να προσπαθήσεις να το επισκευάσεις μόνος σου.

Δυατυχώς αυτή είναι η πολιτική που έχουν.

Και ποιος πωλητής θα δεχτεί να κρατήσεις το εμπόρευμα και να σου επιστρέψει όλα τα χρήματα;

Είναι να μην σου κάτσει στραβή με αυτούς,αν σου κάτσει την έκατσες,άκρη δεν βρίσκεις:down:

Εμένα τώρα δείχνει αυτά:

 

Reminder: In 0days 0hours 0minutes 0seconds Purchase Protection will end.

1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click 'Confirm Order Received'.

2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click 'Open Dispute' before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.

3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click ' Request to extend Purchase Protection ' to ask for the seller's approval.

 

Status: Dispute escalated

Reminder:The dispute has been escalated. Your dispute will be submitted to our Case Management Team. We will contact you at the complaint center as soon as possible.

Please sign in to the complaint center to view more details about your dispute, and follow the dispute process.

Learn more about dispute policy

 

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση,εγώ μπορώ να κάνω κάτι;

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος πωλητής θα δεχτεί να κρατήσεις το εμπόρευμα και να σου επιστρέψει όλα τα χρήματα;

Είναι να μην σου κάτσει στραβή με αυτούς,αν σου κάτσει την έκατσες,άκρη δεν βρίσκεις:down:

Εμένα τώρα δείχνει αυτά:

 

Reminder: In 0days 0hours 0minutes 0seconds Purchase Protection will end.

1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click 'Confirm Order Received'.

2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click 'Open Dispute' before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.

3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click ' Request to extend Purchase Protection ' to ask for the seller's approval.

 

Status: Dispute escalated

Reminder:The dispute has been escalated. Your dispute will be submitted to our Case Management Team. We will contact you at the complaint center as soon as possible.

Please sign in to the complaint center to view more details about your dispute, and follow the dispute process.

Learn more about dispute policy

 

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση,εγώ μπορώ να κάνω κάτι;

Δεν είπα πουθενά ότι θα σου επιστρέψουν ΟΛΑ τα χρήματα, μέρος μόνο από αυτά.

Εάν πιστεύεις ότι σε συμφέρει να χάσεις τα ταχυδρομικά είναι δική σου απόφαση. Πάντως όπως το πας εσύ, η απόφαση θα είναι να το στείλεις πίσω ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πουθενά ότι θα σου επιστρέψουν ΟΛΑ τα χρήματα, μέρος μόνο από αυτά.

Εάν πιστεύεις ότι σε συμφέρει να χάσεις τα ταχυδρομικά είναι δική σου απόφαση. Πάντως όπως το πας εσύ, η απόφαση θα είναι να το στείλεις πίσω ...

Φίλε μου αυτός δεν δίνει πάνω από 2 δολάρια,στην προκειμένη περίπτωση το επόμενο στάδιο ποιο είναι,μήπως ξέρεις;
Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική του καταστήματος για εγγύηση ποια ειναι? Δωσε λινκ απο που το πήρες

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-New-Haier-W718-IP67-Smartphone-Android-4-2-MTK6572-Dual-Core-1-2GHz-4/1385440182.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτός δεν δίνει πάνω από 2 δολάρια,στην προκειμένη περίπτωση το επόμενο στάδιο ποιο είναι,μήπως ξέρεις;

Και εμένα κάποιος από αυτούς μου έδινε 5, αλλά εγώ επέμενα και μου επέστρεψαν 20.

Εάν δεν πείς κάποιο ποσόν, που από ότι φαίνεται αυτό έγινε, μάλλον θα σου πουν ή να δεχθείς τα 2 δολλάρια ή να επιστρέψεις το προϊόν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάποιος από αυτούς μου έδινε 5, αλλά εγώ επέμενα και μου επέστρεψαν 20.

Εάν δεν πείς κάποιο ποσόν, που από ότι φαίνεται αυτό έγινε, μάλλον θα σου πουν ή να δεχθείς τα 2 δολλάρια ή να επιστρέψεις το προϊόν.

Μα κανείς δεν επενέβη-επικοινώνησε μαζί μου πέραν του πωλητή.Ο πωλητής πρότεινε $2 δολάρια,εγώ του είπα είναι λίγα και θέλω το ανταλλακτικό να μου στείλει,αυτός αρνήθηκε και έμεινε εκεί το θέμα.

Που επεμβαίνει το κ@λο alli,πως και πότε;:angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...