Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ αρχας συγχωρεστε με αν το ποστ μου δεν ανηκει στο παρον νημα...

 

Στις 06/11/2016 κανω παραγγελια το Vernee Mars απο το επισημο καταστημα τους στο aliexpress

Παραλαμβανω στις 17/11/2016 χωρις κανενα προβλημα και ολα ειναι μια χαρα εως χτες...

Χτες λοιπον το τηλεφωνο παρουσιασε προβλημα στην οθονη, πραγμα που δυστυχως με λιγη αναζητηση στο δικτυο ανακαλυψα οτι το εχουν αντιμετωπισει και αλλοι κατοχοι του

το προβλημα εχει να κανει με flickering της οθονης, ομοιο με αυτο που φαινεται σε αυτο το βιντεο

και φυσικα καθιστα το τηλεφωνο αχρηστο :(

 

Αν και εχει περασει κοντα ενας χρονος επικοινωνω με τον πωλητη, οποιος σημειωνω ξανα ειναι το επισημο καταστημα της Vernee στο aliexpress (vernee Official Store)

ενημερωτικα το λινκ ειναι το παρακατω

https://www.aliexpress.com/item/vernee-Mars-4G-LTE-Mobile-Phone-5-5-FHD-Android-6-0-MT6755-Octa-Core-1920/32732344655.html

 

η επικοινωνια εχει ως εξης:

Me 17/09/20 00:29

 

Hello

I have a problem with my Vernee Mars screen...

The screen is not turning on and when I press it lightly it flickers, like this youtube video

This problem has turned the phone unusable...

I want to send it back to you to have it fixed under warranty.

I'm waiting for your response.

 

 

jacky zou17/09/20 02:59

 

okay friend. you can send it back.

About Warranty Return Procedure.

1. Put your order Number and your full name on the paper.

2. Detailed description of any problems of the mobile phone.

3. Please take one photo of the parcel before you send, and tell us the tracking number after you send.

4. Send it back to us by Air Post, declare $30,do not send by DHL/EMS/TNT for Chinese Return address(ect Express).

5. We will inform you and handle it accordingly when we receive and check the parcel.

About the Return address

China address:

Receiver: Catherine

Address: 20A, HSAE Building, nan shan jiedao, nanshan district, shenzhen, guangdong province, China.

phone: +86 18702740089

code: 518000

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα τοσο ευκολα να μου πουνε, οκ στειλτο να το δουμε! :)

Εχει καποιος εμπειρια απο επιστροφη κινητου στον πωλητη για επισκευη ή ενδεχομενη αντικατασταση?

Πρεπει να προσεξω κατι κατα τη γνωμη σας ή να το στειλω αφοβα??

 

Ευαχριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά παιδιά. Θέλω να παραγγείλω μια μπαταρία για mobile WiFi που παίζει γύρω στα 20 δολάρια. Η default επιλογή που μου βγάζει το Aliexpress για shipping είναι "China post registered air mail", στα 6 δολάρια περίπου, κι όλα συνολικά, μαζί με τις μετατροπές κλπ έρχονται γύρω στα 22 ευρώ, που είναι πολύ καλά. Δεν έχω θέμα με το συγκεκριμένο κόστος του shipping, ούτε ιδιαίτερα με το χρόνο παράδοσης, μιας και το συγκεκριμένο προϊόν το ψάχνω εδώ και μήνες και το βρήκα μόνο στο Aliexpress. Θέμα με το τελωνείο θα έχω με τη συγκεκριμένη επιλογή αποστολής; Επίσης, αν θέλω να παραγγείλω και δεύτερη μπαταρία, έχω κίνδυνο να περάσει τελωνείο η αποστολή μου (στην περίπτωση αυτή το σύνολο πάει κοντά στα 44 ευρώ) ή καλύτερα να τις παραγγείλω ξεχωριστά, σε δύο αποστολές;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο άλλο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση.Θέλω να μάθω αν υπάρχει και ποια είναι η επιλογή για αποστολή από Αλί οπως η αντίστοιχη priority σε gearbest - bangood.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο άλλο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση.Θέλω να μάθω αν υπάρχει και ποια είναι η επιλογή για αποστολή από Αλί οπως η αντίστοιχη priority σε gearbest - bangood.

 

Same Sh1t...Different Day

Θα πρέπει ο πωλητής να την προσφέρει αυτή τη δυνατότητα, δεν είναι θέμα aliexpress. Βάλε στις επιλογές αποστολή από κάποια Ευρωπαϊκή χώρα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Θέλω να παραγγείλω μια μπαταρία για mobile WiFi που παίζει γύρω στα 20 δολάρια. Η default επιλογή που μου βγάζει το Aliexpress για shipping είναι "China post registered air mail", στα 6 δολάρια περίπου, κι όλα συνολικά, μαζί με τις μετατροπές κλπ έρχονται γύρω στα 22 ευρώ, που είναι πολύ καλά. Δεν έχω θέμα με το συγκεκριμένο κόστος του shipping, ούτε ιδιαίτερα με το χρόνο παράδοσης, μιας και το συγκεκριμένο προϊόν το ψάχνω εδώ και μήνες και το βρήκα μόνο στο Aliexpress. Θέμα με το τελωνείο θα έχω με τη συγκεκριμένη επιλογή αποστολής; Επίσης, αν θέλω να παραγγείλω και δεύτερη μπαταρία, έχω κίνδυνο να περάσει τελωνείο η αποστολή μου (στην περίπτωση αυτή το σύνολο πάει κοντά στα 44 ευρώ) ή καλύτερα να τις παραγγείλω ξεχωριστά, σε δύο αποστολές;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

παραγγελια ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω από το Ali 2 λουράκια για το ρολοι και τα 2 είναι από τον ιδιο πωλητη πως μπορώ να τα βάλω μαζί στην ίδια παραγγελια και να μου έρθει ένα πακέτο και να μην πληρώσω 2 φορες έξοδα αποστολής?

Σαν μέθοδο αποστολής έχει China Post Registered Air Mail θα έχω κάποιο θέμα?

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλτα στο καλάθι

αν τα βάλω στο καλάθι μετά μου δίνη για το καθένα ξεχωριστά να επιλέξω μέθοδο αποστολής

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται, βρε παιδιά, έχω παραγγελία από 07/9 που μπήκε Ελλάδα, και δεν έχει καμία ενημέρωση μέχρι τώρα. Και καμιά 15αρια από πισω. Που κολλήσαμε; Ούτε καν ότι μπήκαν Ελλάδα δεν εμφανίζεται από ΕΛΤΑ. Όλα ανταλλακτικά για κινητά. Τα unregistered έρχονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται, βρε παιδιά, έχω παραγγελία από 07/9 που μπήκε Ελλάδα, και δεν έχει καμία ενημέρωση μέχρι τώρα. Και καμιά 15αρια από πισω. Που κολλήσαμε; Ούτε καν ότι μπήκαν Ελλάδα δεν εμφανίζεται από ΕΛΤΑ. Όλα ανταλλακτικά για κινητά. Τα unregistered έρχονται κανονικά.

 

Φίλε μια από τα ίδια είμαστε όλοι το τελευταίο διάστημα.Και γω περιμένω 4 δέματα από 11/9 και ακόμα τπτ. Είναι γενικό το κακό.

Δες εδώ "http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316".

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται, βρε παιδιά, έχω παραγγελία από 07/9 που μπήκε Ελλάδα, και δεν έχει καμία ενημέρωση μέχρι τώρα. Και καμιά 15αρια από πισω. Που κολλήσαμε; Ούτε καν ότι μπήκαν Ελλάδα δεν εμφανίζεται από ΕΛΤΑ. Όλα ανταλλακτικά για κινητά. Τα unregistered έρχονται κανονικά.
Δεν έχει σχέση με το θέμα εδώ.

Γράψε στο θέμα των τελωνείων ή των ΕΛΤΑ.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο ali μεχρι ποτε απο την ημερομηνια άγορας μπορω να κανω dispute επειδη δεν παρέλαβα την παραγγελια;
Link to comment
Share on other sites

Στο ali μεχρι ποτε απο την ημερομηνια άγορας μπορω να κανω dispute επειδη δεν παρέλαβα την παραγγελια;

Πότε στάλθηκε η παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Στο ali μεχρι ποτε απο την ημερομηνια άγορας μπορω να κανω dispute επειδη δεν παρέλαβα την παραγγελια;

 

1 ημέρα πριν το τέλος του buyer protection ( εαν δε θες να ζητήσεις επέκταση βέβαια ή δε στο κάνει από μόνος του ο πωλητής )

Link to comment
Share on other sites

Αν η παραγγελία έχει TN την επόμενη που θα λήξει η προστασία του πωλητή
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μια παραγγελία με tn 2 μήνες, αφού τελείωσε ο χρόνος προστασίας έκανε dispute και πείρα τα λεφτά πίσω από το Ali και όχι από τον πωλητή λόγο του Ali sipping, σήμερα μου έβγαλε ότι εμφανίστηκε​ το δέμα στο αεροδρόμιο, το ερώτημα είναι : έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Και τι θα πρέπει να κάνω όταν έρθει το δέμα?
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μια παραγγελία με tn 2 μήνες, αφού τελείωσε ο χρόνος προστασίας έκανε dispute και πείρα τα λεφτά πίσω από το Ali και όχι από τον πωλητή λόγο του Ali sipping, σήμερα μου έβγαλε ότι εμφανίστηκε​ το δέμα στο αεροδρόμιο, το ερώτημα είναι : έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Και τι θα πρέπει να κάνω όταν έρθει το δέμα?

Το παραλαμβάνεις κανονικά και ειδοποιείς τον πωλητή να σου υποδείξει τρόπο να τον πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Από 22/09 περιμένω το shipment with local shipping company κι ακόμη τίποτα..Κάποιος κάτι ανάλογο?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μια παραγγελία με tn 2 μήνες, αφού τελείωσε ο χρόνος προστασίας έκανε dispute και πείρα τα λεφτά πίσω από το Ali και όχι από τον πωλητή λόγο του Ali sipping, σήμερα μου έβγαλε ότι εμφανίστηκε​ το δέμα στο αεροδρόμιο, το ερώτημα είναι : έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Και τι θα πρέπει να κάνω όταν έρθει το δέμα?

 

κανε τον κινεζο

Link to comment
Share on other sites

Αν τα λεφτά τα έδωσε το ali απ'τη δική του τσέπη κι όχι απ'του πωλητή πολύ πιθανόν να μη χρειαστεί καν να κάνεις κάτι. Σε παρόμοια περίπτωση που πήρα refund από το paypal κι όχι απ'τον πωλητή για λόγους καθυστέρησης( μιας και δεν έφταιγε ο πωλητής πουθενά αλλά τα κωλοελτα), όταν παρέλαβα ρώτησα το paypal πως μπορώ να τους τα δώσω πίσω και μου απάντησαν ότι δε χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Το παραλαμβάνεις κανονικά και ειδοποιείς τον πωλητή να σου υποδείξει τρόπο να τον πληρώσεις.

Το παραπανω!

Πολυ πιθανο να σε πει ο ιδιος να μην πληρώσεις (με χει τυχει)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανε τον κινεζο
Δεν μπορώ είμαι Έλληνας.

Τώρα σοβαρά πιστεύεις ότι αυτό είναι η σωστή πρακτική?

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ είμαι Έλληνας.

Τώρα σοβαρά πιστεύεις ότι αυτό είναι η σωστή πρακτική?

 

Παλαιότερα που μου ήρθε το προιόν μετά την επιστροφή των χρημάτων, μετά από συνενόηση με τον πωλητή έκανα ξανά την ίδια παραγγελία με την σημείωση να μην στείλει το προιόν γιατί το είχα παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...