Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει να το έχω ξαναρωτήσει.

 

Έχω έναν αριθμό Public F2G. Αγόρασα κάτι από το Public, μπήκαν τα χρήματα στην κάρτα.

 

Μου ήρθε το μήνυμα για 1,5gb+1500', με 8,57 και ενεργοποίησα την προσφορά.

 

Ο αριθμός είναι ακόμα Public F2G ή έχει μετατραπεί σε "φοιτητικό";

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίζει να το έχω ξαναρωτήσει.

 

Έχω έναν αριθμό Public F2G. Αγόρασα κάτι από το Public, μπήκαν τα χρήματα στην κάρτα.

 

Μου ήρθε το μήνυμα για 1,5gb+1500', με 8,57 και ενεργοποίησα την προσφορά.

 

Ο αριθμός είναι ακόμα Public F2G ή έχει μετατραπεί σε "φοιτητικό";

 

Public F2G με την ειδική προσφορά.:)

Έχω #3# τέτοιες.

Link to comment
Share on other sites

Public F2G με την ειδική προσφορά.:)

Έχω #3# τέτοιες.

offtopic- υποψην υπαρχει πλεον νομος απο τελη Αυγουστου που περιοριζει τις sim ανα εταιρια που μπορει καποιος να εχει. Ειχε αναφερθει και παλιοτερα εδω μεσα. Νομίζω 3 ή 4.

Link to comment
Share on other sites

offtopic- υποψην υπαρχει πλεον νομος απο τελη Αυγουστου που περιοριζει τις sim ανα εταιρια που μπορει καποιος να εχει. Ειχε αναφερθει και παλιοτερα εδω μεσα. Νομίζω 3 ή 4.

 

Πάνε για φορητότητα (Ώσπου να εφαρμοστεί).....:)

Link to comment
Share on other sites

offtopic- υποψην υπαρχει πλεον νομος απο τελη Αυγουστου που περιοριζει τις sim ανα εταιρια που μπορει καποιος να εχει. Ειχε αναφερθει και παλιοτερα εδω μεσα. Νομίζω 3 ή 4.

 

6 σε κάθε εταιρεία αλλά δεν φαίνεται να τον εφαρμόζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν εφαρμοζόταν ο νόμος, θα κόβονταν αυτόματα πάνω από τις μισές ενεργές συνδέσεις.

Για αυτό δεν εφαρμόζονται οι νόμοι σε αυτή τη χώρα, θα κατέρρεαν τα πάντα την άλλη μέρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος έχει πάντα τη λογική προάσπισης του δημοσίου συμφέροντος. Αν κάποιος έχει όσες γραμμές θέλει, κάνει κατάχρηση, δηλαδή αυτό που χρόνια γίνεται, πχ. στο διαβατήριο ενός Πακιστανού (που μπορεί να μη ζει πια εδώ ή να έχει πεθάνει), να έχει ενεργοποιήσει 5000 καρτοκινητα και αυτά να πωλούνται σε παράνομους αλλοδαπούς, εγκληματίες που δε μπορούν ή δε θέλουν να αποκτήσουν κινητό στο όνομα τους για ευνόητους λόγους κτλ. Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εφαρμοζόταν ο νόμος, θα κόβονταν αυτόματα πάνω από τις μισές ενεργές συνδέσεις.

Για αυτό δεν εφαρμόζονται οι νόμοι σε αυτή τη χώρα, θα κατέρρεαν τα πάντα την άλλη μέρα

 

Σε αυτή την περίπτωση φαίνεται πιο λογικό ο περιορισμός να εφαρμόζεται απο τούδε και στο εξης.

Link to comment
Share on other sites

Από τούδε και εξής εφαρμόζεται. Αλλά υπάρχουν πρακτικά προβλήματα.

π.χ Αγοράζω από τα παιδιά στο μετρό . Η κάρτα είναι στο όνομα τους . Πέρνουν την φωτογραφία της ταυτότητας μου και υπογράφω στο χαρτί. Πάνε στο γραφείο και διαπιστώνουν ότι έχω ήδη 9 νούμερα. Τι γίνεται τώρα; Απλό . Αφήνουν ένα κενό στην ταυτότητα μου και από ΧΧΝΝΝΝΝΝ ταυτοποιούν σε ΧΧ_ΝΝΝΝΝ....

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν θα εφαρμόσουν αλλά θα στρεβλώσουν το νόμο, όπως πάντα γίνεται εδώ στο Ελλαδιστάν.

Γιατί αλλιώς θα κοβαν όσες συνδέσεις περισσευαν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα συμπεράσματα δικά σας (γιατί κ πως)

 

Ήταν Αυγουστιάτικη τροπολογία:

http://www.hellenicparliament.gr/Nomothetiko-Ergo/Katatethenta-Nomosxedia?law_id=a7fbf28f-4bdb-4a7b-a592-a7b7016e9f80

 

nomos_tropologia_sim_8_2017.jpg

 

Από την αιτιολογική έκθεσή της:

 

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bbb19498-1ec8-431f-82e6-023bb91713a9/10172695.pdf

 

Nomos_sim_8_2017.jpg

 

ΝΑ "ΓΙΑΤΙ".....Τα σχόλια δικά σας (Και αναμενόμενα......!!)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία. Γιατί μου ήρθε αυτό το μήνυμα που βλέπετε στην φωτογραφία μιας και ήδη έχω την ειδική προσφορά? Την έχω ζητήσει επίμονα για έναν άλλον αριθμό που έχω και όλο μου αρνούνται. 3d8f9a070e86d8cf2d6b68abc339a3d8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνουν συχνά. Δεν είναι νέα προσφορά για σένα , απλή ενημέρωση για να παρακινηθείς να το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το στέλνουν συχνά. Δεν είναι νέα προσφορά για σένα , απλή ενημέρωση για να παρακινηθείς να το αγοράσεις.
Μόνο αυτήν παίρνω εδώ κι 1,5 χρόνο που έχω αυτό το πακέτο κι κάθε 25 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί άτομο με υπάρχον f2g να χρησιμοποιήσει τη φοιτητική μου βεβαίωση για να το μετατρέψει σε φοιτητικό?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται ούτε για εσένα. Φοιτητικό στην WIND μόνο με νέο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει. Αυριο θα ταξιδεψω Κυπρο. Τα δωρεαν λεπτα και mb απο το φοιτητικο πακετο ισχυουν κανονικα ή δεν μετράνε στο roaming.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει. Αυριο θα ταξιδεψω Κυπρο. Τα δωρεαν λεπτα και mb απο το φοιτητικο πακετο ισχυουν κανονικα ή δεν μετράνε στο roaming.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχυουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Από την wind σε ερώτημα για τα πακέτα με τα 10-15 γιγα από το 12410 μου είπαν οτι οτιδήποτε πακέτο αγοράζεται στο f2g παίζει κανονικά και σε Ευρώπη, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν εξαιρέσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια Σας παιδια. Ζητησα και εγω να μου κανουν το νουμερο μου Ειδικη Προσφορα 1500/1,5 αφου εχω τετοιο νουμερο απο τη Wind και τωρα απεκτησα και το Ειδικο της WU. Τους ειπα πως διαχεριζομαι 6-7 νουμερα αλλα μου εριξαν ενα ωραιο ακυρο. Με βλεπω να την κανω σιγα σιγα. Ψαχνω αλλα 3-4 νουμερακια και εφυγα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απέκτησα σήμερα ένα νουμερακι από public...δεν ξέρω αν θα το κάνουν προνομιακό.

Πώς ενεργοποιω το 4g? Ξέρει κάνεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

anestispro και γω πριν λίγο καιρό τσίμπησα νούμερο από public. Προνομιακό δεν γίνεται. Επίσης το 4G ενεργοποιήθηκε σε μένα αμέσως με το που συνδέθηκα στα data. Αν κατεβάσεις το app και φτιάξεις λογαριασμό θα πάρεις 2gb δωρεάν για ένα μήνα.

 

Sent from my Cubot Manito using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...