Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://ec.europa.eu/news/science/130916_el.htm

 

υπαρχουν και αλλες πληροφοριες περι αυτου και ποιο αναλυτικα.

με λιγο ψαξιμο το βρισκεις... ;)

 

Εχω την εντύπωση ότι αυτό ήταν μια πρόταση από την Ολλανδή επίτροπο, αλλά τελικά δεν έγινε αποδεκτή από τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά μόλις πήρα νούμερα στην Αριστοτέλους στην Θεσσαλονίκη

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

@sakisdani γεια σου φιλε τι εννοεις?

δηλαδη πηγες με ταυτοτητα εδωσες 10 ευρω για καινουριο αριθμο με 1000 λεπτα κ 1000 μβ για ολους?

πεσ μου αμα ειναι να στειλω συγγενη μου..ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θυμήσου ότι μπορείς να αποκτήσεις Log n Win δώρα, μόνο αν έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου εντός των τελευταίων 30 ημερών, με τουλάχιστον €5.

 

σε όσους έχουν το φοιτητικό είναι πλέον άχρηστο μιας και με τα 5ευρώ οι περισσότεροι είναι καλυμμένοι από χρόνο και bytes για τον μήνα, την τελευταία μέρα του μήνα άντε να βάλεις και ένα log n win αλλά αυτό δε φτάνει ούτε για ζήτω...

Link to comment
Share on other sites

σε όσους έχουν το φοιτητικό είναι πλέον άχρηστο μιας και με τα 5ευρώ οι περισσότεροι είναι καλυμμένοι από χρόνο και bytes για τον μήνα, την τελευταία μέρα του μήνα άντε να βάλεις και ένα log n win αλλά αυτό δε φτάνει ούτε για ζήτω...

 

Νομίζω log n win συμπληρώνει λίγο το φοιτητικό πακέτο ως προς τα μηνύματα, αφού το πακέτο δε δίνει καθόλου μηνύματα. Με 20 μηνύματα προς όλους, με λογική χρήση, άνετα μπορείς να βγάλεις τη μια βδομάδα που ισχύουν και μετά τα ξανά βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

σε όσους έχουν το φοιτητικό είναι πλέον άχρηστο μιας και με τα 5ευρώ οι περισσότεροι είναι καλυμμένοι από χρόνο και bytes για τον μήνα, την τελευταία μέρα του μήνα άντε να βάλεις και ένα log n win αλλά αυτό δε φτάνει ούτε για ζήτω...

 

 

Το επόμενο βήμα, ειναι να μας πληρώνουν για να έχουμε κινητο... Οκ...!!

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

@sakisdani γεια σου φιλε τι εννοεις?

δηλαδη πηγες με ταυτοτητα εδωσες 10 ευρω για καινουριο αριθμο με 1000 λεπτα κ 1000 μβ για ολους?

πεσ μου αμα ειναι να στειλω συγγενη μου..ευχαριστω.

 

Ναι αυτό εννοει, έχει γίνει χαμός εδω και δυο μήνες εδω μέσα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα εγώ σε κατάστημα WIND για micro sim, μου την έκοψε με κόφτη. Δεν είχε τη συγκεκριμένη στιγμή εκεί το εργαλείο και έτσι πήρε μία άλλη micro sim και αφού την έβαλε πάνω στη δικιά μου, σημείωσε με στυλό περιμετρικά και μετά την έκοψε με χαρτοκόπτη. Δεν ξέρω πως είναι στη συσκευή σου, αλλά εάν έχει θήκη υποδοχής και μπορείς να τη βάλεις στη sim που έχεις, μπορείς με λίγη προσοχή να τη χαράξεις περιμετρικά και μετά να την κόψεις. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά όπως το έκανε η κοπέλα στο κατάστημα WIND που πήγα, φάνηκε πολύ εύκολο.

+1 Πήγα στο κατάστημα της wind εδώ στην κοζάνη και μου την έφτιαξαν αμέσως με τον τρόπο που αναφέρεις.Ειχα και μια κάρτα cu που ήθελα να την κάνω micro και πάω στο ακριβώς απέναντι κατάστημα της vodafone και μου ζητούσαν 5€ και ταυτότητα κτλ για νέα sim.Τους λέω ότι στην wind η υπάλληλος μου την έκοψε δωρεάν και μου λένε "δε γίνεται αυτό με την cu sim" :lol: και πήγα πάλι στο κατάστημα της wind και μου έφτιαξαν κανονικά δωρεάν και την cu sim σε micro χωρίς να μου πουν κάτι.. Aπό κάτι τέτοια μικροπράγματα φαίνεται ποιος ειναι ο σωστός επαγγελματίας στο χώρο του

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοει, έχει γίνει χαμός εδω και δυο μήνες εδω μέσα

 

συγνωμη αλλα δεν ειχα μπει να το δω..δλδ στην ομονοια που ακριβως λετε?να στειλω τον αδερφο μου με την φοιτητικη του ταυτοτητα και θα μπορει να παρει δυο αριθμους ξερω γω??

 

και αυτο σημαινει πως καθε φορα που κανεις ανανεωση 10ευρω σου δινει 1000 λεπτα και 1000 mb????

ευχαριστω και παλι ρε παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Στην Ομόνοια έξω από το Everest

Προσοχή, όμως, γιατί γράφτηκε ότι υπάρχουν και άλλα παιδιά που δεν προωθούν το φοιτητικό (;;;) αλλά άλλα πακέτα της Wind.

 

Παίρνεις όσα θέλεις αλλά, φυσικά, στο όνομα αυτού που έχει την ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε makap αλλα επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στη σελιδα της εταιριας μπορεις να μου πεις πως λειτουργει?? καθε ανανεωση των 10 σου προσθετουν αυτα τα λεπτα η μια φορα τον μηνα ??κοστος ενεργοποιησης 10 ευρω σωστα?? (αυριο προς το μεσημερι πιστευω ειναι κομπλε ωρα ε? :) )
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δεν ειχα μπει να το δω..δλδ στην ομονοια που ακριβως λετε?να στειλω τον αδερφο μου με την φοιτητικη του ταυτοτητα και θα μπορει να παρει δυο αριθμους ξερω γω??

 

και αυτο σημαινει πως καθε φορα που κανεις ανανεωση 10ευρω σου δινει 1000 λεπτα και 1000 mb????

ευχαριστω και παλι ρε παιδια!!

 

δεν χρειαζεται να παει ο αδερφος σου με την φοιτητικη του ταυτοτητα. μπορει να παρει ο οποιοσδηποτε αρκει να εχει ταυτοτητα μαζι του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε makap αλλα επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στη σελιδα της εταιριας μπορεις να μου πεις πως λειτουργει?? καθε ανανεωση των 10 σου προσθετουν αυτα τα λεπτα η μια φορα τον μηνα ??κοστος ενεργοποιησης 10 ευρω σωστα?? (αυριο προς το μεσημερι πιστευω ειναι κομπλε ωρα ε? :) )

 

Πριν από 15 μέρες έκανα και εγώ τις ίδιες ερωτήσεις και σε καταλαβαίνω αλλά βρήκα τις απαντήσεις εδώ και στα FAQ του F2G.

 

Παίρνεις το πακέτο με 6 ευρώ αλλά την πρώτη φορά στην Ομόνοια τα παιδιά αγοράζουν μια κάρτα των 10 από το περίπτερο και την ενεργοποιούν. Έτσι χρεώνεσαι 5,88 περίπου και μένουν στο λογαριασμό σου τα υπόλοιπα. Μπορείς να ανανεώσεις άλλη μια φορά στο μήνα αλλά με τα νούμερα αυτά δεν νομίζω να χρειάζεται. Άλλωστε, υπάρχει και το Log n win από το οποίο μπορείς να πάρεις κάθε βδομάδα αυτό που σου χρειάζεται (αν σου χρειάζεται).

Από εκεί και πέρα θα το τροφοδοτείς κάθε μήνα με όποιο τρόπο θέλεις αλλά πιστεύω ότι επειδή το πακέτο είναι πολύ δυνατό, δεν σου χρειάζονται bonus κλπ οπότε αγοράζεις από όπου σε βολεύει (περίπτερο, Wind, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε makap αλλα επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στη σελιδα της εταιριας μπορεις να μου πεις πως λειτουργει?? καθε ανανεωση των 10 σου προσθετουν αυτα τα λεπτα η μια φορα τον μηνα ??κοστος ενεργοποιησης 10 ευρω σωστα?? (αυριο προς το μεσημερι πιστευω ειναι κομπλε ωρα ε? :) )

 

Κάθε 30 ημέρες στέλνεις sms στο 1264 τον αριθμό 1000 και παίρνεις 1.000 λεπτά και 1.000 mb με χρέωση 5€. Αυτό μπορείς να το κάνεις μέχρι 2 φορές στις 30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ωραια δηλαδη παει αυριο και τουσ λεει να ενεργοποιησει το φοιτητικο πακετο..ε?

ευχαριστω και παλι παιδια αντα να δουμε αυριο..

καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν περισσεύει κάποιος αριθμός σε κάποιο μέλος Θεσσαλονίκης ας μ' ενημερώσει. Θα του καλύψω και τα όποια έξοδα.:)
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δεν ειχα μπει να το δω..δλδ στην ομονοια που ακριβως λετε?να στειλω τον αδερφο μου με την φοιτητικη του ταυτοτητα και θα μπορει να παρει δυο αριθμους ξερω γω??

 

και αυτο σημαινει πως καθε φορα που κανεις ανανεωση 10ευρω σου δινει 1000 λεπτα και 1000 mb????

ευχαριστω και παλι ρε παιδια!!

 

Δε χρειάζεται να δείξει φοιτητική ταυτότητα για τα πακέτα αυτά (τα φοιτητικά) μπορούν να τα έχουν όλοι όσοι τα προμηθευτούν απο προμοσιον κοπέλες.

Τα 6€ ή 10€ οποίο απο τα δυο ποσά πει η κοπέλα είναι για την πρώτη φορά.

Βάζοντας δηλαδή την πρώτη φορα 10€ σου μένει ένα υπόλοιπο μέσα και έχεις το προγραμμα με 1000' προς όλους και 1gb Internet.

Στη συνέχεια για να έχεις αυτο το πακέτο χρειάζεσαι 5€ έκαστος για να αγοράζεις το προγραμμα αυτο (εώς 2 φορές το μήνα ενεργοποίηση του)

 

Στην Ομόνοια έξω από το Everest

Προσοχή, όμως, γιατί γράφτηκε ότι υπάρχουν και άλλα παιδιά που δεν προωθούν το φοιτητικό (;;;) αλλά άλλα πακέτα της Wind.

 

Παίρνεις όσα θέλεις αλλά, φυσικά, στο όνομα αυτού που έχει την ταυτότητα.

 

Ισχύει αυτό! Πήγε μια συγγενής μου τυχαία και της έδωσαν ένα νούμερο. Με πήρε να μου πει ξέρεις άκουγα που λέγατε μπλα μπλα μπλα, αλλα τελικώς δεν ήταν ούτε το φοιτητικό ούτε με τα 300'!

 

ωραιος ρε makap αλλα επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στη σελιδα της εταιριας μπορεις να μου πεις πως λειτουργει?? καθε ανανεωση των 10 σου προσθετουν αυτα τα λεπτα η μια φορα τον μηνα ??κοστος ενεργοποιησης 10 ευρω σωστα?? (αυριο προς το μεσημερι πιστευω ειναι κομπλε ωρα ε? :) )

 

Όχι κάθε ανανέωση των 10€ απλα πρέπει να έχεις στο λογαριασμό σου 5€+ γιατι το κόστος του πακέτου είναι 5€ έκαστος.

 

ωραια δηλαδη παει αυριο και τουσ λεει να ενεργοποιησει το φοιτητικο πακετο..ε?

ευχαριστω και παλι παιδια αντα να δουμε αυριο..

καλο βραδυ.

 

Παει όπως λες βρίσκει τις προμοσιον και ρωτάει απλα τι παρέχουν αυτα τα πακέτα. Αν του πουν είναι τα φοιτητικά πακέτα που έχουμε προαναφέρει, δίνει απλα μια ταυτότητα (δεν είναι υποχρεωτικό να είναι "φοιτητική") και όλα καλα.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

τα 300 δεν καταργήθηκαν πέρσυ τον Απρίλιο κι από εκεί και μετά δεν δίνονταν στους νέους παρά μόνο στους παλιούς?

 

Σωστά, στους νέους δεν υπάρχει αυτο πλέον εκτός αν είσαι ενας απο τους τυχερούς που όπως εχει αναφερθεί σε άλλο νήμα, βρεις νέο νούμερο απο τα κορίτσια που προμοτάρουν εδω και κάποιες ημέρες τα νουμεράκια αυτα ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο καιρο να κανει η μεταβιβαση στο φοιτικο στο ονομα μας? Απο 8 Ιανουαριου που πηρα φοιτιτικο ακομη να ερθει στο ονομα μου!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο καιρο να κανει η μεταβιβαση στο φοιτικο στο ονομα μας? Απο 8 Ιανουαριου που πηρα φοιτιτικο ακομη να ερθει στο ονομα μου!

 

Βιάζεσαι, εγώ απο τέλος Νοέμβρη και ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι, εγώ απο τέλος Νοέμβρη και ακόμα....

 

Μπηκα και ρωτησα στο καταστημα της γειτονιας μου.. Ετσι και δεν γινει ποτε την πατησαμε πολυ ασχημα..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο που το ελεγχουμε αυτο?

Και να μην ερθει στο ονομα μας ακομα καλυτερα :)

 

Μπες σε ενα καταστημα Wind και ρωτα. Γιατι καλυτερα να μην ερθει στο ονομα μας? Και αμα θελουμε πχ να αλλαξουμε καρτα sim πως θα το κανεις αν δεν ειναι στο ονομα σου?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο καιρο να κανει η μεταβιβαση στο φοιτικο στο ονομα μας? Απο 8 Ιανουαριου που πηρα φοιτιτικο ακομη να ερθει στο ονομα μου!

 

Κανονικά δεν αργεί μια μεταβίβαση! Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση που ήταν πολλά τα φοιτητικά που μοιράστηκαν και είναι αρκετές οι μεταβιβάσεις...μπορεί και να πάρει πάνω απο μήνα.!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν αργεί μια μεταβίβαση! Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση που ήταν πολλά τα φοιτητικά που μοιράστηκαν και είναι αρκετές οι μεταβιβάσεις...μπορεί και να πάρει πάνω απο μήνα.!

 

Το θεμα ειναι να γινει και να μην την πατησουμε σα χαζοι! Η μη βρεθει κανενα αλλο νουμερο με το ονομα μας..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...