Jump to content

myphone POLL: Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;  

1.287 members have voted

  1. 1. Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;

    • What's Up
      168
    • Καρτοκινητό Vodafone
      83
    • Cosmoκάρτα
      65
    • Καρτοκινητή Q
      125
    • CU
      214
    • F2G
      600
    • Άλλο
      32


Recommended Posts

Επίσης το καλό είναι, ότι είναι η μόνη εταιρία ή οποία αν αγοράσεις καινούριο πακετάκι ιντερνετ προτού να λήξει το προηγούμενο, σου αθροίζει τα ΜΒ με ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά από τότε που έκανες την τελευταία αγορά... Άρα αν αγοράσεις 30 Μάρτη ιντερνετ και δεν το καταναλώσεις ρε παιδί μου, στις 29 Απρίλη αγοράζεις ξανά και έχεις το άθροισμα (που λήγει στις 29 Μάη) κοκ... Τώρα αν εσείς θέλετε να κατεβάζετε ταινίες από το κινητό σας και χρειάζεστε 1GB το μήνα αυτό έιναι άλλο θέμα..

 

Συμφωνώ με την ανάλυση σου εκτός από το ότι η Cosmote τάχα είναι η μόνη εταιρεία που ανανεώνει τα ΜΒ αν αγοράσεις μια μέρα πριν.

Η πραγματικότητα είναι ότι η WIND είναι η μόνη που δεν το κάνει .

H cosmote και η Vodafone κάνουν ακριβώς το ίδιο με την εξής διαφορά , Η cosmote με οποιοδήποτε πακέτο internet ενώ η Voda μόνο αν αγοράσεις το ίδιο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 381
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H cosmote και η Vodafone κάνουν ακριβώς το ίδιο με την εξής διαφορά , Η cosmote με οποιοδήποτε πακέτο internet ενώ η Voda μόνο αν αγοράσεις το ίδιο .

 

ok αν και δεν ήξερα για την voda, πάλι κέρδος έχεις με την φρογκ που έχει αυτήν την προσφορά για όλα τα πακέτα με ιντερνετ αλλά και

ιντερνετ+sms (δηλαδή προστίθενται και τα sms).. Όπως και να έχει το βατραχάκι μου δεν το αλλάζω με τίποτα... Τώρα αν χρειαστεί στο μέλλον να μιλάω περισσότερο π.χ. λόγω δουλειάς, το ξανασυζητάμε!! ;) ;) :)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εχω και What's up και F2G φοιτητικο ( εχει βγαλει προσφορα για ολους ανεπισημα η wind)

 

Λοιπον με 10Ε το μηνα εχω 2000' λεπτα προς ολους + 2GB internet ( μου φτανουν οριακα).

Με αλλα 10Ε το μηνα εχω 600'+600 sms προς τα what's up. Οποτε με 20 ευρω το μηνα μιλαω μιλαω μιλαω μιλαω....

 

Εννοειται οτι πρωτη εταιρεια ειναι πλεον η Wind και πλεον με φοβερο 3G !!! Χτες στο κεντρο εβγαλα 15mbps !!

Link to comment
Share on other sites

WIND F2G... ειμαι συνδρομητης πανω απο δυο χρονια και την βγαζω το μηνα με 10€ για 300 λεπτα προς ολους & 1GB internet!!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Τι να τις κάνω τις προσφορές τις wind όταν το σήμα της είναι χάλια και το 3G είδος προς εξαφάνιση. Και να μου δώσει 2GB με 5 ευρώ δεν κερδίζω κάτι. Vodafone από εμένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να τις κάνω τις προσφορές τις wind όταν το σήμα της είναι χάλια και το 3G είδος προς εξαφάνιση. Και να μου δώσει 2GB με 5 ευρώ δεν κερδίζω κάτι. Vodafone από εμένα.

 

Εγώ πάντως τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμε και μπορώ να έχω άποψη, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το σήμα και το 3g της wind.

.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται cosmocarta. Έχω με κάρτα 10,00 ευρώ τα 300΄προς όλους και 5,00 ευρω 500Mb που τα αθροίζω κάθε μήνα και 2 νούμερα δωρεάν κλήσεις (0,01/λεπτό). Άρα αγορά κάρτας κάθε μήνα 10,00 εύρω και έχω 300 λεπτά προς όλους 2,50 ευρώ στο τέλος του μήνα αθροιστικά μέσα και 500Mb ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με 10Ε το μηνα εχω 2000' λεπτα προς ολους + 2GB internet ( μου φτανουν οριακα).

 

Ρε φίλε συγνώμη κιόλας...Ταινίες blu-ray κατεβάζεις από το κινητό σου και σου φτάνουν οριακά??? Πραγματικά πάντως το έχω απορία πως γίνεται να καταναλώσεις τόσο όγκο δεδομένων με απλό σερφάρισμα...Άντε και με κάνα κατέβασμα mp3...

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει νομίζω ότι το f2go παίζει μπάλα μόνο του δεν θα πω για τις απίστευτες προσφορές κτλπ εμένα μου κάνει εντύπωση αυτοί που μιλούν για έλλειψη σήματος εγώ όπου κινούμαι και εντός Αττικής και επαρχία δεν έχω μείνει χωρίς σήμα πάντως
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Από πλανόδιους πωλητές στην Ομόνοια που φέρουν τα διακριτικά της Wind. Στις εξόδους του μετρό συνήθως στο Γρηγόρη και στην Casio. Μόνη προϋπόθεση να χετε ταυτότητα και να στε κάτω από 40.

 

Εγω παντως κλεισμενα 41 και τα Χριστούγεννα μου έδωσε κοπέλα στο Public Συντάγματος 2 φοιτητικά. Συν ενα που ειχα, τρια πλέον και βόλεψα το σοϊ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως, βλέπω πως το θέμα έχει αρχίσει και βρωμίζει.

Ήδη οι εταιρείες βλέπουν τη στροφή του ελληνικού λαού προς τα καρτοκινητά και υποψιάζομαι πως θα γίνει από κάποια εταιρεία η αρχή προς τον περιορισμό του φθηνού κινητού.

Βλέπουν πως τα έσοδα συρικνώνονται και αιμορραγούν. Φοβάμαι πως δεν θα χαρούμε για πολύ τη φτήνια που εχουμε τωρα.

Εύχομαι για πάντα να βγω ψεύτης. Όμως στην Ελλάδα της καταδίωξης των φτωχών, βλέπω πάλι να μας στριμώχνουν.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

CU φοιτητικό !!! δεν το αλλάζω με τίποτα!!!! εφυγα εδω και ενα χρονο απο whats up και βρηκα την ησυχια μου και ηρεμία μου!!! δεν γυρίζω πίσω ουτε με σφαίρες !!!!πραγματικα τα έχω όλα!!!!
Link to comment
Share on other sites

το φοιτητικό της vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλα και της cosmote το φοιτητικό αν μπορέσει καποιος να το ενεργοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

f2g ηταν η πρωτη καρτοκινητη στην Ελλάδα και τώρα ίσως η καλύτερη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

WIND F2G... ειμαι συνδρομητης πανω απο δυο χρονια και την βγαζω το μηνα με 10€ για 300 λεπτα προς ολους & 1GB internet!!!!

και επιπλέον 200 λεπτα προς ολους με on line ανανέωση!

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

θα το καταλαβετε οταν πια το δικτυο και κυριως ο αριθμος κυψελων cu και f2g δεν θα μπορει να σηκωσει τον αριθμο συσκευων.

Αν δεν χρεωκοπησουν οι εταιρειες μεχρι τοτε, τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα F2G γιατί με κάρτα 10 ευρώ παίρνω :

 

-> 420' προς όλους δωρεάν ( 300' με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ όντας παλιός χρήστης + 120' λόγω σταθερού Wind)

-> 500' προς Wind

-> 500 sms προς Wind

-> 180 sms προς όλους ( 100 πακέτου + 20Χ4 με το εβδομαδιαίο login δώρο)

-> 250mb internet

 

Δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

F2G γιατί με κάρτα 10 ευρώ εχω,

 

-> 420' προς όλους δωρεάν ( 300' με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ όντας παλιός χρήστης + 120' λόγω σταθερού Wind) :lol:

-> 450' προς Wind :p

-> 450 sms προς Wind :D

-> 80 sms προς όλους ( 20Χ4 με το εβδομαδιαίο log & win ) :w00t:

-> 1000mb internet :yahoo:

 

τρομερο....!!! :clap:

Link to comment
Share on other sites

f2g με διαφορά το καλυτερο για μένα αυτή τη στιγμη.έγινα πρόσφατα συνδρομητής κ δεν πιστεύω στα μάτια μου με τα πακέτα που έχει:με 5€ 1gb internet κ 1000'λεπτά ομιλίας πιστεύω είναι αρκετά για ολους.έτσι με μια ανανέωση 10€ το μήνα καθαρισες,.

Συν οτι τα πακέτα που έχει ,με on line ανανέωση πιστεύω οτι καλύπτουν όλες τις αναγκςς ,αν χρειαστεί κάτι επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράτησα το συμβόλαιο της Vodafone λόγω μείωσης εκπτώσεων και γύρισα cu λόγω του κύκλου μου στην εταιρεία. Δυστυχώς δεν μπορούσα να βάλω f2go :-( που έχει καλύτερα πακέτα.

Κρίμα που δεν έχουν πλέον τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση, μάζεψαν τον κόσμο που θέλανε και τους καινούργιους μας έχουν γραμμένους.

Link to comment
Share on other sites

What's Up όπως είναι λογικό

Με ανανέωση 10euro

μου δίνει 600' προς What's Up και 500mb.

Τα 10euro μένουν στην κάρτα εννοείται και αγοράζω το πακέτο με τα 1000' προς όλους με 4euro.

Το reload ότι δώσει κι αυτό καλό είναι.

Με παίρνουν από άλλες εταιρίες αλλά δε θέλουν να μου δώσουν περισσότερα με τα ίδια λεφτά. Λένε πρέπει να έχεις φοιτητικό πάσο κτλ.

Τους λέω ρε παιδιά δεν ισχύει πλέον αλλά η cosmote μου τα δίνει.. Κρίμα και απ ότι λέτε το F@G είναι το καλύτερο.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει νομίζω ότι το f2go παίζει μπάλα μόνο του δεν θα πω για τις απίστευτες προσφορές κτλπ εμένα μου κάνει εντύπωση αυτοί που μιλούν για έλλειψη σήματος εγώ όπου κινούμαι και εντός Αττικής και επαρχία δεν έχω μείνει χωρίς σήμα πάντως

 

Αυτήν την απορία έχω και εγώ. Κινούμαι και εντός και εκτός Αττικής και δεν έχω μείνει ποτέ χωρίς σήμα με την WIND και όπου έχει αναβαθιστεί το 3G της WIND απλά πετάει!!! Αντιθέτως έχω και εταιρικό VODAFONE και υπάρχουν φορές που μου έρχεται sms για χαμένη κλήση ενώ στην WIND ποτέ. Τελικά καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα :lol::lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο είχα στην Vodafone μετα γύρισα σε what's up και έμεινα εκεί για 8 χρόνια. Πλέον ήρθα σε wind f2g και ειλικρινά μετά από τόσα χρόνια θεωρούσα απίθανο να παρατήσω τον αριθμό μου cosmote... 5 ευρώ τον μήνα 1Gb ίντερνετ 1000 λεπτά προς όλους και κάτι ψιλά κάθε ανανέωση και κάτι ψιλά με τα log n win
Link to comment
Share on other sites

What's Up όπως είναι λογικό

Με ανανέωση 10euro

μου δίνει 600' προς What's Up και 500mb.

Τα 10euro μένουν στην κάρτα εννοείται και αγοράζω το πακέτο με τα 1000' προς όλους με 4euro.

Το reload ότι δώσει κι αυτό καλό είναι.

Με παίρνουν από άλλες εταιρίες αλλά δε θέλουν να μου δώσουν περισσότερα με τα ίδια λεφτά. Λένε πρέπει να έχεις φοιτητικό πάσο κτλ.

Τους λέω ρε παιδιά δεν ισχύει πλέον αλλά η cosmote μου τα δίνει.. Κρίμα και απ ότι λέτε το F@G είναι το καλύτερο.

 

απο ποτε δινει το whats up 600 ' και 500mb ; Σε φοιτητικο προγραμμα μηπως εννοεις ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι ανέφεραν πως το "φοιτητικό" της Wind δεν θα 'πρεπε να συμπεριλαμβάνεται στη δημοσκόπηση και για να αποκαταστήσουμε την τάξη,

πέραν των φοιτητών, όλοι οι υπόλοιποι δεν είμαστε κάτοχοι φοιτητικού πακέτου, αλλά πακέτου με προνόμια φοιτητικού.

Αν είχαν τα κότσια και οι άλλες 2 εταιρίες (Vodafone & Cosmote), ας τα μοίραζαν κι αυτές στο δρόμο, αν και κάτι πήρε τ' αυτί μου ότι το επιχείρησε η Vodafone για λίγες μέρες.

Προσωπικά θεωρώ πως από τη στιγμή που απόκτησα πακέτο καρτοκινητής χωρίς προϋποθέσεις, δεν μπορεί κανείς να με στοιβάζει σε κατηγορίες με πάσα και διαφόρων ειδών ταυτότητες.

Το μόνο (ίσως) λάθος που βλέπω εγώ στη δημοσκόπηση, είναι η απουσία του Frog, αν και κρίνοντας από την επιλογή "Άλλο" νομίζω πως δεν έγινε και τίποτα στην τελική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...