Jump to content

myphone POLL: Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;  

1.287 members have voted

  1. 1. Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;

    • What's Up
      168
    • Καρτοκινητό Vodafone
      83
    • Cosmoκάρτα
      65
    • Καρτοκινητή Q
      125
    • CU
      214
    • F2G
      600
    • Άλλο
      32


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 381
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εξαιρέσουμε τα "φοιτητικά" που έχω χάσει την μπάλα τι γίνεται (όλο και περισσότερα δίνουν), για "απλά" πακέτα κοινών θνητών (μή φοιτητών) το καλύτερο είναι αυτό της Q. Δεν είναι ότι δίνει τα περισσότερα λεπτά για κάποιο ποσό σε σχέση με τους άλλους (που είναι δλδ κάτω από συνθήκες). Είναι ότι αν μιλάς "κανονικά" μπορείς να την βγάλεις με τα λιγότερα από όλους.

 

=> 1€ 400' σε q/wind (μονόλεπτα!) για τηλέφωνα που θέλουν πολλλλαααα λεπτά (πχ αίσθημα)

=> 3€ 80' σε άλλους (cote/voda/σταθερά σε μονόλεπτα!)

=> SMS 0,065 όχι 0,13 των άλλων (χωρίς πακέτα, στέλνεις ότοτε θέλει αν θέλεις)

=> πακετάκι internet με 3€ (250mb φτάνουν για τους περισσότερους ειδικά με mini opera)

=> αλλα πακέτα που δεν με αφορούν (πχ 1€/400sms σε wind q)

 

Μέση χρήση τον μήνα (για μένα) 2Χ3€ (160 μονολεπτά άλλοι) 1Χ1€ (400 μονολεπτα wind/q) + 0,5-1€ (10-20 sms)= 7-8€+ φόροι/μήνα βαριά 11-12€ :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι τα φοιτητικά πακέτα έπρεπε να μπουν σε ξεχωριστή δημοσκόπηση, καθώς αφορούν διαφορετικά κριτήρια σε σχέση με τον πληθυσμό, γιατί δεν είναι όλοι φοιτητές στο κάτω κάτω, και οι περισσότεροι έχουν διαφορετικές ανάγκες από τους φοιτητές (25δες, 30δες, 40δες, κτλ).

 

Στο δια ταύτα συμφωνώ ότι το F2G έχει καλύτερα πακέτα, αλλά εμένα με καλύπτει η CosmoΚΑΡΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε το F2G και μετά Q. Επίσης βλέπω οτι ο κόσμος ξύπνησε και το ψάχνει και οι περισσότεροι στις επαφές μου ανήκουν στην WIND. Τα υπόλοιπα καρτοκινητά θεωρώ οτι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης μιας και δίνουν λιγότερα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

το καλο που εχει το whats up ειναι οτι τα 600΄ προς whats up τα αξιοποιεις καλυτερα απο τις αλλες εταιριες γιατι οι περισσοτεροι εχουν whats up.

τι να το κανω αν το f2g μου δινει 10000΄ προς f2g ενω κανεις δεν εχει f2g..

whats up λοιπον και μαλιστα φοιτητικο που εχει και λεπτα προς ολους και αρκετα mb internet...

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό της Wind για "κανονικούς χρήστες" σαν εμένα, με 1000 λεπτά ομιλία και 1Gb ίντερνετ με 5 ευρώ το μήνα, αυτό έχω και νομίζω πως είναι το καλύτερο, και αρκετά οικονομικό.:)

Πως γίνετε αυτό;;; Με ενδιαφέρει...!!!

Link to comment
Share on other sites

το καλο που εχει το whats up ειναι οτι τα 600΄ προς whats up τα αξιοποιεις καλυτερα απο τις αλλες εταιριες γιατι οι περισσοτεροι εχουν whats up.

 

Νομίζω οτι τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης αυτής το διαψεύδουν αυτό. Αν πάρουμε σαν στατιστικό το ποσοστό που λέει οτι είναι το what's up καλύτερη καρτοκινητη, τότε βρίσκεται πολύ πίσω. Κάποτε ναι, είχε πάνω απο το 50% μονο του. Σημερα όμως όποιος έχει WU το έχει για να κάνει αναπάντητες και να τον παίρνουν πίσω. Φαίνεται οτι είναι ενεργές συνδέσεις, αλλά ανανεώνονται ελάχιστες φορές τον χρόνο με ποσό.

 

Εμενα όποιος με WU μου κάνει αναπάντητη δεν τον παίρνω πίσω! Να πάει να κάνει το whats up του καρτοκινητό της προκοπής και να πάρει τηλέφωνο αν θέλει κάτι. Ολες οι εταιρίες δίνουν πακέτα δωρεάν χρόνου προς όλους πλέον!

 

Το φαινόμενο whats up που δημιουργήθηκε πριν απο 6-7 χρόνια δεν είναι το ίδιο ελκυστικό σήμερα και απλά σας κρατάει εγκλωβισμένους σε μια ακριβή καρτοκινητη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρήστης what's up,σαν 2ο νούμερο,ψήφισα Cu γιατί συκρίνοντας με τον αδερφό μου που έχει cu το what's up μειονεκτεί σε πολλά...

Οι μοναδικές προσφορές που έχει κ αξίζουν πλέον είναι τα φοιτητικά πακέτα,αλλά δυστυχώς δεν είμαι φοιτητής! :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καρτοκινητό vodafone για μένα.

Είχα προλάβει εκείνη τη προσφορά που με κάθε ανανέωση 10 € σου δίνει 300 λεπτά προς τα πάντα και θα την έχω εφόρου ζωής και τα υπόλοιπα 10 ευρώ μένουν στη κάρτα μου και βάζω και ένα πακετάκι 500MB με 5 ευρώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Free2go2, για το 1Gb, τα 100 λεπτά και τα 100sms προς Wind/Q. Και Frog για το διπλασιασμό της πρώτης κάρτας κάθε μήνα και για τη φθηνότερη χρήση των κλήσεων εκτός πακέτων ( δεν έχω ψάξει τα πακέτα της frog ). Με 10€ το μήνα, 5 και 5 αντίστοιχα, έχω τα "πάντα".

 

P.S.1: Επίσης, πριν λίγο είδα ότι διπλασιάστηκε η κάρτα μου στο F2g. Οπότε, δεν το κουνάω από F2g! :D

 

P.S.2: Η Frog θα μπει σαν επιλογή στην ψηφοφορία;.... :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το καλο που εχει το whats up ειναι οτι τα 600΄ προς whats up τα αξιοποιεις καλυτερα απο τις αλλες εταιριες γιατι οι περισσοτεροι εχουν whats up.

τι να το κανω αν το f2g μου δινει 10000΄ προς f2g ενω κανεις δεν εχει f2g..

whats up λοιπον και μαλιστα φοιτητικο που εχει και λεπτα προς ολους και αρκετα mb internet...

 

Χίλια (1000) λεπτά προς ΟΛΑ τα δίκτυα. Μην την ψάχνεις δεν έχει αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό της Wind για "κανονικούς χρήστες" σαν εμένα, με 1000 λεπτά ομιλία και 1Gb ίντερνετ με 5 ευρώ το μήνα, αυτό έχω και νομίζω πως είναι το καλύτερο, και αρκετά οικονομικό.:)

 

πως το ενεργοποιήσατε χωρίς να είσαστε φοιτητές γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικο cu με διαφορα
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι εχω τα δυο καλυτερα πακετα...

 

1) 240MB internet και 80 λεπτα (μαξ 80 κλησεις) προς ολους με 6 ευρω! Q περα απο φοιτιτικα πακετα κτλ ειναι η καλυτερη επιλογη και για αυτο και την ψηφισα...

 

2) Το φοιτιτικο της Wind που το προμοταρουν και σε κανονικους χρηστες με 1000 λεπτα ομιλια (μαξ 333 κλησεις) και 1Gb ιντερνετ με 5 ευρω το μηνα.

 

Η αληθεια ειναι οτι το F2G εχει φτιαξει αρκετα και περα του φοιτικου εχει καποια πολυ ενδιαφεροντα πακετα ενδεικτικο το 1GB με 5 ευρω την στιγμη που ο ανταγωνισμος δινει 500ΜΒ. Τελευταια και καταιδρωμενη η Κοσμοτε αλλα φανταζομαι οι προσφορες ποτε δεν ηταν το δυνατο της οπλο... Φανταστειτε ουτε δωρεαν καρτες σιμ δεν μοιραζουν!

 

Για μενα και το εχω πει πολυ πιο πριν ή μιλας παρα πολυ και βαζεις συμβολαιο τυπου W με 45 ευρω, ή καρτα με πακετο προς ολους! Να εχεις συμβολαιο με 25-30 ευρω και καποια λεπτα ομιλιας προς ολους δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ μα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ!!! Υπαρχουν πολυ ελκυστικα πακετα απο ολες τις εταιριες...

 

Εγώ που δεν είμαι φοιτητής τι πρέπει να κάνω για να πάρω το φοιτητικό; Στην σελίδα του F2G που κοίταξα για την αγορά του πακέτου online λέει ότι χρειάζεται αποδεικτικό ότι είσαι φοιτητής.

Link to comment
Share on other sites

Q Telecom και ας έχω το xclusive..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα φοιτητικά πακέτα η Wind με το F2G υπερέχει με διαφορά, καθώς με μόλις €5 δίνει 1000' προς όλους και 1GB mobile internet.

Κανείς εκ των άλλων δύο δε δίνει περισσότερα, ούτε καν τα ίδια με €5.

 

Σε ότι αφορά τα "απλά" καρτοκινητά, πάλι η Wind κατ' εμέ έχει τα σκήπτρα καθώς:

με το F2G με €5 δίνει 200' προς όλους. Αυτό το δίνουν και οι άλλοι 2, δηλ. η Kosmoκάρτα και το Vodafone καρτοκινητό.

Όμως μόνο το F2G δίνει με €5 1GΒ mobile internet (οι άλλοι δίνουν 500MB).

Επίσης έχει τη δυνατότητα μετά από οποιαδήποτε ενεργοποίηση κάρτας, για 15 μέρες να πάρει κανείς με €2 100' προς όλους ή 250ΜΒ ή χρόνο προς Wind/Q. Ξέχασα επίσης το Log'n'win. Κάθε εβδομάδα παίρνεις δωρεάν ή 20' προς όλους 'η 20 sms προς όλους ή 30' προς Wind/Q ή 30 sms προς Wind/Q. Οπότε πχ εγώ έχω έτσι 80 sms το μήνα δωρεάν!

Οι άλλοι δύο δεν έχουν κάτι αντίστοιχο.

 

Σε θέμα mobile app και πάλι η Wind έχει (μαζί με την Q) την καλύτερη εφαρμογή. Δουλεύει ακόμα και από άλλο κινητό, και ενεργοποιούνται πακέτα, ελέγχεται υπόλοιπο κτλ κτλ. Το widget της είναι πολύ ευκρινές. Επιτρέπει να ελέγχει κανείς όσα καρτοκινητά της ίδιας εταιρείας έχεις, αλλάζοντας λογαριασμό με ένα απλό πάτημα. Χρόνια μπροστά.

To What's up έχει με διαφορά τη χειρότερη εφαρμογή. Κολλάει συνέχεια. Αν έχεις δίκαρτο, δε δουλεύει. Από άλλο κινητό ούτε καν...

Η Vodafone app δουλεύει, αργεί λίγο, αλλά το widget της (σε android εννοώ) δεν ανταποκρίνεται ποτέ...

 

Τέλος, σε ότι αφορά την πιο απλή χρήση, δηλαδή για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται να μιλάει πολύ, εκεί θα έβαζα πρώτα την Q και μετά τη Frog αν και νομίζω την έχει ξεχάσει η Cosmote εντελώς.

 

Η Q δεν έχει ελάχιστο χρόνο χρέωσης αλλά χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το 1''. Αυτό σημαίνει ότι συμφέρει για όποιον κάνει πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας, κάτω του 1 λεπτού. Το ίδιο και η Frog. Η υπεροχή της Q έγκειται στο ότι δίνει άπειρο χρόνο προς Wind/Q με μόλις 1 ευρώ και έχει την ίδια app με τη Wind. Αν η Frog έδινε αντίστοιχα χρόνο προς Cosmote, νομίζω ότι απλά θα ξεπούλαγε.

 

Ποτέ δεν κατάλαβα ποιοι είχαν και εξακολουθούν να έχουν What's up... Βάζουν €5 για 600' μόνο προς What's up (και όχι για όλη την Cosmote!) ενώ στην Q με μόλις 1 ευρώ θα είχαν 400' προς όλη τη Wind/Q.

Επιπλέον, το What's up είναι πολύ ακριβό προς τρίτους...

 

Πάντα έλεγα ότι οι Έλληνες καταναλωτές δεν το ψάχνουν.

Αυτά.

 

Προσωπικά έχω το F2G2 και τώρα ένα φοιτητικό.

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει τη δυνατότητα μετά από οποιαδήποτε ενεργοποίηση κάρτας, για 15 μέρες να πάρει κανείς με €2 100' προς όλους ή 250ΜΒ ή χρόνο προς Wind/Q.

Οι άλλοι δύο δεν έχουν κάτι αντίστοιχο.

 

Προσωπικά έχω το F2G2 και τώρα ένα φοιτητικό.

 

Πλέον η διάρκεια έγινε 1 μήνα!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω cu γιατί με το φοιτητικό με 4 ευρώ το μήνα έχω 1000' προς όλους και 250mb, 600' προς cu και 600mb που δίνει στην αρχή κάθε μήνα συν ότι mb πάρω από ανανεώσεις φίλων. Μου είναι υπεραρκετά μπορώ να πω.
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τα "απλά" καρτοκινητά, πάλι η Wind κατ' εμέ έχει τα σκήπτρα καθώς:

με το F2G με €5 δίνει 200' προς όλους. Αυτό το δίνουν και οι άλλοι 2, δηλ. η Kosmoκάρτα και το Vodafone καρτοκινητό.

Όμως μόνο το F2G δίνει με €5 1GΒ mobile internet (οι άλλοι δίνουν 500MB).

.

 

Τώρα και το CU δίνει 1GB με 5 Ευρώ , με online ενεργοποίηση ( όπως ακριβώς και το F2G )

Επιπλέον το Cu δίνει με 5 ευρώ 300 προς όλους + 200 Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είμαι φοιτητής τι πρέπει να κάνω για να πάρω το φοιτητικό; Στην σελίδα του F2G που κοίταξα για την αγορά του πακέτου online λέει ότι χρειάζεται αποδεικτικό ότι είσαι φοιτητής.

 

Eιναι γραμμενο στο τοπικ του f2g, δεν γινεται απο σαητ αλλα απο τις κοπελες στο μετρο που μοιραζουν καρτες...

 

Συμφωνω και εγω τα φοιτιτικα επρεπε να ειναι ξεχωριστο γκαλοπ... Το κακο με τα πακετα που ειναι εστιαμενα στον χρονο ομιλιας προς ιδια, ειναι οτι δεν μπορουν να σταθουν σαν μοναδικη καρτα, ολους οσους ξερω και εχουν whats up, εχουν και αλλη καρτα να μιλανε με τους υπολοιπους...

 

Η φρογκ ειναι επισης καλη επιλογη για μοναδικη καρτα, ηταν η μονη καρτα που εκανα φορητοτητα απο Κιου απλα με 6 ευρω προσφερει 60' λεπτα προς ολους και 60ΜΒ ιντερνετ (αν θελεις παραπανω παει στα 8) η κιου με 6 ευρω προσφερει 80 λεπτα προς ολους και 240 ιντερνετ, απλα η φρογκ εχει κατα κατι φθηνοτερες χρεωσεις (οι φθηνοτερες της αγορας) και βασιζεται στο κοινως αποδεκτο καλυτερο δικτυο της Κοσμοτε.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Με διαφορα το f2g ειναι το καλυτερο.Δινει τα παντα με τα λιγοτερα χρηματα και με δωρακια.Αυτο αεχισε την ιστορια με το χρονο ομιλιας προς ολους και ακολουθουν τωρα οι αλλες εταιριες.Δινει με 5 ευρω 1 GB ιντερνετ οταν οι αλλοι χαιρονται με 500 ΜΒ και τα διαφημιζουν.
Link to comment
Share on other sites

τι να το κανω αν το f2g μου δινει 10000΄ προς f2g ενω κανεις δεν εχει f2g..

whats up λοιπον και μαλιστα φοιτητικο που εχει και λεπτα προς ολους και αρκετα mb internet...

Τα 1000' και όχι 10000' δεν είναι προς F2G αλλά προς όλους!!!

Αν το δεις πιο προσεκτικά δε συμφέρει το Wu...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...