Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

πηρα τηλεφωνο στην lg και μου ειπαν αυριο θα περασει ο κουριερ των ελτα "πορτα πορτα" να το παρει. το συσκευασα και το εβαλα στο κουτι του με μια φωτοτυπια της αποδειξης. τον φορτιστη δν βρισκω να τον βαλω αλλα ελπιζω να μν μου πουνε τπτ :) panagiotisd τα 50 ευρω στην lg τα εσκασες για αλλαγη πλακετας? εμενα δν παιζει να ειναι υγρασια σιγουρα αλλα ισως το εχουν βρει καραμελα για να τα σκαμε :/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σου φέρει δικό του κουτί το courier. Επίσης δε χρειάζεται το κουτί, μόνο το κινητό.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τον περιμενα εχθες 10-1 αλλα με εγραψε στα παπακια του ο courier και δν ηρθε, πηρα ξανα στην lg και μ ειπαν θα μιλησουν ξανα με ΕΛΤΑ, ίδωμεν....
Link to comment
Share on other sites

τωρα συνειδητοποιησα οτι εχω κανει γκαφα και εχω αφησει την 5.1 image αντι να το γυρισω στην μαμα "4.4" λετε να μου πουν τπτ περι εγγυησης?? o bootloader ειναι κλειδωμενος παντως
Link to comment
Share on other sites

τωρα συνειδητοποιησα οτι εχω κανει γκαφα και εχω αφησει την 5.1 image αντι να το γυρισω στην μαμα "4.4" λετε να μου πουν τπτ περι εγγυησης?? o bootloader ειναι κλειδωμενος παντως

Στοκ un-rooted με κλειδωμένο Bootloader. Τι έκδοση είναι δεν έχει σημασία.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, ειχα στειλει στο σερβις το κινητο μου με πρόβλημα στο σημα υπερθερμανσης και προβλμα στην καμερα. Αλλαξανε κεντρική πλακέτα και μου το στελανε πίσω ειχαν διορθωθεί όλα, αυτο έχει κανα 2 μήνες που έγινε τώρα πάλι άρχισε τα ίδια προβλήματα. Το έστειλα ξανά στην LG για τα ίδια προβήματα αλλά έχει ραγίσει και η οθόνη. Η εωτηση μου ειναι εάν ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει η οθόνη στην LG και εάν συσχετίσουν την οθόνη με τα άλλα προβλήματα δηλαδή αν προκλήθηκαν απο δικιά μου υπαιτιότητα. Η οθόνη δεν ράγισε απο πτώση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχτες μετα απο αρκετές φωτο που τράβηξα με το κινητό (20-30) μου εμφάνισε για πρωτη φορά μνμ με σφάλμα στην κάμερα και δεν μπορουσα να βγαλω αλλες φωτο .

Όταν εκανα επανεκκίνηση το κινητό το πρόβλημα λύθηκε

Έχω την τελευταια εκδοση 5.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχτες μετα απο αρκετές φωτο που τράβηξα με το κινητό (20-30) μου εμφάνισε για πρωτη φορά μνμ με σφάλμα στην κάμερα και δεν μπορουσα να βγαλω αλλες φωτο .

Όταν εκανα επανεκκίνηση το κινητό το πρόβλημα λύθηκε

Έχω την τελευταια εκδοση 5.1

Bug του λειτουργικού. Κάποια στιγμή θα το λύσει η google.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει ρε παιδιά κανεις πόσο κοστίζει μία οθόνη για το Nexus 5?

 

Αν δεν κάνω λάθος στα €150 έχει στην Procordia και αλλάζουν και το πίσω καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στα €150 έχει στην Procordia και αλλάζουν και το πίσω καπάκι.

Έτσι ακριβώς.. Σαν να το πήρες καινούργιο γινεται

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουμπί power off και τις επανεκκινήσεις το έπαθα και εγώ προχθές. Έκανε επανεκκίνηση μονο του και όταν πάταγα το Power off με την μια έβγαζε απενεργοποίηση. Μάλιστα 2 φορές οταν άνοιξε έβγαζε το android βελτιστοποιεί εφαρμογή 1 απο200. Διάβασα σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού οτι κολλάει το κουμπί και με ενα δυνατό κτύπημα στην πλευρά την οποία είναι το κουμπί και ξεκολάει.

Το δοκίμασα και το εντυπωσιακό είναι οτι δουλεύει!!

Απο την στιγμή που το έκανα δεν μου έχει κάνει ξανά επανεκκίνηση μόνο του ούτε βγάζει απενεργοποίηση πατώντας μια φορά το power off.

 

Ευχομαι να ειναι μονο αυτο, γιατι εγω το ειχα κανα μηνα το προβλημα στην αρχη μου το εκανα μια-δυο φορες και μετα σταματησε και επειδη ειχα αλλαξει και 2-3 ρομ νομιζα οτι ηταν θεμα της ρομ. Τελικα το εστειλα και αλλαξαν το κουμπι, την δευτερη φορα! :P

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα απο το service με αλλαγμενο το κουμπι on/off. πολυ γρηγορη και εξυπηρετικη η LG, μπραβο απο μενα.

 

Άλλαξαν μόνο το κουμπί ή όλη την motherboard??

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι μ ειπαν, και το γραφει και στην αποδειξη. Φαινεται και πιο σκληρο απο πριν, ισως επειδη τζογαρε λιγο οταν το ειχα παρει εξαρχης.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβλημα:

Το κινητό στα καλά καθούμενα φάνηκε οτι πάει να κανει επανεκκίνηση αλλά κόλλησε στην αρχή πρίν μπεί στο λειτουργικό.

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και δεν κάνει τίποτα.

προσπάθησα επίσης να βάλω factory image (το κινητό δεν είναι ρουταρισμένο) αλλά επισης αποτυγχάνει και αυτό.

Ακομα, προσπάθησα να ξεκλειδώσω το bootloader για να κάνω flash τα πάντα απο την αρχή αλλα με το που τρέχει το script και κάνει το κινητό επανεκκινηση το κελιδώνει αυτοματα και αποτυγχάνει κάθε ενέργεια.

Κάποιος που να μπορεί να δ΄σει καποια λύση;;;

Υ.Σ : Το κινητό αγοράστικε απο Αγγλία στις 10-1-14 και δέν γνωρίζω αν έχω ακόμα εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβλημα:

Το κινητό στα καλά καθούμενα φάνηκε οτι πάει να κανει επανεκκίνηση αλλά κόλλησε στην αρχή πρίν μπεί στο λειτουργικό.

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και δεν κάνει τίποτα.

προσπάθησα επίσης να βάλω factory image (το κινητό δεν είναι ρουταρισμένο) αλλά επισης αποτυγχάνει και αυτό.

Ακομα, προσπάθησα να ξεκλειδώσω το bootloader για να κάνω flash τα πάντα απο την αρχή αλλα με το που τρέχει το script και κάνει το κινητό επανεκκινηση το κελιδώνει αυτοματα και αποτυγχάνει κάθε ενέργεια.

Κάποιος που να μπορεί να δ΄σει καποια λύση;;;

Υ.Σ : Το κινητό αγοράστικε απο Αγγλία στις 10-1-14 και δέν γνωρίζω αν έχω ακόμα εγγύηση!

 

Μάλλον έχεις θέμα με το κουμπί!!!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο προκορντια...αλλαζουν οθονη πισω καπακι και το πλαϊνό;;;

 

 

Ναι, στο κάνουν καινούργιο. Οθόνη και πλαϊνά είναι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

 

Τις τελευταίες εβδομάδες έχω θέμα με τη φωτογραφική μηχανή που κατά τη γνώμη μου σχετίζεται με το μη φυσιολογικό battery drain που αντιμετωπίζω. Πιο συγκεκριμένα, 1 στις 2 φορές η κάμερα δεν ανοίγει και πετάει ένα παράθυρο με μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τη φωτογραφική μηχανή". Κάνοντας επανεκκίνηση το πρόβλημα προσωρινά διορθώνεται αλλά η μπαταρία ακόμα και stand by να είναι το κινητό πέφτει δραματικά. Φορτίζω πλέον συνολικά 150% την μέρα... Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Σκέφτομαι να το πάω procordia να το δουν αφού το κινητό είναι εντός εγγύησης.

Let it beer...
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτο βήμα περνά χειροκίνητα τα τελευταία Play services από το apkmirror.com και σαν δεύτερο περίμενε την 5.1.1 που θα βγει σύντομα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω νεότερα για όποιον ενδιαφέρεται ή έχει το ίδιο θέμα. Πήγα το κινητό στην procordia. Για το σφάλμα με την κάμερα μου πέρασαν ξανά 5.0.1 και λύθηκε, μέχρι που έκανα το update σε 5.1 και μου ξανά κάνει το ίδιο (δε μου είπαν το αντίθετο). Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί στην παραλαβή μου είπαν "κάναμε αναβάθμιση λογισμικού και διορθώθηκε το πρόβλημα" (το έχουν γράψει και στο χαρτί που δίνουν) και ήμουν χαρούμενος ότι πέρασαν καμιά 5.1.1... Τι αναβάθμιση είναι αυτή που σε πάει πιο πίσω δε ξέρω...

 

Για την μπαταρία μου είπαν ότι γενικά τα έχει "φτύσει" και μου έβαλαν καινούρια με 15 ευρώ. Βλέπω όντως διαφορά.

 

Ξέρουμε περίπου πότε θα βγει η 5.1.1 για nexus 5? Να περιμένω ή να κάνω downgrade?

Let it beer...
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μου είπαν ότι γενικά τα έχει "φτύσει" και μου έβαλαν καινούρια με 15 ευρώ. Βλέπω όντως διαφορά.

 

Μπορουμε να στειλουμε τη συσκευη στο service της procordia για αλλαγη μπαταριας μονο, ξερει κανεις το χει κανει;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση. Εμένα δε με κάλυπτε και μου πρότειναν αντικατάσταση με 15 ευρώ, όπως και δέχθηκα.
Let it beer...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...