Jump to content

Εφαρμογή My Vodafone - Κριτικές και απορίες


stelios_85_07
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα μετά από μήνες ξανά email για να αναφέρω τα προβλήματα της εφαρμογής.

Αυτή την φορά μου απάντησαν ζητώντας μου στοιχεία και μοντέλο συσκευής.

 

Αν στείλουν κι άλλοι ίσως ασχοληθούν σοβαρά με την εφαρμογή επιτέλους.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες πως δεν είχες κανένα πρόβλημα εννοείς πως το widget λειτουργεί και με wifi?

Βέβαια, στο ipad δεν έχω sim

Link to comment
Share on other sites

Nτάξει άχρηστη δεν τη λες, ψιλοπλήρης θα έλεγα είναι, απλά το GUI για τα προσωπικά μου γούστα πάντα θα μπορούσε να είναι καλύτερο... :p

Το βασικό της πρόβλημα δεν είναι αυτό, αλλά ότι μπορείς να κάνεις login όποτε θέλει αυτή... Αυτό το πρόβλημα σε εμένα με 4.2.2 Αndroid, δε διορθώθηκε ούτε με το τελευταίο update... Δηλαδή ήμαρτον, στι 10 προσπάθειες και αφού κλείσεις το app και το ξανανοίξεις και αφού δοκιμάσεις με 3G και WIFI, θα συνδεθεί μία φορά... Απορία το έχω πραγματικά τι ακριβώς κάνουν οι προγραμματιστές και δε μπορούν να διορθώσουν αυτά τα ζητήματα...

 

Θέλει αρκετή δουλειά η εφαρμογή. Εκτός από το widget που ποτέ δεν δουλεύει σωστά και θα πρέπει να φτιαχτεί στα πρότυπα της αντίστοιχης εφαρμογής της Wind (όποιος την έχει δουλέψει θα καταλάβει τι εννοώ) , θα έπρεπε να έχει και πλήρη ενημέρωση στα υπόλοιπα ομιλίας, μηνυμάτων και δεδομένων με ΚΑΘΕ πακέτο που έχει ενεργοποιηθεί και ημερομηνία λήξης. Γιατί δηλαδή να πρέπει να μπω σε κάθε πακέτο ξεχωριστά να δω πότε λήγει και να μην τα έχω όλα με μια ματιά στην αρχική οθόνη της εφαρμογής;;; Ακόμα και στον browser αμα κάνεις login στο my account στην αρχική οθόνη σου δείχνει και τα πακέτα που είναι ενεργά και πότε λήγουν. Ακόμα και τις ειδικές προσφορές μόνο για σένα μπορουσα να δω, όπως και τα mb απο το παρε να 'χεις ΜΕ ημερομηνία λήξης. Εγω απεγκατεστησα την εφαρμογή και θα μπαίνω απο my account για ενημέρωση και ενεργοποίηση πακέτων πλέον. Αν αποφασίσουν να την φτιάξουν ποτέ σωστά, μπορεί να την ξαναβάλω...

 

Edit: Ας την κάνουν όπως είναι στο my account όπως παραθέτω στην φωτογραφία και το widget αντίστοιχα και να δουλεύει και με wifi. Στο φινάλε ας κλέψουν τον προγραμματιστή της Wind να τους το φτιάξει... :p :lol:

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια εχω kit kat και μου λεει η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας; Θελει lollipop που δεν εχει κανενας η την εχουν παρατησει την εφαρμογη απο τη jelly bean και δεν παιζει με νεωτερες εκδοσεις;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω kit kat και μου λεει η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας; Θελει lollipop που δεν εχει κανενας η την εχουν παρατησει την εφαρμογη απο τη jelly bean και δεν παιζει με νεωτερες εκδοσεις;

Με kit Kat δουλεύει κανονικά σε εμένα. Τι συσκευη έχεις? Λογικά η εφαρμογή δεν υπάρχει στο playstore της ρομ που έχει η συσκευή σου. Είχε συμβεί και σε εμένα και με update της ρομ λύθηκε το πρόβλημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είχε ενημέρωση της εφαρμογής σήμερα που έλεγε πως βάλανε ανανέωση online και PayPal.

Έκανα την ενημέρωση, αλλά δεν μπόρεσα να βρω που είναι η επιλογή για PayPal. Στην επιλογή ανανέωση χρόνου ομιλίας μου βγάζει μόνο την επιλογή με 12ψηφιο κωδικό από κάρτα. Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Είχε ενημέρωση της εφαρμογής σήμερα που έλεγε πως βάλανε ανανέωση online και PayPal.

Έκανα την ενημέρωση, αλλά δεν μπόρεσα να βρω που είναι η επιλογή για PayPal. Στην επιλογή ανανέωση χρόνου ομιλίας μου βγάζει μόνο την επιλογή με 12ψηφιο κωδικό από κάρτα. Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω;

 

Nαι ουσιαστικα στην εφαρμογη δεν εχει αλλαξει κατι.Η πληρωμη μεσω χρεωστικων καρτων και paypal αφορα μονο πληρωμη λογαριασμου σε συμβολαια και μονο προς το παρων.Ανανεωση χρονου για καρτοκινητα δεν υποστηριζει ακομα η εφαρμογη και πραγματικα απορω για το ποσο τους κοβει εκει στην voda.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ερώτηση που τους έκανα η απάντησή τους ήταν ότι η εφαρμογή δεν ειναι συμβατή με android και iOS tablets (προφανώς και win tabs) όποτε αν λειτουργεί σε κάποια ταμπλετ όπως στο δικό μου κάποτε,αλλά όχι τώρα,ειναι μάλλον τυχαίο.

Και βέβαια στην ερώτηση γιατί αφού η εφαρμογή δεν ειναι συμβατή με ταμπλετ λέτε ότι ειναι η απάντηση ήταν... ..... (ακόμη περιμένω)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τους έστειλα πάλι email και απάντησα και σε ένα review που ζήτησαν και κατέληξαν να με πάρουν τηλέφωνο.

Με ρώτησαν τί συσκευή έχω και δεν κάνει login και τους είπα ότι login κάνει συνήθως αλλά το πρόβλημα είναι πως το widget δεν δουλεύει με wifi (ένα δηλαδή απ τα προβλήματα καθώς οι ελλείψεις είναι κι άλλες και τις έχουμε ήδη αναφέρει).

 

Τότε παραδέχτηκαν πως με wifi δεν γίνεται και τους προέτρεψαν να το κάνουν να γίνεται.

Βέβαια την προτροπή αυτή την είχα κάνει και πριν μήνες αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Ντροπή πάντως ολόκληρη vodafone να μην μπορεί να μας παράσχει μια εφαρμογή της προκοπής.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω kit kat και μου λεει η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας; Θελει lollipop που δεν εχει κανενας η την εχουν παρατησει την εφαρμογη απο τη jelly bean και δεν παιζει με νεωτερες εκδοσεις;

Η Τελευταία έκδοση είναι.

Σου κάνει;

com.myvodafone.android-3.apk - 6.5 MB

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

έχω και γω πρόβλημα με την εφαρμογή My Vodafone.

Πήρα ένα Ulefone Be Touch 2 με Android 5.1 (Mαλλον 5.0) και ενώ στην αρχή λειτουργούσε κανονικά ξαφνικά μια ωραία μέρα απλά σταμάτησε και μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή "σταματησε" !!!

Στην παλιά μου συσκευή THL W200s Android 4.2 λειτουργεί κανονικά!

Είναι μήπως κάποια ρύθμιση του Lolipop??

Εχω κάνει εγκατάσταση και απεγκατάσταση 50 φορές!!!

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει σας παρακαλώ!!! :rolleyes::rolleyes:

:X Με την καλή έννοια...
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαινε "ρυθμίσεις/αποθηκ. χώρος" και κάνε "διαγραφή δεδομενων προσωρινης μνημης"

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Αλλά ούτε αυτό έπιασε :wacko::wacko:

Η εφαρμογή μάλλον δε δουλεύει σε Android 5+

:X Με την καλή έννοια...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Αλλά ούτε αυτό έπιασε :wacko::wacko:

Η εφαρμογή μάλλον δε δουλεύει σε Android 5+

 

Όσο την χρησιμοποιούσα σε 5 και 5.1.1 λειτουργούσε κανονικά. Έκανε μερικά FC κάποιες φορές, αλλά λειτουργούσε. Ξαναπερασέ την.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Σε Windows Phone απ'οσο ξέρω δεν υπάρχει εφαρμογή για ενημέρωση υπολοιπου. Με ποιον τρόπο μαθαίνεις το υπόλοιπο σου απο το κινητό (κι οχι από τον υπολογιστή); Έχω CU.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Σε Windows Phone απ'οσο ξέρω δεν υπάρχει εφαρμογή για ενημέρωση υπολοιπου. Με ποιον τρόπο μαθαίνεις το υπόλοιπο σου απο το κινητό (κι οχι από τον υπολογιστή); Έχω CU.

 

Δημιούργησε λογαριασμό my account στο vodafone.gr ή στο vodafonecu.gr και μπορείς να μπαίνεις από το κινητό σου απο τον browser και να τσεκάρεις το υπόλοιπο σου αλλά και να ενεργοποιησεις πακέτα ομιλίας/sms/MB. Το vodafone.gr χρησιμοποιώ εγώ γιατί εκτός του ότι εμφανίζει όλα τα ενεργοποιημένα σου πακέτα ξεχωριστα και μαζεμένα σε μία σελίδα, σου αναφέρει και πότε λήγει το καθένα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει λογαριασμό αλλά με βολεύει καλύτερα το app, θα προτιμούσα να έφτιαχνε η Vodafone αντίστοιχη εφαρμογή και για τα WP.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και για WP.

Λέγεται Discover.

Εγώ έχω σύνδεση όποτε δεν ξέρω αν λειτουργεί εξίσου καλά σε cu.

Δε χάνεις να δοκιμάσεις.

Edited by x700
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Όταν βγάζω το widget στην οθόνη δεν μου δείχνει τπτ. Όταν παταω πάνω του μου λέει "Κάντε refresh ή κλείστε το WiFi" ενώ είμαι συνδεμένος κανονικά απο τα δεδομένα. Αν κάνω συνδεση με τα στοιχεια μου τα δείχνει όλα αλλά μονο όταν είμαι μεσα στην εφαρμογή, αν βγω και επιλέξω το widget μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα.

 

Για τα WP που αναφέρατε πιο πάνω δεν συγκρίνεται για κανενα λόγο η εφαρμογή, είναι κλάσης ανώτερη στο android.

Συσκευές: Nokia 5110, Nokia 3310, Nokia 3330, Samsung V-200, Sharp GX30, Sony Ericsson W800, Nokia 6600, Nokia N78, Samsung Galaxy Μini 2, Nokia Lumia 920, Xiaomi Mi4, Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω ενα ταμπλετ με android 4.4.4 , προσπαθω να κατεβασω την συγκεκριμενη εφαρμογη , μπαινω στο play store και λεει οι η " η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με αυτην την εκδοση" . Ξερει καποιος γιατι ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ταμπλετ με android 4.4.4 , προσπαθω να κατεβασω την συγκεκριμενη εφαρμογη , μπαινω στο play store και λεει οι η " η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με αυτην την εκδοση" . Ξερει καποιος γιατι ?

 

Σε πολλά ταμπλετ δεν είναι συμβατή η εφαρμογή, δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος, απλά δεν είναι συμβατη. Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου. Είναι θέμα της εφαρμογής. Τώρα σε ποια ταμπλετ είναι συμβατή, δεν το γνωρίζω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά ταμπλετ δεν είναι συμβατή η εφαρμογή, δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος, απλά δεν είναι συμβατη. Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου. Είναι θέμα της εφαρμογής. Τώρα σε ποια ταμπλετ είναι συμβατή, δεν το γνωρίζω.

 

Η εναλλακτικη λυση για να μαθαινω γρηγορα τα υπολοιπομενα gb ειναι η αποστολη κενου μηνυματος , αλλα το ταμπλετ δεν επιτρεπει την αποστολη κενου μηνυματος :p οποτε αναγκαστικα απο τον browser :dizzy:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...