Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Είχα πάρει στη μικρή πριν 1 χρόνο το S8Q από το Γερμανό.Πριν από 10 ημέρες κόλλησε και δεν έκανε τίποτα.Το πήγα στο service κ μετά από μία εβδομάδα μου είπαν ότι δεν επισκευάζεται και θα το αντικαταστήσουν δωρεάν με το νεώτερο μοντέλο S8Q+.Έτσι κι έγινε.Προχθές το παρέλαβα και από τότε παλεύω να μπω στο play store για να κατεβάσω κανένα παιχνίδι στη μικρή αλλά τίποτα.Στο pdf του Google play που λεει ποιες συσκευές υποστηρίζει το play store δεν αναφέρει το S8Q+.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει την κατάσταση και να μου πει τι κάνω λάθος?Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω ενα τετοιο ταμπλετακι και εχει σπασει το digitizer του και δεν μπορω να βρω..το ανοιξα και πηρα το νουμερο του που ειναι το 300-L4541J-C00 αλλα βλεπω οτι αυτα τα digitizer εχουν επανω μια εγκοπη για το ακουστικο μαλλον..ενω το ταμπλετ δεν την εχει αυτη την εγκοπη..

βρηκα εδω αλλα ειναι με εγκοπη.. http://www.aliexpress.com/item/Original-New-7-85-Tablet-PC-300-L4541J-C00-Touch-Screen-Panel-Digitizer-Glass-Sensor-Replacement/2042620292.html

υπαρχει καμια περιπτωση να βρω πουθενα digitizer..και αν ειναι και σε ασπρο χρωμα ακομα καλυτερα..η αν εχει καποιος απο εσας καποιο τελειως χαλασμενο και το δινει ας μου πει..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά έχω ένα τέτοιο ταμπλετ ενός φίλου που έχει ένα πρόβλημα και δεν βρίσκω λύση με τίποτα.

Βγάζει συνεχεία ένα παράθυρο και λέει "Δυστυχώς, η εφαρμογή Google Play Store έχει σταματήσει" !!!!

Έκανα hard reset , επαναφορά, διαγραφή δεδομένων και και και αλλά τίποτα βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα και στο Play Store δεν μπαίνει!

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το επιθυμούν έχω περάσει και cwm recovery για να μπορείτε να κρατάτε backup της rom. Οποίος θέλει μου λέει.

 

 

Καλησπερα αστροναυτη, μπορεις σε παρακαλω να ανεβασεις καπου το recovery image και το stock rom?

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται σε κανεναν δεν εχει ζησει αυτο το tablet? ολα τα ποστ που βρισκω εχει βγαλει λα8η :dizzy:

 

Το δικό μου ζει και βασιλεύει μια χαρά είναι ούτε ένα κουσουρι δεν έχει το είχα εγώ μετά πήρα lg g pad 8.0 4g και έδωσα στην γυναίκα μου το ZTE όλα μια χαρά πρέπει να προσέξεις την τεχνολογία για να σε προσέχει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο. Απο την αλλη μερικα ποστς πιο πανω ο Θανασης ξυπνησε και το βρηκε οφφ και η ιδια η εταιρια του ειπε οτι δεν ειναι επισκευασιμο. Και δυσκολευομαι να εντοπισω πως ακριβως υπηρξε απροσεχτος τεχνολογικα, και εκεινος και οι υπολοιποι που βρισκω ονλινε να υποστηριζουν το ιδιο περιστατικο. :what:

Επιστρεφοντας τωρα στο τοπικ αν σου ειναι ευκολο να ανεβασεις ενα img του stock os η' του stock η' πι8ανο custom recovery θα εκτιμηθουν βαθυτατα μια που ο αγαπητος αστροναυτης φαινεται να μην ειναι διαθεσιμος. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τάμπλετ αλλά δεν ξέρω καν τι και πως είναι αυτό που ζητάς!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τάμπλετ αλλά δεν ξέρω καν τι και πως είναι αυτό που ζητάς!

 

Σε ευχαριστω Αντωνη αλλα ειναι λιγο πολυπλοκα τα πραγματα αν δεν ξερεις τι κανεις. Καλυτερα μην σε βαλω σε μπελαδες μην κανεις καμια ζημια. θα περιμενουμε τον αστροναυτη να ξαναπιασει πλανητη γη. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε παιδιά μου ψόφησε και εμένα, δεν ανοίγει, δεν ανάβει το led όταν το βάζω στην φόρτιση.

Όταν το συνδεω στον υπολογιστή το βλέπει σαν mtk κάτι, μπορώ από τον υπολογιστή να του περάσω stock rom και που μπορώ να την βρω;

Ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου ψόφησε και εμένα, δεν ανοίγει, δεν ανάβει το led όταν το βάζω στην φόρτιση.

Όταν το συνδεω στον υπολογιστή το βλέπει σαν mtk κάτι, μπορώ από τον υπολογιστή να του περάσω stock rom και που μπορώ να την βρω;

Ευχαριστώ

Και μενα το ιδιο. Ψοφησε κ δεν κανει τιποτα. Στα σκουπιδια το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερνετε παιδια σχεδον 2 χρονια το εχω αλλα τιποτα ουτε παραπονο ειναι αψογο και θα το εχω για τουλαχιστον αλλα δυο χρονια το αλλαξα και μπαταρια to εστειλα στην Zte Service μου την αλλαξε 40ευρω και ειμαι οκ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερνετε παιδια σχεδον 2 χρονια το εχω αλλα τιποτα ουτε παραπονο ειναι αψογο και θα το εχω για τουλαχιστον αλλα δυο χρονια το αλλαξα και μπαταρια to εστειλα στην Zte Service μου την αλλαξε 40ευρω και ειμαι οκ.

Αφου εχεις αλλαξει μπαταρια,δεν ειναι ολα καλα. Μπορει και το δικο μου να τα εχει φτυσει η μπαταρια. Αμα την αλλαξω θα λεω οτι ολα ειναι καλα και πεταει το ταμπλετ;

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις αλλαξει μπαταρια,δεν ειναι ολα καλα. Μπορει και το δικο μου να τα εχει φτυσει η μπαταρια. Αμα την αλλαξω θα λεω οτι ολα ειναι καλα και πεταει το ταμπλετ;

 

Ειναι φυσιολογικο να αλλαξω μπαταρια 2 χρονια περασαν επεσε η αποδοση της.οπως αλλαζεις στο σμαρτ phone δεν ειναι κατι κακο.σε σχεση με των που τα εφτυσε ποιο ειναι ποιο καλο?αρα ολα ειναι καλα την μπαταρια στην αλλαζεις αλλα το νεκρο ταμπλετ δεν μπορεις να το κανρις τιποτα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρωτάω εδώ, επειδή το βλέπει ο υπολογιστής μήπως κάποιος έχει τραβήξει την stock ROM να μας την δώσει να την περάσουμε.

Ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδια θελω να σας βοηθησω εκανα backup την rom ειναι 1.09 gb με το nanoandroid online.apk και το ανεβαζω στο megaupload θα σας στειλω λινκ.αλλα εχω παρει και με στοκ recovery δηλαδη μου ελεγε backup user data περιπου 3 gb Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#F!KRcg0KAT!56HXHvfkzxd2FcbNbBypgA

 

 

Εδώ ανέβασα την ΡΟΜ από το ταμπελτ μας οποίος θέλει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#F!KRcg0KAT!56HXHvfkzxd2FcbNbBypgA

 

 

Εδώ ανέβασα την ΡΟΜ από το ταμπελτ μας οποίος θέλει.

Σε ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια ρε Παίδες...

¨΄Εχω μπερδευτεί με αυτη την εσωτερική μνήμη. Ενω, νομίζω, οτι εχω χώρο. Όταν πάω στο google play store μου λεει οτι δεν μπορει να κατεβασει γιατι δεν υπαρχει επαρκης χώρος. τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια ρε Παίδες...

¨΄Εχω μπερδευτεί με αυτη την εσωτερική μνήμη. Ενω, νομίζω, οτι εχω χώρο. Όταν πάω στο google play store μου λεει οτι δεν μπορει να κατεβασει γιατι δεν υπαρχει επαρκης χώρος. τι να κάνω?

 

Στον "Εσ. Χωρο Αποθήκευσης" έχεις μόλις 75mb, είναι ο χώρος πουκατεβσίνουν σχεδόν όλες οι εφαρμογες από play store, λιγες είναι αυτες που πάνε στην εσωτερική sd

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα παρσκατω που λεει Εσωτερικος Χωρος Αποθηκευσης λεει διαθεσιμος 1,5 Gb. Ποια η διαφορα τους?

 

Εκείνο είναι κάτι σαν sd card

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...