Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια καμια δοκιμασμενη θηκη για το ταμπλετακι? και καμια ζελατινα. Λετε οτι ταιριαζουν τα αξεσουαρ του ipad mini. οποιαδηποτε θηκη για ipad mini ταιριαζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτινετε καμια θηκη εως 10 ευρω μαζι μετα μεταφορικα απο ebay ευρωπης για το ταμπλετακι. Δοκιμασα τις αδερφης μου τη θηκη απο το ipad mini (τετοιου τυπου) με μαγνητη και ενω εμπαινε οκ το ταμπλετ μεσα της και ηταν ακριβως (ακομα και η καμερα πισω) το πανω μερος που καλυπτει την οθονη δεν καθοταν τελειως καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, εχω το ταμπλετ εναμιση μηνα τωρα, ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μαζι του, μονο η μνημη ειναι λιγη. Ακομα δεν εχω βαλει βεβαια καρτα μνημης, πιο μετα.

Ειχα ενα ατυχημα, με επεσε απο το χερι και ραγισε η οθονη αφης, ξερετε ποσο κοστιζει πανω κατω να την αλλαξω; Δουλευει βεβαια ακομα, αλλα δεν ξερω για ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το ταμπλετ εναμιση μηνα τωρα, ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μαζι του, μονο η μνημη ειναι λιγη. Ακομα δεν εχω βαλει βεβαια καρτα μνημης, πιο μετα.

Ειχα ενα ατυχημα, με επεσε απο το χερι και ραγισε η οθονη αφης, ξερετε ποσο κοστιζει πανω κατω να την αλλαξω; Δουλευει βεβαια ακομα, αλλα δεν ξερω για ποσο.

 

 

ΖΤΕ ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ Α.Ε.

Αναβρύτων 40-42 & Μυκάλης 11, 151 24, Μαρούσι, Αθήνα

τ. 210 6146179-4

f. 210 6146178

 

Παρε τηλεφωνο εδω και ρωτα ειναι το servise

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πόση ώρα σας κρατάει με απλή χρήση internet?

 

1)απο τα ακουστικα του που ειχε στη συσκευασια και αλλα που εβαλα ακουγετε χαμηλη ενταση προς τα ακουστικα με το ραδιοφωνο!πως στο καλο δυναμωνει η ενταση του προς τα ακουστικα? ουτε απο μενου-ηχο εγινε κατι,ουτε εχει το ραδιοφωνο μενου για ηχο...τι φταιει?

 

2) απο το μενου δεξια το κρυφο που κατεβαινει με τα δαχτυλα και εμφανιζει φωτεινοτητες gps ρυθμισεις κτλπ εχει ενα εικονιδιο που λεγετε"χρονικο οριο" και αν πατας εκει πανω αυτο πηγαινει επιπεδο 2 3 1 (παυλες) τι κανει αυτο? και που πρεπει να ειναι ?επιπεδο παυλα 1 2 3?

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα σας κρατάει με απλή χρήση internet?

 

1)απο τα ακουστικα του που ειχε στη συσκευασια και αλλα που εβαλα ακουγετε χαμηλη ενταση προς τα ακουστικα με το ραδιοφωνο!πως στο καλο δυναμωνει η ενταση του προς τα ακουστικα? ουτε απο μενου-ηχο εγινε κατι,ουτε εχει το ραδιοφωνο μενου για ηχο...τι φταιει?

 

2) απο το μενου δεξια το κρυφο που κατεβαινει με τα δαχτυλα και εμφανιζει φωτεινοτητες gps ρυθμισεις κτλπ εχει ενα εικονιδιο που λεγετε"χρονικο οριο" και αν πατας εκει πανω αυτο πηγαινει επιπεδο 2 3 1 (παυλες) τι κανει αυτο? και που πρεπει να ειναι ?επιπεδο παυλα 1 2 3?

 

αυτο αφορα το ποσο χρονο θα μενει αναμμενη η οθονη αν δεν το χρησιμοποιεις πιστευω.

Μου εχει γεμίσει η μνημη και δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην sd. Καποια βοηθεια παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν σήμερα το τσίμπησα κι εγώ το ταμπλετάκι, αρχικά για τον πατέρα μου και μετα μάλλον (εάν επιζήσει από τη χρήση:p) θα καταλήξει σε εμένα! Από μία μικρή γεύση που πήρα πάντως για τα 130 ευρώ είναι απίστευτα καλό σε browsing, chat, video, ελαφρύ game, και γενικα για μέτρια προς καλή χρήση είναι απίστευτο και το προτείνω! Οι μόνες απορίες που έχω είναι αν γίνεται να φύγει τελείως το assistive touch και μετα απο απενεργοποίηση και 2ον αν υπάρχει κάποια θήκη! Πάντως πολύ ευχαριστημένος είμαι μεχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί πήρα καλώδιο micro USB σε θηλυκό USB και είτε σύνδεσα usb stick είτε σκληρό δίσκο δεν τα αναγνωρίζει
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί πήρα καλώδιο micro USB σε θηλυκό USB και είτε σύνδεσα usb stick είτε σκληρό δίσκο δεν τα αναγνωρίζει

 

πρεπει να εχεις καλωδιο otg για να αναγνωρισει usb stick

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις καλωδιο otg για να αναγνωρισει usb stick

Και εγω micro usb σε θυληκο και διαβαζει και το stick και σκληρο δισκο δεν εχει σχεση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεετε φλασακι η' σκληρό δισκο χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα για να δείτε τι περιέχουν;το δικο μου πάντως διαβαζει φλασακι μονο αν είναι FAT32.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπέρα, χρειάζομαι ένα tablet για δίαβασμα κυρίως και μερικές φορές για gps. Έχω κάτι τόνους PDF που θα ήθελα σιγά σιγά να τσεκάρω από την κάρτα SD που θα τοποθετήσω. Είναι κατάλληλο για αυτή τη χρηση για πολλές ώρες? Δε μπορώ να διαθέσω πολλά λεφτά για tablet αυτή την εποχή. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τη γνωμη μου αν και απο tablet δεν ξερω πολλα! Το αγορασα πριν 1,5 μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Απο θεμα μεγεθους και βαρους ειναι πολυ καλο και η οθόνη επισης πολυ καλη σε μεγεθος. Σε θεμα αναλησης και ποιοτητας θα την χαρακτηριζα καλη και ευαναγνωστη με καλες γωνιες θεασης! Γενικα για την τιμη του ειναι καλο εγω δε το περιμενα να μου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιο pdf πχ. περιοδικό με κείμενα και να μου πεις πως σου φαίνεται η ανάγνωση χωρίς να κάνεις zoom in zoom out σε κάθετη ή σε οριζόντια μορφή? αν φαίνεται ικανοποιητικά να πάω να το πάρω με δόσεις. Σε ευχαριστώ Θανάση. Edited by thodorisss
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιο pdf πχ. περιοδικό με κείμενα και να μου πεις πως σου φαίνεται η ανάγνωση χωρίς να κάνεις zoom in zoom out σε κάθετη ή σε οριζόντια μορφή? αν φαίνεται ικανοποιητικά να πάω να το πάρω με δόσεις. Σε ευχαριστώ Θανάση.

Φίλε καλησπέρα σήμερα δοκίμασα να διαβάσω από pdf και θέλω να σου πω ότι διαβάζεται πολύ καλά και άνετα έχει καλή ανάλυση και είναι ευανάγνωστη η οθόνη. Το άνοιξα και διάβασα χωρίς zoom αλλά και με zoom, και σε ορίζοντια θέση και σε κατακόρυφη θέση. Η ανάλυση είναι ίδια με του iPad mini και έχει και το ίδιο μέγεθος οθόνης. [ATTACH]46566[/ATTACH][ATTACH]46567[/ATTACH][ATTACH]46568[/ATTACH][ATTACH]46569[/ATTACH]

Σου στείλω και κάποιες screenshot μπας και σε βοηθήσει καθόλου. Πάντως ξαναλεω εγώ δεν το πολύ έψαξα αλλά για τα 130 ευρώ που κάνει είναι πάρα πολύ καλό. Το μόνο μέιον είναι το ηχειο και η μπαταρία. Αλλά ξαναλέω πως έχω μείνει πολύ ευχαριστημενος. [ATTACH]46570[/ATTACH] εδώ και μια φώτο από τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και γω και όντως είμαι πολύ χαρούμενος. Ότι χρειαζόμαι μπορεί άνετα να ανταπεξέλθει. Τα Pdf τα διαβάζεις μια χαρά.

Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια.

 

Υ.Γ. μπορείτε να μου πείτε κάποιες εφαρμογές που θα με βοηθήσουμε να το χρησιμοποιώ καλύτερα? ποιες εφαρμογές του βάλατε?OTG καλώδιο από που θα αγοράσω?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρεί κάποιο τρόπο για να μπορούμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?Δεν έχω κάνει root.

Η εσωτερική μνήμη είναι μάλλον το βασικότερο μειονέκτημα του...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δυστυχώς τρόπο για εγκατάστασει εφαρμογών στην κάρτα μνήμης δεν έχω βρει.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος να το φορτίζεις για να κρατήσει περισότερο η ζωή της μπαταρίας? όταν φτάνει στο 15 % και ζητάει φόρτιση ή περίπου στο 30 με 40%

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις τελευταιες μερες δεν μου πιανει καλα το wifi και δεν ξερω γιατι. Στο μοντεμ δεν εχει αλλαξει κατι και αυτο συμβαινει και στο εξοχικο (βασικα στο εξοχικο δεν εμπαινε καν τωρα που πηγαν οι δικοι μου, ουτε απο κοντα) και στο σπιτι. Οταν ειμαι κοντα στο μοντεμ του σπιτιου (τουλαχιστον εχθες που το εκανα ετσι εγινε) εμπαινε κανονικα, οταν παω μεσα στο δωματιο δεν πιανει, εκτος εμβελιας κλπ, ομως η αποσταση δεν το δικαιολογει και ακομα, παλαιοτερα εμπαινε κανονικοτατα και με 3/4 - 4/4 σημα.

 

Καμια ιδεα?

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...