Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το skype;

 

Μου έχει βγάλει αρκετά σφάλματα.. Κάνω unistall -- install αλλά συνεχίζονται..

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το skype γενικά υπάρχει θέμα σε ολους μετα την τελευταια αναβάθμιση. Κι εγώ στο nexus 7 II έχω θέματα.

 

Στα του S8Q, ξέρει κανεις αν υπάρχει κάπου διαθέσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σε ταμπλετ zte s8q εχω το εξης προβλημα ενω εχω ανοικτο την προσβαση τοποθεσιας δε με βρισκει ποτε και δεν δουλευει κανενα gps απο οσα και δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι.

η μπροστινη καμερα πως τα παει; στις βιντεοκλησεις πχ μεσω skype. κανενα δειγμα αν μπορει να ανεβασει κανεις!

 

επισης roms/root υπαρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το ταπλετ είναι πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά wifi πολύ καλό να φανταστητε ότι απο torrent κατεβαζω φουλ ταχύτητα που είναι στο δικό μου το δίκτυο 1.8mbit surfing γρήγορο και με τον puffin browser που υποστηρίζει flash player είναι τέλεια όλα.από παιχνίδια έχω παιξει το nova 3.το dungeon hunter 4.need for speed shift modern combat 4 dead space και αλλά πολλά. Επειδή τα παιχνίδια είναι μερικά μεγάλα και δεν χορανε πήρα ενα ανταπτορακη miniusb και συνδεο το usb stick to 16gb που έχω και τα κάνω εγκατάσταση εκεί και όλα καλά. Θήκη πήρα χρωμα μπλε με κόστισε 15ευρω.ελπίζω να βοηθησα λίγο.

 

 

Εμενα τα παιζει ολα τα top elven και δεν εκανα καμια ρυθμιση στο play store

Επιλεγης προκαθορισμενος δισκος εγγραφης usb και τα κανει εγκατασταση εκει?

Αν μπορεις να εξηγησεις λιγο τη διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω αγορασει και εγω το ταμπλετακι και το μονο περιεργο που μου κανει ειναι οτι οταν πχ παω στο mega ειτε απο την εφαρμογη ειτε απο τον browser να κανω streaming μια σειρα, μετα απο 5 λεπτα κολλαει η εικονα και συνεχιζει ο ηχος... Δοκιμασα και με το ipad και δεν ειχα κανενα θεμα.. Ξερεις κανεις γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχω πάρει από τον Δεκέμβρη το tablet και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάει σφαίρα στο internet και στις εφαρμογές. Το μόνο θέμα που έχω (και δεν αφορά το συγκεκριμένο) είναι ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω το Top Eleven. Στο store βγάζει μνμ ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παιδιά το πήρα το ταμπλετακι! Δουλεύει μια χαρά είναι πάρα πολυ γρήγορο και ο browser μια χαρά και το gps και το wifi είναι δυνατά.

 

Παιδιά πως μπορώ να μεταφέρω τις φωτογραφίες και άλλα πράγματα στην κάρτα μνήμης;

 

Επίσης μήπως μπορείτε να μου πείτε το skype γιατί δεν δουλεύει; ή μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;

 

Και τέλος αν έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλύτερο browser από τον stock

Link to comment
Share on other sites

ροοτ πως κανουμε?εμενα δεν ειναι ροοταρισμενο.το cpu z λεει οτι ειναι το root checher οτι δεν ειναι

Οχι δεν ειναι.ασχετα το τι λεει το cpuz.δοκιμαστε το.Ενας τροπος φανταζομαι θα ειναι οπως κανουν ολοι οι ΜΤΚ8125.αλλα πως?με το mtk tools?Και αν δεν σου κατσει?Enjoy your brick?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι το πηρα και εγω στο καταστημα της περιοχης μου Νεμεα Κορινθιας χωρις δυσκολια στο να το βρω. Απλα μπηκα και το πηρα :p. Μαλιστα ειχε και διαθεσιμοτητα χρωματων και οπως με ενημερωσε ο ιδιοκτητης του εν λογω καταστηματος καθοτι φιλος μεσα στην εβδομαδα θα φερει και αλλα. Πολυ καλες οι εντυπωσεις βασει παντα των χρηματων που δαπανησα.Και τωρα βουρ για αναζητηση τροπων ρουταρισματος!
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενδιαφερομαι και εγω να το παρω. root δεν υπαρχει; το framaroot δεν δουλευει;

 

επισης με το skype δεν εχει θεματα ε; ενας απο τους λογους που το θελω ειναι οι βιντεοκλησεις. αν μπορει καποιος να μου πει εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να περάσω και πολλά χθες. 3GPS και κάποιες άλλες εφαρμογές. Να έχετε υπόψιν σας αν σας πέσει πουθενά και η rom να την έχουμε αρχείο να την περάσουμε σε περίπτωσή πού κάνουμε καμία πατάτα.
Link to comment
Share on other sites

root εκανα με το framaroot.εγω εχω ενα θεμα με το navigon.το βρηκα απο γνωστα μαγαζακια αλλα δεν μου παιζει.παει να ανοιξει κ στην ενεργοποιηση καπου μου λεει οτι εχει θεμα δεν βρισκει δικτυο κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

root εκανα με το framaroot.εγω εχω ενα θεμα με το navigon.το βρηκα απο γνωστα μαγαζακια αλλα δεν μου παιζει.παει να ανοιξει κ στην ενεργοποιηση καπου μου λεει οτι εχει θεμα δεν βρισκει δικτυο κτλ.

 

Για πες λεπτομέρειες για το root. Έχω από GPS έχω βάλει Tom Tom, sygic και Copilot. Με το navigon είχα το ίδιο πρόβλημα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζουμε το framaroot το οποιο το βρισκουμε απο τον γοογλη , εγκατασταση , μας βγαζει 2 επιλογες:boromir και farmamir.εμενα το εκανε με την πρωτη επιλογη νομιζω boromir.Κανει κατι μπλιμπλικια κατι ηχους λειζερ ακους για λιγο τα ανεμιστηρια στο φουλ :p κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζουμε το framaroot το οποιο το βρισκουμε απο τον γοογλη , εγκατασταση , μας βγαζει 2 επιλογες:boromir και farmamir.εμενα το εκανε με την πρωτη επιλογη νομιζω boromir.Κανει κατι μπλιμπλικια κατι ηχους λειζερ ακους για λιγο τα ανεμιστηρια στο φουλ :p κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος

 

Το έφτιαξα αμέσως δεν ήταν τίποτα τελικά. Ψάχνω να βρω αρχικά τρόπο μήπως πάρω την ρομ backup ώστε να κάνω ότι αλλαγές θέλω. Ένα cwm θα μας έσωζε. Πήρα βεβαία backup με το titanium αλλά είναι διαφορετικά με το cwm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το ταπλετ είναι πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά wifi πολύ καλό να φανταστητε ότι απο torrent κατεβαζω φουλ ταχύτητα που είναι στο δικό μου το δίκτυο 1.8mbit surfing γρήγορο και με τον puffin browser που υποστηρίζει flash player είναι τέλεια όλα.από παιχνίδια έχω παιξει το nova 3.το dungeon hunter 4.need for speed shift modern combat 4 dead space και αλλά πολλά. Επειδή τα παιχνίδια είναι μερικά μεγάλα και δεν χορανε πήρα ενα ανταπτορακη miniusb και συνδεο το usb stick to 16gb που έχω και τα κάνω εγκατάσταση εκεί και όλα καλά. Θήκη πήρα χρωμα μπλε με κόστισε 15ευρω.ελπίζω να βοηθησα λίγο.

 

 

Εμενα τα παιζει ολα τα top elven και δεν εκανα καμια ρυθμιση στο play store

 

 

Μπορεις να εξηγησεις πως το κανεις αυτο με την μεταφορα των αρχειων στο usb;

Link to comment
Share on other sites

Με το gps πρεπει να υπαρχει πρόβλημα, αφου σχεδόν ποτε δεν "κλειδωνει" δορυφορο.Αν το εψαξε κανεις το θεμα και εχει λυση ας βοηθηση.Κατα τα αλλα αψογο το ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

Με το gps πρεπει να υπαρχει πρόβλημα, αφου σχεδόν ποτε δεν "κλειδωνει" δορυφορο.Αν το εψαξε κανεις το θεμα και εχει λυση ας βοηθηση.Κατα τα αλλα αψογο το ταμπλετ.

 

Εγώ έχω 3 προγράμματά πλοήγησης και στα 3-4 λεπτά κλειδώνει δορυφόρο. Εννοείται όχι μέσα στο σπίτι. Στο σπίτι δεν υπάρχει περίπτωσή να βρει. Επίσης μπορείς να βάλεις το fastergps και στο ntp διάλεξε σαν χώρα την Ελλάδα και μετά κανε απεγκατάσταση το fastergps. Θα σε βοηθήσει. Για όσους το επιθυμούν έχω περάσει και cwm recovery για να μπορείτε να κρατάτε backup της rom. Οποίος θέλει μου λέει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3 προγράμματά πλοήγησης και στα 3-4 λεπτά κλειδώνει δορυφόρο. Εννοείται όχι μέσα στο σπίτι. Στο σπίτι δεν υπάρχει περίπτωσή να βρει. Επίσης μπορείς να βάλεις το fastergps και στο ntp διάλεξε σαν χώρα την Ελλάδα και μετά κανε απεγκατάσταση το fastergps. Θα σε βοηθήσει. Για όσους το επιθυμούν έχω περάσει και cwm recovery για να μπορείτε να κρατάτε backup της rom. Οποίος θέλει μου λέει.

μπορεις να μας πεις πως περασες το cwm?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας πεις πως περασες το cwm?

 

Φίλε μου σε καμία ώρα περίπου θα είμαι μέσα οπότε σου λέω την διαδικασία

Οι οδηγοι που χρησιμοποιησα.Για οτι απορια εχεις με ρωτας.

Πώς να κάνετε πλήρες backup της rom σας και να ετοιμάσετε τα αρχεία για το SP Flash Tool

Δημιουργείστε το δικό σας CWM recovery με DroidTools

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε καμία ώρα περίπου θα είμαι μέσα οπότε σου λέω την διαδικασία

Οι οδηγοι που χρησιμοποιησα.Για οτι απορια εχεις με ρωτας.

Πώς να κάνετε πλήρες backup της rom σας και να ετοιμάσετε τα αρχεία για το SP Flash Tool

Δημιουργείστε το δικό σας CWM recovery με DroidTools

 

ευχαριστω πολυ,θσ δοκειμασω και αν εχω καποια απορια θα σε ρωτησω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...