Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ουσια εχει δοκιμαστει σε 2 ρουτερ (ενα του σπιτιου και ενα του εξοχικου).

 

Να ''χαλασε'' ετσι στα καλα καθουμενα? Απο αναζητηση στο google για παρομοιο προβλημα με αυτο το tablet δεν βρηκα κατι.

 

Εδιτ: Aκομα, με πεταει και στα 2-3 μετρα αποσταση αμα ειμαι καποιες φορες. Μου το κανει και αυτη τη στιγμη.

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκίννηση τα ρουτερ? δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω γιατί δεν το έχω πολύ καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανω που και που ουτως ή αλλως restart στο ρουτερ..δεν ειναι αυτο. Και το κινητο, ps3, laptop και pc συνδεονται κανονικα οπως παντα. Κατι παιζει με το ταμπλετ, αλλα τι?!? Του εκανα και επαναφορα σε εργοστασιακες αλλα τιποτα.

 

Tωρα ας πουμε μου λεει εκτος εμβελιας και ειμαι στα 3 μετρα απο το ρουτερ....

 

Αλλαξα και στο router το channel του wifi και δεν αλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρω τι ειναι και αν λυνεται χωρις να το παω στο service γιατι ο Γερμανος μου λεει να τους το παω και θα κανει 2-3 βδομαδες..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και στο εξοχικο συνδεεται. Το μονο που εχει θεμα λοιπον, ειναι οτι δεν πιανει οταν απομακρυνθεις απο το μοντεμ ενω παλια ηταν οκ. Μπορει να εχει καμια ρυθμιση? Μπορω να κανω κατι, πριν το παω στον Γερμανο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Επειδή τον τελευταίο καιρό υπήρχαν κάποια κολληματακια σε εφαρμογές στον chrome και με το swiftkey είπα να κάνω μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις να στρώσει. Και επειδή ένας γνωστός μου στο nexus tablet που έχει 2 προφίλ ένα να το χρησιμοποιεί μόνο αυτός και ένα να το χρησιμοποιούν όλοι οι υπόλοιποι θέλω κι εγώ να κάνω το ίδιο στο zte. 1ον γίνεται αυτό; Και 2ον αν ναι πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Επειδή τον τελευταίο καιρό υπήρχαν κάποια κολληματακια σε εφαρμογές στον chrome και με το swiftkey είπα να κάνω μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις να στρώσει. Και επειδή ένας γνωστός μου στο nexus tablet που έχει 2 προφίλ ένα να το χρησιμοποιεί μόνο αυτός και ένα να το χρησιμοποιούν όλοι οι υπόλοιποι θέλω κι εγώ να κάνω το ίδιο στο zte. 1ον γίνεται αυτό; Και 2ον αν ναι πως γίνεται;

 

 

Κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω ενα ZTE S8Q και το βαζω για ενημερωση συστηματος και μενει συνεχως στο ψαξιμο... Δεν βγαζει τιποτα .

Το 'Navigon παλι δεν βρισκει δικτυο ενω εχω συνδεση wifi κανονικα..

Ενα lenovo 8``φιλου με το ιδιο λειτουργικο 4.2.2 του εβγαλε αναβαθμηση.

Τι να κανω ..?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ZTE S8Q και το βαζω για ενημερωση συστηματος και μενει συνεχως στο ψαξιμο... Δεν βγαζει τιποτα .

Το 'Navigon παλι δεν βρισκει δικτυο ενω εχω συνδεση wifi κανονικα..

Ενα lenovo 8``φιλου με το ιδιο λειτουργικο 4.2.2 του εβγαλε αναβαθμηση.

Τι να κανω ..?

 

Καλημέρα. Οι αναβαθμίσεις ανά μοντέλο είναι διαφορετικές. Δεν σημαίνει ότι επειδή έβγαλε η Lenovo θα βγάλει η ΖΤΕ ή η ASUS. Δυστυχώς είναι θέμα των εταιρειών για το πόσο ποιοτικά υποστηρίζουν τα προϊόντα τους.

Όσο για το navi εγώ που είχα το Sygic κλείδωνε και χωρίς WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Αργει λιγο στο ψαξιμο για αναβαθμηση αλλα αν το αφησεις ενα λεπτακι-δυο θα σου γραψει αν υπαρχει η οχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Οι αναβαθμίσεις ανά μοντέλο είναι διαφορετικές. Δεν σημαίνει ότι επειδή έβγαλε η Lenovo θα βγάλει η ΖΤΕ ή η ASUS. Δυστυχώς είναι θέμα των εταιρειών για το πόσο ποιοτικά υποστηρίζουν τα προϊόντα τους.

Όσο για το navi εγώ που είχα το Sygic κλείδωνε και χωρίς WiFi.

 

Το ξέρω ότι κάθε μοντέλο είναι διαφορετικό αλλά στην αναβάθμιση συστήματος θα σου βγάλει ότι έχεις αναβάθμιση για κατέβασμα η" το σύστημά σας είναι ενημερωμένο . Εμένα ψάχνει συνεχώς χωρίς να σταματάει κάπου . Πήρα τηλέφωνο την εταιρία και τους εξήγησα ενώ έχω σύνδεση με wifi και δεν έχω πρόβλημα με ίντερνετ ανοίγω σελίδες κατεβάζω κ.α δεν έχω σύνδεση για ενημέρωση συστήματος και μου είπαν να το στείλω διότι κάποιο πρόβλημα έχει με το wifi. (mallon kapoio wrong FAILURE από την ΖΤΕ πρέπει να είναι θα δούμε 10 ημέρες ).

Link to comment
Share on other sites

Αργει αρκετα οταν ψαχνει για ενημερωση ειπαμε. Αστο 3-4 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

στο θεμα με την αποθηκευση των παιχνιδιων εχει βρει κανεις καμια λυση?επειδη εχει κατεβασει καποια παιχνιδια ο γιος μου και βγαζει συνεχεια ανεπαρξης χωρος.παω στις εφαρμογες και δεν μπορω να κανω μετακινηση στην καρτα.στον αποθηκευτικο χωρο εχει 2 αποθηκευτικους χωρους και σε εσας?και επιλογη αποθηκευσης πανω καρτας sd και εσωτερικου χωρου?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει ένας φίλος για το γιο του και αυτό το καλόπαιδο έβαλε μοτίβο και το ...ξέχασε.

Εχει μπερδέψει ο πιτσιρικάς τα gmail και γενικώς από λογ/σμό δεν βρίσκεται άκρη.

Το έχω στα χέρια μου... μπορείτε να βοηθήσετε για να του κάνω επαναφορά; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει ένας φίλος για το γιο του και αυτό το καλόπαιδο έβαλε μοτίβο και το ...ξέχασε.

Εχει μπερδέψει ο πιτσιρικάς τα gmail και γενικώς από λογ/σμό δεν βρίσκεται άκρη.

Το έχω στα χέρια μου... μπορείτε να βοηθήσετε για να του κάνω επαναφορά; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

νομιζω οτι αν το συνδεσεις με pc θα σου ανοιξει στο μενου με την ρυθμιση για αποθηκευτικο χωρο.πηγαινε μετα στις ρυθμισεις και απενεργοποιησε το μοτιβο

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Τη βρήκα τη λύση και είναι έτοιμο :D

Για να ξέρετε: κουμπί on μαζί με κουμπί + μπαίνει σε recovery mode και επιλέγεις wipe data. Επανεκκίνηση και έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω. εχω το zte s8q, εχω θεμα με τον χωρο αποθηκευσης.δεν μπορω να κατεβασω και πολλα. και δεν μπορω να μεταφερω αρκετες εφαρμογες στην sd. Και στο safe mode που μπαινω με το power και το volume μου τα βγαζει ολα κινεζικα. Καμια βοηθεια περι τουτου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βρήκα ενα καλώδιο otg κ το συνδεσα στο tablet. Με χαρά είδα οτι βλέπει usb stick. Δεν το ήξερα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν βλέπει internet sticks γιατι όταν σύνδεσα ένα της cosmote μου εγραψε κάτι για ένα κατεστραμένο αρχείο στη μονάδα και τελικά άκρη δεν έβγαλα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Γνωρίζει κάποιος εάν υποστηρίζει το ταμπλετ τεχνολογία mhl για να κάνει μεταφορά εικόνας σε τηλεόραση με adapter?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Γνωρίζει κάποιος εάν υποστηρίζει το ταμπλετ τεχνολογία mhl για να κάνει μεταφορά εικόνας σε τηλεόραση με adapter?

Δεν πιστεύω να υποστηρίζει μόνο Screen mirroring

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει πως λέγεται η εφαρμογή που έχει το tablet που εμφανίζει τα κουμπιά ; Το είχα το tablet και το έδωσα και θέλω να το βάλω στο καινούριο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει πως λέγεται η εφαρμογή που έχει το tablet που εμφανίζει τα κουμπιά ; Το είχα το tablet και το έδωσα και θέλω να το βάλω στο καινούριο

 

Assistive Touch αν δεν κάνω λάθος. Την καλημέρα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...