Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα παρσκατω που λεει Εσωτερικος Χωρος Αποθηκευσης λεει διαθεσιμος 1,5 Gb. Ποια η διαφορα τους?

 

Και εμένα το ίδιο έκανε και του εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρωσει.το είχα αλλάξει να τις κανει εγκατάσταση εκεί και τις μετέφερα μια μια αλλά τπτ.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω παιδια θελω να σας βοηθησω εκανα backup την rom ειναι 1.09 gb με το nanoandroid online.apk και το ανεβαζω στο megaupload θα σας στειλω λινκ.αλλα εχω παρει και με στοκ recovery δηλαδη μου ελεγε backup user data περιπου 3 gb

Από εκεί που έκανες το backup σου δείνει την δυνατότητα να το κανείς pack for sptoolflash? Και να μας το ανεβάσεις πάλι; επειδή η ταμπλέτα είναι νεκρή;

Αλλιώς δεν ξέρω αν σου είναι εύκολο αυτό που περιγράφεται εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372973

 

Πώς να πάρετε πλήρες Flashable Backup με Droid Tools

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω κι εγώ ένα ZTE S8Q. Τον τελευταίο καιρό κόλλαγε συχνά. Έκανα ένα reset πατώντας το σχετικό πλήκτρο από πίσω με μια οδοντογλυφίδα, πατούσα το power on και όλα καλά.

Τη τελευταία φορά που πήγα να το κάνω, κόλλησε στο ZTE logo και μένει εκεί.

 

Πάτησα τα κουμπιά power-volume up-volume down ταυτόχρονα και επέλεξα το recovery, αλλά πάλι κολλάει στο logo.

To tablet δεν το έχω κάνει root ούτε έχω πάρει backup δυστυχώς....

 

Μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα και απο εμενα. Το ίδιο προβλημα και εγω παιδια. Κολλάει στο logo ξαφνικα. Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει να το επαναφέρουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

αγορασα το ταμπλετ σημερα για δωρο αλλα βλεπω οτι βαζοντας το mail δεν κανει συγχρονισμο και επισης google play & youtube δεν ανοιγουν.

 

Καμια ιδεα ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μηπως υπαρχει καποιο παιδι που να του εχει χαλασει το ταμπλετ και να θελει να το δωσει?θελω την οθονη που μου εσπασε.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα φίλοι,υπάρχει καπου το official firmware να το κατεβάσουμε? Εχω ενα bricked και το χρειάζομαι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έφεραν δώρο ένα αλλά έχει θέμα με το play store δεν το φορτώνει με τίποτα μέχρι και επαναφορά ρυθμίσεων έκαναν και καινούργια έκδοση του πέρασα αλλά δυστυχώς τίποτα καμία λύση κανένας?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια το εχω περιπου 2 χρονακια και ξαφνικα σε reboot μου λεει οτι η κρυπτογραφηση απετυχε μπαινει στο recovery αλλα οτι και να πατησω δεν κανει τπτ... Ξερετε αν μπορω να κανω κατι ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει περίπτωση να εγκαθίστανται οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; Γιατί πάνω απο Facebook , Instagram , Twitter, viber δεν χωράει
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ρουτ να το κάνω δεν εχω θέμα απλά όταν το είχα ψάξει δεν έβρισκα λύση! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ίδιο και σε μένα, ξέρει κανείς τίποτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, ξαφνικά μου εμφανίζει το μήνυμα ότι η κρυπτογράφηση απέτυχε και μετά σε menu με τις επιλογές μέσω του κουμπιού volume up down, υπάρχει κάποια λύση ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απορια. εχω την πλας βερζιον του εν λογω ταμπλετ. θα δεχθει ποτε αναβαθμιση σε λολιποπ η θα μεινει ετσι?? :confused:

 

επισης το τελευταιο διαστημα εχει αρχισει και κολαει απιστευτα. δεν το εχω φορτωσει με ογκωδεις εφαρμογες. συμβαινει και σε αλλους?? και αν ναι πως λυνεται το εν λογω ζητημα?

 

περαν αυτου πριν ενα μηνα περιπου δε δεχοταν κανενα φορτιστη με αποτελεμα να μη μπορω να το φορτισω και να θελω να κανω κολπα για να αναψει η λυχνια φορτισης. πιστευα πως τα παιξε η υποδοχη και το ειχα παρατησει. ομως για καποιο λογο που δε γνωριζω και χωρις να εχω πειραξει κατι το ταμπλετ επανηλθε μονο του και φορτιζει το τελευταιο διαστημα κανονικα. εχει συμβει σε αλλους αυτο το περιεργο??

Edited by toyotafe
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Μου έχει δώσει ένα ξαδερφάκι το εν λόγω tablet να του το φτιάξω καθώς έκανε πατάτα. Του έκανε hard reset και έκλεισε από μπαταρία πάνω στην διαδικασία από ότι μου είπε.

Μπρίκι πλέον αν και ο Η/Υ το αναγνωρίζει ως USB COM PORT.

Μίλησα με τους Κινέζους της ZTΕ μέσω e-mail και δεν ήξεραν Χριστό να μου απαντήσουν οπότε με παρέπεμψαν στο service της Procordia. Τους έστειλα σήμερα e-mail και περιμένω απάντηση.

Μέχρι τότε αναρωτιέμαι αν το έχει κανείς ακόμα το tablet και έχει κάνει κανένα backup και θα του ήταν εύκολο να το ανεβάσει κάπου για να το κατεβάσω, καθώς στο site της ΖΤΕ δεν υπάρχει τίποτα ενώ παλαιότερα θυμάμαι και υπήρχε το firmware.

Οι γονείς του ξαδερφιού δεν έχουν μία οπότε καταλαβαίνετε ότι θα μου κάνετε μεγάλη χάρη αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος σχετικά με το firmware.

Ευχαριστώ.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Οποιος θελει φορτιση του ταμπλετ σε 3 ωρες δεν εχει παρα να αλλαξει το αθλιο καλωδιο του φορτιστη.

Εχω το tablet σχεδον 2 χρονια και αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι οτι εκανε 5 με 5,5 ωρες για να φορτισει.

Εντελως τυχαια πριν μια εβδομαδα το φορτισα χρησιμοποιωντας τον ιδιο φορτιστη με ενα αλλο καλωδιο που ειχα απο ενα powerbank. Το αποτελεσμα απλα εκπληκτικο φορτισε σε 3 ωρες. Δοκιμαστε το απλα χρησιμοποιωντας ενα καλο αξιοπιστο καλωδιο το δικο μου ειναι ενα xiaomi με μηκος περιπου 20 cm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου το έφερε μιά φίλη και έχει πρόβλημα με το WiFi. Δεν ενεργοποιείται. Έχει κανένας καμιά ιδέα; Ή αν υπάρχει καμιά έκδοση λογισμικού που μπορώ να κατεβάσω από κάπου να το περάσω;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, μου το έφερε μιά φίλη και έχει πρόβλημα με το WiFi. Δεν ενεργοποιείται. Έχει κανένας καμιά ιδέα; Ή αν υπάρχει καμιά έκδοση λογισμικού που μπορώ να κατεβάσω από κάπου να το περάσω;

 

Μιας και σου δουλεύει εσένα αν μπορείς κάνε ένα backup της Rom με τα SPFlash Τools μπας και μπορέσουμε να σώσουμε οι υπόλοιποι και τα δικά μας.

Η ZTE είχε παλαιότερα στο site της το firmware, πλέον όχι.

To service το έχει η Procordia.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Της το έχω δώσει πίσω και πρέπει να το έχει επιστρέψει και αυτή.

Θα ρωτήσω και θα επανέρθω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά αύριο θα το έχω στα χέρια μου. Πείτε μου τί θέλετε και πως θέλετε να το κάνω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα. Τελικά πείτε μου τί θέλετε να κάνω και πώς, γιατί πρέπει να της το ξαναδώσω πίσω της κοπέλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα φίλοι,υπάρχει καπου το official firmware να το κατεβάσουμε? Εχω ενα bricked και το χρειάζομαι
αν το έχει βρεί κανένας, και εγώ θα το χρειαζόμουν.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση να κάνω. Πουλάει ο γερμανός το αντιστοιχο S8Q αλλά με 3G (E8Q) στα 99 ευρώ. Αξιζει να το πάρω ως tablet για βασικές πολύ δουλειές. Ρωτάω επειδή και μεγάλη σχετικά οθόνη έχει αλλά και είναι και γνωστή ως μάρκα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,υπάρχει καπου το official firmware να το κατεβάσουμε? Εχω ενα bricked και το χρειάζομαι

 

Καλησπέρα σας έχω ένα tablet ZTE S8Q mediatek mt8123 το οποίο στην αρχή κολλούσε στο σήμα ΖΤΕ μετά έβγαλε εκείνο το πράσινο ανθρωπάκι κάτι πάτησα μάλλον format και δεν δίνει τώρα σημεία ζωής . όταν το συνδέω στο pc το αναγνωρίζει σαν mediatek usb προσπαθώ να κάνω κάτι με το sp flash tool αλλά επειδή όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει τα σωστά αρχεία της rom φτάνει μέχρι 100% στην κόκκινη γραμμή και μετά τίποτα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια εχω κατεβασει την rom panos314 αλλα με τα κουμπια (ενω την βλεπει ) ξεκοναει και μετα μου αναβοσβηνει το πρασινο ανθρωπακι.Το εχει αναβαθμισει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατεβασει την rom panos314 αλλα με τα κουμπια (ενω την βλεπει ) ξεκοναει και μετα μου αναβοσβηνει το πρασινο ανθρωπακι.Το εχει αναβαθμισει κανεις;
από πού την κατέβασες; Μπορείς να βάλεις ένα link ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...