Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To παρελαβα και γω σημερα, δευτερη φουρνια με 32 gb καρτα free που ειχε το to2c.

Δεν καταφερα να περασω σωστα την ζελατινα (γεμισε φουσκες και δεν φευγανε), αλλα δεν βαριεσαι, εχει τουλκαχιστον αυτη την θηκη :)

Το ηχειο του ακουστικου οντως ειναι χαμηλοτερο σε σχεση με αλλο κινεζικο που εχω. Τα ακουστικα που εχει το πακετο ουτε για κορδονι δεν αξιζουν, δεν ακουγεται τιποτα. Μονο για ομιλια ειναι.

Δεν το επεξεργαστηκα ακομη μιας και ειμαι γριπωμενος, αλλα μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος ;)

 

Η κάρτα τουλάχιστον παίζει? Τι εταιρείας είναι γιατί λένε για επώνυμη στο site

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέω να το παραγγείλω και εγώ μέχρι να ρθουνε τα 4G:p, έτσι και αλλιώς είναι το μόνο εύκολο να το πουλήσεις ύστερα!

 

Έχουμε και λεμε..

1.Κάνω μια προεπισκόπιση στο To2c.com και μου το βγάζει 178$, δηλαδή 130 ευρω περίπου με θήκη και ζελατίνα και ακουστικό βάζοντας το ακουπόνι INEWV#

 

2.Eπίσης στο ίδιο site To2c.com με 32GB κάρτα, θήκη, ζελατίνα, ακουστικό και packing box βγαίνει στα 142,87 ευρω αλλά δε μπαίνει το κουπόνι :lol:, τι κάνουνε οι π@#στηδες!Δλδ με 10 ευρω έχεις και μια 32Gb κάρτα!

 

3.Επίσης στο minideal με root, google play και θήκη βγάινει στα 143 ευρώ περίπου!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εγω τώρα!Απο το to2c.com έρχεται root και google play?Aν όχι , το ζητήσω στη παραγγελία μου θα το κάνουνε?

Γνωρίζω ότι μπορεί να γίνει ύστερα αλλά γιατί να μη το έχω έτοιμο και χωρίς ευθύνη δική μου?

Επίσης για το minideal υπάρχει κάποιο κουπόνι?Τείνω προς το to2c.com με 32gb κσρτα!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβώς.Ο λόγος που δε δουλεύει στα υπόλοιπα δίκαρτα mtk είναι γιατί όλα μα όλα (προφανώς πλην xiaomi) mtk κινητά έχουν τον ίδιο σειριακό αριθμό 1234567890ΑBCDEF και ο οποίος ειναι μπλοκαρισμένος απο τους servers της navigon και γιαυτό δεν μπορεί να κατεβάσει τίποτε και πετάει σφάλμα δικτύου.Επισης αν βάλετε το imei ενός mtk κινητού της "σειράς" στη σελίδα imei.info θα δείτε ότι στο 99% των περιπτώσεων το imei αυτό θα αντιστοιχεί σε κάποιο παλιό feature phone πχ. τα imei του jk809 μου αντιστοιχούν σε ένα παλιό samsung,ενώ αν βάλουμε αυτό ενός επώνυμου κινητού πχ hd2 θα αναγνωρίσει κανονικά το μοντέλο

 

:offtopic:

Υπάρχει λύση σε αυτό; Μιας και είσαι γνώστης; Ώστε να βάλω το navigon;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το παραγγείλω και εγώ μέχρι να ρθουνε τα 4G:p, έτσι και αλλιώς είναι το μόνο εύκολο να το πουλήσεις ύστερα!

 

Έχουμε και λεμε..

1.Κάνω μια προεπισκόπιση στο To2c.com και μου το βγάζει 178$, δηλαδή 130 ευρω περίπου με θήκη και ζελατίνα και ακουστικό βάζοντας το ακουπόνι INEWV#

 

2.Eπίσης στο ίδιο site To2c.com με 32GB κάρτα, θήκη, ζελατίνα, ακουστικό και packing box βγαίνει στα 142,87 ευρω αλλά δε μπαίνει το κουπόνι :lol:, τι κάνουνε οι π@#στηδες!Δλδ με 10 ευρω έχεις και μια 32Gb κάρτα!

 

3.Επίσης στο minideal με root, google play και θήκη βγάινει στα 143 ευρώ περίπου!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εγω τώρα!Απο το to2c.com έρχεται root και google play?Aν όχι , το ζητήσω στη παραγγελία μου θα το κάνουνε?

Γνωρίζω ότι μπορεί να γίνει ύστερα αλλά γιατί να μη το έχω έτοιμο και χωρίς ευθύνη δική μου?

Επίσης για το minideal υπάρχει κάποιο κουπόνι?Τείνω προς το to2c.com με 32gb κσρτα!

 

Το minideal δεν ξέρω αν κάνει το κανει root, πάντως το to2c δεν το στελνει ρουταρισμενο. Το ποιό πιθανό είναι οτι και το minideal δεν το κανει ροοτ γιατι τώρα βγαίνουν τα εργαλεία για το ρουταρισμα του τηλεφώνου.Ακομα δεν είναι δοκιμασμένο το root απο πολλούς όποτε δεν πιστεύω οτι μπαίνει στην διαδικασία ακόμα το minideal να το ρουταρει.

Google play εχει απο την μανα του.

Το πακετάκι με την 32αρα μάλλον είναι το πιο συμφέρον αυτή την στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αν και το minideal σε χρεώνει 5$ για root, τώρα τι ρουτάρισμα είναι αυτό άντε βρες άκρη!

 

Aν το παραγγείλω απο to2c.com χρειάζεται να διευκρινήσω η να επισημάνω κάτι?Βλέπω έχει επιλογή ταχυδρομείου Singapore Post, πρέπει να πω κάτι άλλο?

 

Πάντως το καλό είναι ότι προς το παρόν δεν ακούστηκαν δυσλειτουργίες απο ότι είδα!Κάρτα NTFS δοκίμασε κανείς?3G βιντεοκλήσεις κάνει?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για παραγγελία κινητού απο τη Κίνα οπως και το inew τι συμφέρει περισσότερο; Να το κάνω εγώ root, να βάλω playstore,να αφαιρέσω τις κινεζιές ή να το κανει η εταιρεία για 7€;
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα τουλάχιστον παίζει? Τι εταιρείας είναι γιατί λένε για επώνυμη στο site

 

Θυμάμαι είναι toshiba

 

Παιδιά για παραγγελία κινητού απο τη Κίνα οπως και το inew τι συμφέρει περισσότερο; Να το κάνω εγώ root, να βάλω playstore,να αφαιρέσω τις κινεζιές ή να το κανει η εταιρεία για 7€;

 

Πιστεύω ότι το κάνεις άνετα εσύ, σε 20 μέρες περίπου που θέλει για να έρθει το κινητό, σίγουρα θα έχει φτιαχτεί κάποιος οδηγός πάρε βάλε

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα και από εμένα που την ώρα που ολοκλήρωνα την παραγγελία του Cubot One είδα ένα banner του V3 και έπαθα πλάκα με την ομορφιά του κινητού οπότε και ακύρωσα την παραγγελία του cubot. Ζητάτε από το To02 να γίνει η αποστολή με singapore post και σας δίνει tracking number οπότε το παραλαμβάνετε από το ταχυδρομείο΄ή βάζετε ως τρόπο αποστολής το EMS με τη σχετική επιβάρυνση και έρχεται ως συστημένο δέμα, γιατί σε όλες τις παραγγελίες που έχω κάνει από ebay me singapore post δεν έχουν tracking number και ο ταχυδρόμος τα αφήνει στο γραμματοκιβώτιο.:what::what::what:
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε singapore post και σε 15-20 μερές χώρις το άγχος τελωνίου θα σου έρθει συστημένο.Και σου δίνει και tracking number.

Στο φέρνει ο ταχυδρόμος και αν δεν σε βρει σου αφήνει χαρτάκι για να παραλάβεις απο το ταχυδρομίο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε singapore post και σε 15-20 μερές χώρις το άγχος τελωνίου θα σου έρθει συστημένο.Και σου δίνει και tracking number.

Στο φέρνει ο ταχυδρόμος και αν δεν σε βρει σου αφήνει χαρτάκι για να παραλάβεις απο το ταχυδρομίο.

 

:thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα εχθές,ψάχνει η γυναίκα μου να ξεφορτωθεί το IPHONE4S , της το έδειξα και το ερωτεύτηκε...το παρήγγειλα πριν λίγο από minideal...

Εδώ παίζει πάντως μια καλή προσφορά....δεν το έχω δοκιμάσει το site και για αυτό δεν το προχώρησα...

http://www.1949deal.com/inew-v3-mtk6582-1-3ghz-quad-core-android-4-2-smartphone-1g-ram-16g-rom-5-0-inch-hd-gorilla-glass-screen-nfc-black.html :!:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα το παραγγειλω και εγω σημερα απο to2c με τα 32 giga προσφορα... ξερετε αν εχει βγει κανενα εκπτωτικο κουπονι?? επισης αφου το παραγγειλω περα απο tracking number, root, playstore, να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες και ελληνικα να ζητησω κατι αλλο? ευχαριστω πολυ! :)
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα!

 

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές! :)

Θα γράψω λεπτομέρειες το βράδυ. Δεν θα τεστάρω το OTG δεν έχω καλώδιο και από ότι βλέπω έχουν δοθεί ήδη επαρκές απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα το παραγγειλω και εγω σημερα απο to2c με τα 32 giga προσφορα... ξερετε αν εχει βγει κανενα εκπτωτικο κουπονι?? επισης αφου το παραγγειλω περα απο tracking number, root, playstore, να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες και ελληνικα να ζητησω κατι αλλο? ευχαριστω πολυ! :)

 

Απο To2c με κουπονι (iNEWV3) στα 175 Δολ. αλλα για την έκδοση χωρίς κάρτα. Δες λιγα ποστ πιο πανω. Και με το δωρεαν Singapore Post shipping εχεις tracking number. Το βασικό ειναι νομιζω να έχει playstore και ελληνικά (κάτι που νομιζω τα έχει απο την μάνα του). Τα υπολοιπα απλα θα σε καθυστερήσουν εκτός εαν εχεις κατι στο μυαλό σου που θα ηθελες να κανεις.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σύγκρινες το inew v3 με κάποιο άλλο κινητό και είδες ότι δεν πιάνει το ίδιο καλά;

 

όλα τα κινητα , σπίτι και συναδέλφων , έχουν 100 φορες καλύτερο σήμα, εδώ λέμε δεν πιανει δικτυα απο διπλανα σπίτια , ειναι σχεδόν άχρηστο..

 

Θα κοιτάξω να ρουταρω μήπως φταίει κάτι άλλο .. πάντως το bluetooth που πρέπει να είναι στην ίδα κεραία δουλεύει πολύ καλα

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κινητα , σπίτι και συναδέλφων , έχουν 100 φορες καλύτερο σήμα, εδώ λέμε δεν πιανει δικτυα απο διπλανα σπίτια , ειναι σχεδόν άχρηστο..

 

Θα κοιτάξω να ρουταρω μήπως φταίει κάτι άλλο .. πάντως το bluetooth που πρέπει να είναι στην ίδα κεραία δουλεύει πολύ καλα

 

Μαλλον επεσες σε ελλατωματικο γιατι δεν βλεπω αλλον να αναφερει κατι τετοιο.

Μακαρι να λυθει με το ρουτ η με καποια αλλη ρομ γιατι δεν παλευεται ετσι.

Απο που το ειχες παρει ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το wifi μέχρι στιγμής. Πάνω κάτω πιάνει τα ίδια με το optimus 2x που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και εγω απο to2c.com με 32gb κάρτα στα 142,87 ευρώ όλα μαζί!Ο θεός βοηθός :rolleyes:!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επεσες σε ελλατωματικο γιατι δεν βλεπω αλλον να αναφερει κατι τετοιο.

Μακαρι να λυθει με το ρουτ η με καποια αλλη ρομ γιατι δεν παλευεται ετσι.

Απο που το ειχες παρει ?

 

από to2c , έχουμε κανένα οδηγό για ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

από to2c , έχουμε κανένα οδηγό για ροοτ?

 

Στην σελιδα 50 του thread κατι αναφερουν...κι εγω δεν ειμαι πολυ σχετικος να σε βοηθησω , δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κινητα , σπίτι και συναδέλφων , έχουν 100 φορες καλύτερο σήμα, εδώ λέμε δεν πιανει δικτυα απο διπλανα σπίτια , ειναι σχεδόν άχρηστο..

 

Θα κοιτάξω να ρουταρω μήπως φταίει κάτι άλλο .. πάντως το bluetooth που πρέπει να είναι στην ίδα κεραία δουλεύει πολύ καλα

 

το root δεν εχει καμια σχεση. εκτος και εχεις υποψην καμια εφαρμογη που θα σε βοηθησει και ζηταει root για να παιξει. μεταξυ μας δεν βλεπω να μπορεις να κανεις κατι. ή ελλατωματικο ετυχε ή ετσι ειναι το wifi του

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Απο To2c με κουπονι (iNEWV3) στα 175 Δολ. αλλα για την έκδοση χωρίς κάρτα. Δες λιγα ποστ πιο πανω. Και με το δωρεαν Singapore Post shipping εχεις tracking number. Το βασικό ειναι νομιζω να έχει playstore και ελληνικά (κάτι που νομιζω τα έχει απο την μάνα του). Τα υπολοιπα απλα θα σε καθυστερήσουν εκτός εαν εχεις κατι στο μυαλό σου που θα ηθελες να κανεις.

 

ευχαριστω πολυ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...