Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 Το δοκίμασα και παίζει όχι τέλεια αλλά παίζει....

 

Thanksssss

 

Εύγε!:)

Θα μπορούσες να αναφέρεις, στο forum, από που προμηθεύτηκες το υλικό για να βοηθηθούν και άλλοι φίλοι;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα φτιάχνονται. Και σε μένα το κουμπί μετά από σχεδόν 3μηνο έχει χαλαρώσει. Και γιαυτό χρησιμοποιώ την θήκη γιατί μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς power. Για τον ήχο ή βάλε κάποιο άλλο πρόγραμμα ή αν έχεις βάλει επέλεξε software αποξωδικοποίηση.

 

ευχαριστω μαν...κ εγω την θηκη που ειχε μεσα εχω μεχρι να ερθει η σιλικον..πιστευω ομως οτι η θηκη αδικει πολυ αυτο το κοσμημα γι αυτο μονο σιλικον...τι πλαυερ εχετε να προτεινετε για ταινιες?

 

εγώ με το Archos Παίζω τα πάντα απλά βάλε και τα codecs που έχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή (Δεν είμαι σιγουρος αν χρειάζονται ή όχι, πάντως δεν φαίνεται να επιβαρύνουν ούτε τον player Ούτε το κινητό άρα δεν χάνεις τίποτα)

Η θήκη στην αρχή μου φάνηκε λίγο μ..κια γιατί έκανε το κινητό να μοιάζει με ασύρματο απο αυτον που χρησιμοποιούν στα κυνήγια κλπ, αλλά μετά απο λίγο είδα και το κολπάκι με το ξεκλείδωμα και την συμπάθησα.. το μόνο σπαστικό είναι ο ήχος που κάνει όταν ανοίγει η θήκη.

Βρήκα τρόπο να τον απενεργοποιήσω αλλά μήπως γίνεται απλά να τον αλλάξω?

Είδα και αυτό στο λινκ που μου δώσατε παραπάνω: "To Air Gestures δεν υποστηρίζεται σε SW αλλά όπως λένε υποστηρίζεται σε HW οπότε με μια αναβάθμιση μπορεί να δουλέψει.

Για να απαντήσεις κλήσεις με την θήκη αγόρασε κάποιο antiglare film που είναι λίγο χοντρά και κόψε 2 κομμάτια στο μέγεθος του τζαμιού της θήκης και κόλλησέ τα από την μέσα μεριά.

Υπάρχει ένα κενό μεταξύ τζαμιού και οθόνης για αυτό και χρειάζεται πίεση. Αν βάλεις αυτό το φιλμ (εις διπλούν) το τζάμι θα εφάπτεται στην οθόνη και θα δουλεύει σωστά το touch. "

το antiglare film είναι αυτό που σου δίνουν για προστασία οθόνης μαζί με το κινητό.. σωστά? αυτό το είχα βάλει (σε όλη την οθόνη βέβαια) και δεν δούλεψε.. μόλις έρθει το καινούργιο (η μαύρη έκδοση ) θα το δοκιμάσω όπως είπατε και θα ποστάρω αν και κατα πόσο βοηθάει.

Α και κάτι άλλο..

Η θήκη ξεκολάει μετά έτσι? επειδή σκέφτομαι να πάρω άλλη αργότερα, (πιο μουράτη αν γίνεται ) δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα?

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Το led notification σταματησε να δουλευει , ουτε οταν φορτιζει μου αναβει το κοκκινο λαμπακι, ουτε σε αναπαντητες...πουθενα...καθε μερα και κατι συμβαινει με το κινητο τελευταια.

Υπαρχει τροπος να διορθωθει ?

Link to comment
Share on other sites

ίσως αν επικοινωνούσες με τον πωλητή να σου έδινε κάποια λύση... το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι κάποιο update (αν και απ'οτι ειδα το έχουν κλειδωμένο)

ή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις σε περίπτωση που ειναι θέμα software (αν και το Λαμπάκι δεν ειμαι σίγουρος αν ειναι θέμα λογισμικού).

Επίσης.. είσαι σίγουρος οτι φορτίζει? μηπως ειναι ελλατωματικός ο αντάπτορας ή το καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Το led notification σταματησε να δουλευει , ουτε οταν φορτιζει μου αναβει το κοκκινο λαμπακι, ουτε σε αναπαντητες...πουθενα...καθε μερα και κατι συμβαινει με το κινητο τελευταια.

Υπαρχει τροπος να διορθωθει ?

 

πέρασες κάποια εφαρμογή πχ εξοικονόμησης ενέργειας? ή πείραξες τίποτα στο gravity box ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εύγε!:)

Θα μπορούσες να αναφέρεις, στο forum, από που προμηθεύτηκες το υλικό για να βοηθηθούν και άλλοι φίλοι;

 

 

Είχα μια αυτοκόλλητη διάφανη μεμβράνη για άλλη χρήση και έκοψα ένα κομμάτι για να κάνω δουλειά. Δυστυχώς είναι κομμάτι από μεγαλύτερο κιτ επισκευής που δεν πουλιέται ξεχωριστά...

Link to comment
Share on other sites

ίσως αν επικοινωνούσες με τον πωλητή να σου έδινε κάποια λύση... το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι κάποιο update (αν και απ'οτι ειδα το έχουν κλειδωμένο)

ή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις σε περίπτωση που ειναι θέμα software (αν και το Λαμπάκι δεν ειμαι σίγουρος αν ειναι θέμα λογισμικού).

Επίσης.. είσαι σίγουρος οτι φορτίζει? μηπως ειναι ελλατωματικός ο αντάπτορας ή το καλώδιο?

 

περασα το light flow και δουλεψε

το λαμπακι...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εύγε!:)

Θα μπορούσες να αναφέρεις, στο forum, από που προμηθεύτηκες το υλικό για να βοηθηθούν και άλλοι φίλοι;

 

Εγώ πάλι είχα κρατήσει την χοντρή ζελατίνα που είχε το inew όταν το παρέλαβα, έκοψα αυτήν και.. με 1 παίζει πολύ καλά, ενώ με 2 δεν παίζει καθόλου. Οπότε νομίζω ότι είναι πολύ καλή λύση με δεδομένο ότι η ζελατίνα έχει και την μαγνητική κόλλα και έτσι η πατέντα είναι πανεύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Παδια μια απορια γιατι το κινητο κανει 5 και παραπανω επανακινησεισ την ημερα οταν το χρισιμοποιω και πωσ το σταματαμε .

Εκει που παιζω μου το κανει η σε ακυρεσ στιγμεσ τι μπορει να φταιει

 

Εχω v.1.0.5 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic καποιες φορες μου δειχνει οτι ειμαι στον διπλα δρομο απο αυτον π οντως ειμαι σαν το κανει κ εσας?
Link to comment
Share on other sites

επεσε η μπαταρια τελειως και απο τοτε φορτιζει μονο μεχρι το 24%.τωρα εχει κλεισει τελειως και μολις παει να φορτισει αμεσως σταματαει.βγαζω και βαζω την μπαταρια αλλα τα ιδια.φορτιζει για λιγα δευτερολεπτα και σταματαει.χτες βραδυ επεσε λιγο κοκκινο κρασι αλλα το σκουπισα αρκετα γρηγορα.τι να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Στο sygic καποιες φορες μου δειχνει οτι ειμαι στον διπλα δρομο απο αυτον π οντως ειμαι σαν το κανει κ εσας?

 

Σε εμένα το Sygic λειτουργεί άψογα. Δεν έχω κανένα παράπονο με το gps και την ακρίβειά του.

Link to comment
Share on other sites

επεσε η μπαταρια τελειως και απο τοτε φορτιζει μονο μεχρι το 24%.τωρα εχει κλεισει τελειως και μολις παει να φορτισει αμεσως σταματαει.βγαζω και βαζω την μπαταρια αλλα τα ιδια.φορτιζει για λιγα δευτερολεπτα και σταματαει.χτες βραδυ επεσε λιγο κοκκινο κρασι αλλα το σκουπισα αρκετα γρηγορα.τι να φταει?

 

Έχει hungover......

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είχαν αναφέρει προβλήματα με gps πρόγραμμα γυμναστικής. Χθες βγήκα την 1η βόλτα με ποδήλατο χρησιμοποιώντας το strava. Δούλεψε μια χαρα.

Ερώτηση: Την Παρασκευή θα πάω Κων/πολη και επειδή με gps χάρτες και λοιπά ανοιχτά για να μην χαθώ, δεν βγάζω ούτε μεσημέρι, ξέρει κανείς κάποια οικονομική power bank ή μεταχειρισμένη απο Ελλάδα για να παραλάβω άμεσα? Περιμένω μια μπαταρία αλλά δεν θα προλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει hungover......

 

αστα να πανε..ενα μηνα το περιμεναμε κ τωρα που ηρθε το χαλασαμε...

φορτιζει μεχρι το 4% κ δεν ανοιγει...οτι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το Sygic λειτουργεί άψογα. Δεν έχω κανένα παράπονο με το gps και την ακρίβειά του.

 

Ποια εκδοση φορας 1.0.4?

Link to comment
Share on other sites

Παδια μια απορια γιατι το κινητο κανει 5 και παραπανω επανακινησεισ την ημερα οταν το χρισιμοποιω και πωσ το σταματαμε .

Εκει που παιζω μου το κανει η σε ακυρεσ στιγμεσ τι μπορει να φταιει

 

Εχω v.1.0.5 εκδοση

δοκιμασε ν απενεργοποιησεις τη γρηγορη εκκινηση
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είχαν αναφέρει προβλήματα με gps πρόγραμμα γυμναστικής. Χθες βγήκα την 1η βόλτα με ποδήλατο χρησιμοποιώντας το strava. Δούλεψε μια χαρα.

Ερώτηση: Την Παρασκευή θα πάω Κων/πολη και επειδή με gps χάρτες και λοιπά ανοιχτά για να μην χαθώ, δεν βγάζω ούτε μεσημέρι, ξέρει κανείς κάποια οικονομική power bank ή μεταχειρισμένη απο Ελλάδα για να παραλάβω άμεσα? Περιμένω μια μπαταρία αλλά δεν θα προλάβει.

 

Σαλονικιός και δουλεύεις το στράβα με ποδήλατο!! Πριν λίγο καιρό είχα καεί με φίλους! Δώσε ίνφο από την διαδρομή να δω πως σε βγάζει στο χάρτη. Εμένα με έβγαζε όπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε ν απενεργοποιησεις τη γρηγορη εκκινηση

Το εχω απενεργοποιηση και παλι τπτ εχω προσεξει οτι γινεται συχνοτερα οταν παω να ανοιξω την

οθονη ανοιγοκλεινοντασ την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Σαλονικιός και δουλεύεις το στράβα με ποδήλατο!! Πριν λίγο καιρό είχα καεί με φίλους! Δώσε ίνφο από την διαδρομή να δω πως σε βγάζει στο χάρτη. Εμένα με έβγαζε όπου να ναι.

 

Βασικά αυτή την στιγμή μένω Αλεξανδρούπολη. Είμαι στρατιωτικός. Μέσα στην εβδομάδα θα κατέβω Θεσσαλονίκη και λογικά θα τι δοκιμάσω ξανά. Δεν ξέρω πως να την μοιραστώ μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απενεργοποιηση και παλι τπτ εχω προσεξει οτι γινεται συχνοτερα οταν παω να ανοιξω την

οθονη ανοιγοκλεινοντασ την θηκη

 

Σε ποια version είσαι;

Υπηρχε bug με την θήκη σε κάποιες εφαρμογες σε landscape mode που έχει λυθεί με αναβάθμιση του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είχαν αναφέρει προβλήματα με gps πρόγραμμα γυμναστικής. Χθες βγήκα την 1η βόλτα με ποδήλατο χρησιμοποιώντας το strava. Δούλεψε μια χαρα.

Ερώτηση: Την Παρασκευή θα πάω Κων/πολη και επειδή με gps χάρτες και λοιπά ανοιχτά για να μην χαθώ, δεν βγάζω ούτε μεσημέρι, ξέρει κανείς κάποια οικονομική power bank ή μεταχειρισμένη απο Ελλάδα για να παραλάβω άμεσα? Περιμένω μια μπαταρία αλλά δεν θα προλάβει.

 

Πάρε ένα φορτιστή αυτοκινήτου.... τι την θέλεις την εξωτερική μπαταρία? Εκτός αν πας με λεοφορείο... οπότε από κανένα κατάστημα γερμανός!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτή την στιγμή μένω Αλεξανδρούπολη. Είμαι στρατιωτικός. Μέσα στην εβδομάδα θα κατέβω Θεσσαλονίκη και λογικά θα τι δοκιμάσω ξανά. Δεν ξέρω πως να την μοιραστώ μαζί σου

Δώσε το λινκ της διαδρομής του στράβα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...