Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης κάπου είχα δει μπαταρία μεγαλύτερη από την iNew στα 2350mAh αν δεν κάνω λάθος.

 

Όταν είχαμε αρχίσει την έρευνα για τη μπαταρία του Lead 5, με το συμφορουμίτη panos666, κάποιος είχε αγοράσει τότε

από Αλι και Τρισαλι. Δεν πρέπει να είχε κάνει review της 2300αρας, όμως. Που χάθηκες μάστορα; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλω οποιος γνωριζει ναμου πει.Μου εσπασε η οθονη στο V3 και θελω να αγορασω καινουρια γιατι δεν ανταποκρινεται το touch.Διαβασα πως αν βαλεις καινουρια οθονη χρειαζεται να βαλεις και την καινουρια rom για να δουλεψει.Πως θα το κανω αυτο απο την στιγμη που δεν μπορω να πατησω τιποτα στην οθονη?Εχει αντιμετωπισει κανεις σας παρομοιο προβλημα?Ειναι ευκολο να αλλαξω rom η θα φαω τα μουτρα μου? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαβασα πως αν βαλεις καινουρια οθονη χρειαζεται να βαλεις και την καινουρια rom για να δουλεψει.

 

Που το διάβασες αυτό; Δεν βρίσκω το λόγο να ισχύει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες άλλαξε το εικονίδιο της μπαταρίας από μόνο του, χρονικά συνέπεσε μετά την εγκατάσταση του GSAM battery monitor. Πάω να το αλλάξω από το gravity box και βγάζει μήνυμα ότι "το GravityBox system framework δεν ανταποκρίνεται. Γίνεται έξοδος". Επανεγκατέστησα GravityBox, ξαναέβαλα (χωρίς απεγκατάσταση) το Xposed Installer, τά ίδια. Το Greenify που έχω σαν module στο Xposed Installer λειτουργεί κανονικά. Γνωρίζετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://etkchina.com/2014/04/01/inew-v3-newest-rom-to-solve-the-bugs-after-adopted-the-new-display/

εδω το ειδα και σε ενα βιντεακι στο youtube

 

Yπάρχουν περισσότερες από μία οθόνες (με touch) στα iNew V3. Όταν είχε πρωτοβγεί η κιτκατ στο V3 δεν υποστήριζε τις παλιές οθόνες με αποτέλεσμα αν έβαζες κιτκατ δεν δούλευε η οθόνη. Εσύ οθόνη θες να αλλάξεις και αφού η ρομ θα μείνει η ίδια δεν θα έχεις πρόβλημα μιας και η οθόνη που θα αγοράσεις δεν θα είναι αυτή που είχαν τα πρώτα V3 ένα χρόνο πριν. Προφανώς θα είναι καινούρια και δεν θα έχεις θέμα με τους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποιος γνωριζει ναμου πει.Μου εσπασε η οθονη στο V3 και θελω να αγορασω καινουρια γιατι δεν ανταποκρινεται το touch.Διαβασα πως αν βαλεις καινουρια οθονη χρειαζεται να βαλεις και την καινουρια rom για να δουλεψει.Πως θα το κανω αυτο απο την στιγμη που δεν μπορω να πατησω τιποτα στην οθονη?Εχει αντιμετωπισει κανεις σας παρομοιο προβλημα?Ειναι ευκολο να αλλαξω rom η θα φαω τα μουτρα μου? :wacko:

Αγορασε και ενα ακουστικο απο aliexpres 4$ γιατι θα σε παιδεψει πολυ για να το βγαλεις και στο τελος μπορει να το κανεις ζημια, εγω την επαθα και μετα περιμενα ενα μηνα το ακουστικο. Εναι κολημενο και δεν βγαινει ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους. Είμαι καινούργιος στο Forum και βλέπω με πολύ χαρά ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για αυτό το τηλ.(INEW V3) το οποίο και εγώ έχω εδώ και 8 μήνες. Η μόνη αλλαγή που έχω είναι η μπαταρία που του έχω βάλει αυτή του W8 κλασικά. Δεν το σβήνω ποτέ το τηλ. μερα-νύχτα και δε μου παρουσίασε ποτέ κανένα πρόβλημα.

Διαβάζω ότι βάζετε το Kit-Kat αλλά δεν καταλαβαίνω τι περισσότερο προσφέρει. Αντίθετα διαβάζω μέλη που τους δημιουργεί πρόβλημα. Για πιο λόγο να βάλω την Kit-Kat λοιπόν?

Είμαι απλός χρήστης ούτε καν παιχνίδα παίζω, βλέπω πολλά Video (είναι τέλεια η οθώνη του για αυτή τη δουλειά) ακούω μουσική μπαινω στο internet το GPS δουλέυει πολύ καλά με το Sygic... Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί λίγο είναι ότι η μνήμη είναι πάντα 80-85% και θέλει συναίχεια Clean & clean, μήπως διορθωθεί αυτό το πρόβλημα με το Kit-Kat ή θα μου βγάλει άλλα; Δεν έχω και τόση όρεξη να ασχολούμε με κάτι που δε χρειάζετε, κεραμίδια που δε στάζουν μη τα σαλαγάς λέει μια παροιμία.

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις clean με το clean Master, πέταξε το... Σου τρώει άσκοπα μνήμη.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τι προτείνεις αντί για το Clean master? Έχω και το DU και το battery doctor...

Όλα κλείνουν εφαρμογές όλη την ώρα...

Όλα αυτά έξω από το κινητό. Τρέχουν από πίσω, και καλά βοηθάνε ενώ πιο πολύ κακό κάνουν... Βγάλε τα, όπως και τυχόν antivirus αν έχεις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

To antivirus γιατί? Έχω το CM antivirus, να μην έχω τίποτα λές?

Ακριβώς, μην έχεις τίποτα. Ότι κατεβαίνει από το play store είναι καθαρό, και αν κατεβάσεις κάτι "μολυσμένο" από το Internet δεν θα το βρουν τα antivirus.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να απεγκαταστήσεις το GSAM battery monitor;

 

Το απεγκατέστησα το GSAM και το Clean Master και τίποτα...

Επίσης πρόσεξα, ότι όταν πατάς στο κεντρικό πλήκτρο και πας στο task manager, έχουν χαθεί οι τρεις μπάρες πάνω δεξιά, που πατώντας τες μπορούσες να κλείσεις όλες τις εφαρμογές μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχαμε αρχίσει την έρευνα για τη μπαταρία του Lead 5, με το συμφορουμίτη panos666, κάποιος είχε αγοράσει τότε

από Αλι και Τρισαλι. Δεν πρέπει να είχε κάνει review της 2300αρας, όμως. Που χάθηκες μάστορα; :)

Καλημέρα δεν έχω ανεβάσει review της μπαταρίας γιατί το κινητό κατάσχετε απο την γυναίκα τα απογεύματα και παιζει παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να δώσω ακριβή στοιχεία. Πάντως έχει σίγουρα καλύτερη αυτόνομια γύρω στο 20% με 30% απο οτι βλέπω αλλά κ πάλι δεν μπορώ να κάνω σωστή μέτρηση γιατί το κινητό ξεζουμιζεται κάθε μέρα.

 

Επίσης άρχισε να ξεκολαει κ η οθόνη μου κ παρηγγειλα ταινία διπλής όψης για να την ξανακολησω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν περισσότερες από μία οθόνες (με touch) στα iNew V3. Όταν είχε πρωτοβγεί η κιτκατ στο V3 δεν υποστήριζε τις παλιές οθόνες με αποτέλεσμα αν έβαζες κιτκατ δεν δούλευε η οθόνη. Εσύ οθόνη θες να αλλάξεις και αφού η ρομ θα μείνει η ίδια δεν θα έχεις πρόβλημα μιας και η οθόνη που θα αγοράσεις δεν θα είναι αυτή που είχαν τα πρώτα V3 ένα χρόνο πριν. Προφανώς θα είναι καινούρια και δεν θα έχεις θέμα με τους drivers.

 

Συγχωρεσε με,αλλα επειδη δεν το κατεχω τοσο το θεμα,το κινητο το πηρα ιουνη του 14 και εχει εκδοση την 4.2 και οχι kit kat.θα εχω θεμα δηλαδη αν βαλω καινουρια οθονη η θα δουλευει?Σε ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορασε και ενα ακουστικο απο aliexpres 4$ γιατι θα σε παιδεψει πολυ για να το βγαλεις και στο τελος μπορει να το κανεις ζημια, εγω την επαθα και μετα περιμενα ενα μηνα το ακουστικο. Εναι κολημενο και δεν βγαινει ευκολα.

 

Σε ευχαριστω για την συμβουλη!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος ας μου πει εντυπώσεις απο την αναβάθμηση σε kit kat. Με ενδιαφέρει κυρίος αν υπάρχει βελτίωση στη διαχείρηση της μνήμης και της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεσε με,αλλα επειδη δεν το κατεχω τοσο το θεμα,το κινητο το πηρα ιουνη του 14 και εχει εκδοση την 4.2 και οχι kit kat.θα εχω θεμα δηλαδη αν βαλω καινουρια οθονη η θα δουλευει?Σε ευχαριστω πολυ!

)

 

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

Αν θέλει κάποιος ας μου πει εντυπώσεις απο την αναβάθμηση σε kit kat. Με ενδιαφέρει κυρίος αν υπάρχει βελτίωση στη διαχείρηση της μνήμης και της μπαταρίας.

Η κιτκατ έχει καλύτερη διαχείριση στην ραμ και πολύ μεγάλη οικονομία στην μπαταρία. Είναι αισθητή η διαφορά απο JB σε κιτκατ στην μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η kitkat εχει τραγικα μεγαλυτερους χρονους φόρτισης στην συσκευή μας.

Αλλα και πάλι την συνιστώ σε ολους. Ειναι πιο smooth και εχει αισθητη διαφορα σε αυτονομια μπαταριας και διαχείριση μνημης.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

 

Η κιτκατ έχει καλύτερη διαχείριση στην ραμ και πολύ μεγάλη οικονομία στην μπαταρία. Είναι αισθητή η διαφορά απο JB σε κιτκατ στην μπαταρία!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Που θα βρω αναλυτικές οδηγείες για αναβαθμηση σε kit kat?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ φίλε μου. Που θα βρω αναλυτικές οδηγείες για αναβαθμηση σε kit kat?

 

Στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα και μολις παρέλαβα τη θηκη χωρις το μαγνητάκι και με το μεγαλύτερο παράθυρο απο το To2C. Ειναι πολυ πιο ωραία απο αυτη που δίνει η inew αλλα και παλι δεν λειτουργεί το παραθυράκι, δηλαδή να σύρω και να απαντήσω σε μια κλήση χωρις να χρειαστει να ανοίξω το κάλυμμα. Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι ποια εφαρμογή υπαρχει ή πως γινεται να εχω περισσότερες ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος, δηλαδή καιρός, υπενθυμίσεις, αναπάντητες, μηνύματα κλπ, οπως δηλαδή δείχνει και το αυτοκόλλητο της θήκης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...