Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, είμαι χωρίς root, και έχω την 1.0.8.

Για να το βοηθήσεις περισσότερο, ψάχνοντας βρήκα και αυτό το βιντεάκι:

 

οκ...σ'ευχαριστω πολυ!!! :) θα την δοκιμασω και αυτη!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα έπαιζα το clash of clans και είχα το τηλ στην πρίζα. Μου έβγαλε κάποια στιγμή ότι το τηλ θα κλείσει γιατί πρέπει να κρυώσει. Ελπίζω όταν πιάσουν η καλές ζέστες, να μην θέλουμε κλιματιστικό για να είναι ανοιχτό
Link to comment
Share on other sites

Eίναι λογικό να ανεβάζει θερμοκρασία στην φόρτιση και λογικό είναι να ανεβάζει θερμοκρασία σε gaming.

O συνδυασμός και των δύο είχε αυτό σαν αποτέλεσμα.

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

οχι πρόβλημα δεν υπάρχει. Μάλιστα το άνοιξα αμέσως και δούλεψε. Απλά μία ανησυχία είπα για τις πολύ θερμές ημέρες που θα έρθουν. Επίσης έφτασα τις 4 πτώσεις αλλά με προβολή του ποδιού η σύγκρουση ήταν μικρότερη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πόδι πρόσεξέ το γιατί εγώ κάποτε σε αντιστοιχη περίπτωση, σε άλλο τηλέφωνο, του τράβηξα ένα σουτ..... το έστειλα....στο άλλο δωμάτιο κομμάτια!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω

Εχει ενα παιδι το inew v3 και του βγάζει οταν η μπαταρία πέφτει κάτω απο 15% το μήνυμα system ui stopped. Δεν φεύγει μέχρι η μπαταρία να ανεβει στο 16% ξέρουμε τιποτα γιαυτο?

 

Ευχαριστω

 

Το πρώτο που θα δοκίμαζα είναι ένα factory reset. Μετά θα πήγαινα σε επανεγκατάσταση της ρομ μιας και μου μοιάζει για software πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα δοκίμαζα είναι ένα factory reset. Μετά θα πήγαινα σε επανεγκατάσταση της ρομ μιας και μου μοιάζει για software πρόβλημα.

 

Να είσαι καλα φιλε. Το παιδί απο οτι μου είπε εκανε επαναφορά. Θα του πω να ξαναπεράσει τη ρομ και βλέπουμε. Σε ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή αδυνατώ να διαβάσω 137 σελίδες..:) σε σχέση με το Xiaomi Red Rice S1 ποιο θα μου προτείνατε? και γενικώς υπάρχει κάποιος να μου αναφέρει 2-3 δυνατα και 2-3 αδύνατα σημεία του κινητού? το θέλω για testing σε web development. και απο που να το πάρω? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχουμε κανενα νεο σχετικα με μπαταρια που να ταιριαζει ?

Εκτοσ του thl 200

Καποια αλλη μεγαλυτερη εχει δοκιμασει κανεισ ?

 

Βρηκα το thl 4400 με μπαταρια 4400 mah

Μακαρι να ταιριαζε και στο δικο μασ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχουμε κανενα νεο σχετικα με μπαταρια που να ταιριαζει ?

Εκτοσ του thl 200

Καποια αλλη μεγαλυτερη εχει δοκιμασει κανεισ ?

 

Βρηκα το thl 4400 με μπαταρια 4400 mah

Μακαρι να ταιριαζε και στο δικο μασ

 

Έχω αναφέρει μερικές σελίδες πίσω, για την πιθανότητα νέας μπαταρίας από την iNew. Αναμένουμε να δούμε εάν είναι Κινεζιές οι φήμες ή εν δυνάμει πραγματικότητα.:)

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα είναι... Κινεζιά

Εκτος και αν καποια ασχετη εταιρία αναπτυξει μπαταρία μεγαλυτερη, αν και εδω τιθεται θεμα εγκυροτητας της αναγραφομενης ισχυος σε σχέση με την πραγματικη..

Παραδειγμα η ΒΑ750 που φοραει το Χ18 ειναι 1500mah. Ψαχνοντας στα κινεζομαγαζα, βρήκα την ιδια, φτιαγμενη απο μια εταιρία ασχετη, με αποδοση 1900mah. Δεν ξερω αν ειναι πραγματικο το νούμερο, εκεινο που ξερω ειναι οτι εχει σίγουρα, μεγαλύτερη αυτονομία οπως επίσης και οτι η sony Ericsson δεν εφτιαξε μεγαλύτερη μπαταρία για το συγκςκριμενο μοντέλο..... (νομιζω ισως:D)

Συνεπώς, κατά τη γνωμη μου,.. Τζαμπα περιμένουμε...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει μερικές σελίδες πίσω, για την πιθανότητα νέας μπαταρίας από την iNew. Αναμένουμε να δούμε εάν είναι Κινεζιές οι φήμες ή εν δυνάμει πραγματικότητα.:)

Δεν υπαρχει ελπιδα να βγαλει η εταιρια καμια σωστη μπαταρια

Αυτη ειναι η αποψη μου .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω ότι θα είναι... Κινεζιά

Εκτος και αν καποια ασχετη εταιρία αναπτυξει μπαταρία μεγαλυτερη, αν και εδω τιθεται θεμα εγκυροτητας της αναγραφομενης ισχυος σε σχέση με την πραγματικη..

Παραδειγμα η ΒΑ750 που φοραει το Χ18 ειναι 1500mah. Ψαχνοντας στα κινεζομαγαζα, βρήκα την ιδια, φτιαγμενη απο μια εταιρία ασχετη, με αποδοση 1900mah. Δεν ξερω αν ειναι πραγματικο το νούμερο, εκεινο που ξερω ειναι οτι εχει σίγουρα, μεγαλύτερη αυτονομία οπως επίσης και οτι η sony Ericsson δεν εφτιαξε μεγαλύτερη μπαταρία για το συγκςκριμενο μοντέλο..... (νομιζω ισως:D)

Συνεπώς, κατά τη γνωμη μου,.. Τζαμπα περιμένουμε...

 

Καλο το κινητο αλλα η μπαταρια ειναι σκετη απελπισια .

Ο μονοσ λογοσ που θα με κανει να το αλλαξω με καποιο αλλο θα ειναι σιγουρα η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ελπιδα να βγαλει η εταιρια καμια σωστη μπαταρια

Αυτη ειναι η αποψη μου .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλο το κινητο αλλα η μπαταρια ειναι σκετη απελπισια .

Ο μονοσ λογοσ που θα με κανει να το αλλαξω με καποιο αλλο θα ειναι σιγουρα η μπαταρια.

 

και στο σημειο αυτο θα προσθέσω το εξής... Ισως το V3 να επαιξε τον ρόλο.. ¨του λαγου..

 

δλδ προκειται για ενα μοντελο που δεν έχει ομοιο του, που κυκλοφορησε, οντως, λίγο βιαστικά και εκ των αποτελεσμάτων, γνώρισε ιδιαιτερη απήχηση..

 

Μήπως τελικά συμφαιρει την εταιρία να ρίξει το βάρος στο επόμενο μοντέλο παρά να εξελίξει το ήδη υπάρχον, από τη στιγμή που μπήκε για τα καλά στο κόλπο της αγοράς και αρκετά δυναμικά, θα έλεγα...

 

http://hkphone.com.vn/index.html

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τη θυρα usb, δεν μπορω να το συνδεσω με τον υπολογιστη,

καθε φορα που το συνδεω με τον οποιοδηποτε υπολογιστη το φορτιζει απλα

διχως να αναγνωριζεται 'η να βγαζει επιλογη φορτιση/συνδεση δεδομενων.

Αυτο σιγουρα το πρωτο καιρο δεν ισχυε μιας και το εχω ρουταρει.

 

Φοραει την 1.0.1

 

Υπαρχει καποια συγκεκριμενη επιλογη μηπως απο μεσα που μπορω να ενεργοποισω? Αλλιως, υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τα αρχεια ασυρματα απο το κινητο στον υπολογιστη και το αντιστροφο?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα είναι... Κινεζιά ......Συνεπώς, κατά τη γνωμη μου,.. Τζαμπα περιμένουμε...

Δεν υπαρχει ελπιδα να βγαλει η εταιρια καμια σωστη μπαταρια

Αυτη ειναι η αποψη μου ...

 

Ίσως. Από την άλλη όμως, το είχα αναφέρει και σε άλλο forum, και ο τύπος έκανε μια παρατήρηση ενδιαφέρουσα, σε σχέση με άλλα μοντέλα της iNew. Δε γνωρίζω, βέβαια, την ιστορία αυτών, αλλά το βλέπω θετικά!

Link to comment
Share on other sites

@undeadpunk

Πρέπει να ενεργοποιηθεί ο εντοπισμός σφαλμάτων USB.

ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλεφωνο> και εκεί που λέει αριθμός έκδοσης πατάς 7 φορές για να γίνεις developer , μετά από το νέο μενού "επιλογές για προγραμματιστες" τικαρεις τον εντοπισμο σφαλμάτων usb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και θέμα καλωδίου.

Εναλλακτικά υπάρχει και η εφαρμογή Airdroid για μεταφορά αρχείων μέσω Wi-Fi

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επιτέλους ήρθε το εργαλέ ι ο όπως το περίμενα.. Δεν το πήρα rootαρισμένο γιατι την προηγούμενη φορά δεν μου έκανε κανένα θεμα.

Τώρα, στην αρχή μου έκανε κάτι περίεργα η μπαταρία (κάθε 1 λεπτό έπεφτε 1% επειδή είχα εγκαταστήσει το phone information και το cpu-z)

Τώρα έχω το άλλο θέμα..

1)

ώρες ώρες lagάρει.. αργεί να ανταποκριθεί και στο αγγιγμα της οθόνης και στα κουμπιά που έχει κάτω...

ίσως ηταν επειδη το ειχα φορτώσει με εφαρμογές.. εδώ και 2 μέρες δεν το ξανα εκανε.

Rom φοράει την 1.0.8 ... έχει κανένα θέμα?

2 και κυριότερο μέχρι στιγμής)

για κάποιο λόγο δε με αφήνει να βάλω δικό μου Mp3 τραγούδι ως ήχο κλήσης. αυτό διορθώνεται κάπως? μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ?

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως. Από την άλλη όμως, το είχα αναφέρει και σε άλλο forum, και ο τύπος έκανε μια παρατήρηση ενδιαφέρουσα, σε σχέση με άλλα μοντέλα της iNew. Δε γνωρίζω, βέβαια, την ιστορία αυτών, αλλά το βλέπω θετικά!

 

κάποιος απ'το forum είχε κάνει εναν ενδιαφέρον οδηγό για το πως αντικαθιστάς την μπαταρία του inew με την μπαταρία απο ένα THL οπότε μέχρι να βγάλουν επίσημη μπαταρία απ'την inew μπορεις να κάνεις αυτό το κόλπο..

Link to comment
Share on other sites

για κάποιο λόγο δε με αφήνει να βάλω δικό μου Mp3 τραγούδι ως ήχο κλήσης. αυτό διορθώνεται κάπως? μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ?

 

Θα βρείς ένα φάκελο Ringtones στην εσωτερική κάρτα η στην SD σου , και εκεί μέσα θα βάλεις ότι ringtone θέλεις και μετά θα το βρίσκεις κανονικά απο το μενού!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και θέμα καλωδίου.

Εναλλακτικά υπάρχει και η εφαρμογή Airdroid για μεταφορά αρχείων μέσω Wi-Fi

 

Δεν εχει θεμα το καλωδιο, δοκιμασα και με διαφορετικο. Επισης, εχω ενεργοποιημενο το εντοπισμος σφαλματων usb.

Οποτε, λογικα η θυρα καηκε 'η κατι τετοιο.

 

Ευτυχως το airdroid ειναι απιστευτα βολικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή σκέφτομαι να το φέρω για 2 φίλους οι οποίοι πραγματικά έχουν ελάχιστες απαιτήσεις.. Δηλαδή καμιά είδηση στο ίντερνετ Facebook και καθόλου παιχνίδια πιστεύετε ότι με τη μπαταρία θα έχουν πρόβλημα; εγώ θεωρώ πως θα τη βγάζουν τη μέρα αλλά επειδή δεν έχει κανένας γνωστός το συγκεκριμένο τηλ ρωτάω εσας. Σας ευχαριστώ...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή σκέφτομαι να το φέρω για 2 φίλους οι οποίοι πραγματικά έχουν ελάχιστες απαιτήσεις.. Δηλαδή καμιά είδηση στο ίντερνετ Facebook και καθόλου παιχνίδια πιστεύετε ότι με τη μπαταρία θα έχουν πρόβλημα; εγώ θεωρώ πως θα τη βγάζουν τη μέρα αλλά επειδή δεν έχει κανένας γνωστός το συγκεκριμένο τηλ ρωτάω εσας. Σας ευχαριστώ...

 

Θεωρώ ότι μια μέρα θα την βγάζουν... Εγώ που είμαι με ένα κινητό στο χέρι συνέχεια περίπου 20 ώρες αντέχει στα χέρια μου υπολογίζοντας βέβαια και το 8αωρο (στο 20ωρο) του ύπνο μου που ησυχάζει το καημένο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...