Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα μπορει καποιος να βοηθησει με το ρεκοβερι το τρεχω με τον τροπο π λεει στην πρωτη σελιδα αλλα τπτ ...τι κανω λαθος ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ίσως δεν ήμουνα ξεκάθαρος στο προηγούμενο post μου. Σε εμένα, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Αποθηκεύεται κανονικά στην external sdcard (/storage/sdcard1/DCIM/Camera). Είμαι με stock 1.0.4!

 

Kαι εμας εκεί αποθηκεύεται αλλά στις ρυθμίσεις του τηλ είναι επιλεγμένο PHONE.

Είσαι σίγουρος ότι σε εσένα είναι επιλεγμένο το SD Card?

Σε εμένα ήταν πάντως από την αρχή και σε όλες τις ρομ που κατά καιρούς έχω βάλει και υπήρχε το ίδιο bug και σε άλλο τηλέφωνο (Amoi N828) με την ίδια εφαρμογή (Lenovo Super Camera).

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμας εκεί αποθηκεύεται αλλά στις ρυθμίσεις του τηλ είναι επιλεγμένο PHONE.

Είσαι σίγουρος ότι σε εσένα είναι επιλεγμένο το SD Card?

Σε εμένα ήταν πάντως από την αρχή και σε όλες τις ρομ που κατά καιρούς έχω βάλει και υπήρχε το ίδιο bug και σε άλλο τηλέφωνο (Amoi N828) με την ίδια εφαρμογή (Lenovo Super Camera).

 

Σιγουρότατος. Αυτό ακριβώς λέω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μπορει καποιος να βοηθησει με το ρεκοβερι το τρεχω με τον τροπο π λεει στην πρωτη σελιδα αλλα τπτ ...τι κανω λαθος ?

Για την 1.08 βάζεις αυτό RECOVERYμε το θείο , αφου το μετονομάσεις σε σκέτο recovery.img

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Για την 1.08 βάζεις αυτό RECOVERYμε το θείο , αφου το μετονομάσεις σε σκέτο recovery.img

 

σωστοςςςςς ευχαριστωωωωωω πολυυυυυυ .....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω την 1.1.4 ρομ και προσπαθω αφου το εχω κανει ροοτ να περασω το recovery

e... δεν περναει με τιποτα με το θειο ... κανω κατι λαθοσ ???????

κατα γραμμα τα παω ολα

μου εχει σπασει τα νευρα.............

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω την 1.1.4 ρομ και προσπαθω αφου το εχω κανει ροοτ να περασω το recovery

e... δεν περναει με τιποτα με το θειο ... κανω κατι λαθοσ ???????

κατα γραμμα τα παω ολα

μου εχει σπασει τα νευρα.............

 

 

Ποιο recovery πας να βάλεις;

Δεν είναι όλα ίδια.

 

Το έχεις μετονομάσει σε recovery.img??

Link to comment
Share on other sites

Στο περίμενε μας έχουν.

Ασχολούνται με κάτι καλύτερο και πιο σπουδαίο, όπως είπαν.

Τώρα τι είναι αυτό, τρέχα γύρευε. Μπορεί να είναι kitkat, μπορεί να είναι καινούρια μπαταρία, μπορεί να είναι καινούριο μοντέλο!!

Link to comment
Share on other sites

Στο περίμενε μας έχουν.

Ασχολούνται με κάτι καλύτερο και πιο σπουδαίο, όπως είπαν.

Τώρα τι είναι αυτό, τρέχα γύρευε. Μπορεί να είναι kitkat, μπορεί να είναι καινούρια μπαταρία, μπορεί να είναι καινούριο μοντέλο!!

 

Ή μπορεί να έφυγαν για τις Νήσους Κέιμαν!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω..θα ηθελα να ρωτησω αν μαζεψουμε ολες τις γνωμες μαζι αξιζει σημερα κιολας να παραγγειλω το κινητο χωρις δευτερες μπαταριες και χωρις να κανω εγκατασταση ρομ/ραμ η οπως λεγονται αυτα γτ ειμαι ασχετος θα αξιζει σαν κινητο η θα βγω για εναν καφε και θα κλεισει?
Link to comment
Share on other sites

Aξίζει, με κλειστά μάτια!!

 

Τώρα όλα αυτά που διαβάζεις εδώ είναι γιατί όλοι θέλουμε κάτι παραπάνω, συνέχεια!

Και αφού το καταφέρουμε, μετά θα ψάχνουμε για ακόμα κάτι παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

σε θεμα ιντερνετ wifi/3g ειναι οκ..?

Και αν αγορασω εγω τωρα το κινητο θα εχει περασμενες τις αναβαθμησεις που διαβασα οτι περιμενατε για κανα δυο μηνες πριν η θα πρεπει να τα κανω ολα αυτα με ρομ και τετοια μονος μου?

 

Ρωταω τοσα πολλα γιατι ειμαι φοιτητης και τα λεφτα δεν μου περισσεύουν κ θελω ενα κινητο αμεσα καλο αλλα να αντεχει κιολας να μπορω ν δω το βιντεο μου να παιξω τ παιχνιδι μου να βγω βολτα και να αντεξει μεχρι το βραδυ που θα γυρισω σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είχα πάρει και εγώ το τηλέφωνο και σε γενικές γραμμές ήμουν παραπάνω απο ευχαριστημένος.κάποια στιγμή τοέπιασε η κόρη μου ,της έπεσε και το αποτέλεσμα ήταν να σπάσει η οθόνη. Βρήκα οθόνη αντικατάστασης σε δίαφορα σαιτ με τιμές γύρω στο 60 ευρώ.Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι υπάρχει περίπτωση να μην έχει την ίδια φωτεινότητα ή τα ίδια χρώματα -απόδοση.,και δευτερον θα μπορέσω μόνος μου ν α την βάλω?
Link to comment
Share on other sites

σε θεμα ιντερνετ wifi/3g ειναι οκ..?

Και αν αγορασω εγω τωρα το κινητο θα εχει περασμενες τις αναβαθμησεις που διαβασα οτι περιμενατε για κανα δυο μηνες πριν η θα πρεπει να τα κανω ολα αυτα με ρομ και τετοια μονος μου?

 

Ρωταω τοσα πολλα γιατι ειμαι φοιτητης και τα λεφτα δεν μου περισσεύουν κ θελω ενα κινητο αμεσα καλο αλλα να αντεχει κιολας να μπορω ν δω το βιντεο μου να παιξω τ παιχνιδι μου να βγω βολτα και να αντεξει μεχρι το βραδυ που θα γυρισω σπιτι.

 

σε αυτο εδω υπαρχει καποια απαντηση απο ατομα που το εχουνε?

Link to comment
Share on other sites

(1) σε θεμα ιντερνετ wifi/3g ειναι οκ..?

(2)Και αν αγορασω εγω τωρα το κινητο θα εχει περασμενες τις αναβαθμησεις που διαβασα οτι περιμενατε για κανα δυο μηνες πριν η θα πρεπει να τα κανω ολα αυτα με ρομ και τετοια μονος μου?

 

Ρωταω τοσα πολλα γιατι ειμαι φοιτητης και τα λεφτα δεν μου περισσεύουν κ (3) θελω ενα κινητο αμεσα (4) καλο αλλα να αντεχει κιολας (5) να μπορω ν δω το βιντεο μου να παιξω τ παιχνιδι μου να βγω βολτα και να αντεξει μεχρι το βραδυ που θα γυρισω σπιτι.

 

(1) Κομπλέ

(2) Ναι

(3) Βάλε μήνα

(4) Σχετικά είναι όλα

(5) Δύσκολο αν και η χρήση είναι σχετική

Link to comment
Share on other sites

σε θεμα ιντερνετ wifi/3g ειναι οκ..?

Και αν αγορασω εγω τωρα το κινητο θα εχει περασμενες τις αναβαθμησεις που διαβασα οτι περιμενατε για κανα δυο μηνες πριν η θα πρεπει να τα κανω ολα αυτα με ρομ και τετοια μονος μου?

 

Ρωταω τοσα πολλα γιατι ειμαι φοιτητης και τα λεφτα δεν μου περισσεύουν κ θελω ενα κινητο αμεσα καλο αλλα να αντεχει κιολας να μπορω ν δω το βιντεο μου να παιξω τ παιχνιδι μου να βγω βολτα και να αντεξει μεχρι το βραδυ που θα γυρισω σπιτι.

 

Εξαρτάται πότε θα το παραγγείλεις. Η καινούρια official δεν έχει βγει ακόμη οπότε αν το πάρεις τώρα θα πρέπει να περάσεις την αναβάθμιση μόνος σου.

Για την μπαταρία που ρωτάς εξαρτάται το πόσο είναι το βίντεο που θα δεις και το παιχνίδι που θα παίξεις. Οριακά θα είσαι πάντως, αν και τώρα τελευταία ακούγεται ότι θα βγάλουν καινούρια και μεγαλύτερη μπαταρία.

 

 

 

παιδια ποια ειναι η τελικη και καλη ρομ που μπωρο να φλασαρω ?????

 

Εγώ έχω βάλει την 1.1.4 από needrom και μπορώ να πω μετά από ενα μήνα περίπου που την χρησιμοποιώ, ότι είναι η καλύτερη. Δεν είναι η official αλλά πρέπει να είναι από κάποια διαροή γιατί διορθώνει αυτά που θα διορθώσει η official. Καλύτερο GPS, πολύ καλύτερο WiFi, καλύτερο power management και ακριβές ποσοστό στην μπαταρία.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

 

Καλησπέρα παιδιά.Είχα πάρει και εγώ το τηλέφωνο και σε γενικές γραμμές ήμουν παραπάνω απο ευχαριστημένος.κάποια στιγμή τοέπιασε η κόρη μου ,της έπεσε και το αποτέλεσμα ήταν να σπάσει η οθόνη. Βρήκα οθόνη αντικατάστασης σε δίαφορα σαιτ με τιμές γύρω στο 60 ευρώ.Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι υπάρχει περίπτωση να μην έχει την ίδια φωτεινότητα ή τα ίδια χρώματα -απόδοση.,και δευτερον θα μπορέσω μόνος μου ν α την βάλω?

 

Eίναι πάντως λίγο ακριβούτσικη και δεν ξέρω αν αξίζει να το φτιάξεις. Διαφορά δεν θα έχει με την original, θα είναι η ίδια.

Τώρα αν μπορείς να την βάλεις μόνος σου, αυτό μόνο εσύ το ξέρεις. Αν δεν είσαι λίγο handyman:) μην το προσπαθήσεις. Ότι και να κάνεις πάντως, έχε υπ'όψιν σου ότι με άλα 60 παίρνεις καινούριο!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω οτι έχω τη θήκη σιλικόνης εδώ και 2 βδομάδες και νιώθω οτι έχω άλλο κινητό.. πραγματικά αξίζει απλά προφανώς και θέλει προσοχή σε πτώσεις..

 

Δεύτερον.. πως μπορώ να δω διαστάσεις για αυτές τις μπαταρίες:

http://www.banggood.com/Original-2200mAh-Replacement-Battery-For-CUBOT-X6-p-922089.html

+

http://www.banggood.com/Original-3400mAh-Replacement-Battery-For-CUBOT-BOBBY-p-919177.html

 

Από τις εικόνες μοιάζουν με τη δικιά μας. Όποιος βρει πληροφορίες για τις διαστάσεις να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...