Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω πρόβλημα με την flipcase, κάθε φορά που έχω το κινητό στο τσαντάκι μέσης ή στην τσέπη και είμαι σε κίνηση ανοιγοκλείνει χωρίς απαραίτητα να πιέζεται το κινητό, δεν έχω καταλάβει ποιός αισθητήρας ευθύνεται για το άνοιξε - κλείσε με την flipcase, έχει βρει κάποιος κάποιον τρόπο να απενεργοποιήσει το άνοιξε κλείσε του τηλεφώνου με το άνοιγμα της θήκης; Υπάρχει κάποιο app ή κάποιο mod;

 

Δεν με ενδιαφέρει να έχει την αυτόματη λειτουργεία η θήκη, θα με ενδιέφερε απλά να την έχω σαν προστασία κι ας πατάω το κουμπί για να ανοίξω το κινητό!

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτή την λειτουργία. Δουλέυει με τον magnet sensor και έχει στο καπάκι ένα μαγνήτη ( ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) το οποίο και ευθύνεται για το άνοιξε - κλείσε.

Δεν ξέρω αν βγαίνει αυτό το πράγμα χωρίς να κάνει μεγάλη ζημιά αλλά κοίταξέ το

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους .ειμαι και εγω κατοχος του v3 και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω τον music player να αναγνωριζει ελληνικους χαρακτηρες γιατι δειχνει ερωτηματικα στο τργουδια.μεγαλο ζορι να τα αλλαξω ενα ενα σε λατινικους χαρακτηρες.please βοηθηστε αν ξερει καποιος!

 

Ο μαμα music player αναγνωριζει κανονικα ελληνικους χαρακτηρες, κατι αλλο παιζει, idtag3,4,2 ασυμβατοτητα?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτή την λειτουργία. Δουλέυει με τον magnet sensor και έχει στο καπάκι ένα μαγνήτη ( ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) το οποίο και ευθύνεται για το άνοιξε - κλείσε.

Δεν ξέρω αν βγαίνει αυτό το πράγμα χωρίς να κάνει μεγάλη ζημιά αλλά κοίταξέ το

 

Θεωρητικά ξυλόνωντας το μαγνητάκι απο την θήκη πιθανόν να απαλαγώ απο την λειτουργεία του "άνοιξε - κλείσε". Μάλλον προς εκεί με βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις itag1234

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο μαμα music player αναγνωριζει κανονικα ελληνικους χαρακτηρες, κατι αλλο παιζει, idtag3,4,2 ασυμβατοτητα?

 

τι εννοεις idtag 342 please πες μου ειμαι ψιλοασχετος

Link to comment
Share on other sites

Το χω το κιν εδω και 20 μερες και οταν φορτιζει το μεγιστο που ποιανει ειναι 4.193 mv γιατι;;;;

 

Και κατι ακομα...απο που μπορουμε να δουμε ταινιες με υποτιτλους online η και να της κατεβασουμε; Επισης πως μπορουμε να βγαλουμε το βιντεο απο youtube σε μικρο παραθυρακι που βγαινει και το βλεπεις πχ στη μιση οθονη και παραλληλα μπορεις να κανεις και αλλα; Για screenshot τι παταμε; Αυτα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Για το youtube σε μικρό παραθυράκι,δες το viral floating youtube.Για screenshot πατάς ταυτόχρονα για 2" το volume - και το power

Το χω το κιν εδω και 20 μερες και οταν φορτιζει το μεγιστο που ποιανει ειναι 4.193 mv γιατι;;;;

Γιατι έχεις και εσύ το γνωστό bug που δεν φορτίζει πλήρως την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

οι κατοχοι πολλοι,η τιμη δελεαστικη,το σχεδιο παραπανω απο ομορφο

που θα παει θα μαθω κ απο android ο ασχετος(δε σας :X τι εχω τωρα για να μη :rotfl: )εαν το παρω

μηπως καποιος εχει παρει κ το εν λογω "ανταπτορακι"http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay-323228.html για ασυρματη συνδεση με την τηλεοραση

εψαξα αρκετα στο ιντερνετ για το εν λογω μεσω βιντεο κ κριτικων αλλα οι αποψεις διιστανται κατα ποσο ειναι εφικτη η συνδεση αλλα κ γενικοτερα η αξιοπιστια του(ισως αξιζει το ρισκο λογο του οτι η τιμη δεν ειναι απαγορευτικη)

να ξερω αν ειναι να τα παρω μαζι

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να περάσω αρχεία στο κινητό πχ φωτογραφίες και μουσική;

το συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που πρέπει να τα περάσω.

επίσης ξέρει κανείς πως μπορώ να μετατρέψω τις επαφές μου που τις έχω στον υπολογιστή σε .contact να τις κάνω .Vcard?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις itag1234

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι εννοεις idtag 342 please πες μου ειμαι ψιλοασχετος

 

ID Tag είναι η κωδικοποίηση κειμένου των Tags στα mp3. Θα πρέπει να τα μετατρέψεις με κάποιο εργαλείο για να φαίνονται σωστά στον mp3 player σου.

Δεν ξέρω κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για αυτη την δουλειά (Έχω Μac υπολογιστή) αλλά αν το γκουγκλάρεις θα βρεις.

Όσοι έχουν από πολλά χρόνια Mac θα έχουν έρθει αντιμέτωποι με αυτό το "πρόβλημα" το οποίο δημιουργούταν από μη σωστή διαχείρηση των Ελληνικών από κάποια παλιά windows Os'

Link to comment
Share on other sites

οι κατοχοι πολλοι,η τιμη δελεαστικη,το σχεδιο παραπανω απο ομορφο

που θα παει θα μαθω κ απο android ο ασχετος(δε σας :X τι εχω τωρα για να μη :rotfl: )εαν το παρω

μηπως καποιος εχει παρει κ το εν λογω "ανταπτορακι"http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay-323228.html για ασυρματη συνδεση με την τηλεοραση

εψαξα αρκετα στο ιντερνετ για το εν λογω μεσω βιντεο κ κριτικων αλλα οι αποψεις διιστανται κατα ποσο ειναι εφικτη η συνδεση αλλα κ γενικοτερα η αξιοπιστια του(ισως αξιζει το ρισκο λογο του οτι η τιμη δεν ειναι απαγορευτικη)

να ξερω αν ειναι να τα παρω μαζι

Εγώ έχω αυτό και κάνεις δουλειά υπό προυποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

ID Tag είναι η κωδικοποίηση κειμένου των Tags στα mp3. Θα πρέπει να τα μετατρέψεις με κάποιο εργαλείο για να φαίνονται σωστά στον mp3 player σου.

Δεν ξέρω κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για αυτη την δουλειά (Έχω Μac υπολογιστή) αλλά αν το γκουγκλάρεις θα βρεις.

Όσοι έχουν από πολλά χρόνια Mac θα έχουν έρθει αντιμέτωποι με αυτό το "πρόβλημα" το οποίο δημιουργούταν από μη σωστή διαχείρηση των Ελληνικών από κάποια παλιά windows Os'

Άσχετο με τα παραπανω, κανένα νέο σχετικά με την μπαταρία?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα παραπανω, κανένα νέο σχετικά με την μπαταρία?

 

Aυτό που μπορώ να πω μέχρι τώρα, καθώς μόνο μία φόρτηση έχω κάνει (σε λίγο θα το βάλω για δεύτερη) είναι ότι δεν έχει αυτήν την "αντίστροφη μέτρηση" κάτω από το 15% και ότι όταν το φορτίζεις στο 85% έχει φτάσει η τάση στο 4,196 αλλά όπως φαίνεται συνεχίζει ακόμα να φορτίζει μέχρι περίπου το ~95% και αυτό φαίνεται από το led (η τάση δεν μπορεί να σου δείξει την ποσότητα ρεύματος που περνάει από το κύκλωμα, μόνο ένα αμπερόμετρο σε σειρά μπορεί). Το σίγουρο είναι πάντως ότι το τηλέφωνο δεν φορτίζει την μπαταρία με πάνω από 4,2v. Δηλαδή το κύκλωμα του τηλεφώνου μετατρέπει την τάση του φορτιστή σε 4,2v και με αυτήν φορτίζει την μπαταρία. Καλύτερα γιατί αυτή η μπαταρία με ονομαστική μάξιμουμ τάση τα 4,2v είναι πολύ πιο ευαίσθητη σε υπερφορτίσεις από ότι η original.

Η αποφόρτηση πάντως από 100-85% δεν μου φάνηκε πολύ απότομη αλλά αυτό θα το επιβεβαιώσω τις έπόμενες μέρες.

 

Είχα πει στις αρχές για την μπαταρία του iNew V3 ότι εμένα προσωπικά μου καλύπτει μια μέση ημέρα χρήσης αλλά θα ήθελα κάτι παραπάνω για τις μέρες αυτές που η χρήση του ξεπερνάει τον μέσο όρο. Ε, τώρα με καλύπτει σε αυτήν την πιο "σκληρή" χρήση και με το παραπάνω!

Σε μερικές ακόμα φορτίσεις που θα στρώσει και η μπαταρία θα είναι ακόμα καλύτερα!

Σίγουρα πάντως η πρώτη αίσθηση είναι ότι έχει πολύ περισσότερη διάρκεια από αυτό το 9% παραπάνω σε ονομαστική χωριτικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι νέος κάτοχος του inew v3. Θά ήθελα βοήθεια για το πως γίνεται η χρήση του air gesture;;;

Προτείνετε κάποιο προγραμμα για να δέχομαι και να απορρίπτω κλήσεις. Έχω κάνει χρήση του Air call-Accept. Εχω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω την θήκη κλειστή δεν "βλέπει" ο sencoras την κίνηση του χεριού μου. Τέλος δεν μπορώ με την θήκη κλειστή να ακουμπήσω την οθόνη προκειμένου να απαντήσω σε κλήση εκτός και αν ασκήσω πολύ μεγάλη πίεση. Μήπως πρέπει να βγάλω το προστατευτικο διάφανο πλαστικό της θήκης;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι νέος κάτοχος του inew v3. Θά ήθελα βοήθεια για το πως γίνεται η χρήση του air gesture;;;

Προτείνετε κάποιο προγραμμα για να δέχομαι και να απορρίπτω κλήσεις. Έχω κάνει χρήση του Air call-Accept. Εχω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω την θήκη κλειστή δεν "βλέπει" ο sencoras την κίνηση του χεριού μου. Τέλος δεν μπορώ με την θήκη κλειστή να ακουμπήσω την οθόνη προκειμένου να απαντήσω σε κλήση εκτός και αν ασκήσω πολύ μεγάλη πίεση. Μήπως πρέπει να βγάλω το προστατευτικο διάφανο πλαστικό της θήκης;

 

To Air Gestures δεν υποστηρίζεται σε SW αλλά όπως λένε υποστηρίζεται σε HW οπότε με μια αναβάθμιση μπορεί να δουλέψει.

Για να απαντήσεις κλήσεις με την θήκη αγόρασε κάποιο antiglare film που είναι λίγο χοντρά και κόψε 2 κομμάτια στο μέγεθος του τζαμιού της θήκης και κόλλησέ τα από την μέσα μεριά.

Υπάρχει ένα κενό μεταξύ τζαμιού και οθόνης για αυτό και χρειάζεται πίεση. Αν βάλεις αυτό το φιλμ (εις διπλούν) το τζάμι θα εφάπτεται στην οθόνη και θα δουλεύει σωστά το touch.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πολύ άσχετος...δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με το το αν είναι SW ή HD. Πάντως με το air call accept (χωρίς την θήκη ή ανοικτό το κάλυμα αυτής) μπορώ να δέχομαι ή να απορρίπτω κλήσεις. Όσων αφορά το anti glare film που μπορώ να το βρω;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πολύ άσχετος...δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με το το αν είναι SW ή HD. Πάντως με το air call accept (χωρίς την θήκη ή ανοικτό το κάλυμα αυτής) μπορώ να δέχομαι ή να απορρίπτω κλήσεις. Όσων αφορά το anti glare film που μπορώ να το βρω;

 

Eννοώ ότι υπάρχει ο σένσορας (ΗW) για αυτή την δουλειά αλλά δεν υπάρχει το κατάλληλο Software (SW) για την υποστήριξή του.

Το πρόγραμμα που λες, χρησιμοποιεί άλλον σένσορα για εξομοίωση αυτής της λειτουργίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται!

 

Για το antiglare film που ρωτάς εγώ το είχα πάρει για ένα gps που είχα (για να μην γυαλίζει πολύ η οθόνη όταν είχε ήλιο, μιας και δεν έβλεπα τίποτα) από ebay. Λογικά αν ψάξεις σε μαγαζιά τύπου πλαίσιο, Γερμανός κλπ πιστέυω θα βρεις.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι antiglare film αυτό που μπορείς να βάλεις, απλά εγώ αυτό είχα και αυτό έβαλα.

Το μόνο που χρειάζεται είναι να βάλεις κάτι που θα καλύψει το κενό που έχει ανάμεσα στο τζάμι της θήκης και την οθόνη του τηλεφώνου.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να στειλω το inew v3 πισω στο minideal για επισκευητου wifi

εχω περασει την 1.0.4 plus, να την αφησω η να βαλω την απλη

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που μπορώ να πω μέχρι τώρα, καθώς μόνο μία φόρτηση έχω κάνει (σε λίγο θα το βάλω για δεύτερη) είναι ότι δεν έχει αυτήν την "αντίστροφη μέτρηση" κάτω από το 15% και ότι όταν το φορτίζεις στο 85% έχει φτάσει η τάση στο 4,196 αλλά όπως φαίνεται συνεχίζει ακόμα να φορτίζει μέχρι περίπου το ~95% και αυτό φαίνεται από το led (η τάση δεν μπορεί να σου δείξει την ποσότητα ρεύματος που περνάει από το κύκλωμα, μόνο ένα αμπερόμετρο σε σειρά μπορεί). Το σίγουρο είναι πάντως ότι το τηλέφωνο δεν φορτίζει την μπαταρία με πάνω από 4,2v. Δηλαδή το κύκλωμα του τηλεφώνου μετατρέπει την τάση του φορτιστή σε 4,2v και με αυτήν φορτίζει την μπαταρία. Καλύτερα γιατί αυτή η μπαταρία με ονομαστική μάξιμουμ τάση τα 4,2v είναι πολύ πιο ευαίσθητη σε υπερφορτίσεις από ότι η original.

Η αποφόρτηση πάντως από 100-85% δεν μου φάνηκε πολύ απότομη αλλά αυτό θα το επιβεβαιώσω τις έπόμενες μέρες.

 

Είχα πει στις αρχές για την μπαταρία του iNew V3 ότι εμένα προσωπικά μου καλύπτει μια μέση ημέρα χρήσης αλλά θα ήθελα κάτι παραπάνω για τις μέρες αυτές που η χρήση του ξεπερνάει τον μέσο όρο. Ε, τώρα με καλύπτει σε αυτήν την πιο "σκληρή" χρήση και με το παραπάνω!

Σε μερικές ακόμα φορτίσεις που θα στρώσει και η μπαταρία θα είναι ακόμα καλύτερα!

Σίγουρα πάντως η πρώτη αίσθηση είναι ότι έχει πολύ περισσότερη διάρκεια από αυτό το 9% παραπάνω σε ονομαστική χωριτικότητα.

 

Nik μιλάς για την μπαταρία του W8 σωστά; Περιμένω το μαύρο να βγει προς πώληση ακόμα -.-" και θα πάρω και την μπαταρία μαζί λογικά, γι' αυτό. Εντωμεταξύ όπως το βλέπω θα βγει καινούριο κινητό, τόσο που περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να στειλω το inew v3 πισω στο minideal για επισκευητου wifi

εχω περασει την 1.0.4 plus, να την αφησω η να βαλω την απλη

 

Πέρνα την στοκ 1.0.4 για καλό και για κακό.

Link to comment
Share on other sites

Nik μιλάς για την μπαταρία του W8 σωστά; Περιμένω το μαύρο να βγει προς πώληση ακόμα -.-" και θα πάρω και την μπαταρία μαζί λογικά, γι' αυτό. Εντωμεταξύ όπως το βλέπω θα βγει καινούριο κινητό, τόσο που περιμένω.

 

Nαι για αυτήν μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που μπορώ να πω μέχρι τώρα, καθώς μόνο μία φόρτηση έχω κάνει (σε λίγο θα το βάλω για δεύτερη) είναι ότι δεν έχει αυτήν την "αντίστροφη μέτρηση" κάτω από το 15% και ότι όταν το φορτίζεις στο 85% έχει φτάσει η τάση στο 4,196 αλλά όπως φαίνεται συνεχίζει ακόμα να φορτίζει μέχρι περίπου το ~95% και αυτό φαίνεται από το led (η τάση δεν μπορεί να σου δείξει την ποσότητα ρεύματος που περνάει από το κύκλωμα, μόνο ένα αμπερόμετρο σε σειρά μπορεί). Το σίγουρο είναι πάντως ότι το τηλέφωνο δεν φορτίζει την μπαταρία με πάνω από 4,2v. Δηλαδή το κύκλωμα του τηλεφώνου μετατρέπει την τάση του φορτιστή σε 4,2v και με αυτήν φορτίζει την μπαταρία. Καλύτερα γιατί αυτή η μπαταρία με ονομαστική μάξιμουμ τάση τα 4,2v είναι πολύ πιο ευαίσθητη σε υπερφορτίσεις από ότι η original.

Η αποφόρτηση πάντως από 100-85% δεν μου φάνηκε πολύ απότομη αλλά αυτό θα το επιβεβαιώσω τις έπόμενες μέρες.

 

Είχα πει στις αρχές για την μπαταρία του iNew V3 ότι εμένα προσωπικά μου καλύπτει μια μέση ημέρα χρήσης αλλά θα ήθελα κάτι παραπάνω για τις μέρες αυτές που η χρήση του ξεπερνάει τον μέσο όρο. Ε, τώρα με καλύπτει σε αυτήν την πιο "σκληρή" χρήση και με το παραπάνω!

Σε μερικές ακόμα φορτίσεις που θα στρώσει και η μπαταρία θα είναι ακόμα καλύτερα!

Σίγουρα πάντως η πρώτη αίσθηση είναι ότι έχει πολύ περισσότερη διάρκεια από αυτό το 9% παραπάνω σε ονομαστική χωριτικότητα.

 

Οπότε για μενα δεν κάνει αυτή η μπαταρία επειδή έχω από την 1η φουρνιά και φτάνει η τάση στα 4,38! Θα την ψήσει....

 

edit

 

Η 1.0.4 plus που έβαλα έχει τον σπαστικό ήχο ενεργοποίησης. Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται;

 

edit 2

 

Με την βοήθεια του nikosst τον αφαίρεσα. Ευχαριστώ Νίκο.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

ID Tag είναι η κωδικοποίηση κειμένου των Tags στα mp3. Θα πρέπει να τα μετατρέψεις με κάποιο εργαλείο για να φαίνονται σωστά στον mp3 player σου.

Δεν ξέρω κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για αυτη την δουλειά (Έχω Μac υπολογιστή) αλλά αν το γκουγκλάρεις θα βρεις.

Όσοι έχουν από πολλά χρόνια Mac θα έχουν έρθει αντιμέτωποι με αυτό το "πρόβλημα" το οποίο δημιουργούταν από μη σωστή διαχείρηση των Ελληνικών από κάποια παλιά windows Os'

 

σε ευχαριστω θα το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

To Air Gestures δεν υποστηρίζεται σε SW αλλά όπως λένε υποστηρίζεται σε HW οπότε με μια αναβάθμιση μπορεί να δουλέψει.

Για να απαντήσεις κλήσεις με την θήκη αγόρασε κάποιο antiglare film που είναι λίγο χοντρά και κόψε 2 κομμάτια στο μέγεθος του τζαμιού της θήκης και κόλλησέ τα από την μέσα μεριά.

Υπάρχει ένα κενό μεταξύ τζαμιού και οθόνης για αυτό και χρειάζεται πίεση. Αν βάλεις αυτό το φιλμ (εις διπλούν) το τζάμι θα εφάπτεται στην οθόνη και θα δουλεύει σωστά το touch.

 

καλά φοβερή πατάντα φίλε τι ειπες τώρα...Πολύ καλό θα το δοκιμάσω αλλα που βρίσκεις αυτό το φιλμ?? antiglare???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε για μενα δεν κάνει αυτή η μπαταρία επειδή έχω από την 1η φουρνιά και φτάνει η τάση στα 4,38! Θα την ψήσει....

 

edit

 

Η 1.0.4 plus που έβαλα έχει τον σπαστικό ήχο ενεργοποίησης. Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται;

 

edit 2

 

Με την βοήθεια του nikosst τον αφαίρεσα. Ευχαριστώ Νίκο.

 

ωχ έχασα επεισόδια βγήκε νεα rom? 1.0.4 plus??? διορθώνει τίποτα σημαντικό?? Αξίζει να την περάσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...