Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

κατεβασα απο http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

και οταν συνδεω το κινητο στο pc/flash tool

μονο η μια ρομ δουλευει κανονικα στις αλλες μου βγαζει

pmt changed for the rom it must be downloaded

πως διορθωνεται αυτο ??

ακολουθησε 1-1 τα βηματα...

 

να επιλεξεις firmware upgrade απο το αναδυομενο μενου

και να εχεις βγαλμενη την μπαταρια.

Δλδ,

πατας download,συνδεεις καλωδιο,κουμπωνεις μπαταρια...και αρχιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα μην πας στην 103. Είναι καλύτερη η104. Αν έχεις βάλει καιcwm δοκίμασε και την καινούργια που στηρίζεται στην 104 . Είναι μια- δύο σελίδες πιο πίσω.

Γιατί είδα ότι έχει προσθήκες σχετικά με το ασύρματο.

 

edit

 

Αν πάντως θέλεις να περάσεις την 1.0.3 κατέβασέ την από εδώ.

 

επειδη, εχω μολις 528mb στην sd, καθε φορά που εγκαθιστω ενα προγραμμα, μου βγαζει toast message οτι το υπολοιπο στην internal είναι..... (τοσα mb).....

ξέρει κανεις πως το ανενεργοποιω αυτήν την ειδοποίηση?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακολουθησε 1-1 τα βηματα...

 

να επιλεξεις firmware upgrade απο το αναδυομενο μενου

και να εχεις βγαλμενη την μπαταρια.

Δλδ,

πατας download,συνδεεις καλωδιο,κουμπωνεις μπαταρια...και αρχιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επειδη, εχω μολις 528mb στην sd, καθε φορά που εγκαθιστω ενα προγραμμα, μου βγαζει toast message οτι το υπολοιπο στην internal είναι..... (τοσα mb).....

ξέρει κανεις πως το ανενεργοποιω αυτήν την ειδοποίηση?

 

Εμένα πάντως ξεκίνησε όταν έβαλα την μπαταρία. Το σύνδεσα με βγαλμένη, πάτησα download και όταν την ξαναέβαλα ξεκίνησε η διαδικασία.

 

edit

 

Νομίζω ότι με αυτό θα ξεμπερδέψεις...:p

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ φιλέ μου αλλά αν υπάρχουν κάποια αλλά που να μην είναι βυθιζόμενα στα αυτιά, γιατί αυτά δεν με βολεύουν καθόλου και βγαίνουν συνεχεία:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά την 1.0.4 plus τη καινούργια

αλλά το πρόβλημα με το wifi παραμένει οπότε είναι μάλλον κατασκευαστικό, ξέρει κανείς τη διαδικασία για επιστροφή πως γίνεται ποσό θα μου στοιχίσει ποσό καιρό θα πάει κλπ

Link to comment
Share on other sites

Gyrospore σε εμενα δεν δουλευει... Μπορει και να μην εχει...τι λετε το παρατηρησε και καποιος αλλος

 

 

Σε έμενα δουλεύει το γυροσκόπιο!! Τουλάχιστον στην εφαρμογή sky map που το δούλεψα, ανταποκρίνεται μια χαρά!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα τελικά την 1.0.4 plus τη καινούργια

αλλά το πρόβλημα με το wifi παραμένει οπότε είναι μάλλον κατασκευαστικό, ξέρει κανείς τη διαδικασία για επιστροφή πως γίνεται ποσό θα μου στοιχίσει ποσό καιρό θα πάει κλπ

 

Από προσωπική εμπειρία, περίπου 20-30 μερες να πάει και άλλες τόσες να ξανα έρθει, συν το χρόνο επισκευής (άλλη μια εβδομάδα)

Είχα πληρώσει 9,20 ευρώ έξοδα αποστολής! Ξανά ήρθε με free shipping ! !

Η διαδικασία? Μιλάς με τον πωλητή μέσω email, μήπως έχει να σου προτείνει κάποια άλλη λύση και αν δεν διορθώνεται το πρόβλημα, σου δίνει διεύθυνση για να του στείλεις το πακέτο! Προσοχή, να τον ενημερώσεις με email ποιο είnai to track number του πακέτου σου και να τον ξαναενοχλήσεις όταν φτάσει το πακέτο σου στο προορισμό του, για να μην σε καθηστερήσει!

Edited by bromiarris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από πολύ αναζήτηση, κατέληξα κι εγώ να είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία του inew! Μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω μόνο.

Επειδή θέλω να παραγγείλω 2 συσκευές, πιστεύετε ότι μπορεί να έχω πρόβλημα λόγω όγκου με το τελωνείο?

Δεύτερον, την παραγγελία θα την κάνω από Minideal, υπάρχει τρόπος, έστω και με κάποια παραπάνω χρέωση να μου έρθουν πιο γρήγορα τα κινητά, αποφεύγοντας πάλι τον κίνδυνο χρέωσης του τελωνείου?

Τρίτον, μου δίνεται ξεχωριστά η δυνατότητα root και εγκατάστασης Play store στο site. Επειδή είναι η πρώτη android συσκευή που θα πάρω, λέω αρχικά να αποφύγω το root και αργότερα αν θελήσω το κάνω μόνος μου. Η απορία μου είναι η εξής, μπορεί να εγκατασταθεί το play store χωρίς root? (Όπως καταλαβαίνετε, είμαι παντελώς άσχετος από android! :lol: )

 

Περιμένω απαντήσεις για να παραγγείλω κι εγώ!!!! :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από πολύ αναζήτηση, κατέληξα κι εγώ να είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία του inew! Μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω μόνο.

Επειδή θέλω να παραγγείλω 2 συσκευές, πιστεύετε ότι μπορεί να έχω πρόβλημα λόγω όγκου με το τελωνείο?

Δεύτερον, την παραγγελία θα την κάνω από Minideal, υπάρχει τρόπος, έστω και με κάποια παραπάνω χρέωση να μου έρθουν πιο γρήγορα τα κινητά, αποφεύγοντας πάλι τον κίνδυνο χρέωσης του τελωνείου?

Τρίτον, μου δίνεται ξεχωριστά η δυνατότητα root και εγκατάστασης Play store στο site. Επειδή είναι η πρώτη android συσκευή που θα πάρω, λέω αρχικά να αποφύγω το root και αργότερα αν θελήσω το κάνω μόνος μου. Η απορία μου είναι η εξής, μπορεί να εγκατασταθεί το play store χωρίς root? (Όπως καταλαβαίνετε, είμαι παντελώς άσχετος από android! :lol: )

 

Περιμένω απαντήσεις για να παραγγείλω κι εγώ!!!! :):):):):)

 

Κάνε 2 ξεχωριστές παραγγελίες. Εδώ υπάρχει στα 174$ και εδώ στα 176$ με 8 sd class 10.

Επέλεξε singpost - china post γιατί με γρήγορη υπηρεσία ρισκάρεις. Μην ζητήσεις ρουτ και στο γεμίσουν με κινέζικα. ταν με το καλό παραλάβεις, εδώ είμαστε. Πανεύκολη διαδικασία.

Το google play υπάρχει είτε το κάνεις ρουτ είτε όχι.

 

edit

Πάσο... :lol:

 

Αν μπορέσεις αύριο-μεθαύριο γράψε για την νέα ρομ. Απο αυτονομία, σβελτάδα. Το θέμα με την επίσημη εφαρμογή της youtube λύθηκε;

Το κινητό το βράδυ μπαίνει σε "βαθύ ύπνο";

Και γενικά αν έχεις δει διαφορά.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

http://s9.postimg.org/80it9euj3/IMG_20140302_185035.jpg

 

http://s9.postimg.org/tx5c9s7pr/IMG_20140302_185039.jpg

 

http://s9.postimg.org/jblgxs1e7/IMG_20140302_185042.jpg

 

 

screenshot app

 

 

Φωτογραφίες σε δύσκολες συνθηκες φωτισμού χωρις ενεργοποιημένη την νυχτερινη λήψη

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα το καπακι και βρηκα τη πλακετα του wifi που ειναι μαζι με το bluetooth

αν ακουμπησω πανω το δαχτυλο μου παει στα υψη η ταχυτητα που σημαινει η κατι ξεκολλησε η κατι δε παταει καλα

τι κανουμε τωρα οεο :O

Link to comment
Share on other sites

ανοιξα το καπακι και βρηκα τη πλακετα του wifi που ειναι μαζι με το bluetooth

αν ακουμπησω πανω το δαχτυλο μου παει στα υψη η ταχυτητα που σημαινει η κατι ξεκολλησε η κατι δε παταει καλα

τι κανουμε τωρα οεο :O

 

Θέλει και ερώτημα; Επιστροφή στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

θα το πας σε καποιο service center κινητων τηλεφώνων πχ samsung και θα στο μετρήσει. αντε να σε παρει κανενα 10ευρο. Η σε ηλεκτρονικό που κάνει κολλήσεις με ειδικά όργανα ακριβείας. Εγώ έτσι έφτιαξα ένα jiayu g3 που του είχα χαλάσει το βύσμα της κεραίας και δεν είχα σήμα. Έτσι άλλαξα και βυσματάκι usb Που του είχε χαλάσει. Με 15 ευρώ κόλλησε καινούριο στην πλακέτα
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει εξωτερική μπαταρία αλλά θέλει να αποφύγει καλώδια βισματάκια κτλ του προτείνω αυτή...

http://www.antelife.com/portable-mobile-charger-1900mah-black.html

 

Την έχω και μπορώ να βεβαιώσω ότι εφαρμόζει άψογα στο κινητό μας και είναι και σταθερή! δεν κουνιέται πάνω στο τηλ και μπορείς και να μιλήσεις ταυτόχρονα αν χρειαστεί!!

Link to comment
Share on other sites

θα το πας σε καποιο service center κινητων τηλεφώνων πχ samsung και θα στο μετρήσει. αντε να σε παρει κανενα 10ευρο. Η σε ηλεκτρονικό που κάνει κολλήσεις με ειδικά όργανα ακριβείας. Εγώ έτσι έφτιαξα ένα jiayu g3 που του είχα χαλάσει το βύσμα της κεραίας και δεν είχα σήμα. Έτσι άλλαξα και βυσματάκι usb Που του είχε χαλάσει. Με 15 ευρώ κόλλησε καινούριο στην πλακέτα
κ εγω κατι τετοιο σκεφτομαι να κανω

καλο αυτο που ειπε ο στρατος αλλα στειλε παρε περνα ξαναπερνα τελωνεια

μπορει στο τελος να μου μεινει μονο η θηκη το δωρο και να μεινω χωρις κινητο

παντως σας ευχαριστω και τους δυο για τιο ενδιαφερον σας

 

υγ αν κανενας φιλος απο θεσσαλονικη ξερει κανενα καλο service

ας με ενημερωσει η εδω η πμ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω το κινητό εδώ και δύο μέρες. [Πολύ όμορφο. Για την τιμή του πολύ καλή οθόνη και ταχύτητα. Δεν μου κόλλησε πουθενά μέχρι τώρα.

 

Όμως έχω πρόβλημα με το gps. Δεν κλειδώνει με τίποτα.

Εγκατέστησα το faster GPS, έβάλα region Europe country ITALY όπου και βρίσκομαι τώρα, αλλά τίποτα.

 

Είμαι με 1.04 rom και root!

 

Καμιά ιδέα;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 .Είχα το ίδιο πρόβλημα όπως και πολλοί άλλοι και με αυτό δούλεψε.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα το καπακι και βρηκα τη πλακετα του wifi που ειναι μαζι με το bluetooth

αν ακουμπησω πανω το δαχτυλο μου παει στα υψη η ταχυτητα που σημαινει η κατι ξεκολλησε η κατι δε παταει καλα

τι κανουμε τωρα οεο :O

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα που αγόρασες. Πες τους το πρόβλημα. Ανέφερέ τους ότι για να το φτιάξεις εσύ θα κοστίσει χχ€ . Μήπως και είναι διατεθιμένοι να καλύψουν ένα μέρος και γλιτώσεις και εσύ την ταλαιπωρία αποστολής.

 

Παρέλαβα και γω το κινητό εδώ και δύο μέρες. [Πολύ όμορφο. Για την τιμή του πολύ καλή οθόνη και ταχύτητα. Δεν μου κόλλησε πουθενά μέχρι τώρα.

 

Όμως έχω πρόβλημα με το gps. Δεν κλειδώνει με τίποτα.

Εγκατέστησα το faster GPS, έβάλα region Europe country ITALY όπου και βρίσκομαι τώρα, αλλά τίποτα.

 

Είμαι με 1.04 rom και root!

 

Καμιά ιδέα;

 

Με ενεργοποιημένο το gps test πάτησε ελαφρά με το δάχτυλό σου το καπάκι πίσω, στο ύψος των ακίδων. Αν βελτιωθεί το σήμα, πρέπει ελαφρά να τις τραβήξεις προς τα έξω.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 .Είχα το ίδιο πρόβλημα όπως και πολλοί άλλοι και με αυτό δούλεψε.

 

Ευχαριστώ κλείδωσε σε 2-3 λεπτά. Πολύ καλύτερα από το καθόλου. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα που αγόρασες. Πες τους το πρόβλημα. Ανέφερέ τους ότι για να το φτιάξεις εσύ θα κοστίσει χχ€ . Μήπως και είναι διατεθιμένοι να καλύψουν ένα μέρος και γλιτώσεις και εσύ την ταλαιπωρία αποστολής.

 

 

 

Με ενεργοποιημένο το gps test πάτησε ελαφρά με το δάχτυλό σου το καπάκι πίσω, στο ύψος των ακίδων. Αν βελτιωθεί το σήμα, πρέπει ελαφρά να τις τραβήξεις προς τα έξω.

 

Καλημέρα τράβηξα και λίγο τις ακίδες, συνδυαστικά με τον οδηγό και κλείδωσε σε 2-3 λεπτά. Ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Ευχαριστώ.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με ψησατε...

Πουλησα το Xperia Arc και παμε για τον πρωτο μας κινεζο.

Παρασκευη παραγγελια, Δευτερα despatched to overseas.

Γρηγορα τα Κινεζακια!

 

Για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 2 λογάκια για την νεα ρομ....

 

Φαίνεται πως υπάρχει κάποια βελτίωση....

Συγκεκριμένα, όσον αφορά την σβελτάδα, το κινητό δουλεύει αλαγκαριστα, ακομη και οταν εχω λιγότερο απο 80 μβ διαθεσιμη ραμ. Τονίζω, οτι από την 103,πέρασα στην 104.

Σχετικα με την κατανάλωση, θα χρειαστεί περισσότερο χρόνο για να βγαλω ακρη, νομιζω ομως ότι κι εκεί υπάρχει βελτίωση. Χτες ειδα μια ταινια σε streaming απο ιστοσελιδα με δωρεαν ταινίες με υπότιτλους (ξέρετε εσείς... Χεχε), με ακουστικά (ψειρες). Απο το 100 επεσε στο 74. Η ταινια ηταν η "pacific rim" (δεν θυμαμαι διάρκεια). Νομίζω είναι καλη η καταναλωση...

 

Οσον αφορα το γιοτουμπ, δεν ασχολήθηκα διοτι χρησιμοποιω την εκδοση 4.5.17 και δεν πρόκειται να την αναβαθμίσω, διότι λειτουργεί άψογα....

Α, επίσης επιβεβαιωνεται η λειτουργία deep sleep. Συγκεκριμένα, άνοιξα το wifi και το παράτησα στην ακρη, χωρίς να το σκαλίζω. Για 6 ώρες ηταν σε κατάσταση υπνου...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται και δε το γνωρίζουν ακόμη, έχει ξεκινήσει ήδη συγκέντρωση <<υπογραφών>> για να πιέσουμε την εταιρεία (INEW) και τους αντιπροσώπους της, για μεγαλύτερη χωρητικότητας μπαταρία. Πληροφορίες, εδώ:

http://www.ipetitions.com/petition/create-large-capacity-battery-for-inew-v3

 

Στην ουσία, κάνουμε 3 βήματα (2 λεπτά δουλειά):

1. <<υπογράφουμε>> στην ιστοσελίδα παραπάνω

2. Κάνουμε αντιγραφή-επικόλληση το κείμενο και το στέλνουμε απευθείας και στην ίδια την εταιρεία, εδώ:

http://www.inewphone.com/EN/Contact.aspx

και

3. Το ίδιο με το βήμα 2, αλλά το στέλνουμε με email στους:

service@antelife.com

to2c.com@gmail.com

1949deal2013@gmail.com

cservice@banggood.com

 

και θα πρότεινα όπου αλλού το έχει αγοράσει κάποιος. Εγώ το έστειλα και στο customerservice@pandawill.com. Παρατηρώ ότι απουσιάζει το minideal.

 

Όσοι περισσότεροι, τόσο το καλύτερο. Μη βαριέστε.

 

Να είστε καλά.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον τετριμμένη ερώτηση και ίσως off topic, αλλά να προτιμήσω to2c αντί minideal???

 

Όντως off topic. Και τα δύο καταστήματα εκπροσωπούνται εδώ και είναι το ίδιο αξιόπιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογή η πρόγραμμα να μεταφέρω την οθονη του κινητού στο pc με καλώδιο usb και να την διαχειριζομαι απο το pc? Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...