Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tις επαφές τις κοίταξες,αν κάνουν σωστή επαφή? Προσωπικά δεν έχω αυτή την στιγμή άλλη συσκευή για να δοκιμάσω.Τώρα απο την άλλη απο τη στιγμή που δε δούλεψε και η σύνδεση μεταξύ s4 και n10 κάτι άλλο παίζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σχετικα με την αυτονομια του κυριοι το ανοιξα σημερα στις 9,30 πρωι με φορτιση 52% απο παραλαβη και αδειασε στις 5,30 μμ αφου ητανε συνεχεια ανοιχτο το wifi gps για μια ωρα serfing μιση ωρα youtube μιση ωρα στησιμο συσκευης αρκετη ωρα κατεβασμα και εγκατασταση αρκετων εφαρμογων και οθονη σχεδον συνεχεια αυτες τις ωρες στην αυτοματη φωτεινοτητα.δεν ειναι κι ασχημα.

οσο για φορτηση απο τις 5,30 μμ και τωρα ειναι στο 93%.οχι κι ασχημα.

επισης οσοι το περνετε απο minideal προσοχη γιατι εμενα μου ηρθε με root κινεζικο, αλλα με την βοηθεια του καλου bbbb το συνεφερα.

αν θελετε κατι αλλο στη διαθεση σας.

επισης φωτο αριστες video ετσι κι ετσι

οι χρονοι μπαταριας μετρηθηκαν χωρις καρτα sim στο τηλεφωνο

 

Το root που αναφερεις απο minideal το εχεις ζητησει εσυ η το εκαναν απο μονοι τους, παρεπιπτοντως να σας πω οτι παραγγειλα χτες το βραδυ απο minideal στις 23 00 και μου εστειλε track number στις 02 00

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το site

 

http://www.smartdigi.gr/inew-v3-slim-phone-rom/

Tην ρομ την εχω αλλα δεν ξερω μετα απο αυτα που διαβασα αξιζει να την βαλω....

Εκτος και αν εκει στο chinaphonearena τα γραφουν αυτα επιτηδες.

Τελος παντων φοβαμαι μην μου κανει μανταρα τον εσωτερικο χωρο 6g + 7,..

Xρηστο τι λες να κανω τον χιμπατζη?:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Tην ρομ την εχω αλλα δεν ξερω μετα απο αυτα που διαβασα αξιζει να την βαλω....

Εκτος και αν εκει στο chinaphonearena τα γραφουν αυτα επιτηδες.

Τελος παντων φοβαμαι μην μου κανει μανταρα τον εσωτερικο χωρο 6g + 7,..

Xρηστο τι λες να κανω τον χιμπατζη?:lol:

Πάντως στο νιντρομ πεφτει κανονικο καριολίκι:X

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αύριο λέω να βγάλω μια ρομ που θα έχει πάνω android lacta 4.5 :lol: και μετατρέπει την cpu απο mtk σε snapdragon 900 :lol:

Tην ρομ την εχω αλλα δεν ξερω μετα απο αυτα που διαβασα αξιζει να την βαλω....

Εκτος και αν εκει στο chinaphonearena τα γραφουν αυτα επιτηδες.

Τελος παντων φοβαμαι μην μου κανει μανταρα τον εσωτερικο χωρο 6g + 7,..

Xρηστο τι λες να κανω τον χιμπατζη?

Bασίλη εκει υπάρχουν και κάποια άτομα που αποδεικνύουν ότι έχουν γνώσεις.Ας περιμένουμε να δούμε τις επόμενες ημέρες αν θα κυκλοφορήσει η stock rom v1.09 απο 22-1-2014 και βλέπουμε.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φιλος το θελει επιγοντος,απο που ειναι η πιο φθηνη τιμη και αν παιζει και κουπονι πειτε μου σας παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Tις επαφές τις κοίταξες,αν κάνουν σωστή επαφή? Προσωπικά δεν έχω αυτή την στιγμή άλλη συσκευή για να δοκιμάσω.Τώρα απο την άλλη απο τη στιγμή που δε δούλεψε και η σύνδεση μεταξύ s4 και n10 κάτι άλλο παίζει

 

Τις σήκωσα τις επαφές λίγο αλλά πως μπορώ να τσεκάρω αν δουλεύει καλά το NFC η αν κάνουν σωστή επαφή? Το μόνο που κάνει είναι όταν ενεργοποιώ το NFC είναι επάνω αριστερά βγάζει ενα εικονίδιο.Υπάρχει άλλος τρόπος να δω αν λειτουργεί το NFC?

Ναι ενεργοποίησα τα NFC σε S4 και N10 ,πήγα σε κάποιες φωτό πλησίασα και ακούμπαγα τις συσκευές πλάτη με πλάτη αλλά τίποτα..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λιγο προσοχη με τις επαφες του nfc. Πηγα να τις σηκωσω με τσιμπιδακι και εσπασε η μια πολυ ευκολα, οποτε θα πρεπει να το αντικαταστησω με χαλκινη ταινια. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

199,99$ στο minideal.net

148.99$ στο to2c.com

 

Στο to2c βαζουν ελληνικα , google play και root ;

Γιατι δεν βλεπω να γραφει κατι , εκτος απο τις φωτο που φαινεται να εχει ελληνικα και google Play !!

Edited by makis_thess
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
199,99$ στο minideal.net

148.99$ στο to2c.com

 

Στο to2c βαζουν ελληνικα , google play και root ;

Γιατι δεν βλεπω να γραφει κατι , εκτος απο τις φωτο που φαινεται να εχει ελληνικα και google Play !!

 

Έχεις βάλει λάθος link από το to2c, δεν είναι το ν3 αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω την 1.03 official προς το παρόν για να μη τα κάνω μαντάρα με την μνήμη του.Αυτή εδώ http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/ δεν είναι, υπάρχει κάπου αλλού για να μην κάνω και register?

Διαφορές μεταξύ 1.03 και 1.04 υπάρχουν?

 

edit:H να γραφτώ εδώ http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Stock-iNew-V3-v1-0-3 και να τη κατεβάσω?Oι ίδιες είναι?

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω την 1.03 official προς το παρόν για να μη τα κάνω μαντάρα με την μνήμη του.Αυτή εδώ http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/ δεν είναι, υπάρχει κάπου αλλού για να μην κάνω και register?

Διαφορές μεταξύ 1.03 και 1.04 υπάρχουν?

 

edit:H να γραφτώ εδώ http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Stock-iNew-V3-v1-0-3 και να τη κατεβάσω?Oι ίδιες είναι?

 

Ίδιες είναι και οι δύο.

Για το τι καινούριο έχει η 1.0.4 δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ'ευχαριστούμε για τα δείγματα :up:

 

μήπως θα μπορούσες να δώσεις και 1-2 δείγματα λήψεων σε χαμηλό φωτισμό; Για παράδειγμα νυχτερινή λήψη σε εξωτερικό χώρο ή/και σε εσωτερικό.

Εμένα η κάμερα μάπα δεν εστιάζει τι μπορεί να φταίει;

Το κινητό ήρθε από (t2c) έκδοση (cxq_v3_inew_v1.0.1)

Φώτο: (http://www.mediafire.com/view/onlx76nfvza2929/Φοτό%20πρόβλημα.jpg)

Συγνώμη αλλά το post δεν το έβαλα σωστά. Ήθελα να έχει μέσα και το post του φίλου Nikstar (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5155491#post5155491) Με τα δείγματα που ανέβασε αλλά δεν ξέρω πώς.

Edited by Freewin
Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε καποιο site για να χρησιμοποιησω το tracking number. Προσπαθησα στο site της sigapore post αλλα τιποτα....

Μηπως επειδη εγινε σημερα η αποστολη;

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε καποιο site για να χρησιμοποιησω το tracking number. Προσπαθησα στο site της sigapore post αλλα τιποτα....

Μηπως επειδη εγινε σημερα η αποστολη;[/Quote]

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προς το παρόν τουλάχιστον μένουμε καλύτερα στην 1.03.Aν βάλουμε την 1.04 και θέλουμε να ξαναγυρίσουμε στην v1.03 πρέπει να γίνει μόνο με sp flash tools.Επαναφέροντας το nandroid backup της 1.03,η ρομ δε θα μπουτάρει
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κάμερα μάπα δεν εστιάζει τι μπορεί να φταίει;

Το κινητό ήρθε από (t2c) έκδοση (cxq_v3_inew_v1.0.1)

Φώτο: (http://www.mediafire.com/view/onlx76nfvza2929/Φοτό%20πρόβλημα.jpg)

Συγνώμη αλλά το post δεν το έβαλα σωστά. Ήθελα να έχει μέσα και το post του φίλου Nikstar (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5155491#post5155491) Με τα δείγματα που ανέβασε αλλά δεν ξέρω πώς.

 

Όταν πατήσεις με το χέρι στην οθόνη, εστιάζει εκεί που ακουμπάς? Αυτή που έχεις ανεβάσει έχει εστιάσει στο βαθος, αλλά είναι σκοτεινά και δεν πολυφαίνεται.

 

Αν όχι τοτε είναι μαλλον hardware πρόβλημα:(

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την ROM απο τον Smartdigi V2.... αλλά μου βγάζει πρόβλημα στην φόρτιση.

 

πως μπορώ να ξαναπεράσω την official CXq 1.0.3 . Εχω CWM

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την ROM απο τον Smartdigi V2.... αλλά μου βγάζει πρόβλημα στην φόρτιση.

 

πως μπορώ να ξαναπεράσω την official CXq 1.0.3 . Εχω CWM

 

τι προβλημα ?

μέσω spflash tools δοκίμασες? προφανώς θα χάσεις τα παντα στο κινητο

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερον αρθρο για το V3 απο το gizchina
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το άρθρο.Προσωπικά είμαι 100% ευχαριστημένος απο την κάμερα του κινητού με δεδομένο τα χρήματα που κοστίζει η συσκευή και το τι προσφέρουν σε αυτά τα χρήματα οι ανταγωνιστές του

katebasa to 1.0.3 ... να το ριξω στην SD και να κανω update απο εκει

Λογικά ναι θα δουλέψει.Απο την στιγμή που έχεις το cwm εγκατεστημένο,πριν βάλεις την smartdigi δεν πήρες ένα πλήρες backup της υπάρχουσας εγκατάστασης σου;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το άρθρο.Προσωπικά είμαι 100% ευχαριστημένος απο την κάμερα του κινητού με δεδομένο τα χρήματα που κοστίζει η συσκευή και το τι προσφέρουν σε αυτά τα χρήματα οι ανταγωνιστές του

 

Λογικά ναι θα δουλέψει.Απο την στιγμή που έχεις το cwm εγκατεστημένο,πριν βάλεις την smartdigi δεν πήρες ένα πλήρες backup της υπάρχουσας εγκατάστασης σου;

 

 

ναι πηρα αλλα δεν εχει πελεον μπαταρια το κινητο γιατι δεν φορτιζει ... ενω το εικονιδιο δειχνει οτι φορτιζει .

 

ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ

 

Μαλ@@@@@@ μου που δοκιμασα την SmartDIGI Rom.

 

ΚΑι δεν μου απαντησαν ουτε καν στο email μου οι απατε@@@@2ς

Link to comment
Share on other sites

Δε φορτίζει ούτε κλειστό; Δοκίμασε επισης να μπουτάρεις στο recovery και να το αφήσεις να φορτίσει εκεί,αν δε φορτίσει κλειστό
Link to comment
Share on other sites

Δε φορτίζει ούτε κλειστό; Δοκίμασε επισης να μπουτάρεις στο recovery και να το αφήσεις να φορτίσει εκεί,αν δε φορτίσει κλειστό

 

Πλεον δεν ανοιγει οyτε στο CWM recovery....

 

 

*******SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...