Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά το τηλ είναι σε έλλειψη σε πολλά internetομάγαζα. Από παραγγελία στο MiniDeal, με ένδειξη διαθεσιμότητας σε stock στις 13/01/2014 έλαβα tracking number :D σήμερα 21/01/2013. Πάντως να επισημάνω ότι στο χρονικό αυτό διάστημα, όποτε χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους έλαβα άμεσες και σαφείς απαντήσεις. Μπράβο τους!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις την μπουμπούνισα και εγώ στο minideal 2 συσκευές μαζί και η τιμή έπεσε 5 δολάρια ! άρα γλίτωσα 10! Όλο το πακέτο και δώρο 2 φορτιστές αυτοκινήτου. Μου είπαν ότι αν όχι σήμερα αύριο θα φύγει το πακέτο. Άντε να δούμε...αν και από υπομονή... γαϊδουρινή!!!
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο fail πάντως αυτό με το "κρυμμένο" στη συσκευασία κινητό! Ο φίλος dragonmaster αγωνιούσε τοσο πολύ που το έκανε θέμα και τουλάχιστον σε ένα άλλο γνωστό site, με πολλούς να σχολιάζουν...Τζαμπα το θάψιμο των κινέζικων καταστημάτων! :lol:
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο fail πάντως αυτό με το "κρυμμένο" στη συσκευασία κινητό! Ο φίλος dragonmaster αγωνιούσε τοσο πολύ που το έκανε θέμα και τουλάχιστον σε ένα άλλο γνωστό site, με πολλούς να σχολιάζουν...Τζαμπα το θάψιμο των κινέζικων καταστημάτων! :lol:

Οταν ειχα παρει το πρωτο μου δικαρτο κινεζικο πριν απο τρια χρονια απο τη λαχταρα μου να το ανοιξω ειχα βαλει τις καρτες σιμ αναποδα .Το τι στεναχωρια ειχα φαει δε λεγεται οχι για τα λεφτα που ειχα δωσει περιπου 100 ευρω αλλα κυριως για το δουλεμα που θα ετρωγα απο φιλους για την περιπτωση που δε δουλευε γιατι τους τα παινευα συνεχεια.

Ευτυχως μετα απο λιγο ψυχραιμα καταλαβα το λαθος μου.Μπορω ομως να καταλαβω τη στεναχωρια του φιλου που ανοιξε τη συσκευασια και δε βρηκε τιποτα μεσα.:(

σορυ για το οφτοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους εδω το έχουν παραγγείλει και ανησυχουν, το TO2C εχει πανω πανω στην αρχική σελίδα banner που λέει οτι το V3 ειναι σε στοκ και θα σταλεί μεσα σε δυο ημερες και με δωρο ενα καλωδιο OTG για την καθυστερηση. ;)
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παραγγείλουν τώρα γιατί το στέλνει χωρίς συσκευασία :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω διαβαζω , ολοι το παρελαβαν , εγω ακομα περιμενω.

Δεν την παλευω και με την παλιατζουρα που εχω...χεχεχε

2 του μηνος παραγγελια , πηρα tr.number στις 8 και στις 10 εγινε dispatched.

Κοιταω καθε μερα μπας και φανει ...αλλα τιποτα ακομα.

Μεχρι τελος εβδομαδας θα εχει ερθει , τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμη εντυπώσεις μου για το κινητό.Η μπαταρία στον εξωτερικό φορτιστή έδειξε πλήρης σε 6 ώρες οπότε ειναι 1800mah.Βάζοντας την στο κινητό έδειξε 100% ποσοστό και 4197mv.Ασχολήθηκα κάποια ώρα,έφτασε στο 60% και έβαλα το κινητό να φορτίσει κλειστό για δυομισι ώρες.Το ανοίγω και δείχνει ποσοστό 100% αλλά 4074mv.Κάνω 2 reboot και έδειξε ποσοστό 98% και 4064mv και άρχισα να χρησιμοποιώ κανονικά το κινητό.Μέχρι αυτή την ώρα με 3 ώρες και 10 λεπτά εκτός μπρίζας και χρήση οθόνης 20 λεπτά browsing με 3g και γύρω στις 2 ώρες χρήση με wifi η μπαταρία έπεσε στο 39%... Θα κάνω μια πλήρη φόρτιση στο κινητό και ένα calibration μπας και στρώσει αλλά δυστυχώς το βλέπω να ειναι πολύ πιο κάτω απο άλλα 5" mtk.

Kαι σχετικά με το lag που έγραψα χθες.Σε γενικές γραμμές το κινητό πάει καλά και αυτό το ελαφρύ lag που βλέπω,δεν προβληματίζει σε απλή χρήση.Εκει όμως που πραγματικά γονατίζει το κινητό ειναι στην αναπαραγωγή βίντεο.Bάζω να παίξει ένα hd βίντεο στο youtube app και χάνει καρέ και δεν συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο.Η βάζοντας με την εφαρμογή pvstar να παίζει στο παρασκήνιο μόνο ο ήχος και προσπαθώντας να κάνω κάτι άλλο στο κινητό πχ internet browsing σέρνεται απίστευτα.Αποκλείω να φταίει η cpu γιατί έχω δοκιμάσει και mtk6572 που ουσιαστικά ειναι η ίδια cpu σε διπύρηνη και καμμία σχέση με τα κολλήματα που βλέπω εδώ.Εχω κάνει και καθαρή εγκατάσταση της v1.03 και το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι ειναι, η μπαταρία του είναι μικρή. Όσο και να στρώσει, πάνω από μια μέρα δεν θα κρατήσει. Εμενα προσωπικά με βγάζει οριακά μέχρι το βράδυ. Ελπίζω να βγάλουν κάποια στιγμή μια μεγαλύτερη, για να είμαστε λίγο πιο άνετοι. Αυτό για μένα είναι το μόνο μειονέκτημα του. Η απόδοση του με υπερκαλύπτει. Έτσι και αλλιώς το δυνατό του σημείο είναι η εμφάνιση και γιαυτό και το αγόρασα. Τώρα αν έχει και ένα μικρό lag δεν χάθηκε ο κόσμος.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο αυτα που διαβαζω το μεγαλο προβλημα ειναι με τη μπαταρια, ισως με καποια αλλη rom να υπαρξει βελτιωση και να βγαζει καλυτερους χρονους. Ο mtk6582 θεωρειται οικονομικοτερος απο τον 6589 στην καταναλωση ενεργειας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμη εντυπώσεις μου για το κινητό.Η μπαταρία στον εξωτερικό φορτιστή έδειξε πλήρης σε 6 ώρες οπότε ειναι 1800mah.Βάζοντας την στο κινητό έδειξε 100% ποσοστό και 4197mv.Ασχολήθηκα κάποια ώρα,έφτασε στο 60% και έβαλα το κινητό να φορτίσει κλειστό για δυομισι ώρες.Το ανοίγω και δείχνει ποσοστό 100% αλλά 4074mv.Κάνω 2 reboot και έδειξε ποσοστό 98% και 4064mv και άρχισα να χρησιμοποιώ κανονικά το κινητό.Μέχρι αυτή την ώρα με 3 ώρες και 10 λεπτά εκτός μπρίζας και χρήση οθόνης 20 λεπτά browsing με 3g και γύρω στις 2 ώρες χρήση με wifi η μπαταρία έπεσε στο 39%... Θα κάνω μια πλήρη φόρτιση στο κινητό και ένα calibration μπας και στρώσει αλλά δυστυχώς το βλέπω να ειναι πολύ πιο κάτω απο άλλα 5" mtk.

Kαι σχετικά με το lag που έγραψα χθες.Σε γενικές γραμμές το κινητό πάει καλά και αυτό το ελαφρύ lag που βλέπω,δεν προβληματίζει σε απλή χρήση.Εκει όμως που πραγματικά γονατίζει το κινητό ειναι στην αναπαραγωγή βίντεο.Bάζω να παίξει ένα hd βίντεο στο youtube app και χάνει καρέ και δεν συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο.Η βάζοντας με την εφαρμογή pvstar να παίζει στο παρασκήνιο μόνο ο ήχος και προσπαθώντας να κάνω κάτι άλλο στο κινητό πχ internet browsing σέρνεται απίστευτα.Αποκλείω να φταίει η cpu γιατί έχω δοκιμάσει και mtk6572 που ουσιαστικά ειναι η ίδια cpu σε διπύρηνη και καμμία σχέση με τα κολλήματα που βλέπω εδώ.Εχω κάνει και καθαρή εγκατάσταση της v1.03 και το πρόβλημα παραμένει.

 

Προσπαθησα να αναπαραγω το προβλημα με το youtube. Δοκιμασα διαφορα βιντεακια σε hd αναλυση, συμβαινει το εξης.

Με την official εκδοση του youtube χανει καρε και γενικα δεν βλεπεται. Με το tubemate το ιδιο hd video παιζει νερακι καμια καμια καμια σχεση με την official, αρα κατι δεν εχουν υπολογισει εκει σωστα με τον mediatek μας. Βαλε tubemate και θα παθεις πλακα απο την διαφορα. Οσο για την μπαταρια περιμενε λιγο ακομα και θα παει σε πιο ...ανεκτα αποτελεσματα. Εννοειται βεβαιαπως αν πετυχουμε μοντα η καλυτερη μπαταρια την χτυπαμε ασυζητητι

 

Δοκιμασα επισης να βαλω ενα μουσικο βιντεο να παιζει με τον mx player στο παρασκηνιο και οντως παρατηρησα lag στο υπολοιπο κινητο ακομα και στο scrolling. ΟΜΩΣ οταν εβαλα sw decoding στον mx player εστρωσε και το lag εξαφανιστηκε.

Ειναι θεμα software ολα. Το ερωτημα ειναι αν "το εχουν" οι κινεζοι να τα διορθωσουν με updates

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανασταση! μολις σημερα μου στειλανε tracking number απο τις 9/1 παραγγελια! τουλαχιστον ας ελπισουμε οτι θα μου ερθει και θα ειναι καλο και τελειωνουν εδω τα βασσανα μου και δεν θα χρειαστει να τρεχω με refund και βλακειες.... :D
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να αναπαραγω το προβλημα με το youtube. Δοκιμασα διαφορα βιντεακια σε hd αναλυση, συμβαινει το εξης.

Με την official εκδοση του youtube χανει καρε και γενικα δεν βλεπεται. Με το tubemate το ιδιο hd video παιζει νερακι καμια καμια καμια σχεση με την official, αρα κατι δεν εχουν υπολογισει εκει σωστα με τον mediatek μας. Βαλε tubemate και θα παθεις πλακα απο την διαφορα. Οσο για την μπαταρια περιμενε λιγο ακομα και θα παει σε πιο ...ανεκτα αποτελεσματα. Εννοειται βεβαιαπως αν πετυχουμε μοντα η καλυτερη μπαταρια την χτυπαμε ασυζητητι

 

Δοκιμασα επισης να βαλω ενα μουσικο βιντεο να παιζει με τον mx player στο παρασκηνιο και οντως παρατηρησα lag στο υπολοιπο κινητο ακομα και στο scrolling. ΟΜΩΣ οταν εβαλα sw decoding στον mx player εστρωσε και το lag εξαφανιστηκε.

Ειναι θεμα software ολα. Το ερωτημα ειναι αν "το εχουν" οι κινεζοι να τα διορθωσουν με updates

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι θέμα sw.Με ξενέρωσε όμως γιατί δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα με κανένα άλλο mtk που είχα μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι θέμα sw.Με ξενέρωσε όμως γιατί δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα με κανένα άλλο mtk που είχα μέχρι τώρα

 

Εγώ πάντως δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Η επίσημη youtube μια χαρά μου τα τρέχει τα βιντεάκια. Θα ξαναδοκιμάσω το βράδυ μιας και το ξέχασα σπίτι.

Δοκίμασε να το φορτίσεις 100% , να ξεφορτίσει 4-5% και μετά ξανασύνδεσέ το. Και πες μου αν πιάσει την μέγιστη χωρητικότητά της.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανασταση! μολις σημερα μου στειλανε tracking number απο τις 9/1 παραγγελια! τουλαχιστον ας ελπισουμε οτι θα μου ερθει και θα ειναι καλο και τελειωνουν εδω τα βασσανα μου και δεν θα χρειαστει να τρεχω με refund και βλακειες.... :D

 

Μια απ'ο τα ίδια! επιτέλους!!! Καλώς να τα δεχτούμε και μείς!! :)

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Μια απ'ο τα ίδια! επιτέλους!!! Καλώς να τα δεχτούμε και μείς!! :)

 

Και απο οτιι ειδα θα στειλουν και δωρεαν otg καλωδιο για την καθυστερηση..και μεχρι να μας ερθει θα εχουν φτιαχτει τα προβληματα του κινητου... Μακαρι να εχει βγει και cm 11!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και η δεύτερη μπαταρία. Μου φαίνεται ότι είναι καλύτερη από αυτή που είχε το κινητό. Ήταν στο 54% όταν την έβαλα, πριν 1 ώρα και 15 λεπτά. Εχω κάνει τα πάντα μέχρι τώρα tapatalk, gaming, Internet, με λίγα λόγια δεν το έχω αφήσει κάτω το τηλέφωνο και τώρα είναι στο 30%. Επίσης αδειάζει πιο ομαλά. Θα δείξει...
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ το παράγγειλα απο inewmobile. Όλα καλά με την παραγγελία. Αποστολή σε 2 μέρες. Μου ήρθε χωρίς flip case αλλά ήταν από τα πρώτα.... Τώρα γράφει free case

 

Ευχαριστο φιλε

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 1.04 που διορθώνει το πρόβλημα φόρτισης....

Η συνέχεια σε λίγο...

 

Το ότι βγαίνουν συνέχεια αναβαθμίσεις σημαίνει ότι υπάρχουν πολλά bugs αλλά σημαίνει πάνω από όλα ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.:):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...