Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OTG, δεν ξέρω αν έχει,δεν εχω καλώδιο, και προσωπικά δεν πρόκειται , να το χρησιμοποιήσω ποτέ.

NFC,όταν το βάζω με το samsung, δεν μου κάνει τίποτα,δεν ξέρω αν θέλει καμία άλλη ρύθμιση.εννοειτε ότι το εχω ενεργοποίηση,και εχω βγάλει και την θήκη.

AIR GETURE, δεν ξέρω από που το ανοίγεις, μέσα στις ρυθμίσεις δεν βλέπω τίποτα.

Οι φωτό γράφουν ανάλυση 18mp.το πρωί ειναι καθαρές,και με ζουμ που κανω να έρθουν κοντά, δεν θαμπώνον.Το βράδυ με ζουμ έχει κοκους,το κινητό για τα λεφτά του, ειναι πολύ καλό και πολύ ωραίο.Εκανα και μια παραγγελία,ένα battery bang στα 3000mAh,που είπε ένας φίλος παραπάνω,και θα είμαι ένταξη και από μπαταρία.

Φίλε μπορείς να εγκαταστήσεις και να τρέξεις το antutu benchmark και να γράψεις τι στοιχεία σου βγάζει και τι σκορ έπιασε; inew v3 σκέτο με 6582m όπως δείχνει το geekbuying στις εικόνες που έχει ή inew v3-E και σκέτο 6582 όπως δείχνει π.χ. το το to2c αν και για να γράφεις 18mpx φωτογραφία λογικά θα γράφει inew v3-E

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τον επεξεργαστή...

As with many of Mediatek’s processors the MTK6582 is available in a number of variants.

The standard MTK6582 is designed to work with on TD-SCDMA and WCDMA networks,

and can handle screens with a resolution of up to 720p. The MTK6582M is a entry-level

version which only handles up to QHD resolution and there is the MTK6582T (or TD)

which only supports China Mobiles TD-SCDMA 3G networks, but should work on most GSM

networks.

http://www.gizchina.com/2013/10/20/mediatek-mtk6582-resource-budget-quad-core-chinese-phones/

 

Από ότι καταλαβαίνω ισχύουν οι εξής συνθήκες :

 

1. ΜΤ6582 - 1280χ720 - 13megapixels (18megapixels) - inew v3-E

2. MT6582m - 960x480 - 8megapixels - inew v3

 

Λογικα, εμείς είμαστε στην 1η γραμμή.

Εαντο αντουτου βγαλει κστι διαφορετικό, χρίζει διερεύνησης

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά τα ίδια ισχύουν και για τον 6589 και τον 6589m.Kαι τελικά στη πράξη φάνηκε ότι ακόμη και τηλέφωνα που λέγανε ότι έχουν τον κανονικό 6589 πχ. zte v967s γράφουν βίντεο μέχρι 720p αντι 1080p του κανονικού 6589 και επίσης δεν μπορούν hw αποκωδικοποίηση των 1080p αρχείων.Προσωπικά ρώτησα γιατί θεωρώ το geekbuying απο τα πιο αξιόπιστα καταστήματα και σκέφτομαι να το πάρω απο εκεί αλλά δε θέλω κιόλας να την πατήσω και να πάρω τον υποδεέστερο 6582m αντι του κανονικού.Και σχετικά με την ανάλυση φαίνεται πως ισχύει αυτό που λες αλλά με τους κινέζους ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι.Μπορεί πχ να έβγαλαν μια παρτίδα με τον m και μετά τις υπόλοιπες με τον κανονικό Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω από την ανάλυση της κάμερας, ειμαστε σε καλό δρόμο... 13ή18 μεγαπιξελς ο m δε σηκώνει. Τωρα, βέβαια με τους κινεζους...... Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να εγκαταστήσεις και να τρέξεις το antutu benchmark και να γράψεις τι στοιχεία σου βγάζει και τι σκορ έπιασε; inew v3 σκέτο με 6582m όπως δείχνει το geekbuying στις εικόνες που έχει ή inew v3-E και σκέτο 6582 όπως δείχνει π.χ. το το to2c αν και για να γράφεις 18mpx φωτογραφία λογικά θα γράφει inew v3-E

 

 

Εχω ανεβάσει φωτό τι μου έβγαλε αν πας πιο πίσω στο forum.το όνομα το γράφει inew v3-E

Link to comment
Share on other sites

H camera δειχνει καταπληκτικη, το ιδιο και ο σχεδιασμος. Η οθονη τυπικη αλλα σε υψηλα στανταρτ.

Αν η μπαταρια βγαζει και μια μερα με βασικη χρηση ιντερνετ και ομιλιας

τοτε ειναι εξαιρετικη προσφορα σε αυτα τα χρηματα.

Μακαρι να κανει καλη εμπορικη πορεια και με αυτον τον τροπο

να ωθησει και τους υπολοιπους κινεζους κατασκευαστες να βγαλουν

καλαισθητα κινητα(οχι αντιγραφες, ασχημων πολλες φορες κινητων) σε κομπακτ διαστασεις.

Link to comment
Share on other sites

να και τα ωραιααα..

CMW recovery for Inew V3 with scatter file

http://ge.tt/78LVdYB1/v/0?c

 

 

MT6582 iNew V3 Real Review (Part 2 - Antutu, GPS, Battery)

 

αποτι λεει το τσακαλακι, το ρουταρε πολυ ευκολα και συντομα θα ανεβασει τον τροπο στο σαιτ του.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

να και τα ωραιααα..

CMW recovery for Inew V3 with scatter file

http://ge.tt/78LVdYB1/v/0?c

 

 

MT6582 iNew V3 Real Review (Part 2 - Antutu, GPS, Battery)

 

αποτι λεει το τσακαλακι, το ρουταρε πολυ ευκολα και συντομα θα ανεβασει τον τροπο στο σαιτ του.

 

Αυτο θα πει ποιοτητα gps αντιστοιχη και καλυτερη απο πολλα 2πλασιας και βαλε τιμης.... :blink:

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Είδα με προσοχή τα βιντεάκια και πραγματικά δυσκολεύομαι να πώ ότι είδα κάτι που δεν μου άρεσε. Θα μπορούσα μάλιστα να δηλώσω ενθουσιασμένος παρά το κλίμα δυσπιστίας που πήγε, ελπίζω προσωρινά, να δημιουργηθεί.

Όσον αφορά στην κάμερα, οι επιλογές 12 ή 18 mp δεν έχουν εξηγηθεί μέχρι στιγμής. Πάντως φαίνονται καλύτερες του αναμενομένου και ίσως η τελευταία να προκύπτει με interpolation ή να είναι σε 4/3. Θα δείξει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι λέει 4-5 ώρες οθόνη.Πολύ καλό το βρίσκω για μια μέση χρήση.Και το gps καλό δείχνει και θετικό το γεγονός ότι σε αυτή την τιμή έχει και πυξίδα και τους υπόλοιπους αισθητήρες γιατι άλλα mtk αυτής της κατηγορίας τιμής δεν έχουν
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η δοκιμη με το gps του ηταν ακυρη. τι να το κανω google maps με wifi on? κανονικα κλεινεις agps ανοιγεις πχ igo και πας εξω να δεις χρονους κλειδωματος και δορυφορους. τεσπα. απο τα υπολοιπα το ειδα ΤΑΧΥΤΑΤΟ, η θηκη λιγο μαπα, η μπαταρια αναμενομενα μετρια, πολλα σενσορς (και ισως γινουν και περισσοτερα), εξακολουθει να μου φαινεται πανεμορφο ακομα και το alien eye που μαλλον κατα τυχη τους βγηκε ειναι ωραιο και διαφορετικο. ελπιζω να ισχυει το γοριλο-τζαμο γιατι μαλλον θα το κυκλοφορω γυμνουλι

ΥΓ cwm recovery και ξεκιναμε...........

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα πει ποιοτητα gps αντιστοιχη και καλυτερη απο πολλα 2πλασιας και βαλε τιμης.... :blink:

 

να κανω μια ερωτηση? εφοσον το τηλ ειναι rooted πρεπει να κανουμε cwm recovery για να μπορουμε custom roms? με ποιο προγραμμα το κανουμε? γενικα υπαρχει καποιος οδηγος πως γινονται αυτα για καποιον που δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η δοκιμη με το gps του ηταν ακυρη. τι να το κανω google maps με wifi on? κανονικα κλεινεις agps ανοιγεις πχ igo και πας εξω να δεις χρονους κλειδωματος και δορυφορους. τεσπα. απο τα υπολοιπα το ειδα ΤΑΧΥΤΑΤΟ, η θηκη λιγο μαπα, η μπαταρια αναμενομενα μετρια, πολλα σενσορς (και ισως γινουν και περισσοτερα), εξακολουθει να μου φαινεται πανεμορφο ακομα και το alien eye που μαλλον κατα τυχη τους βγηκε ειναι ωραιο και διαφορετικο. ελπιζω να ισχυει το γοριλο-τζαμο γιατι μαλλον θα το κυκλοφορω γυμνουλι

ΥΓ cwm recovery και ξεκιναμε...........

 

Εκλεισε agps και epo απο οτι καταλαβα.

 

να κανω μια ερωτηση? εφοσον το τηλ ειναι rooted πρεπει να κανουμε cwm recovery για να μπορουμε custom roms? με ποιο προγραμμα το κανουμε? γενικα υπαρχει καποιος οδηγος πως γινονται αυτα για καποιον που δεν ξερει?

 

Οδηγοι θα βγουνε σιγουρα και στα ελληνικα. Υπομονη και τα παιδια που εχουν ορεξη και γνωσεις θα μας διαφωτισουν

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση? εφοσον το τηλ ειναι rooted πρεπει να κανουμε cwm recovery για να μπορουμε custom roms? με ποιο προγραμμα το κανουμε? γενικα υπαρχει καποιος οδηγος πως γινονται αυτα για καποιον που δεν ξερει?

 

Με το Mobile Uncle. Δες το πρώτο post στο topic του Cubot GT99.

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε agps και epo απο οτι καταλαβα.

 

 

 

Οδηγοι θα βγουνε σιγουρα και στα ελληνικα. Υπομονη και τα παιδια που εχουν ορεξη και γνωσεις θα μας διαφωτισουν

 

ναι αλλα με wifi on λοκαρει και το desktop στο σπιτι, στο δρομο δεν εχεις wifi ουτε ειναι δεκτο να χρησιμοποιεις data/3g για πλοηγηση. σκετο gps-ουρανος-igo(η οποια αλλη) και παμε. Το πρωτο βημα για να βαλεις ρομ ειναι καποιος να την φτιαξει και να δουλευει σωστα. μετα ειναι 5 βηματακια στανταρ τις περισσοτερες φορες και εισαι ετοιμος, αυτα ειναι απλα, το θεμα ειναι να ασχοληθει καποιος που ξερει να φτιαξει κατι για τη συσκευη μας.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το μονο προβλημα για μενα ειναι η μικρη μπαταρια κατα τ αλλα ολα ειναι VFM

εχω το amoi n828 6589 με 2000 μπαταρια και μου παει μια μερα

ξερει κανεις ο 6589 με τον 6582 αν εχει ιδια καταναλωση?

αραγε θα βγαζει τη μερα με την ιδια χρηση η μπα?

 

να ρωτησω και κατι αλλο μηπως τοχει δει κανεις σε μαυρο??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το μονο προβλημα για μενα ειναι η μικρη μπαταρια κατα τ αλλα ολα ειναι VFM

εχω το amoi n828 6589 με 2000 μπαταρια και μου παει μια μερα

ξερει κανεις ο 6589 με τον 6582 αν εχει ιδια καταναλωση?

αραγε θα βγαζει τη μερα με την ιδια χρηση η μπα?

 

να ρωτησω και κατι αλλο μηπως τοχει δει κανεις σε μαυρο??

ευχαριστω

 

H μπαταρια θα βγαζει μια μερα με νορμαλ και αρκετη χρηση λογικα. Προσωπικα εχω εναν φορτιστη στην δουλεια και το παραβλεπω αυτο...

 

Σε μαυρο δεν υπαρχει απο οσο ξερω. Μονο το χρωμα που βλεπεις υπηρχε για παραγγελια. Ασε που θα εχανε νομιζω αν εβγαινε μαυρο

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το μονο προβλημα για μενα ειναι η μικρη μπαταρια κατα τ αλλα ολα ειναι VFM

εχω το amoi n828 6589 με 2000 μπαταρια και μου παει μια μερα

ξερει κανεις ο 6589 με τον 6582 αν εχει ιδια καταναλωση?

αραγε θα βγαζει τη μερα με την ιδια χρηση η μπα?

 

να ρωτησω και κατι αλλο μηπως τοχει δει κανεις σε μαυρο??

ευχαριστω

 

O 6582 είναι πολύ καινούριος επεξεργαστής (στο site της ΜΤΚ δεν έχε ιπαρουσιαστεί ακόμα) και βασίζεται στη δομή του 8πύρυνου 6982.

Η επεξεργαστική του ισχύ είναι σημαντικά υψηλότερη ακόμη και από τον 6589Τ, ενώ η ενεργειακή του αποδοτικότητα από ότι έχω δεί μέχρι τώρα έναι βελτιωμένη κατά 30-40% σε σχέση με τον 6589. Οπότε εφόσον με τη χρήση που κάνεις έβγαζες μια μέρα με τον 6589, με το V3 δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Το μαύρο από ότι λέγεται θα κυκλοφορήσει γύρω στις 15 Ιανουαρίου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο αυτο το video https://www.youtube.com/watch?v=LwCQsufQdMc βλεπω οτι η καμερα ειναι παρα πολυ καλη οποτε αν δεν δουλευει το otg λιγο με ενδιαφερει κ τελικα δεν διαπιστωνω καμια κοροιδια απο τους κινεζους οποτε να χαλαρωσουμε και να το απολαυσουμε γιατι ειναι VFM
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερώνω πως έγινε ένα πρόχειρο καθάρισμα στο παρόν θεμα. Αν συνεχιστούν τα off topic και flame post που είχαν γεμίσει το topic θα υπάρξουν κυρώσεις.

 

Συνεχίζουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια σχολίων στο Gizchina για την κάμερα που όσως δε είναι F:2.0 αλλά F:2.2

 

"Please note: My phone is somehow “different”- according to Antutu test its a V3-E and rear camera is 18.2M and f2.2! (4928×3696) and score 16900. I took a picture and can verify by looking at the picture details, it is in fact 4928×3696 pixels. I wrote to Inew and asked the difference between V3-E and V3. No answer yet."

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια σχολίων στο Gizchina για την κάμερα που όσως δε είναι F:2.0 αλλά F:2.2

 

"Please note: My phone is somehow “different”- according to Antutu test its a V3-E and rear camera is 18.2M and f2.2! (4928×3696) and score 16900. I took a picture and can verify by looking at the picture details, it is in fact 4928×3696 pixels. I wrote to Inew and asked the difference between V3-E and V3. No answer yet."

απαντηση στο official site σχετικα με τη διαφορα v3 και v3-e

iNew Mobile:

Thank you for your mail.

INEW V3 Phone Back Camera is 13.0M.

EDIT πες μου οτι παιζουν και ρεπλικες τωρα....

EDIT2 σε ολα τα video σε youtube που δειχνουν antutu πουθενα δεν γραφει V3 ολα γραφουν V3-E. Τι να παιζει αραγε μηπως αναβαθμισμενη εκδοση antutu δειχνει διαφορετικα πραγματα ή μηπως η inew(η αυτός που απανταει δεν κατεχει και πολλά) ή μηπως αγορασαμε ολοι -εκτος inew site- ρεπλικες ???

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι παιζουν και ρεπλικες τωρα....

:lol: κορυφαίο.Ρε τους κινέζους απλά δεν υπάρχουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...