Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έλεγα να κάνεις πρώτα backup του δικού σου settings.db και επίσης πρόσεξε τα permissions rw-rw----. To αρχείο το έκανα rar, αποσυμπίεσε το. (Αυτή τη στιγμή σου γράφω από laptop, χρησιμοποιώντας tethering από το inew με ΚΚ.)

 

Πάντως στο forum οι χρήστες αναρωτιούνται γιατί καταργήθηκε σιωπηρά αυτή η λειτουργία...

 

Εβαλα το δικο σου κοιταξα και τα permissions οκ, εκανα reboot.

Ακόμα όμως ΔΕΝ μοιράζει data... ενω στο inew έχει internet κανονικα

Έχω την 1.0.13 κιτκατ σκέτη απο needrom και sim Voda. δεν μπορω να καταλάβω.....

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα το δικο σου κοιταξα και τα permissions οκ, εκανα reboot.

Ακόμα όμως ΔΕΝ μοιράζει data... ενω στο inew έχει internet κανονικα

Έχω την 1.0.13 κιτκατ σκέτη απο needrom και sim Voda. δεν μπορω να καταλάβω.....

 

μήπως εχεις ipv6 ? νομίζω θελει ipv4 για να δουλέψει (Μπορεί να λέω και βλακεία , το διάβασα στα πεταχτά το άρθρο, τσέκαρε το )

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το δικο σου κοιταξα και τα permissions οκ, εκανα reboot.

Ακόμα όμως ΔΕΝ μοιράζει data... ενω στο inew έχει internet κανονικα

Έχω την 1.0.13 κιτκατ σκέτη απο needrom και sim Voda. δεν μπορω να καταλάβω.....

 

Κι εγώ την ίδια ρομ έβαλα, αλλά όπως αναφέρει το ξένο φόρουμ, δεν έχει σχέση με την δικιά μας ΚΚ (του inew) ...αλλά γενικώς με όλες τις ΚΚ. Δες και τις άλλες μεθόδους, μήπως και βρεις λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 1.0.8 gps fix ολα ομ αλλα αυτο το με το you tube δεν υπαρχει αργει πολυ ...

Υπαρχει καποια λυση!!

 

Διαγραφεις αυτό που έχεις και περνάς αυτήν.

Την έχω απόσυνδέσει και από το μάρκετ να μην ζητάει update

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ την ίδια ρομ έβαλα, αλλά όπως αναφέρει το ξένο φόρουμ, δεν έχει σχέση με την δικιά μας ΚΚ (του inew) ...αλλά γενικώς με όλες τις ΚΚ. Δες και τις άλλες μεθόδους, μήπως και βρεις λύση.

 

Αυτό που με τρελαίνει είναι σε δύο "ιδιες" συσκευές να συμπεριφερεται διαφορετικά. Δεν πιστεύω να φταίνε τα Windows 8....

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς σας αυτό ή κάτι παρόμοιο;

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

Εικόνα 4

Άρχισε να γίνεται σταδιακά ώσπου δεν μπορώ πια να ανοίξω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια την έκανα τη ... Πήγα να περάσω το κιτκατ πριν διαβάσω εδώ ότι χάνεται το imei. Το ξέρω, είμαι ακατανόμαστος. Δεν έχω σήμα τώρα. Το γύρισα και σε παλιά ρομ αλλά τίποτα. Βοήθεια παρακαλώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλάνια την έκανα τη ... Πήγα να περάσω το κιτκατ πριν διαβάσω εδώ ότι χάνεται το imei. Το ξέρω, είμαι ακατανόμαστος. Δεν έχω σήμα τώρα. Το γύρισα και σε παλιά ρομ αλλά τίποτα. Βοήθεια παρακαλώ!!!

 

δες εδω. Απλά και με εικόνες

(τα ΙΜΕΙ σου μπορεις να τα βρεις στο αυτοκόλλητο πίσω από την μπαταρία)

http://www.doctorandroid.gr/2014/04/invalid-imei-mediatek.html

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δει κανείς σας αυτό ή κάτι παρόμοιο;

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

Εικόνα 4

Άρχισε να γίνεται σταδιακά ώσπου δεν μπορώ πια να ανοίξω το κινητό.

 

Άμεση επιστροφή.. Μην το ανοιξεις όσο εισαι σε εγγυηση

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση. Το δοκιμάζω αλλα μου γράφει όταν πατάω το send at command μου γράφει This command is not allowed in Userbuild.

Είμαι σίγουρος ότι τα κάνω όλα σωστά. Τα κόμματα, τα εισαγωγικά, τα πάντα...

Edited by jimlykos1
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις και το προγραμματάκι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2734161 που φτιάχνει imei.bak αρχειο και να δοκιμάσεις να το περάσεις απο το mobileuncletool.

 

Υγ. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλα το προγραμμα δουλέυει. Μπορει να φαινετε κινέζικα αλλα στην αρχη πατας "y" μετα γράφεις το ΙΜΕΙ1 πατας ENTER μετα γράφεις το ΙΜΕΙ 2 πατας ENTER και αφου τελειώσει αλλο ένα ENTER και κλείνει το πρόγραμμα και στον φάκελο που έχεις αποσυμπιέσει το πρόγραμμα σου έχει δημιουργήσει ένα imei.bak

Edited by panosvlass
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα πάλι τους imei κωδικούς αλλά στην παλιά rom (1.1.4). Στην kitkat δε με αφήνει να τους περάσω. Δε με βλέπω λοιπόν για kitkat...

Δεν έχω τώρα το χρόνο για να δοκιμάσω το προγραμματάκι αυτό αλλά θα το κάνω άλλη φορά. Ευχαριστώ πάντως.

Κάτι τελευταίο:Τώρα που τους έχασα μια φορά τους κωδικούς πρέπει να τους περνάω από την αρχή κάθε φορά που αλλάζω rom?

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι θέμα ROM. Δεν ξέρω τον λόγο που με κάποιες ROM οταν τις περάσεις χάνεις το ΙΜΕΙ. Σε κάθε περίπτωση με ότι και να κάνεις πάρε ένα backup των IMEI με το mobile uncle tool και κράτα το άρχειο για να το έχεις σε όποια ROM και αν σου συμβεί.Ανέβασε το σε ενα cloud folder (τουλάχιστον ετσι έκανα εγω) και θα το έχεις οτι και να συμβεί γιατι καμια φορά μεχρι και οι sd χτυπάνε...

Πάντως ΑΝ έχεις χρόνο τράβα ΙΜΕΙ backup και ξαναπέρνα την KK.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα πάλι τους imei κωδικούς αλλά στην παλιά rom (1.1.4). Στην kitkat δε με αφήνει να τους περάσω. Δε με βλέπω λοιπόν για kitkat...

Δεν έχω τώρα το χρόνο για να δοκιμάσω το προγραμματάκι αυτό αλλά θα το κάνω άλλη φορά. Ευχαριστώ πάντως.

Κάτι τελευταίο:Τώρα που τους έχασα μια φορά τους κωδικούς πρέπει να τους περνάω από την αρχή κάθε φορά που αλλάζω rom?

 

Aφού τα έβαλες τα ΙΜΕΙ στην παλιά ρομ, πάρε ένα backup με τον θείο και αφού περάσεις την Κιτκατ, επανεφερέ τα.

Δουλεύει σίγουρα έτσι, μιας και όλοι έτσι το κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Η ΚΚ γίνεται root μόνο όπως λέει στο needrom ή γίνεται και με το shuame? Το δοκίμασα και δεν μπόρεσα με το shuame πάντως. Ρωτάω δηλαδή αν πρέπει αναγκαστικά να κάνουμε το δεύτερο βήμα που λέει. Γιατί μου φαίνεται κάπως περίπλοκο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αυτά τα βήματα στο SPFT (Smart Phone Flash Tool) ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ IMEI

 

http://forum.zopomobileshop.com/data/attachment/forum/201407/19/171040w3efe3e706q03g3e.jpg

 

http://forum.zopomobileshop.com/data/attachment/forum/201407/19/171038kj522jz15tawllll.jpg

 

Δοκιμασμένο.Σε εμένα δούλεψε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αυτά τα βήματα στο SPFT (Smart Phone Flash Tool) ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ IMEI

 

http://forum.zopomobileshop.com/data/attachment/forum/201407/19/171040w3efe3e706q03g3e.jpg

 

http://forum.zopomobileshop.com/data/attachment/forum/201407/19/171038kj522jz15tawllll.jpg

 

Δοκιμασμένο.Σε εμένα δούλεψε άψογα.

 

Επειδή το ανεβάζετε συχνά και που αυτό, σε μένα δεν δούλεψε καμία από τις 2 φορές που πέρασα την κιτκατ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα κατεβασα την OGyoutube 4-5-17 apk ειναι λιγο τροποποιημενη απο την γνωστη 4-5-17 προσ στηγμησ παει πολυ καλυτερα κ εχει πολλεσ δυνατοτητες !! Δοκιμαστε το να το μου πειτε εντυπωσεισ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ανεβάζετε συχνά και που αυτό, σε μένα δεν δούλεψε καμία από τις 2 φορές που πέρασα την κιτκατ!

 

Για να δουλέψει θα πρέπει το κινητό πριν περάσεις την καινούρια ROM που θέλεις να λειτουργεί κανονικά και να έχει ήδη τα IMEI περασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει θα πρέπει το κινητό πριν περάσεις την καινούρια ROM που θέλεις να λειτουργεί κανονικά και να έχει ήδη τα IMEI περασμένα.

 

Προφανώς..!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/o9v5togtlv43756/Screenshot_2014-09-16-01-27-11.png?dl=0

 

Έχει επιλέξει κάποιος την 1η η 2η επιλογή; αν Ναι έχει δει διάφορα στην λειτουργία Και στην μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ανεβάζετε συχνά και που αυτό, σε μένα δεν δούλεψε καμία από τις 2 φορές που πέρασα την κιτκατ!

 

Και σε εμένα δεν έχει δουλέψει ποτέ. Μεσα σε μια βδομαδα εχω περάσει 3 φορές ROM και τις 3 έχασε τα ΙΜΕΙ. Κάτι άλλο πρέπει να πάιζει. Έχει γίνει πάντως ρουτίνα το restore IMEI με mobileuncle tool...

 

Και τελικά κατέληξα σε Tsunami γιατί χθές χρειάστηκα GPS και με την KitKat δεν το είχα και δυσκολέυτηκα. Με Tsunami έπιασε θέση σε 3sec χωρίς data. "Δυστυχώς" μέχρι να βγεί (αν βγεί) κάποιο fix για την KitKat θα μείνω στην 4.2.2!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε φωνη ουτε ακροαση παντως απ τους κομπογιαννιτες της inew για το θεμα του gps (και της lcd πιο πριν). Δε πειραζει, οσοι με ρωτησαν για inew τους ειπα να μη το παρουν, ετσι χανουν πελατες τα ΖΩΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε φωνη ουτε ακροαση παντως απ τους κομπογιαννιτες της inew για το θεμα του gps (και της lcd πιο πριν). Δε πειραζει, οσοι με ρωτησαν για inew τους ειπα να μη το παρουν, ετσι χανουν πελατες τα ΖΩΑ.

 

Το ίδιο συνέβη και από εμένα και με το Inew V3 για τους λόγους που ανέφερες αλλά και για την άθλια μπαταρία του αλλά και με το Zopo zp998 που έχω πρόβλημα με το GPS και με το μικρόφωνο όσοι με ρώτησαν τους είπα μακριά από αυτά τα δυο να διαλέξουν κάτι άλλο.

Όντως χάνουν πελάτες και είναι μεγάλο μειονέκτημα ο ήδη πελάτης τους να μην είναι ευχαριστημένος με αποτέλεσμα να χάνουν και τους υπολοίπους μέλλοντες αγοραστές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Εδω και δυο μερες το κινητο δεν ανοιγει με τιποτα, μενει στην ασπρη οθονη που γραφει Inew και κολλαει εκει. Υπαρχει ζωη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...