Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς με την κιτκατ αυτό εδώ το tweak? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2630242

 

Ψάχνω λύσεις με το θέμα του gps πριν γυρίσω στην τσουναμι..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος του iNew V3 εδώ και 3.5 μήνες. Δούλευε άψογα μέχρι προχθές, όπου παρουσιάστηκε πρόβλημα με το power button. Για 2-3 ώρες δε δουλεύει καθόλου, ενώ μετά για 2-3 ώρες δουλεύει άψογα, μετά πάλι το ίδιο. Απ' οτι φαίνεται ειναι θέμα software. Ποια η γνώμη σας; Έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Σε περίπτωση που χαλάσει τελείως, υπάρχει καμιά εφαρμογή που να το αντικαθιστά, έτσι ώστε να μην το έχω ανάγκη; :blink:

 

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου ένα gadget που το βάζεις στην υποδοχή των ακουστικών και λειτουργεί σαν to button

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω λύσεις με το θέμα του gps πριν γυρίσω στην τσουναμι..

Δοκίμασε με άλλη SIM μέσα στο κινητό. Με την 4.4.2 είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα , και έφτιαξε με το που άλλαξα SIM.

Όσο κουλό και άν σου φαίνεται δοκίμασέ το μήπως και σου φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλη SIM μέσα στο κινητό. Με την 4.4.2 είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα , και έφτιαξε με το που άλλαξα SIM.

Όσο κουλό και άν σου φαίνεται δοκίμασέ το μήπως και σου φτιάξει...

Αποκλειεται να ηταν η σιμ.

Μηπως δεν εκλεισες καλα το καπακι κ δεν εκαναν επαφη τα

δοντακια που εχει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με την κιτκατ αυτό εδώ το tweak? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2630242

 

Ψάχνω λύσεις με το θέμα του gps πριν γυρίσω στην τσουναμι..

 

γενικά, όσες βελτιωτικές μηχανές κι αν δοκίμασα, το μόνο που διαπίστωσα ήταν υψηλή κατανάλωση μπαταρίας.

Η μόνη που, ισως, εκατσε καλά και είδα αποτέλεσμα ήταν η viper4android fx.

Οχί ότι δεν έτρωγε, αλλά τουλάχιστον έδωσε αποτέλεσμα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ακουμπανε τα δοντάκια.. Γενικά έχω καταλάβει οτι έχω θέμα με τις official rom και το gps οπως οταν το πρωτοπηρα. Μονο στην τσουναμι βρηκα λυση.. Θεμα σιμ δεν ειναι, ετσι κ αλλιως 2 εχω!

 

Οσο για το tweak ειπα μηπως εχει θεμα να κολλήσει με την κιτκατ και αν το δοκιμασε καποιος που επισης εχει θεμα με το gps!

 

Θα φανει λοιπον αν επιστρεψω στην tsunami γιατι μου αρεσει η διαχειριση μπαταριας της κιτκατ!

 

Επιλογες οπως στην jelly bean εκει στην τοποθεσια δεν υπαρχουν ε; Μονο 3 επιλογες βλεπω για το τι να χρησιμοποιει οταν ψαχνει δορυφορους. Εχει παει καπου αλλου η επιλογη αυτη;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά πριν λίγες μέρες πέρασα στο inew μου την ΚΚ cxq_inew_v3w_v1.0.13 δουλεύει άψογα το τηλέφωνο άλλα τι παρατήρησα μόλις πέσει η μπαταριά κάτω από 10% δεν δουλεύει καμιά από τις 2 sim ενώ δείχνει να έχει σήμα η μια από τις 2.. έχει παρουσιαστεί σε κανένα άλλο το ίδιο πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να ηταν η σιμ.

Eφαγα 10 μερες για να το βρω δοκιμαζοντας όλες τις εκδοσεις, καθε πιθανη εφαρμογη και τροπο.

Δεν ησουν μπροστα, προτεινω να μην εισαι τοσο κατηγορηματικος για το αν ηταν ή οχι...

Επαναλαμβανω για αυτους που ειναι διατεθιμενοι να το δοκιμασουν.

Με την προβληματικη Mini WIND SIM, στην 1.0.8 δεν ειχα προβλημα. ( 2η mini SIM ).

Με την 1.1.10 και 1.1.13 ειχα θεμα με το GPS. Εβρισκε δορυφορους και ποτε δεν τους λοκαρε.

Ξαναεπιστρεφω στην official 1.0.8, κανενα προβλημα. Ξαναβαζω την 1.1.13 και παλι εχω προβλημα.

Αφαιρω την 2η SIM και μενει μονo η μεγαλη μεσα ( η 1η Cosmote ) και ολα δουλεψαν κανονικα.

Χαρακτηριστικα μεσα στον θειο, EngineerMode -> CDS info -> Radio Information -> Phone 1/2 ( που ειναι info για τις SIM )

στην προβληματικη mini SIM ( WIND ) μου εδινε στοιχεια operator/network κτλ της 1ης καρτας ( Cosmote ).

Επίσης δεν μπορούσα με τίποτα στο: Ρυθμισεις -> Διαχείρηση κάρτα SIM -> SIM2 ( Wind Mini SIM ) -> εισάγετε αριθμό τηλεφώνου -> να αποθηκεύσει το νούμερο.

( Με την 1.0.8 φυσικα δεν είχα πρόβλημα, παρα μονο με την ΚΙΤΚΑΤ)

Απο εκει" μου μπηκαν ψύλλοι στα αυτιά " και με το που την αφαίρεσα όλα έπαιξαν σε δεύτερα.

Λες και μπλοκαρε την συνεργασια agps με gps και δεν συγχρονιζοντουσαν να κανουν lock τους δορυφορους.

Οποιος θελει , το δοκιμαζει. Οποιος δεν θελει ας μην. Τουλαχιστον για εμενα αυτο ηταν το προβλημα και η λυση αντιστοιχα.

Edited by kokofli
Link to comment
Share on other sites

Eφαγα 10 μερες για να το βρω δοκιμαζοντας όλες τις εκδοσεις, καθε πιθανη εφαρμογη και τροπο.

Δεν ησουν μπροστα, προτεινω να μην εισαι τοσο κατηγορηματικος για το αν ηταν ή οχι...

Επαναλαμβανω για αυτους που ειναι διατεθιμενοι να το δοκιμασουν.

Με την προβληματικη Mini WIND SIM, στην 1.0.8 δεν ειχα προβλημα. ( 2η mini SIM ).

Με την 1.1.10 και 1.1.13 ειχα θεμα με το GPS. Εβρισκε δορυφορους και ποτε δεν τους λοκαρε.

Ξαναεπιστρεφω στην official 1.0.8, κανενα προβλημα. Ξαναβαζω την 1.1.13 και παλι εχω προβλημα.

Αφαιρω την 2η SIM και μενει μονo η μεγαλη μεσα ( η 1η Cosmote ) και ολα δουλεψαν κανονικα.

Χαρακτηριστικα μεσα στον θειο, EngineerMode -> CDS info -> Radio Information -> Phone 1/2 ( που ειναι info για τις SIM )

στην προβληματικη mini SIM ( WIND ) μου εδινε στοιχεια operator/network κτλ της 1ης καρτας ( Cosmote ).

Επίσης δεν μπορούσα με τίποτα στο: Ρυθμισεις -> Διαχείρηση κάρτα SIM -> SIM2 ( Wind Mini SIM ) -> εισάγετε αριθμό τηλεφώνου -> να αποθηκεύσει το νούμερο.

( Με την 1.0.8 φυσικα δεν είχα πρόβλημα, παρα μονο με την ΚΙΤΚΑΤ)

Απο εκει" μου μπηκαν ψύλλοι στα αυτιά " και με το που την αφαίρεσα όλα έπαιξαν σε δεύτερα.

Λες και μπλοκαρε την συνεργασια agps με gps και δεν συγχρονιζοντουσαν να κανουν lock τους δορυφορους.

Οποιος θελει , το δοκιμαζει. Οποιος δεν θελει ας μην. Τουλαχιστον για εμενα αυτο ηταν το προβλημα και η λυση αντιστοιχα.

Εχω την 1.0.8 και θα το λεω οτι μην βαζετε αλλες..μονο προβληματα θα εχετε..Δεν υπαρχει λογος να κανετε αλλαγες και δοκιμες...Μεχρι σημερα η 1.0.8 λειτουργει αψογα σε ολα...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.0.8 και θα το λεω οτι μην βαζετε αλλες..μονο προβληματα θα εχετε..Δεν υπαρχει λογος να κανετε αλλαγες και δοκιμες...Μεχρι σημερα η 1.0.8 λειτουργει αψογα σε ολα...

 

Για δωσε το link με αυτην που λες (1,0,8 ).

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε απο το μαρκετ το agps switch και ανοιχτε το gaps μετα πατηστε home για να μην κλεισει η εφαρμογη και ανοιχτε ενα προγραμμα GPS.Σε μενα λοκαρε αμεσως.Λετε να βρηκα τι φταιει???

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.0.8 και θα το λεω οτι μην βαζετε αλλες..μονο προβληματα θα εχετε..Δεν υπαρχει λογος να κανετε αλλαγες και δοκιμες...Μεχρι σημερα η 1.0.8 λειτουργει αψογα σε ολα...

 

Yπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να βάλει κάποιος κιτκατ και συνιστάται να το κάνει.

Εσύ αν θες μπορείς να μην το κάνεις αλλά οι πιο πολλοί χρειάζονται το fix για την φόρτηση της μπαταρίας και με την καλύτερη διαχείρηση της, αυξάνει κατά πολύ την αυτονομία του τηλεφώνου (τουλάχιστον κατα 20%). Δεν αναφέρομαι σε κάτι άλλο μιας και για κάποιους μπορεί να είναι αδιάφορες αυτές οι αλλαγές.

Εάν εσύ εισαι ευχαριστημένος μείνε εκεί. Αλλά σίγουρα δεν δημιουργεί ΜΟΝΟ προβλήματα όπως εσύ λες!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε απο το μαρκετ το agps switch και ανοιχτε το gaps μετα πατηστε home για να μην κλεισει η εφαρμογη και ανοιχτε ενα προγραμμα GPS.Σε μενα λοκαρε αμεσως.Λετε να βρηκα τι φταιει???

 

Τι εννοείς να ανοίξουμε το gaps? Το κατέβασα, έβαλα και τις 2 επιλογές ενεργές αλλά πάλι στα 0 είμαι. Μήπως εσένα λόκαρε έτσι και αλλιώς και απλά σου λοκάρει πιο γρήγορα?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να ανοίξουμε το gaps? Το κατέβασα, έβαλα και τις 2 επιλογές ενεργές αλλά πάλι στα 0 είμαι. Μήπως εσένα λόκαρε έτσι και αλλιώς και απλά σου λοκάρει πιο γρήγορα?

 

Νομιζω εννοεί να ανοίξεις το gps :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγραφα απο κινητο γιαυτο..

 

Καταρχην δεν ξερω για την κιτ κατ...αναφερομαι στην 1.0.8 αλλα και σε οσους λοκαρει αλλα αργα...Κατεβαζουν το app και ανοιγουν και τις 2 επιλογες...μετα με το home επιστρεφουν στην αρχικη και μπαινουν σε ενα προγραμμα gps..Εμενα μου λοκαρε αμεσως....

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από KitKat

 

Αισθητή διαφορά στη ταχύτητα

Πολύ ΠΟΛΥ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

Άψογο 3g και wifi (και πριν βέβαια δεν ειχα προβλημα)

ΑΨΟΓΟ gps (ακόμα καλύτερο απο πριν)

Επιτελους δουλευει το youtube σε HD

 

Αρνητικά

Για κάποιο λόγο θεώρησαν καλό να tweakάρουν τη ένταση του ήχου για να παίζει πιο δυνατά με αποτέλεσμα αν έχεις την ένταση πάνω απο το μισό, το ηχείο τρίζει.

Στην εγγραφή βίντεο αν δεν το βάλεις σε "λειτουργία συνεδρίου" εξακολουθεί να γράφει ήχο με παράσιτα/φύσημα.

Στην δική μου συσκευή ( στου αδερφού μου δεν το κάνει) δεν κρατάει την ρύθμιση από dalvik σε ART. πατάω να γίνει αλλαγή, μου ζητάει επανεκκίνηση και μόλις ξαναμπω είναι ακόμα DALVIK :mad::mad::mad::mad::mad: . Μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

Γενικά πάντως μετά από περίπου 4 μέρες συμβίωσης έχω να πω οτι ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε προγενέστερες ROM. Είναι πραγματικά ότι καλύτερο υπάρχει για την συσκευή μας

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ αισίως κλείνω μια βδομάδα με Kitkat. Πολύ ευχαριστημένος με μπαταρία με κρατάει μια μέρα με φουλ χρήση. Στην επιλογή 2g/3g παρατηρώ μια αστάθεια., δηλαδή δεν είναι σταθερό το σήμα. Όταν το γυρνάω μόνο 3g,κανένα πρόβλημα. Wifi ψιλό αδύναμο όπως και πριν. Έχω ένα θέμα. μόλις μιλάω και φέρνω το ακουστικό στο αυτί κλείνει η οθόνη και μετά ξανανοιγει κι πολλές φορές πατάω με το αυτί κατά λάθος κουμπιά. Καμία βοήθεια?όσο για το GPS κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ε

 

Στην δική μου συσκευή ( στου αδερφού μου δεν το κάνει) δεν κρατάει την ρύθμιση από dalvik σε ART. πατάω να γίνει αλλαγή, μου ζητάει επανεκκίνηση και μόλις ξαναμπω είναι ακόμα DALVIK :mad::mad::mad::mad::mad: . Μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

 

Και εμένα το ίδιο.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο.... :confused:

 

και στον ξαδερφο μου το δεχεται κανονικα. την γκαντεμια μου μεσα!

κατσε ξαναφλασάρω να δω κατι. update πάλι σε 5 λεπτα :)

 

UPDATE.

μολις ξαναφλάσαρα και δοκιμασα να το γυρίσω σε ART χωρις να περάσω κανενα app. ΚΑΙ Ω θαυμα με το reboot το δεχτηκε !

παω να περάσω backups να δω

 

UPDATE2

Μετα απο 2 reboot και gravity box παλι το γυρισε σε dalvik, και τωρα δεν ξαναπαει ART. απεγκατεστησα gravity αλλα τζιφος παλι γυρναει σε dalvik

 

Update3

Ξανα-ξαναφλασαρα. Ειμαι 99% σιγουρος βασιζομενος και στο google οτι το xposed φταιει για το dalvik/art θεμα.κριμα γιατι το gravity με ειχε βολεψει απιστευτα. Τωρα μενει να ζυγισω τι θελω περισσοτερο. Btw αν φταιει αυτο τοτε με android L τι θα γινει που εχει στανταρ τον art?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σε μένα το GPS αρνείται να λοκαρει δορυφόρους. Είναι τόσο καλή η ρομ ειδικά από θέμα μπαταρίας που ακόμα δεν με πειράζει. Κάτι θα βρεθεί...ελπίζω...

 

Δοκίμασα και το κλασσικό mediatek fix με κατέβασμα της epo από mobileuncle αλλά τίποτα . Όσοι λέτε ότι δουλεύει το GPS βάλατε την updated 1.0.13 από needrom?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σε μένα το GPS αρνείται να λοκαρει δορυφόρους. Είναι τόσο καλή η ρομ ειδικά από θέμα μπαταρίας που ακόμα δεν με πειράζει. Κάτι θα βρεθεί...ελπίζω...

 

Δοκίμασα και το κλασσικό mediatek fix με κατέβασμα της epo από mobileuncle αλλά τίποτα . Όσοι λέτε ότι δουλεύει το GPS βάλατε την updated 1.0.13 από needrom?

 

Nαι αυτην περασα εγω. Αλλα εμενα δουλευε παντα με ολες τις ρομ

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το αρτ και νταλβικ έχει να κανει με την χρηση του γκραβιτι μποξ.

Δλδ, αν θες αρτ, δεν θα εχεις γκραβιτι.

 

Δυδτυχώς προς το παρόν δεν έχει βρεθεί συμβατοτητα ανάμεσα τους

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτην περασα εγω. Αλλα εμενα δουλευε παντα με ολες τις ρομ

Και σε εμένα με πρώτης φουρνιας από την πρώτη Ρομ μέχρι και την 1.0.3 που είχα κλειδωνε στα 3 δευτερόλεπτα. Τώρα δεν θέλει με τίποτα...

 

Εντομεταξυ στο fastergps όταν πάω να δηλώσω region Greece τρώει forced close. Όπως και στο mobileuncle epo δεν κατεβάζει. Κάτι δεν έχει κάτσει καλά αλλά τι??

Edited by panosvlass
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...