Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα της μπαταρίας που έχει πολυσυζητηθεί. Είναι καθαρά θέμα προσωπικής χρήσης...Αν απλά το πλακώσεις στα παιχνίδια κλπ, ε πόσο ν' αντέξει; :P 1800λιγο mAh είναι! Με μια ήσυχη χρήση, και φυσικά με αρκετή βελτιστοποίηση-παραμετροποίηση της συσκευής: http://i62.tinypic.com/4h45cp.png

Έτυχε να μην το χρειαστώ ενα 24ωρο εντατικά, κι ήταν οκ. Εχασα 42% σε μία μέρα και 4 ώρες. (1.5/h) Από κει και μετά, είναι θέμα χρήσης.

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, η tsunami rom λύνει οριστικά το θέμα του gps;

 

Είμαι με 1.03 και ενοποιημένο χώρο, δεν μπορώ να πω ότι έχω gps αυτή τη στιγμή. Δεν κλειδώνει και όταν κλειδώσει χάνεται και ξανά από την αρχή. Δηλαδή για χρήση σε αυτοκίνητο είναι ακατάλληλο.

 

Η tsunami γράφει πως είναι για ΟΛΑ τα μοντέλα. Επειδή έχω δύο inew, ένα 1ης γενιάς και ένα τελευταίας, την περνάω άφοβα και στα δύο χωρίς το φόβο μπρικαρίσματος;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 106 και από πάνω μια βελτιωμένη εκδοση της 111 απο νιντρομ.

Πολυ καλή απόκριση της μπαταρίας. Τολμω να πω καλύτερα κι απο τσουναμι.

Βασικά, με αυτες τις 2 εκδοσεις, εχω σταματήσει να ανησυχώ για την μπαταρια...

 

A, και κάτι ακομη...

http://img850.imageshack.us/img850/9532/xr82.png

 

... Μετά απο ριμπουτ...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε σε ευχαριστώ που μου απάντησες δυστυχώς δεν βγάζει κανένα απο τα μηνύματα που μου έγραψες και πηγαίνει κατευθείαν σε φόρτιση του κατέβασα από το playstore ενα προγραμμα που λέγεται usb host και μου γραφει s3c usb host driver not found τι μπορώ να κάνω εχει την 1.04 πανω του και ειναι ρουταρισμενο με super user αν τρεξω το mtk uncle μου βγάζει κατι κινεζικα για download πρεπει να τρεξω κατι απο αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε ΟΤΑ update την tsunami, κάνετε εγκατάσταση το zip μόνο ή και εκκαθάριση τα data? Τι προτείνετε?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ξεπερασα τον εαυτο μου! Με sp flash tool χρειαζεται back up; Μολις εβαλα την 1.0.8 gps fix και το κινητο δεν εχει μεσα τιποτα. Μαλακια μου το ξερω αλλα μπορω να κανω τιποτα τωρα;

 

Σου είναι εύκολο να πεις πως το έκανες γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα.Δεν μου αναγνωρίζει το τηλ όταν πατάω download,γενικά δεν γίνεται τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα στο δικο μ V3 δουλευει κανονικα σε εναν φιλο που περασα την ιδια ακριβος δεν ανοιγει το τηλ
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την 1.0.8 GPS fix με sp flash tools ακολουθώ τις οδηγίες αλλά δεν ξεκινά η διαδικασία μετά το πάτημα του download . Τι κάνω λάθος ;

 

Συνδεεισ το κινητο με το καλωδιο χωρισ την μπαταρια πατα download μετρα 4 δευτερα βαλε αμεσωσ μπαταρια και θα δεισ στο κατω μεροσ την μπαρα να γεμισει

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, καλη φάση ειναι, οταν δεν θες να μπλεκεις με καλώδια. Ειναι βολικο στο αυτι και ειναι και στερεοφωνικο καθώς διαθέτει και 2 ακουστικο που κουμπωνει στην μινι γιουεσμπι θυρα του μπλουτουθ.

Φυσικά, ολα αυτά, ειδικότερα στην περίπτωση μουσικής ακρόασης, το πολυ να κρατησουν 4 ωρες συνεχόμενες διοτι τοσο αντέχει η μπαταρία του. Η αντίστοιχη καταναλωση στο κινητο ειναι της ταξης του 20 τοις εκατό.

Το μόνο, ας πουμε, μειονέκτημα, είναι η μη δυνατότητα ρυθμισης της εντασης απο το ιδιο το ακουστικό αλλά μόνο από το κινητό (κλασικά).

Σχετικά με την χρησιμοποίηση του για τηλεφωνία και μόνο, δεν το εχω δοκιμασει εκτενέστερα.

 

Τελικά το παρέλαβα το ακουστικό, δε μπορώ να το φορέσω όμως διότι δε μου κάθεται καλά στο αυτί. Το φοράω με το πλαστικό έλασμα που περιέχει η συσκευασία και πετάγεται προς τα έξω. Χωρίς το έλασμα δε χωράει να μπει μέσα στο αυτί και βλέπω να πηγαίνει χαμένο...:(

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβαζεις το apk απο το link που εχει δωσει ο παραπανω φιλος

2.Βρισκεις το αρχειο στη μνημη του τηλεφωνου.

3.Πατας εγκατασταση

4.Περιμενεις............να εγκατασταθει:p

5.Κανε ενα restart (εαν θελεις)

6.Ετοιμος!!!

 

Δεν ξερω το γιατι κ το εκανα 3 φορες αλλα δεν δουλεψε!!!παλι στους 60 χρεωνει 2 μηνυματα :( ενεργοποιεισ μετα τιποτα απο τις ρυθμισεις ή μετα το restart γραφεις μηνυμα κ ειναι ετοιμο απο μονο του?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πηρα και εγω το κινητο αυτο...Ξερει κανεις που μπορω να βρω θηκη φλιπ εδω στην Ελλαδα?Ευχαιρστω.Φυσικα θα επανελθω με πολλες ερωτησεις ακομα!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Αν την 32άρα miniSD που έχω στο V3 την διαμορφώσω σε NTFS θα έχω πρόβλημα ? Θα την αναγνωρίζει κανονικά το κινητό ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιπροσωπεία εδω?Λεω εγω τωρα!!!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παταω συγχρονισμό και για μια φορά μου βγάζει το παρακάτω μύνημα έτσι στην ψυχρα και ξαφνικά. Το έχει κανεις άλλος?

Δοκιμασα wipes, κατάργηση και ξαναπέρασμα google account αλλά το ξανάβγάζει. Είμαι με 1.0.8 gps_fix

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...λοιπόν θέλω να ρωτήσω κάτι (λίγο offtopic) επειδή ψήνομαι με το συγκεκριμένο κινητό...

Απο Vickmall ΄ξερετε πόσο χρόνο κάνει στο περιπου η αποστολή του???

Γιατι απο 12 Αυγουστου ξεκινάω διακοπές...αν το παραγγείλω τώρα, προλαβαίνω??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...λοιπόν θέλω να ρωτήσω κάτι (λίγο offtopic) επειδή ψήνομαι με το συγκεκριμένο κινητό...

Απο Vickmall ΄ξερετε πόσο χρόνο κάνει στο περιπου η αποστολή του???

Γιατι απο 12 Αυγουστου ξεκινάω διακοπές...αν το παραγγείλω τώρα, προλαβαίνω??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Άνετα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιπροσωπεία εδω?Λεω εγω τωρα!!!!

φυσικά

OXI

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Αν την 32άρα miniSD που έχω στο V3 την διαμορφώσω σε NTFS θα έχω πρόβλημα ? Θα την αναγνωρίζει κανονικά το κινητό ?

 

Κάποια απάντηση ?? δεν γνωρίζει κανείς ??

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Έκανα διαμόρφωση σε NTFS ένα φλασάκι, αλλά το κινητό δεν το διαβάζει. http://i57.tinypic.com/2im4d3a.png

 

http://i58.tinypic.com/2nut461.png

 

Πάντως, δες εδώ κι εδώ. Ίσως σε βολέψουν.

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter και κανε mount το στικάκι σου ή την sd κάρτα και θα το διαβάσει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...