Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι τώρα είναι όπως πριν.Και σε ότι αφορά το 3g μπορεις να έχεις σε όποια κάρτα θες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο το 100 στο 80 έχει πάντα σκαλοπάτι όταν φορτίζεις πάνω στο κινητό.Απο το 80 μέχρι το 10% πάει ομαλά και μετά αντίστροφη μέτρηση

 

Aν το βγάζεις από τον φορτιστή όταν φτάσει στο 100% ΔΕΝ υπάρχει σκαλοπάτι. Η αποφόρτηση ξεκινάει μετά από ~40'.

 

Πηγαίνοντας από έκδοση 1.0.1 (όπως το παραλάβαμε) σε 1.0.4 κερδίζουμε κάτι; Ή απλά να είχαμε να λέγαμε; :rolleyes:

 

Από ό,τι έψαξα σε xda κάτι σοβαρό δεν έχει βγει μέχρι στιγμής.

Στο φόρουμ της μιουι έγινε νύξη για προσαρμογή της έκδοσης αυτής στο inew αλλά είναι ακόμα υπό εξέλιξη.

 

Οι επόμενες versions διορθώνουν ένα bug που έχει με την θήκη που όταν κλείνεις το καπάκι με κάποιες εφαρμογές ανοιχτές, κάνει επανεκκίνηση. Επίσης διορθώνει το OTG αν δεν σου δουλεύει και στην κάμετρα μειώνει αρκετά τον θόρυβο σε λήψεις με μεγάλο ISO

Link to comment
Share on other sites

H αποφόρτιση στο δικό μου ξεκινούσε σχεδόν άμεσα.Και επισης ακόμη και 4.2v να γράφει,αν κάνεις reboot θα δεις ότι ειναι πολύ πιο κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν το βγάζω από τον φορτιστή μόλις φτάσει στο 100% δεν έχω το σκαλοπάτι, όπως επίσης αν το αφήσω μέχρι το πρωί και αν η τάση είναι κάτω από το 4,196 και το βγάλω-βάλω και ξαναπάει στα 4,2 πάλι δεν έχω σκαλοπάτι.
Link to comment
Share on other sites

Οι επόμενες versions διορθώνουν ένα bug που έχει με την θήκη που όταν κλείνεις το καπάκι με κάποιες εφαρμογές ανοιχτές, κάνει επανεκκίνηση. Επίσης διορθώνει το OTG αν δεν σου δουλεύει και στην κάμετρα μειώνει αρκετά τον θόρυβο σε λήψεις με μεγάλο ISO

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

OTG δεν ξέρω αν μου δουλεύει,δεν καίγομαι ιδιαίτερα.

 

Με το air gesture γνωρίζουμε τίποτα; Η συσκευή το υποστηρίζει 100% μιας και είδα βίντεο στο youtube που με άλλη έκδοση χαζοδουλεύει, άρα όντως σκαμπάζει ο αισθητήρας. Το θέμα είναι να βγει κάτι 100% λειτουργικό που να έχει ΚΑΙ air gesture :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

OTG δεν ξέρω αν μου δουλεύει,δεν καίγομαι ιδιαίτερα.

 

Με το air gesture γνωρίζουμε τίποτα; Η συσκευή το υποστηρίζει 100% μιας και είδα βίντεο στο youtube που με άλλη έκδοση χαζοδουλεύει, άρα όντως σκαμπάζει ο αισθητήρας. Το θέμα είναι να βγει κάτι 100% λειτουργικό που να έχει ΚΑΙ air gesture :cool:

 

Αυτό που έχεις δει στο youtube είναι μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα (νομίζω) για να εξομοιώσει air gestures. Δεν λέει τίποτα.

Όπως λένε, στο iNEw υποστηρίζεται από HW αλλά περιμένουμε να υποστηριχτεί και στο SW!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα με 1,04 απο Minideal. Γρηγορο ρουταρισμενο ομορφο. Η φωτογραφικη καλη οχι τελεια ουτε κακη. Ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη. Αρνητικα: 1.Δεν αναγνωριζε την καρτα 32 gb και μετα απο πολλα βαλε βγαλε την αναγνωρισε (δεν ξερω πως) 2.

Η οθονη εχει μια ελεφρια γαλαζια σκια στο μεγεθος φακης που φαινεται εντονοτερα στο ασπρο φοντο.

Antutu 17100 και ενιαιος χωρος αποθηκευσης γυρω στα 13gb

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μετά από μέρες η μπαταρία εξωτερικής φόρτισης power bank 20000ma αυτηhttp://m.banggood.com/?t=showDetailInfo&products_id=79283 αλλά δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει. Έχει δύο επιλογές να πατήσω το κουμπάκι στιγμιαία και δεύτερη επιλογή συνεχόμενα όπου ανάβει και το λαμπάκι το άσπρο που έχει. Όταν παταω στιγμιαία το κουμπακι μέσα στο τζαμακι αναβοσβήνουν κάποιες μπλέ ενδείξεις. Το θέμα είναι ότι και με τον ένα και με το άλλο τρόπο φορτίζει το τηλέφωνο αλλά ποιος είναι ο σωστός? Επίσης έχει έξοδο φόρτισης 1 και 2 amper γιατί? Στην αρχή το δοκίμασα με τον πρώτο τρόπο και σταμάτησε μετά από ώρα στο 87%. Μετά το πάτησα συνεχόμενα και άρχισε να ξαναφορτιζει. Πολύ περίεργο. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτοχος του gadjet αυτού? Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...νέος εδώ και γενικά στην αγορά των smartphones! Είχα κολλήσει 5 χρόνια με το Nokia 5800 !!! Λέω να δοκιμάσω στην αρχή με το V3....πρώτη αγορά από Κίνα και δεν θέλω να πάω αμέσως σε Nubia kai Mi 3/2 ! :p

 

Θα ήθελα να ρωτήσω για τις διαφορές ανάμεσα σε ΕMS και τα απλά ταχυδρομεία.

Πόσες μέρες διαφορά έχετε δεί από μινιντιλ πχ και αν με ΕΜS παίζει τελωνείο!

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...νέος εδώ και γενικά στην αγορά των smartphones! Είχα κολλήσει 5 χρόνια με το Nokia 5800 !!! Λέω να δοκιμάσω στην αρχή με το V3....πρώτη αγορά από Κίνα και δεν θέλω να πάω αμέσως σε Nubia kai Mi 3/2 ! :p

 

Θα ήθελα να ρωτήσω για τις διαφορές ανάμεσα σε ΕMS και τα απλά ταχυδρομεία.

Πόσες μέρες διαφορά έχετε δεί από μινιντιλ πχ και αν με ΕΜS παίζει τελωνείο!

 

Καλημέρα,

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις προσεχτικά τον παρακάτω οδηγό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Εγώ παρέλαβα, από Minideal (Αύγουστο για κινητό), σε 2 εβδομάδες με δωρεάν μεταφορικά. Από τη χρόνια εμπειρία μου (για δωρεάν μεταφορικά πάντα και ποτέ με Couriers), ο ελάχιστος χρόνος παραλαβής ήταν 2 εβδομάδες, ο μέγιστος 4, για την ενδοχώρα. Δεν υπήρξε θέμα με τελωνείο ποτέ. Με Couriers ρισκάρεις και συνήθως χάνεις.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν βγει το κινητο με 8πυρηνο, 2gb ram και full hd οθονη?

Το κινητο είναι εξαιρετικο και πολύ ομορφο αλλα είναι τοσο designato

που θα του ταιριαζε ενας πιο Premium χαρακτηρας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερουμε αν βγει το κινητο με 8πυρηνο, 2gb ram και full hd οθονη?

Το κινητο είναι εξαιρετικο και πολύ ομορφο αλλα είναι τοσο designato

που θα του ταιριαζε ενας πιο Premium χαρακτηρας.

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=xaAFU6bdJIGjhgetw4DICQ&url=http://blog.merimobiles.com/inew-v3-mt6592-powered-machine-leaked&cd=5&ved=0CEEQFjAE&usg=AFQjCNFwI7oVpydwnQ3XxddtzaY-OdnhLA&sig2=inXhAsTbKZuIHrIrcoc5SQ

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κουσούρια v2. Μου χάνει τον ήχο κλήσης (προφανώς μετά από την πρωινή επανεκκίνηση) και αλλάζει και το λεξικό γραφής.Ενώ έχω αγορασμένο το Swype αυτό μου το γυρνάει συνέχεια στο Google (μάλλον πάλι μετά την επανεκκίνηση)
Link to comment
Share on other sites

Κουσούρια v2. Μου χάνει τον ήχο κλήσης (προφανώς μετά από την πρωινή επανεκκίνηση) και αλλάζει και το λεξικό γραφής.Ενώ έχω αγορασμένο το Swype αυτό μου το γυρνάει συνέχεια στο Google (μάλλον πάλι μετά την επανεκκίνηση)

 

αν η ρομ σας έχει γρήγορη εκκίνηση απενεργοποίησέ το . Ρυθμίσεις / προσβασιμότητα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Κουσούρια v2. Μου χάνει τον ήχο κλήσης (προφανώς μετά από την πρωινή επανεκκίνηση) και αλλάζει και το λεξικό γραφής.Ενώ έχω αγορασμένο το Swype αυτό μου το γυρνάει συνέχεια στο Google (μάλλον πάλι μετά την επανεκκίνηση)

 

Πρέπει να δημιουργήσεις φάκελο στην μνήμη του τηλεφώνου. Αν θυμάμαι καλά media/audio και άλλους2 υποφακέλους.

Όσο για το πληκτρολόγιο εγώ με το TouchPal δεν έχω τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από vopmart το inew v3 σε καλή τιμή. Μια εβδομάδα μετά και ύστερα απο 3 αποτυχημένες προσπάθειες επικοινωνίας μαζί τους αφού δεν απαντούσαν πουθενά, ακύρωσα την παραγγελία μέσω paypal φυσικά και ξανα-αγόρασα το κινητό στις 17/02 από την ιδια την εταιρία (inewmobile.com), λίγο ακριβότερα μεν αλλά για σιγουριά... είπα. Σήμερα λοιπόν 20/02 πριν από λίγο μου ήρθε email update λέγοντας "Δεδομένου ότι οι παραγγελίες για το INEW V3 κινητό είχαν απότομη άνοδο, θα στείλουμε το πακέτο σας με ενημερωμένο tracking number την επόμενη εβδομάδα (Πριν Φεβ, 25).

 

"Dear Sir, Thank you for your mail. As the sharp rise orders of INEW V3 Mobile, We will send your package and update the tracking number for you the next week(Before Feb,25th). Sorry again for the inconvenience.Any question please tell us. Have a nice day. Best regards Micheal iNew Support Center --- Any question about iNew Mobile,please contact us. http://www.inewmobile.com"

 

Όπως δείχνουν τα πράγματα, φαίνεται πως όντως πρέπει να έχει προβλήματα παράδοσης η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το κινητό στα χεριά μου εδώ και 1 εβδομάδα, αν εξαιρέσουμε το θεματaκή με την μπαταρία το κινητό φύσαει !! μου ήρθε με την V.104 και με ενοποιημένο αποθηκευτικό χώρο, η απορία μου είναι η εξής : υπάρχει λόγος να κάνω root ? διαφορές ρυθμίσεις στο UI και στα εικονίδια κάνω με το apex launcher, θα μου χρειαστεί κάπου το root ? επίσης recovery πρέπει να κάνω εάν έχω σκοπό να βάλω άλλη rom ή θα πρέπει να το κανό κάλου κάκου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, είναι η πρώτη συσκευή Android που περνώ και δεν τα γνωρίζω αυτά τα πράγματα, σας πρώην χρήστης IOS έχω να πω ότι και τσάμπα iPhone να μου έδιναν δεν το Έπαιρνα :lol: Edited by Tuvlus
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά

Παρέλαβα χθές με 1.04.Χωρίς root ή κάτι άλλο και συνέβη το εξής.

Τελειώνει η μπαταρία όπως ήταν απο τη συσκευασία (χωρίς φόρτιση) περίπου στις 2 το βράδυ.

Τελευταία ένδειξη πριν το δώ να σβήνει 4 τοις εκατό.

Στις 3 το συνδέω σβηστό στο φορτιστή του.Ξεκινάει να φορτίζει.

Στις 12 το μεσημέρι σήμερα βλέπω το επίπεδο φόρτισης 100 τοις εκατό.

Ωραία λέω.Το ανοίγω και τι να δω?

Μπάταρια 4 τοις εκατό και μπιπ! Συνδέστε φορτιστή.

Το βάζω ανοιχτό για φόρτιση.Σε μία ώρα ανέβηκε 100 τοις εκατό και ίδωμεν......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει το γνωστό σκαλοπατακι από το 100% πέφτει απότομα στο 85 και από εκεί και κάτω μέχρι και το 1% πάει νορμάλ και μου βγάζει μια μέρα άνετα με την χρήση που του κάνω βέβαια είμαι στην δεύτερη φόρτιση οπότε περιμένω κάποια βελτίωση όσο περνάει ο καιρός.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά

Παρέλαβα χθές με 1.04.Χωρίς root ή κάτι άλλο και συνέβη το εξής.

Τελειώνει η μπαταρία όπως ήταν απο τη συσκευασία (χωρίς φόρτιση) περίπου στις 2 το βράδυ.

Τελευταία ένδειξη πριν το δώ να σβήνει 4 τοις εκατό.

Στις 3 το συνδέω σβηστό στο φορτιστή του.Ξεκινάει να φορτίζει.

Στις 12 το μεσημέρι σήμερα βλέπω το επίπεδο φόρτισης 100 τοις εκατό.

Ωραία λέω.Το ανοίγω και τι να δω?

Μπάταρια 4 τοις εκατό και μπιπ! Συνδέστε φορτιστή.

Το βάζω ανοιχτό για φόρτιση.Σε μία ώρα ανέβηκε 100 τοις εκατό και ίδωμεν......

:lol::lol::lol:

αν ανατρέξεις στα προηγούμενα μηνύματα μου είχε κάνει κι εμένα μετά την πλήρη 1η φόρτιση ένα αδικαιολόγητο battery draining ενώ το είχα κλειστό..το άνοιξα μετά από 7 ώρες και από 100% που το άφησα είχε πέσει στο 30%. Σε πληροφορώ ότι 6 φορτίσεις μετά δουλεύει άψογα. Υποθέτω πως δεν έχει προλάβει η μπαταρία σου να ζωντανέψει και να αποδώσει τα αναμενόμενα.

 

@tigreos: θα δεις μεγάλη διαφορά. Εγώ είμαι στην 7η φόρτιση και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το σκαλοπατάκι δεν είναι τόσο έντονο πια

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μετά από μέρες η μπαταρία εξωτερικής φόρτισης power bank 20000ma αυτηhttp://m.banggood.com/?t=showDetailInfo&products_id=79283 αλλά δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει. Έχει δύο επιλογές να πατήσω το κουμπάκι στιγμιαία και δεύτερη επιλογή συνεχόμενα όπου ανάβει και το λαμπάκι το άσπρο που έχει. Όταν παταω στιγμιαία το κουμπακι μέσα στο τζαμακι αναβοσβήνουν κάποιες μπλέ ενδείξεις. Το θέμα είναι ότι και με τον ένα και με το άλλο τρόπο φορτίζει το τηλέφωνο αλλά ποιος είναι ο σωστός? Επίσης έχει έξοδο φόρτισης 1 και 2 amper γιατί? Στην αρχή το δοκίμασα με τον πρώτο τρόπο και σταμάτησε μετά από ώρα στο 87%. Μετά το πάτησα συνεχόμενα και άρχισε να ξαναφορτιζει. Πολύ περίεργο. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτοχος του gasket αυτού?

 

Κουμπωνεις στο 1Α, πατάς μια φορα το κουμπάκι και φορτιζει. Παρατεταμένο πάτημα ανάβει τον φακό, δεν εχει σχεση με την φόρτιση. Στα 2Α φορτιζει γρηγορότερα.

Βαλε τον φορτιστή στην πρίζα για α γεμίσει, στην αρχή, για κανα 12ωρο. Απο 0 στα 100 θα κανει 2 ώρες και 20 λεπτα με παροχη 2Α. Επιπλέον 40 λεπτά στο 1Α. Τα μπλε λαμπακια δείχνουν το επίπεδο διαθέσιμης ισχύος... Καθε λαμπακι =25%, αν και στο τελευταίο λαμπακι δεν φορτιζει, ισα που διατηρεί... Α, εαν αποσυνδέσεις το καλώδιο, η φόρτιση σταματάει και δεν ξαναρχίζει απλα και μόνο κουμπωνοντας το καλώδιο ξανά. Πρεπει να πατήσεις το κουμπακι πάλι. Οπότε μηπως στη φάση του 87%, δεν εκανε επαφη του κκαλώδιο και σταμάτησε η φόρτιση?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα και εγω με 1.0.4 χωρις root . Έχω μερικές ερωτήσεις. Επειδή είναι το πρωτο μου smartphone android, κατέβασα το sygic για το gps αλλά μου λέει δωρεάν για 7 ημέρες, δε μπορώ να το χω τσάμπα?πρέπει να το αγοράσω μετα? υπάρχει κάποιο άλλο που να είναι δωρεάν? επίσης δοκίμασα πλοήγηση αλλά δε κουμπώνει, είναι απαραίτητη η σύνδεση στο internet για να έχω gps? τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες και το δικό μου από to2c.

Με την 1.0.3

Πρώτες εντυπώσεις καλές. Δεν βρήκα προβλήματα στην οθόνη. Η κάμερα μια χαρά είναι για τισ δικές μου απαιτήσεις,

Από "δύναμη" και πάλι μια χαρά. Κάποια lag εδώ και εκεί για εμένα είναι ανάξια λόγου.

Μια φόρτιση έχω κάνει μόνο και περιμένω να τελειώσει από χθες το μεσημέρι. Μέχρι το 70% έπεσε σχετικά γρήγορα. μετά με αρκετό ψάξιμο, facebook, WIFI μόνιμα ανοικτό, δύο κάρτες μέσα, το άφησα στις 12 με 54%.

Σήμερα το πρωί ήταν στο 50%.

Το GPS που δοκίμασα με google maps, κλείδωσε σε λιγότερο από ένα λεπτό και με ακρίβεια..... χιλιοστού. Καλύτερα και από το Xperia Z που έχω.

Από εμφάνιση σκίζει πάντως. Όποιος το είδε ήθελε ένα.

Για τα λεφτά του είναι άριστη επιλογή.

 

Συμforumιτη mimara, κατ'αρχην καλορίζικο. Πες μας αν θες συγκριτικές εντυπώσεις από κάμερα, GPS, σερφάρισμα, συμπεριφορά σε κολλήματα με ανοικτές πολλές ταυτόχρονα εφαρμογές, μεταξύ SONY EXPERIA Z και INEW V3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...