Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απορώ ο κατασκευαστής δεν έχει site??? γιατί ψάχνω δυο μέρες τώρα και βρίσκω κάτι μεταπωλητές με το όνομα inew mobiles phone και τέτοια... Εχει τελικά site με τα προιοντα να δουμε απο εκει αν υποστηρίζει?

 

Στο έγραψε ο nikstar στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για αρχή, κάνε τις 3 πρώτες φορτήσεις με κλειστό το τηλ. Άδειζε τη μπαταρία ως περίπου 4% και τσέκαρε αν ο φορτηστής σου κάνει σωστή επαφή (ξύσε ελαφρός τις επαφές της φόρτησης με μια οδοντογλυφίδα) Αν δε στρώσει μετά την τρίτη φόρτηση, τότε πιθανότατα να έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία... και ζητάς αντικατάσταση μπαταρίας

Για την οθόνη που σου αναβοσβήνει, πιθανότατα φταίει η επιλογή που έχεις στην φωτεινότητα της οθόνης! Μαντεύω ότι το έχεις στο αυτόματο.... οπότε κάθε φορά που αλλάζει ο φωτισμός στο χώρο που βρίσκεσαι, ανάβει για λίγα δευτερόλεπτα η οθόνη, για να κάνει αναπροσαρμογή στην φωτεινότητα της οθόνης! Βγάλε από το αυτόματο και βάλε μία σταθερή επιλογή φωτεινότητας οθόνης!!!

Είσαι πολύ ατσαλένιος. Και δεν το λέω για το θέμα της μπαταρίας,που έχει μια λογική αλλά όχι κάτι σίγουρο ακόμα αλλά για το θέμα φωτεινότητας.

 

Θα κάνω τα όσα είπες και θα είμαι κομπλέ.Σε ευχαριστώ.

 

Ακόμα μια ερώτηση. Την καρτούλα SD σε τι format την έχετε;

edit: Σε FAT32 δεν μου την αναγνώρισε καν (sandisk 8GB) και όταν την έκανα NTFS την αναγνώρισε σαν κατεστραμμένη. Με διαμόρφωση μέσω κινητού δεν ξέρω σε τι φορμάτ πήγε (αν άλλαξε). Πλέον δουλεύει.

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

Σε fat32 πρέπει να ειναι η κάρτα.Προσωπικά έχω 64gb κάρτα σε fat32 και την αναγνωρίζει κανονικά.Και κανονικά αυτόματη φωτεινότητα και δεν ανοίγει μόνη της η οθόνη.Επισης μια περίπτωση να ανοίγει η οθόνη απο μόνη της,ειναι να έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα όπως το automaton locker και στο σημείο που έχεις ακουμπήσει το κινητό,να υπάρχει κάποια πηγή φωτός κτλ που δίνει εντολή στον αισθητήρα να λειτουργήσει Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στο έγραψε ο nikstar στην προηγούμενη σελίδα.

 

Στραβομάρα δεν το δα....Μάλιστα αυτό που φοβόμουν....ειναι Bluetooth V2.0 οπότε δίκιο έχω να λέω ότι δεν τους πιστευω τους κινέζους. Στο to2c το βάζουνε 4.0 ότι νά ναι ....σε άλλα site 3 ....Τεσπα....βρήκαμε μια ακρη απο τον επίσημο τουλάχιστον...κατασκευαστή..

Link to comment
Share on other sites

Στραβομάρα δεν το δα....Μάλιστα αυτό που φοβόμουν....ειναι Bluetooth V2.0 οπότε δίκιο έχω να λέω ότι δεν τους πιστευω τους κινέζους. Στο to2c το βάζουνε 4.0 ότι νά ναι ....σε άλλα site 3 ....Τεσπα....βρήκαμε μια ακρη απο τον επίσημο τουλάχιστον...κατασκευαστή..

 

Το τι συνέβη και υπάρχει αυτή η διαφορά, στο είπα στην προηγούμενη απάντηση μου.

Ο κατασκευαστής φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Το τι συνέβη και υπάρχει αυτή η διαφορά, στο είπα στην προηγούμενη απάντηση μου.

Ο κατασκευαστής φταίει.

 

Όντως. Ο κατασκευαστής (υποθέτουμε) είχε δώσει-διαρεύσει πολλές ανακρίβειες.

Αν θυμάμαι καλά (κάπου το είχα δει) κάποιοι το διαφήμιζαν και ως octacore!

Χώρια όλα τα άλλα!!

Να μην τα βλέπουμε όμως όλα μαύρα, μιας και αυτά που στην πραγματικότητα έχει είναι πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτος που βγαζει ειναι ικανοποιητικες? Η καμερα ειναι οσο λεει?

 

Χρησιμοποιεί τον ίδιο σένσορα με το Galaxy S4 (και άλλα top range τηλ) αλλά με μικρότερης δυναμικότητας επεξεργαστή (με ότι αυτό συνεπάγεται) και μικρότερης έντασης φλας το οποίο όμως είναι πολύ καλό και σε σχέση με άλλα κινέζικα, ανώτερο. Θα πρέπει να πας σε διπλάσιας τιμή κινέζικο για να βρεις καλύτερο φλας!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτος που βγαζει ειναι ικανοποιητικες? Η καμερα ειναι οσο λεει?

Η φωτογραφική μηχανή μετριότατη. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από κινέζικα αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που περίμενα.

 

http://i.imgur.com/6840rrh.jpg?1

 

Πέρα από αυτό, όσον αφορά το 3G, έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα και κάνω speedtest.. Μου βγάζει μέγιστη τιμή download 0.7mb και upload 0.2mb.

Τραγικό.

 

Την ίδια στιγμή ακριβώς δίπλα iphone 4 πάλι speedtest με ίδιο πάροχο (wind), στον ίδιο σέρβερ (ote) download 7.1mb και upload 2.6mb.

 

Συμπεραίνω πως δεν δουλεύει το 3G.

 

Γκουγκλάρω και παρατηρώ ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα σε nexus, s3 και ταμπλέτες με android 4.2.2.

 

Κάποιος άλλος με ίδιο πρόβλημα ή με speedtest?

 

edit: πριν με πάρετε με τις τομάτες, δίκτυο Η+ βάσει της ένδειξης πάνω από τη γραμμούλα στο σήμα.

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΑΙΤ;

 

Εχεις απολυτο δικαιο φιλε μου.πριν απο το V3 ειχα το inew i2000.το τηλεφωνο πηγαινε σφαιρα δεν κολλουσε πουθενα κυριολεκτικα πουθενα...ανοιγα gps, 3 παραθυρα youtube, παιχνιδι να τρεχει στο παρασκηνιο, βιντεο σε minimize στην οθονη, ραδιο να παιζει,και δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα.η δε οθονη του παραπανω απο ικανοποιητικη 1280χ720...η καμερα πολυ καλη και σε συνθηκες καλου φωτισμου απαιχτη...η εγγραφη βιντεο...τι να λεμε τωρα 1920χ1088 px με auto focus ευκρινεστατο.το μονο ας πουμε προβλημα σε εισαγωγικα παντα δεν λοκαρε γρηγορα το gps περιπου στα 3 λεπτα.δεν με ενδιεαφερει καθολου γιατι οι αποστασεις που κανω καθε μερα ειναι σχεδον ιδιες.σιγουρα ειναι το ιδιο και σε ολους μας κατα 90%.οσο για την μπαταρια 2600 να ξερουν οι φιλοι μας οτι οι μεγαλες οθονες θελουν αρκετη ενεργεια για να λειτουργουν...και βασικα κανεις δεν θα παει σε μια καφετερια και θα παιζει παιχνιδια τα οποια αυτα θελουν περισοτερο ρευμα...ενας τετραπυρηνος επεξεργαστης ειναι υπεραρκετος για ενα τηλεφωνο.αν θελετε οχταπυρηνο θα κανετε μεγαλη γκαφα γιατι δεν θα χρειαστει να δουλεψουν ποτε οι 8 πυρηνες στο τερμα,και ουτε υπαρχει εφαρμογη που χρειαστει τοση δυναμη.οσο για το V3 ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΣΜΗΜΑ απροβληματιστο φοβερη οθονη δεν χρειαζεται να ειναι super amoled (υπερτονισμενα χρωματα) καμερα αξιοπρεπεστατη με ολη τη σημασια της λεξεως....θα προτιμουσα παραπανω ram για τον μονο λογο εφαρμογων....αυτο ειναι κατι εντελως προσωπικο.κατα την δικη μου εμπειρια η INEW ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΗ στον κοσμο της τηλεφωνιας.πολυ ευκολα το V3 με αυτοκολλητο samsung iphone sony nokia επιανε τα 400-450 ευρουλακια καθαρα και χαλαρα.δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ομορφοτερο κινητο στην αγορα...εχει σκασει ΒΟΜΒΑ στην παγκοσμια αγορα με την κυκλοφορια του INEW V3 ειτε θελουμε ειτε δεν θελουμε να το πιστεψουμε.δειτε το εφαμιλλο NEXUS 5 ΤΟΥ GALAXY S4 στο youtube σε συγκριση με το V3 και θα παθετε πλακα....συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα δεν αντεχα να διαβαζω ολλα αυτα περι μπαταριας περι λαγκ περι οθονης ,καμερας και τα τοιαυτα.

Link to comment
Share on other sites

1. Τα κεφαλαία απαγορεύονται, όπως και τα συνεχόμενα ποστς.

2. Το επίσημο site το αναφέραμε στα προηγούμενα posts.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική μηχανή μετριότατη. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από κινέζικα αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που περίμενα.

 

Πέρα από αυτό, όσον αφορά το 3G, έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα και κάνω speedtest.. Μου βγάζει μέγιστη τιμή download 0.7mb και upload 0.2mb.

Τραγικό.

 

Την ίδια στιγμή ακριβώς δίπλα iphone 4 πάλι speedtest με ίδιο πάροχο (wind), στον ίδιο σέρβερ (ote) download 7.1mb και upload 2.6mb.

 

Συμπεραίνω πως δεν δουλεύει το 3G.

 

Γκουγκλάρω και παρατηρώ ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα σε nexus, s3 και ταμπλέτες με android 4.2.2.

 

Κάποιος άλλος με ίδιο πρόβλημα ή με speedtest?

 

edit: πριν με πάρετε με τις τομάτες, δίκτυο Η+ βάσει της ένδειξης πάνω από τη γραμμούλα στο σήμα.

 

Για το 3g δες μήπως έχεις το θέμα που είχα εγώ λίγο πιο πάνω.

Από ταχύτητα σε μένα έχει χτυπήσει και 15άρι. Δεν έχω τώρα δεδομένα για να το τρέξω αλλά αυτό είναι όταν το είχα παραλάβει μέσα στο σπίτι.

[ATTACH]41309[/ATTACH]

 

Η φωτογραφική του θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Για το 3g δες μήπως έχεις το θέμα που είχα εγώ λίγο πιο πάνω.

 

δοκίμασα bill προτού αναφέρω το πρόβλημα, δυστυχώς δεν είναι αυτό :X

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική μηχανή μετριότατη. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από κινέζικα αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που περίμενα.

 

http://i.imgur.com/6840rrh.jpg?1

 

Πέρα από αυτό, όσον αφορά το 3G, έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα και κάνω speedtest.. Μου βγάζει μέγιστη τιμή download 0.7mb και upload 0.2mb.

Τραγικό.

 

Την ίδια στιγμή ακριβώς δίπλα iphone 4 πάλι speedtest με ίδιο πάροχο (wind), στον ίδιο σέρβερ (ote) download 7.1mb και upload 2.6mb.

 

Συμπεραίνω πως δεν δουλεύει το 3G.

 

Γκουγκλάρω και παρατηρώ ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα σε nexus, s3 και ταμπλέτες με android 4.2.2.

 

Κάποιος άλλος με ίδιο πρόβλημα ή με speedtest?

 

edit: πριν με πάρετε με τις τομάτες, δίκτυο Η+ βάσει της ένδειξης πάνω από τη γραμμούλα στο σήμα.

 

Το έχω και εγώ αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με έτρωγε ο Κ*^)ς μου και άρχισα να flashάρω roms :lol:

Ξεκίνησα έχοντας 1.0.3

Δοκίμαζω την "κιτκατ" από geekgirl

Υποστηρίζει ότι είναι ελαφρώς πιο γρήγορη αλλά αυτό που διαπίστωσα (και) εγώ είναι ότι πρόκειται για την 1.0.4 με τον ενοποιημένο χώρο 13gb και απλώς έχει αντικαταστήσει τον launcher με κάποιον kitkat (ο οποίος δεν και οτι πιο smooth έχω δει :mad: ) έχει αλλάξει το boot animation:) και έχει προσθέσει τον root explorer, απο ταχύτητα δεν είδα διαφορα.

Ισως να της ξαναδώσω μια ευκαιρία όταν βγάλει την δεύτερη version που "υποτίθεται" ΘΑ δίνει 8+ ώρες οθόνης.

Τωρα θα βάλω την 1.0.4 stock και θα την ροοτάρω me barahir-framaroot έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ο μόνος λόγος που προτιμώ 1.0.4 απο 1.0.3 είναι διοτι είναι κριμα βάζοντας μια εξωτερική sd-card να χάνεις giga εσωτερικού χώρου, κάποτε πάλευα να απεγκαταστήσω κανένα παιχνίδι μπας και εξοικονομήσω 10-20 mbs....

Μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ από την ρουταρισμένη 1.0.3 ώστε να περαστεί μέσω cwm ;

https://mega.co.nz/#!KR5EWL4Y!Xs6rikZJrwIwjKPHrmsKTCnwGw87sWbgVOcDMcgzoUA

θέλει spflash tools

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ από την ρουταρισμένη 1.0.3 ώστε να περαστεί μέσω cwm ;

Το μόνο που υπάρχει ειναι το κλασσικό update.zip της 1.03.Bάλε αυτή και ακολούθησε τις οδηγίες για root με framaroot.Ειναι ότι πιο απλό κυκλοφορεί για root

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συμπαθώ τοspflash επειδή τρέχω λίνουξ και με δυσκολεύει. Αναπόφευκτα...

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Για την 1.03 δε χρειάζεται sp flash tools,εφοσον προέρχεσαι απο την 1.01.Με το update.zip και το framaroot θα εισαι οκ.Eγώ σήμερα πούλησα το δικό μου και ησύχασα :lol: Μακάρι να καταφέρει κάποιος να του δώσει 8 ώρες οθόνη με την κανονική μπαταρία και προσωπικά θα το ξαναπάρω σε μαύρο.Μέχρι τότε,μακριά και αγαπημένοι!!! Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eγώ σήμερα πούλησα το δικό μου και ησύχασα :lol: Μακάρι να καταφέρει κάποιος να του δώσει 8 ώρες οθόνη με την κανονική μπαταρία και προσωπικά θα το ξαναπάρω σε μαύρο.Μέχρι τότε,μακριά και αγαπημένοι!!!

Δηλαδή δεν σου αρκούσε η αυτονομία του;

 

Πέρα από το ότι πέφτει γρήγορα στο 85% από πλήρως φορτισμένο, μπορώ να πω ότι με έχει εκπλήξει ευχάριστα το πόσο κρατάει (για αυτό που είναι πάντα).

 

Μέρα που βγάζει ΑΝΕΤΑ όπως και να έχει με πάντα ανοιχτά δεδομένα και φουλ whatsapp,viber,μηνύματα. Και κανά μισάωρο την ημέρα τηλεφωνική συνομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε για την δική μου χρήση δε μου αρκούσε.Και επισης δε μου άρεσε και το πρόβλημα που έχει στα βίντεο,ανεξάρτητα αν υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι για να το ξεπεράσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε για την δική μου χρήση δε μου αρκούσε.Και επισης δε μου άρεσε και το πρόβλημα που έχει στα βίντεο,ανεξάρτητα αν υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι για να το ξεπεράσει κάποιος

 

Πήρα το update.zip μεγέθους 328mb και το έβαλα μέσω cwm. Πόση ώρα παίρνει η αναβάθμιση; Έχει κολήσει στο "installing update"

edit

Όλα καλά. Άργησe παραπάνω από όσο είχε κάνει σε 1.0.1 και ανησύχησα...

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική μηχανή μετριότατη. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από κινέζικα αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που περίμενα.

 

Ξανατράβα αυτή την φωτογραφία με το φλας κλειστό(δεν τραβάμε τοπίο με φλας, είναι άχρηστο και περιορίζει κάποιες ρυθμίσεις και έτσι έχεις χειρότερο αποτέλεσμα) και πες μας αποτελέσματα.

Επίσης προσπάθησε να είσαι σταθερός (λόγω μικρής ταχύτητας κλείστρου) και σιγουρέψου ότι έχει εστιάσει.

Όπως είπα και πιο πριν ο σένσορας που έχει ( sony exmor IMX135) είναι από τους καρυφαίους ( ; ) και υπάρχει σε Samsung Galaxy S4, Galaxy note 3,κλπ. Δεν τίθεται θέμα ποιότητας. Δεν ξέρω τι τηλέφωνο είχες πριν και το συγκρίνεις, κρίνοντάς την ως μετριότατη.

Η version 1.0.3 διορθώνει αρκετά, τον θόρυβο σε λήψεις με μεγάλο ISO.

 

Συμπεραίνω πως δεν δουλεύει το 3G.

 

Αν όπως λες ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το 3g στο τηλ σου, στείλε το για επισκευή γιατί σε όλους τους άλλους δουλεύει μια χαρά! (δεν έχει παραπονεθεί κανένας άλλος)

Και επίσης αν κάτι δεν σου δουλεύει σωστά, κατά τη γνώμη σου, δεν σημαίνει ότι είναι σε όλους έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...