Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φακελος dload και μεσα upload.ap 866.1 mb

 

Κανε μια δοκιμή ακόμη - φορμάρισε (Διαμόρφωσε) την κάρτα και ξανα-πέρασε φακελο dload με το αρχείο UPDATE.APP και ξανακάνε εκκίνηση με τα πλήκτρα πατημένα...

 

Αν ΔΕΝ δουλέψει, δες τον εναλλακτικό τρόπο (μέσω Settings...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω asot το βραδυ θα τω κανω γιατι ειμαι στη δουλεια και ο τσαπαδορος φωναζει να φυγω.
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Δες στο setting > accessibility > εβλεπεις πουθενα να γραφει quick boot ? αν γραφει απενεργοποιησε το. Δοκιμασε να μπεις σε recovery με αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot

 

Το recovery που εβαλα στα προηγουμενα ποστ δεν ξερω να σου απαντησω αν κανει για το δικο σου τηλεφωνο.

 

Ποια rom προσπαθεις να περασεις ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

matsi69, ξαναδιαβάζω το θέμα σου και "βασανίζομαι" - το μονο για το οποίο είμαι σίγουρος, ειναι οτι η rom ColorOS που σου πέρασαν, έχει θέματα...

Τωρα, υποψιάζομαι οτι για να την περάσουν, rootάρισαν το τηλεφωνο και ίσως άλλαξαν το CMW, οπότε ίσως χρειαστεί να επιστρέψεις στο original CMW/recovery (δες ποστ #412, karthan)

 

Θανάση karthan (και αλλοι έχοντες εμπειρία), έχω μια απορία: Απ' την προηγούμενη εμπειρία μου με CWM, το αρχείο recovery.img είχε "φυσικό" περιορισμό μεγέθους (λίγο πάνω από 6Mb). Στο Ισπανικό φορουμ και τα σχετικά λινκς, το modified recovery είναι όντως γύρω στα 6Mb αλλα το original ειναι 16Mb! Εχεις κάποια ιδέα?

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

matsi69, ξαναδιαβάζω το θέμα σου και "βασανίζομαι" - το μονο για το οποίο είμαι σίγουρος, ειναι οτι η rom ColorOS που σου πέρασαν, έχει θέματα...

Τωρα, υποψιάζομαι οτι για να την περάσουν, rootάρισαν το τηλεφωνο και ίσως άλλαξαν το CMW, οπότε ίσως χρειαστεί να επιστρέψεις στο original CMW/recovery (δες ποστ #412, karthan)

 

Θανάση karthan (και αλλοι έχοντες εμπειρία), έχω μια απορία: Απ' την προηγούμενη εμπειρία μου με CWM, το αρχείο recovery.img είχε "φυσικό" περιορισμό μεγέθους (λίγο πάνω από 6Mb). Στο Ισπανικό φορουμ και τα σχετικά λινκς, το modified recovery είναι όντως γύρω στα 6Mb αλλα το original ειναι 16Mb! Εχεις κάποια ιδέα?

Ίσως θα πρέπει να επικοινωνήσει με το κατάστημα πού το αγόρασε και να ζητήσει να του στείλουν τη rom για φλασαρισμα με το flashtool.

 

Για το recovery έχεις δίκιο, τώρα το είδα, το ίδιο γνωρίζω και εγώ (6mb).

Ανεβάζω το recovery από την μαμισια U10 unbrick rom B110 https://cloud.mail.ru/public/3a0d0d3ab82f/recovery.img

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΑΠό το Ρώσικο φορουμ:

I turned on syncing contacts via Chinese market.

Switch the menu to Chinese

Skip to Kit.Market (Πράσινο εικονίδιο)

http://cs3-4.4pda.to/4305739.jpg

  1. enter the search word in google (Contacts)
  2. In the results looking for a standard icon google contacts http://cs3-4.4pda.to/4305674.png . Name of the application must be completely in Chinese.
  3. Install, reboot just in case.
  4. Ετοιμος (?)

 

Για του λόγου το αληθές ήθελε google αντί για contacts στο search, ορίστε και screenshots:

http://i.imgur.com/hBuv2RP.png

 

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες :D

 

 

To τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρώ είναι ότι λερώνει από δαχτυλιές πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές ήθελε google αντί για contacts στο search,

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες :D

To τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρώ είναι ότι λερώνει από δαχτυλιές πολύ εύκολα.

 

Ωραίος! Λύνονται τα προβλήματα σιγά-σιγά...

Το διόρθωσα παραπάνω, για να μην μπερδευόμαστε στο μέλλον!

 

ΥΓ Μιας που είσαι προς το παρόν ο μοναδικός "ιδιοκτήτης" U10 version, μηπως μπορείς διαβάζοντας τα προηγούμενα ποστ, να επιβεβαιώσεις τον τροπο που μπαίνουμε σε CWM κατα την εκκίνηση (συνδυασμοί πλήκτρων Power, VOL+, VOL-)?

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές ήθελε google αντί για contacts στο search, ορίστε και screenshots:

http://i.imgur.com/hBuv2RP.png

 

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες :D

 

 

To τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρώ είναι ότι λερώνει από δαχτυλιές πολύ εύκολα.

Φίλε την έκδοση h30 t00 έχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Off Topic αλλά σημαντικώ :

 

MERIMOBILES GREEK WAREHOUSE IS SOON TO OPEN!

 

Hello Myphone.gr Members and Guests! We are very thrilled to announce that Merimobiles Greek Warehouse is SOON to OPEN!

Yes, Merimobiles is evolving for the betterment of our services and to give our valued customers the most convenient Online Shopping you could ever have.

 

We'll soon to inform you all the packages and benefits we got for you from our Greek warehouse as soon as it's officially open!

MERIMOBILES GREECE WAREHOUSE -"No Customs Duty!" - "Ships in 24 Business hours!"

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Φίλε την έκδοση h30 t00 έχεις?

2gb (H30-U10) - Την stock με το τελευταίο update

http://i.imgur.com/rXDy7W8s.png

 

Οχι, το WCDMA έχει!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια να ρωτησω κατι ακομα.Για ενα μεσο χρηστη που θελει το κινητο για κανονικη χρηση (το χρειαζομαι για την αδερφη μου ) θα χρειαστουν πολλες περιεργες παρεμβασεις (αλλαγες ROM και αλλα προβληματα) η θα ειναι ετοιμο?Η δεν το εχετε παρει ακομα κανεις rootαρισμενο απο vickmall και δεν γνωριζετε?Και επισης οι 2 sim δπυλευπυν κανονικα μαζι ταυτοχρονα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Για ενα μεσο χρηστη που θελει το κινητο για κανονικη χρηση θα χρειαστουν πολλες περιεργες παρεμβασεις (αλλαγες ROM και αλλα προβληματα) η θα ειναι ετοιμο?Η δεν το εχετε παρει ακομα κανεις rootαρισμενο απο vickmall και δεν γνωριζετε?Και επισης οι 2 sim δπυλευπυν κανονικα μαζι ταυτοχρονα ετσι?

Οι SIM, δουλευουν ταυτόχρονα (ειναι standby δλδ)...

Ενας παρελαβε την "ευρωπαική" έκδοση, δεν άλλαξε rom (αν κατάλαβα καλά)

Κατα μεγάλο ποσοστό, δεν θα χρειαστούν παρεμβάσεις για να το δουλέψει ένας απλός χρήστης

Περισσότερες παραλαβές (και περισσότερες λεπτομέρειες) προσεχώς - ειμαστε αρκετοί που αναμένουμε μέχρι τέλος Μαρτίου.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

1---βλεποντας τα screenshots αλλων φιλων που πηραν το κινητο -εστω και το κινεζικο- βλεπω πχ στην notification bar τα εικονιδια να ειναι ασπρα και γενικα να μην εχει το holo look της 4.2.φανταζομαι αυτο ειναι το ui της huawei?δεν γινεται να εχουμε το ομορφο holo της 4.2?

 

2---ερχεται με 4.2.1 η 4.2.2 που διορθωνει και θεματα με το bluetooth?

 

3--το εχει παραγγειλει κανεις απο minideal?στο ζοπο μου ,ειχαν κανει καλη δουλεια στην "εξελληνισμενη" ρομ αλλα τωρα το πηρα απο vickmall και δεν ξερω εαν εκανα λαθος μηπως το minideal δινει ποιο "καλοφτιαγμενες" ρομ?οποιος το εχει παραγγειλει απο minideal οταν το παρει να δουμε πως θα του ερθει.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές ήθελε google αντί για contacts στο search, ορίστε και screenshots:

http://i.imgur.com/hBuv2RP.png

 

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες :D

 

 

To τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρώ είναι ότι λερώνει από δαχτυλιές πολύ εύκολα.

 

Μου έφτιαξες την ημερα πρεπει να πω!!! Απο τα screenshots φαινεται ότι μλεσω του Market μπορει να εγκατασταθεί και το Google Playstore! Ευκολα χωρίς καν ρουταρισματα κλπ. Απο εκεί εγκαθιστάς και όλες τις υπολοιπες βασικές εφαρμογές της google (gmail, κλπ)

την ίδια μεθοδο ειχα ακολουθήσει και στο Hongmi μου και δεν ξανασχολήθηκα με το τηλ!

Συνεπως για όποιον δεν τον ενοχλεί η Αγλλική γλώσσα στα μενου το τηλ. φαινεται να ειναι ευοιμο για χρηση με ελάχιστα βήματα,

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Απο τις πρωτες μέρες (μετά την παραγγελία μου) εχω εγκαταστήσει το HiSuite

Σήμερα, μου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση (2η φορά σε 2 βδομάδες) και έφτασε αισίως στην έκδοση 1.8.10.2606!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Λύνονται τα προβλήματα σιγά-σιγά...

Το διόρθωσα παραπάνω, για να μην μπερδευόμαστε στο μέλλον!

 

ΥΓ Μιας που είσαι προς το παρόν ο μοναδικός "ιδιοκτήτης" U10 version, μηπως μπορείς διαβάζοντας τα προηγούμενα ποστ, να επιβεβαιώσεις τον τροπο που μπαίνουμε σε CWM κατα την εκκίνηση (συνδυασμοί πλήκτρων Power, VOL+, VOL-)?

 

 

Πατημένα όλα: VOL+ & VOL- & Power

Link to comment
Share on other sites

Εκκινηση σε CWM: Πατημένα όλα: VOL+ & VOL- & Power

Ωραίος!

Το CWM που βλέπεις είναι το "κλασσικό"? Εχει αριθμό έκδοσης (πχ 6.0.2.8)?

Μήπως μπορείς να βάλεις μια φωτό?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δες στο setting > accessibility > εβλεπεις πουθενα να γραφει quick boot ? αν γραφει απενεργοποιησε το. Δοκιμασε να μπεις σε recovery με αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot

 

Το recovery που εβαλα στα προηγουμενα ποστ δεν ξερω να σου απαντησω αν κανει για το δικο σου τηλεφωνο.

 

Ποια rom προσπαθεις να περασεις ?

 

Καλησπερα karthan kai asot η recovery που κατεβασες την περασα αλλα δεν κανει για το δικο μου κινητο βρισκει το dload uppdate.app εκινει διαδικασια εγκαταστασης και μετα μου βγαζει τα εξεις

md5rca-verifysuccess

dloading module CURVER..........

main version string=H30-T00 V100R001CHNC00B117

dloading module VERLIST.....

main Version From Property is H30-U10 V100R001CHNC00B110

Main version chek not match: H30-U10 VS H30-T00

Erroe curent version is not in VERLIST,unallow to update

FAILED

Επισης αυτη η recovery δεν εχει εντολη Install zip from sdcard μονο apply uppdate from sdcard

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα karthan kai asot η recovery που κατεβασες την περασα αλλα δεν κανει για το δικο μου κινητο βρισκει το dload uppdate.app εκινει διαδικασια εγκαταστασης και μετα μου βγαζει τα εξεις Main version chek not match: H30-U10 VS H30-T00

 

Επισης αυτη η recovery δεν εχει εντολη Install zip from sdcard μονο apply uppdate from sdcard

Ρε συ, παιδευόμαστε άσκοπα, επειδή δεν διαβάζεις προσεκτικά τις οδηγίες...

Εσύ (ποστ #388) πρεπει να κατεβάσεις την έκδοση Β604

Για ξανα-δοκίμασε...

Και η εντολή apply update from sdcard μάλλον θα δουλέψει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, παιδευόμαστε άσκοπα, επειδή δεν διαβάζεις προσεκτικά τις οδηγίες...

Εσύ (ποστ #388) πρεπει να κατεβάσεις την έκδοση Β604

Για ξανα-δοκίμασε...

Και η εντολή apply update from sdcard μάλλον θα δουλέψει...

 

αυτην εχω κατεβασει asot εντολη δινει και μετα μου βγαζει αυτα που ποσταρα πριν την κατεβασα απο εδω[url="http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-t00-1g ΥΣ. πρεπει να ειμαι πολυ απροσεκτος τελικα μην πω τιποτα αλλο κατεβασα αυτη ROM Mobile Glory H3C-T00 Telecom - ROM Android 4.2.2

 

Features ROM:

 

Update 02/24/2014 Based on version EMUI_B117

Edited by matsi69
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

αυτην εχω κατεβασει asot εντολη δινει και μετα μου βγαζει αυτα που ποσταρα πριν την κατεβασα απο εδω[url="http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-t00-1g ΥΣ. πρεπει να ειμαι πολυ απροσεκτος τελικα μην πω τιποτα αλλο κατεβασα αυτη ROM Mobile Glory H3C-T00 Telecom - ROM Android 4.2.2

 

Features ROM:

 

Update 02/24/2014 Based on version EMUI_B117

πρεπει να εχεις δικιο κατεβαζω τωρα
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

αυτην εχω κατεβασει asot εντολη δινει και μετα μου βγαζει αυτα που ποσταρα πριν την κατεβασα απο εδω http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-t00-1g

ΥΣ. πρεπει να ειμαι πολυ απροσεκτος τελικα μην πω τιποτα αλλο κατεβασα αυτη ROM Mobile Glory H3C-T00 Telecom - ROM Android 4.2.2 Features ROM:Update 02/24/2014 Based on version EMUI_B117

 

Πατα πάνω στο Β604 ^^^ παραπάνω, να κατεβάσεις την σωστή rom από την HUAWEI...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Συγγνωμη για τις ερωτήσεις μου αλλά όσο και να διάβασα όντως ασχετος δν κατάλαβα και πολλα.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει. :)

1)Εχω αποφασίσει να παραγγελω το κιν απο minideal ή to2c συμφωνα με οσα διαβασα.Σωστα?

2)Αν ζητησω να εγκαταστησουν ελληνικα θα το κανουν?Και να σβησουν τις κινεζικες εφαρμογές.Αν ναι,μετα θα πρέπει να κανω κατι ιδιαιτερο ή θα ειναι ετοιμο για χρηση.

3)Υπαρχει καποιο θεμα με το 3g?

4)Πρεπει να ζητησω κατι αλλο;Το κινητο προοριζεται για ενα μεσο χρηστη.

 

Ευχαριστω για το χρονο σας,ξερω οτι εχουν απαντηθει λιγο πολυ τα παραπάνω αλλα ειλικρινα δν πολυκαταλαβα και ειπα να ξαναρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν έκανες επιλογή κάποιον από τους δυο, τι "σωστά" να απαντήσουμε? Αρκετοί, παραγγείλαμε από vickmall...

2. Δες στην σελίδα των "καταστημάτων" (αλλα και εδώ στο Myphone), διευκρινιζουν αν περνάνε Ελληνικά, root, Play store, κλπ.

3. Η συσκευή που κυκλοφορεί εδώ και ένα μηνα περίπου (WCDMA δίκτυο, μοντέλο H30-U10, 2gb ram/8gb rom) λειτουργεί κανονικά με το 3G στην Ελλάδα

4. Root, Play store, declare as gift (low value) για την "αποστολή" και σκέψου μήπως πάρεις κάποια θήκη, ζελατίνα προστασίας, ακουστικά, 2η μπαταρία...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...