Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δούμε εάν μπορούμε να σε βοηθήσουμε πρώτα πρέπει να μας βοηθήσεις και εσύ...kodi σε τι;....PC ,Android....ποια τηλεόραση; υποστηρίζει εξωτερικους υπότιτλους; με τι πρόγραμμα προσπαθείς...τι πρωτόκολλο...DLNA; δεν ήμαστε προφήτες.....

 

Αν ήξερα ότι πρέπει να σου δώσω αυτές τις πληροφορίες θα στις έδινα, δεν είπα οι είστε προφήτες! Τέλος πάντων... Kodi σε iPad, η τηλεόραση φοράει LGwebOS και ναι υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους. Αυτο που κάνω είναι ότι ενεργοποιώ το upnp στο kodi, διαλέγω τη ταινία και πατάω άνοιγμα με. Από το μενού εκείνο επιλέγω την τηλεόραση και ξεκινάει η ταινία μέσω του smartshare. Οι υπότιτλοι όμως δε φαινονται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ήξερα ότι πρέπει να σου δώσω αυτές τις πληροφορίες θα στις έδινα, δεν είπα οι είστε προφήτες! Τέλος πάντων... Kodi σε iPad, η τηλεόραση φοράει LGwebOS και ναι υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους. Αυτο που κάνω είναι ότι ενεργοποιώ το upnp στο kodi, διαλέγω τη ταινία και πατάω άνοιγμα με. Από το μενού εκείνο επιλέγω την τηλεόραση και ξεκινάει η ταινία μέσω του smartshare. Οι υπότιτλοι όμως δε φαινονται

δυστυχώς για ios δεν ξέρω να σου απαντήσω....από τι ξέρω στην έκδοση 15 του kodi το upnp το διόρθωσε και παίζει υπότιτλους ...εάν δεν έχεις έκδοση 15 κάνε μια αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς για ios δεν ξέρω να σου απαντήσω....από τι ξέρω στην έκδοση 15 του kodi το upnp το διόρθωσε και παίζει υπότιτλους ...εάν δεν έχεις έκδοση 15 κάνε μια αναβάθμιση...

 

από windows δηλαδή πως θα γινότανε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω την εξής απορία.

Αποφάσισα να δω κάποια επεισόδια από σειρές πού έχασα στην τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι δεν φορτώνει υπότιτλους. Κάνει αναζήτηση και μένει εκεί ούτε λέει ότι δεν βρέθηκαν. Παίζει κάτι άλλο πρεπει να κάνω για υποτιυπότιτλους σε σειρές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω την εξής απορία.

Αποφάσισα να δω κάποια επεισόδια από σειρές πού έχασα στην τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι δεν φορτώνει υπότιτλους. Κάνει αναζήτηση και μένει εκεί ούτε λέει ότι δεν βρέθηκαν. Παίζει κάτι άλλο πρεπει να κάνω για υποτιυπότιτλους σε σειρές;

Να βρεις σωστά addons για τους υπότιτλους θέλει.

Πχ τους opensubtitles.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να βρεις σωστά addons για τους υπότιτλους θέλει.

Πχ τους opensubtitles.

 

Αυτά τα έχω για τις ταινίες στις οποίες δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα. Απλά είπα μήπως για τις σειρές πρέπει να κάνω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί (και συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες) ότι σε κάποιες σειρές το xbmc/kodi αργεί πολύ να βρει υπότιτλους. Πχ στο Homeland που παρακολουθούσα, έκανε τουλάχιστον 5 λεπτά αναζήτηση μέχρι να τους βρει. Ενώ στις άλλες σειρές έβρισκε σε λίγα δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα , εχω ενα προβλημα με το kodi αρκετες φορες εμφανιζεται ενα μηνυμα οτι η λανθανουσα μνημη ειναι πληρης και κολαει η αναπαραγωγη. Πια ειναι η λυση σε αυτο το προβλημα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εχω ενα προβλημα με το kodi αρκετες φορες εμφανιζεται ενα μηνυμα οτι η λανθανουσα μνημη ειναι πληρης και κολαει η αναπαραγωγη. Πια ειναι η λυση σε αυτο το προβλημα. ευχαριστω

 

Πες μας και λίγες λεπτομέρειες για την εγκατάστασή σου - πχ τα χαρακτηριστικά του μηχανήματος και σε τι είδος βίντεο βλέπεις το σφάλμα. Εμφανίζεται και σε τοπικά βίντεο (από τοπικό δίσκο ή τοπικό δίκτυο) ή μόνο σε βίντεο που κάνεις stream από το internet?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η ρύθμιση του zero cache. Είναι όμως κάτι που δεν κατέχω και θα περιμένεις να ρωτήσει και κάποιος άλλος. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη σύμφωνα με το kodi. Νομίζω ότι χρησιμοποιεί το PC για την cache μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια

 

Έχω ένα M8S και εχω πρόβλημα με το much movies HD. βγάζει το error script.... εχω βάλει την τελευταία version 14.2 άλλα εχω δοκιμάσει και διάφορες της 15. έχει κάνεις καμιά ιδέα πως να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν παίζει. Χρησιμοποιώ το genesis που είναι του ιδίου και νομίζω τα έχει μαζέψει όλα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν παίζει. Χρησιμοποιώ το genesis που είναι του ιδίου και νομίζω τα έχει μαζέψει όλα εκεί.

Δεν παίζει... http://forums.tvaddons.ag/forums/148-LAMBDA-S-XBMC-ADDONS

Link to comment
Share on other sites

Το much movies εχει μονο ταινιες Hd, ενω το στο genesis πρεπει να ψαχνω πιες ειναι hd κ οχι με cam

ξεκινά από phoenix....(Υπάρχουν πολλά addons...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ήθελα να ρωτήσω αν και σε σας τα περισσότερα links του genesis δε λειτουργούν? Τώρα τελευταία συμβαίνει αυτο
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ήθελα να ρωτήσω αν και σε σας τα περισσότερα links του genesis δε λειτουργούν? Τώρα τελευταία συμβαίνει αυτο

Και εγώ το πρόσεξα.

Ειδικά τα HD δεν παίζουν σχεδόν καθόλου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έχω την αίσθηση οτι πολύ υλικό κατέβηκε μέχρι να κοπάσει ο θόρυβος από μια κίνηση εναντίων χρηστών του popcorn που έγινε πριν 1-2 βδομάδες στην Αμερική : https://torrentfreak.com/movie-studio-sues-popcorn-time-users-in-the-u-s-150819/?utm_content=buffer94879&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

έχω το minix 8Hplus

έβαλα την τελευταία αναβάθμιση του KODI 15.2

το πρόβλημα που θα σας περιγράψω ελαττώθηκε...αλλά δεν εξαλείφθηκε με την αναβάθμιση και θέλω κάποια λύση ... αν έχετε να προτείνεται.

 

βάζω να δω μία ταινία και θέλω να την πάω πχ μισή ώρα μετά.... βάζοντας το βελάκι εκεί που θέλω...με πάει αλλά συμβαίνουν τα εξής:

1) Ακούω ήχο

2) το ρολόι έχει μείνει στον χρόνο.... πριν κάνω την μετάβαση (με την αναβάθμιση σε 15.2 το ρολόι πάει κανονικά ...σχεδόν πάντα στην ώρα που πρέπει)

3) η εικόνα είναι μαύρη.

 

 

πριν την προτελευταία αναβάθμιση δεν είχα ΚΑΝΈΝΑ θέμα... το πρόβλημα εμφανίστηκε με την προτελευταία και κάπως έφτιαξε με την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

έχω το minix 8Hplus

έβαλα την τελευταία αναβάθμιση του KODI 15.2

το πρόβλημα που θα σας περιγράψω ελαττώθηκε...αλλά δεν εξαλείφθηκε με την αναβάθμιση και θέλω κάποια λύση ... αν έχετε να προτείνεται.

 

βάζω να δω μία ταινία και θέλω να την πάω πχ μισή ώρα μετά.... βάζοντας το βελάκι εκεί που θέλω...με πάει αλλά συμβαίνουν τα εξής:

1) Ακούω ήχο

2) το ρολόι έχει μείνει στον χρόνο.... πριν κάνω την μετάβαση (με την αναβάθμιση σε 15.2 το ρολόι πάει κανονικά ...σχεδόν πάντα στην ώρα που πρέπει)

3) η εικόνα είναι μαύρη.

 

 

 

πριν την προτελευταία αναβάθμιση δεν είχα ΚΑΝΈΝΑ θέμα... το πρόβλημα εμφανίστηκε με την προτελευταία και κάπως έφτιαξε με την τελευταία.

εχω σχεδον το συγκεκριμενο tv box και εχω να σου προτινω ενα πραγμα,που μαλλον δεν θα σου αρεσει...μεινε στην εκδοση MINIX XBMC που εχει προεγκατεστημενη...Ναι,ειναι παλιο...Ναι,δεν εχει τα εξτρα "καλουδια" που υποτιθεται προσφαιρουν οι kodi εκδοσεις...Αλλα ειναι μακραν το πιο σταθερο και optimized πολυ καλα πανω στο συγκεκριμενο μηχανημα.Αν δεν θες κατι που εχει καποια νεοτερη εκδοση του XBMC/KODI και απλα θες να εχεις την τελευταια εκδοση,μεινε στην προεγκατεστημενη της ΜΙΝΙΧ.Λιγο που εχω ψαχτει και μονος μου,αλλα και απο το site υποστηριξης της MINIX,εκει κατεληξα,και παιζει σταθερα οτι του ριξω,ειτε απο δικτυο ειτε απο δισκο

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τελευταία έκδοση από την minix...δυστυχώς κλείνει πολύ αργά η εφαρμογή ή καθόλου (μπλοκάρει).

Επίσης κάποια site υποτίτλων ΔΕΝ είναι συμβατά.

 

 

 

 

 

εχω σχεδον το συγκεκριμενο tv box και εχω να σου προτινω ενα πραγμα,που μαλλον δεν θα σου αρεσει...μεινε στην εκδοση MINIX XBMC που εχει προεγκατεστημενη...Ναι,ειναι παλιο...Ναι,δεν εχει τα εξτρα "καλουδια" που υποτιθεται προσφαιρουν οι kodi εκδοσεις...Αλλα ειναι μακραν το πιο σταθερο και optimized πολυ καλα πανω στο συγκεκριμενο μηχανημα.Αν δεν θες κατι που εχει καποια νεοτερη εκδοση του XBMC/KODI και απλα θες να εχεις την τελευταια εκδοση,μεινε στην προεγκατεστημενη της ΜΙΝΙΧ.Λιγο που εχω ψαχτει και μονος μου,αλλα και απο το site υποστηριξης της MINIX,εκει κατεληξα,και παιζει σταθερα οτι του ριξω,ειτε απο δικτυο ειτε απο δισκο
Link to comment
Share on other sites

έχω την αίσθηση οτι πολύ υλικό κατέβηκε μέχρι να κοπάσει ο θόρυβος από μια κίνηση εναντίων χρηστών του popcorn που έγινε πριν 1-2 βδομάδες στην Αμερική : https://torrentfreak.com/movie-studio-sues-popcorn-time-users-in-the-u-s-150819/?utm_content=buffer94879&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 

Φίλε, έχω μποξ από τον Ιανουάριο. Πράγματι τον τελευταίο καιρό πολλά αρχεία δεν υπάρχουν ή είναι πολύ αργά, κυρίως το πρώτο. Ενώ πιο πριν πήγαινε σίφουνας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, έχω μποξ από τον Ιανουάριο. Πράγματι τον τελευταίο καιρό πολλά αρχεία δεν υπάρχουν ή είναι πολύ αργά, κυρίως το πρώτο. Ενώ πιο πριν πήγαινε σίφουνας.

to popcorn...χρησιμοποιεί p2p τεχνολογια ...το αγαπημένο μας torrent ....(εάν δεν χρησιμοποιεις vpn στο εξωτερικό την γ*****ς) .το Genesis δεν δουλεύει p2p (χρησιμοποιεί links από site ...απευθείας streaming...από server....πολύ ποίο ασφαλές για τους χρήστες....) δεν νομίζω οτο όλο αυτό έχει σχεση με PopCorn...το ποιο πιθανό απλά να έκλεισαν ή να έσβησαν τις πηγές...που χρησιμοποιεί για το addon ...λογικά θα το φτιάξει στο μέλλον....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας.

έχω το minix 8Hplus

έβαλα την τελευταία αναβάθμιση του KODI 15.2

το πρόβλημα που θα σας περιγράψω ελαττώθηκε...αλλά δεν εξαλείφθηκε με την αναβάθμιση και θέλω κάποια λύση ... αν έχετε να προτείνεται.

 

βάζω να δω μία ταινία και θέλω να την πάω πχ μισή ώρα μετά.... βάζοντας το βελάκι εκεί που θέλω...με πάει αλλά συμβαίνουν τα εξής:

1) Ακούω ήχο

2) το ρολόι έχει μείνει στον χρόνο.... πριν κάνω την μετάβαση (με την αναβάθμιση σε 15.2 το ρολόι πάει κανονικά ...σχεδόν πάντα στην ώρα που πρέπει)

3) η εικόνα είναι μαύρη.

 

 

πριν την προτελευταία αναβάθμιση δεν είχα ΚΑΝΈΝΑ θέμα... το πρόβλημα εμφανίστηκε με την προτελευταία και κάπως έφτιαξε με την τελευταία.

Για το 3 https://youtu.be/ieplaJ8LM2c

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...