Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας παρακαλω γιατι εχω σπασει το κεφαλι μπυ και δν μπορω να βρω ακρη. Σε οποια ταινια και αν επιχειρησα να κατεβασω υποτιτλο που πεταει pop up Σφαλμα Genesis:αποτυχια ληψης υποτιτλου. Να τονισω πως σε ιδιο android tv box με τις ιδιες ρυθμισεις καταβαζει κανονικοτατα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας παρακαλω γιατι εχω σπασει το κεφαλι μπυ και δν μπορω να βρω ακρη. Σε οποια ταινια και αν επιχειρησα να κατεβασω υποτιτλο που πεταει pop up Σφαλμα Genesis:αποτυχια ληψης υποτιτλου. Να τονισω πως σε ιδιο android tv box με τις ιδιες ρυθμισεις καταβαζει κανονικοτατα.

Σε οποιοδήποτε Subs source ; και από τα δυο; κάνε μια καθαρή εγκατάσταση του kodi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω εγκαταστήσει Kodi 15 final. Έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους. Έχω προσθέσει subtitles.gr και greeksubtitles.eu σαν addons για υπότιτλους αλλά κάθε φορά που αναζητώ υπότιτλους σε αυτά τα addons για σειρές ή ταινίες μου βγάζει μήνυμα "Υπηρεσία μόνο Ελληνικών υποτίτλων".

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω εγκαταστήσει Kodi 15 final. Έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους. Έχω προσθέσει subtitles.gr και greeksubtitles.eu σαν addons για υπότιτλους αλλά κάθε φορά που αναζητώ υπότιτλους σε αυτά τα addons για σειρές ή ταινίες μου βγάζει μήνυμα "Υπηρεσία μόνο Ελληνικών υποτίτλων".

Καμιά βοήθεια;

Θα πας στις ρυθμίσεις, βίντεο, υπότιτλοι, κατεβαίνεις προς τα κάτω κι επιλέγεις γλώσσα εκεί που λέει: Γλώσσες για τις οποίες να γίνει λήψη υποτίτλων.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις, βίντεο, υπότιτλοι, κατεβαίνεις προς τα κάτω κι επιλέγεις γλώσσα εκεί που λέει: Γλώσσες για τις οποίες να γίνει λήψη υποτίτλων.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κομπλέ με το subtitles.gr :)

Δεν σε βαραίνει :lol: χρειάζεται...Υπάρχουν ταινίες που τα βρίσκεις μόνο εκεί ....φορτώνει και βρίσκει υπότιτλους ποιο γρήγορα... Τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το'φερε η κουβέντα, στο opensubtitles.org μου εμφανίζει σε όλες τις γλώσσες τους διαθέσιμους υπότιτλους παρόλο που έχω κάνει τις αντίστοιχες ρυθμίσεις στο kodi για εμφάνιση μόνο των Ελληνικών. Αυτό ξεκίνησε να μου το κάνει από την στιγμή που αναβάθμισα στην 15.0
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το'φερε η κουβέντα, στο opensubtitles.org μου εμφανίζει σε όλες τις γλώσσες τους διαθέσιμους υπότιτλους παρόλο που έχω κάνει τις αντίστοιχες ρυθμίσεις στο kodi για εμφάνιση μόνο των Ελληνικών. Αυτό ξεκίνησε να μου το κάνει από την στιγμή που αναβάθμισα στην 15.0

Ναι κάτι παίζει ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , με το που ενεργοποιησω το tv box με πεταει εξω σε ολες τις εφαρμογες, αν το αφησω κανενα δυο λεπτα χωρις να κανω τυποτα μετα ολα καλα.Τι μπορει να φταιει;;; Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω το error log file στο kodi? Βρήκα ένα addon που λέγεται log file uploader αλλά σου στέλνει το log στο email. Δεν υπάρχει τρόπος να το βλέπω αλλιώς? Δηλαδή κατευθείαν μέσα από το kodi ή με windows explorer?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σεταρω το p2p streams σε φρέσκο kodi 15 σε windows 7.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάνει αυτόματα εγκατάσταση το acestream. Ακόμα και όταν επιλέγω το download modules on boot δεν το κάνει.....

 

Το ίδιο έκανε και με το sopcast, αλλά εκεί κατέβασα το exe αρχείο απο τη sopcast (http://sopcast.org/) και είμαι οκ.

 

Για το acestream τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σεταρω το p2p streams σε φρέσκο kodi 15 σε windows 7.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάνει αυτόματα εγκατάσταση το acestream. Ακόμα και όταν επιλέγω το download modules on boot δεν το κάνει.....

 

Το ίδιο έκανε και με το sopcast, αλλά εκεί κατέβασα το exe αρχείο απο τη sopcast (http://sopcast.org/) και είμαι οκ.

 

Για το acestream τι να κάνω ?

Για δοκίμασε το acestream από εδώ http://info.acestream.org/#/install

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το acestream από εδώ http://info.acestream.org/#/install

Για android lolipop Ποιο πρέπει να βάλουμε γιατί δεν μου παίζει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αναβαθμίσω σε 15 τι κανω;;Χωρίς να χάσω Αυτά που έχω στην 14???? Το μηχανακι είναι Android mxiii

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ace player. Εγώ ψάχνω το acestream.

 

Κατά περίεργο τρόπο μου δουλεύει τώρα κανονικά.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ace player. Εγώ ψάχνω το acestream.

 

Κατά περίεργο τρόπο μου δουλεύει τώρα κανονικά.

το ξέρω οτι ειναι το aceplayer .Μαζί με το Aceplayer θα γίνει εγκατάσταση και το acestream είναι ενσωματωμένο στο player (αυτό είναι γνωστό)

το Acestream ξεχωριστά.... https://www.dropbox.com/s/53loyh27hfa5pn9/AceStream-3.0.6-2in1.apk?dl=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά για να αναβαθμίσω σε 15 τι κανω;;Χωρίς να χάσω Αυτά που έχω στην 14???? Το μηχανακι είναι Android mxiii

απλά κάνε εγκατάσταση το kodi 15 από το playstore .δεν θα χάσεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την λ@λ@κια και άλλαξα το κέλυφος στο Kodi,βάζοντας δοκιμαστικά το ελεεινό artic zephyr:mad:

Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να το αλλάξω γιατί απλά δεν λειτουργεί η επιλογή ρυθμίσεις:shock:

Το κουφό είναι ότι ενώ είχα πάρει buckup με το xbmc backup,τώρα ζητώντας επαναφορά μου βγάζει error!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω το καταραμένο αυτό κέλυφος;

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το acestream από εδώ http://info.acestream.org/#/install

 

Μπα δε δούλεψε :(

 

Επίσης όταν ξεκινήσει η ταινία και πάω να φορτώσω υπότιτλους απο το opensubtitles, εμφανίζει μόνο τους Αγγλικούς ....... ενω έχω επιλέξει να εμφανίζει και ελληνικούς και Ιταλικούς

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε δούλεψε :(

 

Επίσης όταν ξεκινήσει η ταινία και πάω να φορτώσω υπότιτλους απο το opensubtitles, εμφανίζει μόνο τους Αγγλικούς ....... ενω έχω επιλέξει να εμφανίζει και ελληνικούς και Ιταλικούς

 

Δεν ξέρω γιατί δεν σου δουλεύει ...δοκίμασε αυτό ρυθμίσεις του p2p (εάν το πατας το εικονίδιο παρατεταμένα...addon setting) και πάτα το default ..

λογικά όταν ξανανοίξεις το p2p θα σου ζητήσει να κατεβάσει τα codec που χρειάζοται.. αφού κατέβουν κάνε setup...είσαι έτοιμος

για τους υπότιτλους ..είναι bug του opensubtitles...ρυθμίσεις για τους υπότιτλους..θα βαλεις μόνο ελληνικούς....δυστυχώς μαζί με τους ελληνικούς θα εμφανιστούν και όλες οι άλλες γλώσσες....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, τελικά έχει κάποιος ιδέα για το πως θα στριμάρω υπότιτλους στη smart tv από το genesis?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, τελικά έχει κάποιος ιδέα για το πως θα στριμάρω υπότιτλους στη smart tv από το genesis?

Για να δούμε εάν μπορούμε να σε βοηθήσουμε πρώτα πρέπει να μας βοηθήσεις και εσύ...kodi σε τι;....PC ,Android....ποια τηλεόραση; υποστηρίζει εξωτερικους υπότιτλους; με τι πρόγραμμα προσπαθείς...τι πρωτόκολλο...DLNA; δεν ήμαστε προφήτες.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...