Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει παρει κανεις το κινητο σε κοκκινο και με ακουστικα ετοιμοπαραδωτο και εαν ναι απο που?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις το κινητο σε κοκκινο και με ακουστικα ετοιμοπαραδωτο και εαν ναι απο που?ευχαριστω

Πριν 3 εβδομάδες εγώ πήρα από birdphone, κόκκινο, παρτίδα 402. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν έχει ακουστικά μέσα αλλά τελικά είχε.

Δεν νομίζω βέβαια ότι έχει σχέση η παρτίδα με τα ακουστικά, αλλά το ότι ήταν από Γαλλία η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω από birdphone το οποίο ανεβοκατεβάζει την τιμή λες και είναι μετοχή. Τετάρτη βράδυ που το είδα 297, Πέμπτη 330 για να πέσει την Παρασκευή 317.

Ξέρει κάποιος σε περίπτωση που γίνει παραγγελία με 300 και όταν έρθει λέει 310 με τι θα το χρεωθείς?

Εκτός από το birdphone το οποίο με 1000+ σχόλια στο skroutz έχει 5/5 είναι κάποιο άλλο κατάστημα που να εκτός από καλή τιμή να είναι και αξιόπιστο?

 

Στην συσκευασία φορτιστής υπάρχει?

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Πληρωνεις την τιμή που έχει όταν κανεις την παραγγελία.

Το qelectronics είναι πολύ καλό απο προσωπική εμπειρία.

Το κουτί έχει μέσα φορτιστη με micro USB - USB cable.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, λεω να μπω κι εγω στο κλαμπ του Ν5 μεχρι το τελος της εβδομαδας. Ειμαι εξωτερικο τωρα αλλα λεω να το παραγγειλω μεσοβδομαδα για να το χω μεχρι ΣΚ.

Τοσες μερες κοιτουσα κυριως birdphone/kaizershop αλλα τωρα το kaizer δεν το βλεπω στο Σκρουτζ και το bird εχει ανεβασει την τιμη σχεδον στα 320.

 

Καμια προταση κατω απο 300; Μηπως το kaizer ειναι απλα out of stock και κανει συντομα restock;

Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω; Δε θα με χαλαγε σιγουρα να παρω τη γαλλικη εκδοση που λετε λογω του headset... τωρα για παρτιδες κτλ υπαρχει καποια συγκεκριμενη παρτιδα που καλο θα ηταν να αποφυγω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο qelectrncs.

Απο την ωρα που το παραγγελνεις ποσο τους παιρνει να το στειλουν κ σε ποσες μερες με την acs το εχει καποιος στην πατρα ?

Επισης οταν δε γραφει EU σημαινει πως ειναι ελληνικης LG?

Το μαγαζι αυτο ειναι οκ σχετικα με συσκευασιες (στελνει μονο σφραγισμενα κομματια?) Κ στελνει τελευταιες παρτιδες? Πχ 402 κλπ που διαβαζω εδω?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο qelectrncs.

Απο την ωρα που το παραγγελνεις ποσο τους παιρνει να το στειλουν κ σε ποσες μερες με την acs το εχει καποιος στην πατρα ?

Επισης οταν δε γραφει EU σημαινει πως ειναι ελληνικης LG?

Το μαγαζι αυτο ειναι οκ σχετικα με συσκευασιες (στελνει μονο σφραγισμενα κομματια?) Κ στελνει τελευταιες παρτιδες? Πχ 402 κλπ που διαβαζω εδω?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Το καλύτερο που θα μπορούσες να κανεις για να είσαι σίγουρος, ειναι να τους πάρεις ενα τηλέφωνο.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από το birdphone σήμερα το απόγευμα. Μετά από 1,5 χρόνο με το galaxy nexus ώρα για τον μεγάλο αδελφό.

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο qelectrncs.

Απο την ωρα που το παραγγελνεις ποσο τους παιρνει να το στειλουν κ σε ποσες μερες με την acs το εχει καποιος στην πατρα ?

Επισης οταν δε γραφει EU σημαινει πως ειναι ελληνικης LG?

Το μαγαζι αυτο ειναι οκ σχετικα με συσκευασιες (στελνει μονο σφραγισμενα κομματια?) Κ στελνει τελευταιες παρτιδες? Πχ 402 κλπ που διαβαζω εδω?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Φίλε λογικά την επόμενη μέρα θα είναι Πάτρα πιστεύω.

Εγώ το είχα πάρει από qelectronics πριν ένα μήνα περίπου και το Ν5 ήταν ιταλικό και 402.

Τα Ν5 δεν έχουν διαφορά ανά χώρα EU γιατί έχουν παντού την ίδια rom ανεξαρτήτως κράτους και παρόχου.

Τώρα για την συσκευασία αποστολής δεν ξέρω γιατί εγώ πέρασα από εκεί και το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα σε μαύρο χρώμα από Phonegallery. Το κινητό είναι Γαλλίας και είχε και ακουστικά μαζί :) Α και η παρτίδα είναι η 401 (αν το κατάλαβα σωστά απο το S/N). Όλα καλά μέχρι στιγμής! Απόλυτα ευχαριστημένος! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως αυτήν την φορά (επιστροφή στα πάτρια) το παρήγγειλα σε κόκκινο, μιας και με τρέλανε το χρώματάκι σε κάποια unboxing που είδα!!!

 

Άλλωστε, ως γνωστόν, στήν ζωή δεν υπάρχουν μόνο το άσπρο και το μάυρο.......υπάρχει και το κόκκινο!!! :respect:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε με τον ξαδερφο μ σημερα στο birdphone γιατι ηθελε να αγορασει το G2 (εγκυκλοπαιδεικα αναφερω πως ηταν απο Πολωνια) Ρωτησα κ για το N5 που σκοπευω να αγορασω μετα το Πασχα κ μου ειπε πως οι συσκευες που εχουν ειναι παρτιδας 402 και απο Γαλλια..

Επισης ρωτησα κ για DoA κ μ ειπαν πως αν συμβει κατι στις πρωτες 7 ημερες τους το πηγαινω, το στελνουν LG για ελεγχο και αν υπαρχει κατασκευαστικο ελλατωμα (πχ νεκρο pixel) μου κανουν αντικατασταση συσκευης κ οχι επισκευη...

 

 

Εγγυηση το birdphone, αντε να ριξουν κ λιγο την τιμη... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει αυτές τις μέρες. Παρέλαβα σήμερα κόκκινο απο galaxy store, παρτίδα 403,γαλλικό με ακουστικά. Με διαφορά το ποιό όμορφο nexus 5 το κόκκινο ή μάλλον τo κοραλί μιάς και δεν είναι ακριβώς κόκκινο. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφο πραγματικά φίλος. Είχα και το μαύρο παλιότερα, καμία σχέση. Το κόκκινο κάνει την διαφορά μιας και είναι φωσφοριζε και κάνει μπαμ απο μακριά, αν και ματ. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφο πραγματικά φίλος. Είχα και το μαύρο παλιότερα, καμία σχέση. Το κόκκινο κάνει την διαφορά μιας και είναι φωσφοριζε και κάνει μπαμ απο μακριά, αν και ματ.

 

Γλιστράει το πίσω μέρος ή είναι σα το μαύρο.

Το είχα και εγώ δύο φορές σε μαύρο και τώρα το σκέφτομαι πολύ να χτυπήσω ένα κοκκινάκι για αλλαγή! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε manan69t, εχει ακριβώς την ίδια μάτ υφή με το μαύρο. Δεν είναι δηλαδή γλυστερό οπως το λευκό. Αν θες την γνώμη μου, στο προτείνω είναι αντικειμενικά πανέμορφο!!!

 

Δεν μου αρέσουν οι μεγάλες κουβέντες, αλλά ειναι πραγματικά μία απο τις πιο όμορφες αποχρώσεις που έχω δεί σε smartphone οποιασδήποτε εταιρείας, αν όχι το πιο όμορφο!!

 

Το χρώμα του βρίσκεται ανάμεσα στο κόκκινο και στο πορτοκαλί, φωσφοριζέ, κοραλί είναι το πιο κοντινό που μου έρχεται.

 

Σου αρέσει και μόνο να το κοιτάζεις!!

 

Αλλά γούστα είναι αυτά, σε κάποιον άλλο, που προτιμάει πιο συντηρητικά χρώματα, μπορεί να μην αρέσει (Δύσκολο)!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε manan69t, εχει ακριβώς την ίδια μάτ υφή με το μαύρο. Δεν είναι δηλαδή γλυστερό οπως το λευκό. Αν θες την γνώμη μου, στο προτείνω είναι αντικειμενικά πανέμορφο!!!

 

Δεν μου αρέσουν οι μεγάλες κουβέντες, αλλά ειναι πραγματικά μία απο τις πιο όμορφες αποχρώσεις που έχω δεί σε smartphone οποιασδήποτε εταιρείας, αν όχι το πιο όμορφο!!

 

Το χρώμα του βρίσκεται ανάμεσα στο κόκκινο και στο πορτοκαλί, φωσφοριζέ, κοραλί είναι το πιο κοντινό που μου έρχεται.

 

Σου αρέσει και μόνο να το κοιτάζεις!!

 

Αλλά γούστα είναι αυτά, σε κάποιον άλλο, που προτιμάει πιο συντηρητικά χρώματα, μπορεί να μην αρέσει (Δύσκολο)!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Και ναι συμφωνώ και εγώ για το χρώμα.

Πάντως πολύ θετικό το ότι δε Γλιστράει το πίσω μέρος γιατί για να το έχεις κ να το χαίρεσαι χωρίς θήκη θέλει και το ανάλογο grip, πράγμα που το nexus 5 Black είχε (με λίγο προσοχή), σε αντίθεση με πολλά άλλα!

Σκέφτομαι μετά το Πάσχα που θα γυρίσω απ το νησί που πάω για δουλειά να το χτυπήσω και σε αυτό το χρώμα, και βέβαια να το κρατήσω χωρίς θήκη (ελπίζω) και να το απολαύσω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος ν ανεβασει φωτο για να δω σε ποια σημεια εχει ταινια ασφαλειας το κουτι του nexus?? Επισης η ταινια θα πρεπει να γραφει LG?? Ρωταω για να ξερω τι να κοιταξω οταν θα παω να το αγορασω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο playstore αμερικης,nexus 16gb, το καλυπτει η lg ελλαδος?η εχει αλλαξει κατι σε σχεση με το 4?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Φιλε manan69t, εχει ακριβώς την ίδια μάτ υφή με το μαύρο. Δεν είναι δηλαδή γλυστερό οπως το λευκό.

 

Ένας απο τους λόγους που δεν αγόρασα το άσπρο αλλά το κόκκινο.

Βέβαια κάπου διάβασα οτι η πλάτη του δεν είναι τύπου γόμας σαν το μαύρο.

Δεν έχω πιάσει ποτε μαύρο για να το επιβεβαιώσω. Ξέρει κανείς φίλος που να έχει πιάσει κόκκινο και μαύρο αν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο playstore αμερικης,nexus 16gb, το καλυπτει η lg ελλαδος?η εχει αλλαξει κατι σε σχεση με το 4?

 

Δεν το καλυπτει αν ειναι απο Αμερικη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...