Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες, μέσα από την συλλογή, δεν μπορώ να κάνω μεταφορά φωτογραφιών από ένα φάκελο σε άλλο;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες, μέσα από την συλλογή, δεν μπορώ να κάνω μεταφορά φωτογραφιών από ένα φάκελο σε άλλο;;

 

Όχι δεν είναι όπως τα Samsung, θες εφαρμογή.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,στις επιλογές δικτύου και μετά την 4.4.2 υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις μόνο 3g (wcdma) σήμα και να την κρατάει χωρίς να σε γυρνάει σε 2g;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν δεχόμαστε η κάνουμε μια κλήση και βάλουμε στο αυτί το κινητό εφόσον απομακρυνουμε το κινητό απο το αυτί η οθόνη δεν ανάβει για να πατήσουμε πχ.τέλος κλήσης....Μονο εαν πατήσουμε το κουμπί on-off ανάβει...Σε αλλά κινητά που είχα κατα καιρους με το που εβγαζες το κινητό απο το αυτί και το εφερνες στην ευθεία των ματιών άναβε αυτόματα...έχει κάποια ρύθμιση? Edited by akispro
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν δεχόμαστε η κάνουμε μια κλήση και βάλουμε στο αυτί το κινητό εφόσον απομακρυνουμε το κινητό απο το αυτί η οθόνη δεν ανάβει για να πατήσουμε πχ.τέλος κλήσης....Μονο εαν πατήσουμε το κουμπί on-off ανάβει...Σε αλλά κινητά που είχα κατα καιρους με το που εβγαζες το κινητό απο το αυτί και το εφερνες στην ευθεία των ματιών άναβε αυτόματα...έχει κάποια ρύθμιση?

Όταν βάζεις το τηλέφωνο κοντά στο αυτί σου σβήνει η οθόνη ή όχι;Κανονικά πρέπει και να ανάβει και να σβήνει η οθόνη αυτόματα, αν δεν το κάνει ίσως έχει πρόβλημα ο proximity sensor. Υπάρχει μια εφαρμογή που ελέγχει όλους τους αισθητήρες του τηλεφώνου (μεταξύ άλλων) που λέγεται android test ή κάπως έτσι. Δοκίμασε τη να δεις τι γίνεται...είσαι στοκ ή έχεις custom kernel?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,στις επιλογές δικτύου και μετά την 4.4.2 υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις μόνο 3g (wcdma) σήμα και να την κρατάει χωρίς να σε γυρνάει σε 2g;

Επιλέγεις απο τα settings->mobile network setting->preferred network type->3G αλλά δεν ξέρω αν στο κραταει πάντα σε 3G ή πάει σε 2G όταν δε βρίσκει σήμα. Εναλλακτικά μπορείς να το κάνεις και μέσω του smart radio απο το gravity box.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν δεχόμαστε η κάνουμε μια κλήση και βάλουμε στο αυτί το κινητό εφόσον απομακρυνουμε το κινητό απο το αυτί η οθόνη δεν ανάβει για να πατήσουμε πχ.τέλος κλήσης....Μονο εαν πατήσουμε το κουμπί on-off ανάβει...Σε αλλά κινητά που είχα κατα καιρους με το που εβγαζες το κινητό απο το αυτί και το εφερνες στην ευθεία των ματιών άναβε αυτόματα...έχει κάποια ρύθμιση?

 

Αν έχεις αλλάξει κερνελ μπορεί να στο κάνει.. Και εμένα μου το παρουσιάζει με τον chaos που έχω αλλά όχι πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,στις επιλογές δικτύου και μετά την 4.4.2 υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις μόνο 3g (wcdma) σήμα και να την κρατάει χωρίς να σε γυρνάει σε 2g;

 

Εκ των πραγμάτων δεν γίνεται.. Γιατί αν πας σε σημείο που δεν έχει 3g δεν θα έχεις σήμα με αυτό που λες. Όπως είπε και ο φίλος μόνο μέσω gravity γίνεται.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν δεχόμαστε η κάνουμε μια κλήση και βάλουμε στο αυτί το κινητό εφόσον απομακρυνουμε το κινητό απο το αυτί η οθόνη δεν ανάβει για να πατήσουμε πχ.τέλος κλήσης....Μονο εαν πατήσουμε το κουμπί on-off ανάβει...Σε αλλά κινητά που είχα κατα καιρους με το που εβγαζες το κινητό απο το αυτί και το εφερνες στην ευθεία των ματιών άναβε αυτόματα...έχει κάποια ρύθμιση?

 

όχι εμένα ανάβει κανονικά όταν το απομακρύνω από το αυτί!

stock - ART

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Στοκ είμαι παιδιά...ο αισθητηρας δουλευει (κάνω check με το δάχτυλο)....Όταν το είχα μέσα σε flip case δερμάτινη που και που έπιανε...το όλο περίεργο είναι οτι ενω κάνω μια κλήση και καλεί και το ανεβοκατεβαζω απο το αυτί δουλεύει ρολοι ..Στον τερματισμό κλήσης και εφόσον το εχει σηκώσει ο άλλος και μιλάμε παρατηρείται το θέμα ... Edited by akispro
Link to comment
Share on other sites

Όπως; ξέρεις κάποια;

 

Διαχειριστής αρχείων ΕS

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλαίω!!!! Google play comment!!!

 

:lol::lol::lol:

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.πρόσεξαν οτι δεν υπάρχει αντιστοιχια αναμεσα στην ελευθερη Ραμ που μου εμφανίζει το clean master και αυτό που μου δείχνει η συσκευή.κοιταω κάτι λάθος;απο τις εφαρμογές πάω σε αυτές που "τρέχουν" Και απο εκεί βλέπω την ελευθερη ραμ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.πρόσεξαν οτι δεν υπάρχει αντιστοιχια αναμεσα στην ελευθερη Ραμ που μου εμφανίζει το clean master και αυτό που μου δείχνει η συσκευή.κοιταω κάτι λάθος;απο τις εφαρμογές πάω σε αυτές που "τρέχουν" Και απο εκεί βλέπω την ελευθερη ραμ

 

Καλά είναι να το σβησεις γιατί είναι φουλ του bloat

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι να το σβησεις γιατί είναι φουλ του bloat

 

Το clean master; Γιατί; Νομίζω κάνει δουλίτσα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η homescreen μου,με μια τροποποιηση οσον αφορα τα soft keys στα οποια αλαξα χρωμα!

[ATTACH]41495[/ATTACH]

ποσταρα σε λαθος ενοτητα,καποιος moderators να το διαγραψει!

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η homescreen μου,με μια τροποποιηση οσον αφορα τα soft keys στα οποια αλαξα χρωμα!

Πολύ ωραία ,να γνωρίζεις οτι υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά τις homescreen .

Δείξτε τη homescreen/lockscreen σας!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει αυτο ?

 

 

 

 

 

 

 

Το clean master; Γιατί; Νομίζω κάνει δουλίτσα. :confused:

 

Έχουν βάλει antivirus, πλέον δουλεύω το sd maid

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει antivirus, πλέον δουλεύω το sd maid

 

με το sd main είσαι ευχαριστημένος??

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μείνουμε on topic.

Για συζήτηση περι εφαρμογών υπάρχει κατάλληλος χώρος!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πήγα το κινητό για επισκευή και το γύρισα σε όλα στοκ εκτός από το bootloader, θέλω τώρα να κάνω τα κλασικά root, recovery κλπ αλλά δε μπορώ να το συνδέσω στο pc, δεν εγκαθιστά τους drivers!! Δοκίμασα τις λύσεις που παίζουν στο Google, καλώδιο, θύρα usb, drivers από Google, LG κλπ αλλά δε γίνεται τίποτα!! Καμία ιδέα κανείς;;; :-\
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πήγα το κινητό για επισκευή και το γύρισα σε όλα στοκ εκτός από το bootloader, θέλω τώρα να κάνω τα κλασικά root, recovery κλπ αλλά δε μπορώ να το συνδέσω στο pc, δεν εγκαθιστά τους drivers!! Δοκίμασα τις λύσεις που παίζουν στο Google, καλώδιο, θύρα usb, drivers από Google, LG κλπ αλλά δε γίνεται τίποτα!! Καμία ιδέα κανείς;;; :-\

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517778

 

Κατέβασε το και προχωρα βήμα βήμα ότι λέει στους drivers. Σίγουρα θα λύσει το πρόβλημα σου.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όπως; ξέρεις κάποια;

 

Quick pic

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Βαλ'τη και θα με θυμηθείς.

Κάνει πράγματα που κάνει και η έκθεση στα ακριβά Samsung κινητά όπως copy paste move μέσα από τη συλλογή και πολλά άλλα.

Είναι αρκούντως smooth και επίσης με το πρώτο ταπ στην οθόνη σου δείχνει κατευθείαν full screen τις Φώτος που έχεις τραβήξει από το nexus και που ξέρουμε δεν είναι wide. Στο δεύτερο ταπ κάνει μεγένθυση κανονικά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα καταρχήν αφού σήμερα απέκτησα κι εγω Ν5 ( αλλαγή από Ν4 που έδωσα σε καλή τιμή ).

Δε καιγόμονα για την αλλαγή αλλά με έπεισε αυτός που ήθελε να αγοράσει το Ν4 μου...:lol:

 

Unlock, root, custom recovery με τη μια, θα περιμένω ίσως μέχρι αύριο για custom ROM ( ακούω προτάσεις μέχρι να διαβάσω όλο το νήμα και τα σχετικά στο xda ).

 

Είπα να δώσω μια ευκαιρία πάλι στον Franco μετά από καιρό ( στο Ν4 ήμουν me hells ) και πάνω που δοκίμαζα τα χρωματικά προφιλ έφαγα μερικά FCs και ειδικά στπ iphone profile μου έβγαλε κίτρινο το λευκό της οθόνης, στα άλλα profile οκ, να υποθέσω ότι ο Πορτογάλος έχει bug στη παρούσα έκδοση ?

 

Και κάτι ακόμα καθώς δε το βρίσκω, υπάρχει κάπου flashable zip με τη stock 4.4.2 για το Ν5???

Γιατί μάλλον έχω στραβωθεί ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...